Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 448

Tema: Doula

  1. #51
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    mamma Juanita hvala!

  2. #52
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Kad pogledam malo u prošlost- moja baka je rodila 9-ero djece kod kuće, njena mama je rodila njih 19-ero kod kuće....ni d od doktora nisu vidjele....imale su samo ženu/žene koje su im pomagale i fizički i psihički oko poroda...i nikad o svojim porodima nisu pričale kao o traumatičnim događajima...nego kao o nečemu sasvim prirodnom i normalnom....a i mislim si- da im je bilo imalo traumatično, ne bi sigurno imale toliko djece!

    Muževi im niti jednom nisu prisustvovali porođaju....nego su se cijelo vrijeme muvali negdje oko kuće.

    Tako da baš razmišljam nešta- doula na porodu je nešta jednako prirodno kao i sam porod i svaka čast vama koje to radite!

    A sad da se malo vratim na temu
    I da pitam koliko prije poroda se treba dogovoriti sa doulom da bi bila na porodu?
    Meni ostaje još par dana do poroda pa možda to pitam i u malom napadaju panike

  3. #53
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    nisam citala sve jer ima tog puno...ali imam pitanje

    sta doula moze uci tek u radjaonu ili moze bit cjelo vrijeme s trudnicom i u predradjaoni. i mogu li na porodu bit i doula i muz, ili je to vec guzva?

    da sam bar znala za ovo prije poroda..joooj...i ja bi uzela doulu
    ovako je bio citav show na porodu...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    pa bilo bi dobro da se bar jednom cujete, tek toliko da ona zna da bi ti doulu

  5. #55
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ni d od doktora nisu vidjele....
    a šta misliš zašto nisu doktora vidjeli ?

    i nikad o svojim porodima nisu pričale kao o traumatičnim događajima...nego kao o nečemu sasvim prirodnom i normalnom....
    pa kad ne poznaju ništa drugo.

    a i mislim si- da im je bilo imalo traumatično, ne bi sigurno imale toliko djece!
    ovo nema veze s vezom. kao da se pitalo ženu prije hoće li uopće imati seks sa bračnim partnerom, a kamo li koliko želi imati djece. pa tek prije nekoliko godina je kažnjivo postalo silovanje u braku. a planiranje obitelji je odlučivala crkva, a ne žena.

    inače i moja prabaka ih je rodila 9, troje umrlo, šestoro ostalo živo.

  6. #56
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    a šta misliš zašto nisu doktora vidjeli ?
    A što ti misliš? Zato što nije bilo bolnice blizu? To kod mojih nije bio slučaj.
    Možda zato što nisu imali dovoljno novaca? Ni to kod mojih nije bio slučaj. Možda zato što su imali zadrte muževe? Niti to kod mojih nije bio slučaj.
    Zbog nečega što je bilo tako prirodno nije se ni pomišljalo ići doktoru....dok danas idemo doktoru i ako nas zasvrbi ispod ruke na čudan način! Zato nam i jesu porodi tako postali teški i puni medicinskih intervencija! Nekad je za porod bila dovoljna doula ili dvije, a još malo će nam trebati cijeli odjel da nas porodi! (a nismo ni sad daleko od toga)


    Citiraj mama courage prvotno napisa

    ovo nema veze s vezom. kao da se pitalo ženu prije hoće li uopće imati seks sa bračnim partnerom, a kamo li koliko želi imati djece. pa tek prije nekoliko godina je kažnjivo postalo silovanje u braku. a planiranje obitelji je odlučivala crkva, a ne žena.
    Kako gdje i kako u kojoj obitelji to ima veze s vezom. Nisu svi koji su imali puno djece živjeli na planini da bi bili toliko zadrti...nisu niti sve žene u tom dobu bile neobrazovane....istina, nisu baš surfale po netu, ali ih je bilo obrazovanih Također- nisu svi muškarci bili majmuni kojima je jedini cilj u životu bio gaziti ženu i omalovažavati je. Kao što ni danas nisu svi takvi, a opet ih ima.
    I nije uvijek bio ideal imati jedno dijete kao što je to danas...nego su djeca nekad bila blagodat, a nekom su i danas. Pričam sa svojim starim uvijek o tom vremenu jer mi je sve to zanimljivo...a pričala sam i sa bakom dok je bila živa.....i stari uvijek kaže da niti su bili gladni, niti bosi i goli, niti im je išta falilo. Imali su koliko i sva druga djeca. A i dobar pokazatelj toga je to da su svih devetoro danas obrazovani ljudi.

    Osim toga, moja je baka uvijek pričala kako je nakon svakog poroda (dakle ukupno 9 puta) djed zahtjevao da ona najmanje mjesec dana leži u krevetu i baš ništa ne radi....a za to je vrijeme imala ženu koja je sve u kući radila i nju služila, a koju je djed naravno plaćao. Pa sad nek se pohvali netko danas da ima takav tretman od svog muža

    I znam da je ovo sve offtopic, ali ne volim predrasude o ničemu pa tako ni o našim starima....ako su imali puno djece ne mora značiti da su žene bile silovane ili da su ih imale iz krivih uvjerenja! Nije uvijek bio ideal imati jedno dijete, kao što je to danas

  7. #57
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Zadar ukljucen! Al ima jedan problem. U rodiliste pustaju samo tate ili moras imati vezu... Tuzno...
    marta a kako bi ti doularila u Šibeniku, kad tamo nikoga ne puštaju u rodilište osim trudnica (izuzetak su plavokuvertaši). kad bolje razmislim bilo bi bolje da ni trudnice ne ulaze unutra

    pitanje: ima li smisla tražit doularenje do ulaska u rodilište? nisam se baš informirala o tome, pa ako lupetam zanemarite moje pitanje.
    Sto se mene tice sibensko rodiliste ne postoji. Sibenske trudnice su sve kod mene dobrodosle. Kao sto rece drugarica Juanita, dularenje nije samo i iskljucivo odlazak sa zenom na porod, nego ukljucuje i upoznavanje i postporodjajnu skrb.

  8. #58
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    marta onda se ja prijavljujem za slijedeću trudnoću, za ovo pred i post porod dularenje. jer sve mi se čini da će me opet dopasti šibensko rodilište, osim ako ne dobijem na bingu.

  9. #59
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    MC tvoji postovi stvarno zvuče negativno i prenabrijano.

    Ne mislim da je nekad bilo sjajno rađati ali niti da je bilo takva mudrost kakvom sada porod prave.
    Ali definitivno ne mislim da je nekad bilo više djece jer je u braku bilo normalno silovanje, jer su žene bile kuš i jer nigdje nije bilo bolnica isl.
    Ma mislim..

    morena24 doula je prisutna ovisno o rodilištu - recimo u ZG je to tek box (ista situacija kao i s mužem, tj partnerom) pa rodilja zapravo odrađuje sve do izgona sama. A recimo u VŽ doula ili muž ili onaj tko ide s rodiljom - ide odmah u sobu za rađanje i zapravo je tu kao pomoć trudnici - po mom mišljenju onda kad joj je podrška najpotrebnija. Ali, općenito, doulu je dobro pronaći i upoznati malo ranije u trudnoći. Na porodu ti ipak treba osoba u koju imaš puno povjerenje, neko pred kim nemaš nikakve granice i na koga ćeš se potpuno osloniti. Zato mislim da je dobro da bar popijete koju šalicu čaja/ kave prije i popričate, a uostalom doula ti može pomoći i kod razrješavanja nekih tvojih nedoumica tijekom trudnoće.

  10. #60
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    marta onda se ja prijavljujem za slijedeću trudnoću, za ovo pred i post porod dularenje. jer sve mi se čini da će me opet dopasti šibensko rodilište, osim ako ne dobijem na bingu.

  11. #61
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    koja od vas doulira na području p-g županije ?

    mislim, nije da mi treba, al da se ja koju godinu unaprijed organiziram. šifra: neuroza

    nego, jel smiju doula i muž na porod ili samo jedno? ako smije samo jedno, MM bi svisnuo od tuge da ne ode...

    oprostite što glasno razmišljam
    evo, ja sam tu!

  12. #62
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    dok ti zatrudnis, ja su vec biti doula s doktoratom, nadam se! ali i sad sam spremna pruziti podrsku, ako me netko zeli! prakticni dio sam barem odradila!
    hahaha, ko'ko se samo nudimo, a za sad nema bas neke navale! samo "ki bi - da bi"!
    ajde, ohrabrite se, cure, barem one ciji muzevi padaju u nesvijest pri spomenu poroda!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    MM baš hoće na porod pa ga nemam srca odhe..Ali ako se desi da ne stigne, najozbiljnije bih voljela imati još nekog. zanima me koja je u Zg za prvomajski vikend? I da li ste inače u mogućnosti otići s posla u radno vrijeme, i ostaviti svoju familiju usred noći npr...Ne zafrkavam, zanima me što je realno očekivati

  14. #64
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    dok ti zatrudnis, ja su vec biti doula s doktoratom, nadam se!
    ajd, super , onda ćeš nagovoriti doktore da puste i tebe i MM na porod

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ninci

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    M. courage, a sta drugo bi trebalo da znaju, epiduralnu?

  17. #67
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    pa, pretpostavljam, ako sa s nekom dogovoris, onda ti se doticna stavlja na raspolaganje. sve ostalo bi bilo neozbiljno! ako se ne dogovoris bas za prisustvovanje porodu, moguca je barem podrska tokom onog dijela koji odradjujes kod kuce, pa makar i preko telefona, premda osobno mislim da bi ipak bilo najbolje da doula bude prisutna i da ti daje podrsku svojim (tihim) prisustvom. naravno, osim podrske tokom poroda, moguca je i podrska nakon, pomoc pri dojenju, pa i kuhanju, kucanskim poslovima - mothering the mother
    termin ti je za prvi maj?

  18. #68
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    dok ti zatrudnis, ja su vec biti doula s doktoratom, nadam se!
    ajd, super , onda ćeš nagovoriti doktore da puste i tebe i MM na porod
    of course! bit cu jos vise premazana svim mastima - ako je to uopce moguce - pa cu samo uklizati unutra!

  19. #69
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Ne mislim da je nekad bilo sjajno rađati ali niti da je bilo takva mudrost kakvom sada porod prave.
    upravo tako. čemu onda idealiziranje prošlosti ?


    Ali definitivno ne mislim da je nekad bilo više djece jer je u braku bilo normalno silovanje, jer su žene bile kuš i jer nigdje nije bilo bolnica isl.
    Ma mislim..
    pa reci, baš me zanima zašto misliš da je nekad bilo više djece ? i koliko je žena u tome odlučivala ?

    a sta drugo bi trebalo da znaju, epiduralnu?
    misliš da se ne može imati traumatičan nemedikaliziran porod ? misliš da se nije događalo da naše bake imaju traumatične (ne smrtonosne) porode ? misliš da je neka tvoja čukunbaba porađala doma iz istih idealističnih motiva kao ti vjerujući u svoju žensku snagu i spajanje sa univerzumom etc. ? :?

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    M. courage, a sta drugo bi trebalo da znaju, epiduralnu?
    Ni blizu.Po meni je najbitnije da znaju nešto fino i toplo skuhati.
    Pa da rodilja nakon obavljenog posla ima nešto fino za pojesti.

  21. #71
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Uh, sirius, sad si me podsjetila na dinamitne muffine moje doule koje mi je donijela nakon poroda, ajme kak su bili dobri i ajme kak je bilo lako ici na wc!

  22. #72
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    M. courage, a sta drugo bi trebalo da znaju, epiduralnu?
    Ni blizu.Po meni je najbitnije da znaju nešto fino i toplo skuhati.
    Pa da rodilja nakon obavljenog posla ima nešto fino za pojesti.
    Ta sam!

  23. #73
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni je najbolja ideja doulu traziti na" receptima".
    Koja ima najviše postova sa najboljim receptima prolazi.
    Marta,ti svakako zadovoljavaš uvjete ,jedino si mi malo predaleko.

  24. #74
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Meni je najbolja ideja doulu traziti na" receptima".
    aaa, ne bih se ja pouzdala u ovo. ona koja zaista dobro kuha, mozda ne zeli podijeliti svoje male tajne... pa, stoga i ne objavljuje recepte.

  25. #75
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    Citiraj sirius prvotno napisa
    Meni je najbolja ideja doulu traziti na" receptima".
    aaa, ne bih se ja pouzdala u ovo. ona koja zaista dobro kuha, mozda ne zeli podijeliti svoje male tajne... pa, stoga i ne objavljuje recepte.
    To bi s druge strane moglo znaciti da je sebicna, i eto ti novog problema pri odabiru.

  26. #76
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno



    Evo,novi problemi pri odabiru.

  27. #77
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    M. courage, a sta drugo bi trebalo da znaju, epiduralnu?
    Ni blizu.Po meni je najbitnije da znaju nešto fino i toplo skuhati.
    Pa da rodilja nakon obavljenog posla ima nešto fino za pojesti.
    Ta sam!
    i ja! 8) i to specijalizirana za vegetarijansku i ayurvedsku prehranu, a moze i makrobioticku! ("meseko" i kokosju juhicu ne bute od mene dobili)
    ako je kandidatkinja ozbiljna (a ne samo fulirantica koja zeli besplatan rucak ), spremna sam razgovor u suradnji upotpuniti i ruckom chez moi! 8)

  28. #78
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Marta,

    kada bih ja sebi birala doulu, ono sto bi mi bilo vazno je onaj 'klick' koji se desi izmedju nas, ne znam kako bih to drugacije nazvala.
    sigurno ne bih odabirala po njenoj uspjesnosti u kuhanju.

  29. #79
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    Marta,

    kada bih ja sebi birala doulu, ono sto bi mi bilo vazno je onaj 'klick' koji se desi izmedju nas, ne znam kako bih to drugacije nazvala.
    sigurno ne bih odabirala po njenoj uspjesnosti u kuhanju.
    Momze, sta je tako losa bioprognoza? Pa malo se salimo.

    Ja vec znam tko ce mi biti doula. Svidja mi se i kako kuha.

  30. #80
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Marta, ma znam.
    A sto se tice prognoze - uf, da losa je (pada kisa i bas je vrijeme bljutavo).

  31. #81
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    [
    i ja! 8) i to specijalizirana za vegetarijansku i ayurvedsku prehranu, a moze i makrobioticku! ("meseko" i kokosju juhicu ne bute od mene dobili)
    ako je kandidatkinja ozbiljna (a ne samo fulirantica koja zeli besplatan rucak ), spremna sam razgovor u suradnji upotpuniti i ruckom chez moi! 8)
    ja sam si doulu našla

    sad još samo zatrudnit, izgurat trudnoću, ne se nervirat, zapalit koju svijećicu da dr. Š. ne bude ni blizu bolnice kad odem rodit pa dobijem i finu papicu prilagođenu mom pitta/kapha tipu [/b]

  32. #82
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    offtopic: puhica, tvoj i moj junior izgledaju s leđa ovako slikani isto, istacko

  33. #83
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    offtopic: puhica, tvoj i moj junior izgledaju s leđa ovako slikani isto, istacko
    e, moramo to provjeriti uzivo! heh, pa razlika medu njima je samo deset dana, sad tek vidim! bas super, mozemo se druziti!

  34. #84
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    razgovor u suradnji
    = razgovor o suradnji

  35. #85
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    [
    i ja! 8) i to specijalizirana za vegetarijansku i ayurvedsku prehranu, a moze i makrobioticku! ("meseko" i kokosju juhicu ne bute od mene dobili)
    ako je kandidatkinja ozbiljna (a ne samo fulirantica koja zeli besplatan rucak ), spremna sam razgovor u suradnji upotpuniti i ruckom chez moi! 8)
    ja sam si doulu našla

    sad još samo zatrudnit, izgurat trudnoću, ne se nervirat, zapalit koju svijećicu da dr. Š. ne bude ni blizu bolnice kad odem rodit pa dobijem i finu papicu prilagođenu mom pitta/kapha tipu [/b]
    jeeeeeeee!
    (jesam smotana, citam unazad i odgovaram zbrda zdola )

  36. #86
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    puhovi obozavaju smokve
    ako je kandidatkinja ozbiljna (a ne samo fulirantica koja zeli besplatan rucak), spremna sam razgovor u suradnji upotpuniti i ruckom chez moi!
    Ako mm ikad pristane na trecu bebu, definitivno prihvacam poziv. (Ja sam kapha-pitta ) Samo mi je zao da nisam znala za tebe ljetos I to ne (samo) zbog besplatnog rucka . Vidi topic o porodu kod kuce.

  37. #87
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    puhovi obozavaju smokve
    ako je kandidatkinja ozbiljna (a ne samo fulirantica koja zeli besplatan rucak), spremna sam razgovor u suradnji upotpuniti i ruckom chez moi!
    Ako mm ikad pristane na trecu bebu, definitivno prihvacam poziv. (Ja sam kapha-pitta ) Samo mi je zao da nisam znala za tebe ljetos I to ne (samo) zbog besplatnog rucka . Vidi topic o porodu kod kuce.

  38. #88
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Naravno, ko i uvijek - kasno otkrivam ovakve zanimljive topice -

    cure, bas ste super - niste si laku zadacu zadale

  39. #89
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Naravno, ko i uvijek - kasno otkrivam ovakve zanimljive topice -

    cure, bas ste super - niste si laku zadacu zadale
    Čuj, baka mi je bila glavna doula u selu, moram nastaviti tradiciju.

  40. #90
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Čuj, baka mi je bila glavna doula u selu, moram nastaviti tradiciju.
    Ovo me je potaklo da pitam ostale doule na forumu (tko me cita ):
    Kako i zašto ste se odlučile na doularenje? Je li vas netko inspirirao na tu odluku ili ste je donijele same? Tko vam je bio mentor?

    Prije Rode nikad nisam cula za taj termin, ali moram priznati da mi je ideja o povratku poroda ženama jako zanimljiva i poticajna, da ne govorim o tome koliko cijenim one pojedinke koje su odlučile biti nesebično dostupne drugima u tako osjetljivoj i važnoj stvari. Hvala

  41. #91
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Jaooo douleeeeeeeeeee!!!!!

    Mislim da ću i ja poželjeti jednu za sebe!!!!!

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Ja sam se za mothering the mother ipak dogovorila s mojom majkom (moja mama najbolje kuha), muž hoće na porod, sve je to super, ali dobro bi mi došao netko tko ima pojma -za savjete u bilo koje doba, više kao SOS telefon

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    evo baš sam jučer čula da je u Vinogradskoj uz jednu ženu na porodu bila njena sestra blizanka ,uopće nisu pravili problem

    nisu imale nikakve veze i poznanstva,samo su rekle da nema tko biti s njom i dopustili su

    eto,podatak za doularenje

  44. #94
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    I ja se nudim kao doula. Fascinira me porod, transformacija u majku, snaga koju žena iz toga može izvući, volim pomagati ljudima, omogućiti da njihove sposobnosti dođu do izražaja, uživati u tome kako slave i znati da sam i ja dijelom tome doprinijela. Fascinira me i što sve novorođenče može nakon nemedikaliziranog poroda, to mi je sve totalno wow.

    Čitam o porodima već godinama, razne članke i sažetke znanstvenih istraživanja, sve što mi dođe pod ruku, i u Rodi sam puno radila na tome da odnos prema ženama na porodu bude uvažavajući, da porod ne bude nešto što preživiš i zaboraviš, nego nešto čega se sjećaš s veseljem.

    Volim čitati Odenta, Sarah Buckley, Marsdena Wagnera, oni su mi puni duha, onako malo pomaknuti, a opet čvrsto na zemlji.

  45. #95
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno


  46. #96
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    VedranaV bas si me razveselila svojim postom!

  47. #97
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    vedrana, ja si nikad necu oprostiti sto nisam prihvatila tvoju ponudu da budes sa mnom na porodu (odnosno, necu oprostiti mm-u sto se usprotivio tome). jako bi mi dobro dosla

  48. #98
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno


    Oprosti i sebi i njemu slobodno, možda je iz nekog razloga trebalo biti baš kako je bilo.

  49. #99
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    VedranaV, hvala na iscrpnom odgovoru Baš je inspirativno čitati ovakve postove. Još tko ?
    (Moje pitanje je bilo:Kako i zašto ste se odlučile na doularenje? Je li vas netko inspirirao na tu odluku ili ste je donijele same? Tko vam je bio mentor?)

  50. #100
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Argenta, ja sam vidjela tvoje pitanje ali nemam pojma kako da ti odgovorim. Osjecam da je to nesot sto trebam raditi, pa sam otisla na Paramanadoula seminar. A sto se tice zadnjeg pitanja, trebas pitati za mentoricu, a ne za mentora.

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •