Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 448

Tema: Doula

  1. #101
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ovaj Vedranin post je nenadmašan, ali pokušat ću dočarati moju motivaciju... Ja nisam znala da želim biti doula, ja sam znala (nakon moja dva poroda) da želim opet vidjeti/doživjeti porod, bilo da ja rađam, bilo da budem na nečijem porodu. Obožavam porode. Fascinira me snaga ženskog tijela i duha, čarolija poroda, novi mali život koji dolazi, žena koja postaje majka, mirisi, zvukovi, ma sve... Igrom slučaja ukazala mi se prilika i čast da prisustvujem porodu i osim opće fascinacije i oduševljenosti nakon tog prvog iskustva počela se pojavljivati i želja da ne samo prisustvujem porodu i besplatno se opijam hormonima nego zaista da ženi u porodu "služim" - kako riječ doula i kaže - da joj budem potpora, ohrabrenje, pomoć, zaštita, pa i tako da sam samo kraj nje, što nezamjetnija moguća. Nakon što mi je Tiwi to dopustila na svom porodu, još sam sigurnija da je douliranje, kao i savjetovanje o dojenju, moj poziv.
    Mentorice su mi bile na neki način sve moje prijateljice i njihova iskustva s poroda, te znanje, posebno cura iz Rode koje najviše rade na porodima. Ali valda najveća mentorica mi je bila moja Nola kad je onako osnažujuće prošla kroz mene i smirila se na mom trbuhu.

  2. #102
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    maja, sažeto i snažno

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Vedrana

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    i za moju doulu Maju naravno
    Maja vidis da jos nisam trudna a prisvojila sam te

  5. #105
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    To samo znači da se imaš vremena predomisliti (nadam se naravno da nećeš al u srcu trebaju sve opcije ostat slobodne )

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    ne premisljam se ja tako lako...
    kada izaberem izabrano je
    da ne idem oftopik vise

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    A ja prošlo ljeto maštala o tome da imam doulu, al sam mislila da je to kod nas nemoguće . Pa da sam bar pitala tu na forumu

  8. #108
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    moram svecano objavit da cu i ja da jednog dana budem doula :D
    ali doula-laikinja da pojasnim, moja seka vidila da sam ja - njena sasava mladja seka studentica - totalno pukla na prava rodilja i beba, prirodni porod, dojenje i sve u tom paketu, pa me narucila da budem uz nju kad bude radjala (sto je jos nepoznato kada je u planu), da joj budem njena "agentica" . ja se nadam da cu do tada imat i iskustvo iz prve ruke ali cak i ako ne... imam sve sto sam naucila i jos cu nauciti ovdje od vas, na forumu i portalu i jos mnogih izvora...
    u svakom slucaju sam presretna i morala sam se pohvalit

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    65

    Početno u potrazi za podrskom nakon poroda

    ova tema se dugo nije dizala, a mene bas skaklja...

    u 34. tjednu sam, i sve vise se pitam tko ce se nakon poroda brinuti o meni? je, MM i mama su tu, ali....

    MM je muskarac, a mama je iz drugog svemira i zahtjeva postavljanje strogih granica...sto doista ne znam hocu li bit u stanju? :?

    stoga, ako postoji neka iskusna ili manje iskusna ali s dobrom voljom doula na rijeckom podrucju, bit cu zahvalna da mi se javi :D

  10. #110
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno Re: u potrazi za podrskom nakon poroda

    Citiraj Sandi5 prvotno napisa
    ova tema se dugo nije dizala, a mene bas skaklja...

    u 34. tjednu sam, i sve vise se pitam tko ce se nakon poroda brinuti o meni? je, MM i mama su tu, ali....

    MM je muskarac, a mama je iz drugog svemira i zahtjeva postavljanje strogih granica...sto doista ne znam hocu li bit u stanju? :?

    stoga, ako postoji neka iskusna ili manje iskusna ali s dobrom voljom doula na rijeckom podrucju, bit cu zahvalna da mi se javi :D
    pa doula je tu da ti pomogne za vrijeme poroda, a ne nakon poroda...ne?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno Re: u potrazi za podrskom nakon poroda

    Citiraj morena24 prvotno napisa
    pa doula je tu da ti pomogne za vrijeme poroda, a ne nakon poroda...ne?
    ne,pitanje je sasvim na mjestu.doula je osoba koja osim pri porodu(te prije inog)moze i pomagati majci nakon poroda,u kucanstvu-tipa kuhanja,
    spremanja,nabavke,igre sa drugom djecom,pomaganja tj. savjetovanja oko dojenja(to zavisi od doule do doule,tj. ima li laktacijskog znanja)te oko svega ostalog sto je potrebno a sto majku moze ometati u posvecenosti oporavku te novorodjencetu.
    bas me zanima ima li nasih doula koje se i time bave?

  12. #112
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno Re: u potrazi za podrskom nakon poroda

    Citiraj sundrops prvotno napisa
    Citiraj morena24 prvotno napisa
    pa doula je tu da ti pomogne za vrijeme poroda, a ne nakon poroda...ne?
    ne,pitanje je sasvim na mjestu.doula je osoba koja osim pri porodu(te prije inog)moze i pomagati majci nakon poroda,u kucanstvu-tipa kuhanja,
    spremanja,nabavke,igre sa drugom djecom,pomaganja tj. savjetovanja oko dojenja(to zavisi od doule do doule,tj. ima li laktacijskog znanja)te oko svega ostalog sto je potrebno a sto majku moze ometati u posvecenosti oporavku te novorodjencetu.
    bas me zanima ima li nasih doula koje se i time bave?
    ima, samo rade uglavnom u krugu poznanica/prijateljica i ovo što kažeš - dakle pomoć NAKON poroda.

  13. #113
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Eh da mi je bila doula s laktacijskim znanjem nakon poroda! Gdje bi nam bio kraj...

    A ono 'mothering the mother' je odradila moja mama tih prvih tjedan dana nakon poroda i to mi je stvarno puno značilo. Pobrisala mi je podove u stanu, skuhala ručak, oprala i speglala veš, pričuvala bebu dok sam se ja tuširala i tak, bila je sa mnom. Kad je prestala dolazit (zbog posla) osjećala sam se strašno samom, bila sam skroz premorena, još me čopio onaj glupavi baby blues i baš mi nije bilo lako. MM je isto morao raditi tako da nije mogao puno pomoći. Uglavnom, onih tjedan dana mi je tak dobro došlo, ali je bilo puno premalo. Nisam ni znala da to također spada u doula-renje. Šteta samo što sam o tome išla čitati kad je sve bitno već prošlo. :/ Možda ipak u drugoj trudnoći.

    Doule drage svaka vam čast. Ne znam bih li se sama usudila upustiti u tu avanturu, ali seka mi je trudna pa ću joj nastojati pomoći onako kako je mama meni i to kad mama više ne bude mogla onda ću malo uskočiti ja.

  14. #114
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    to doularernje nakon poroda bih ja rado vidjela da se prebaci na oceve, ovdje dobivaju ocevi 2 tjedna placenog dopusta u vezi s porodom, to je predivno vrijeme kad se cijela familija moze u miru upoznati s novim clanom, i majka dobiti potpunu zemaljsku uslugu dok se zabavlja dojenjem...
    na zalost ovdje nema patronaznih sestara koje dolaze u posjetu, to ja mislim je jako dobra stvar u hrvatskoj, ali neke druge zemlje takodjer daju pomoc zenama koje su rodile, par sati par puta tjedno...
    osim toga je dobro ako zene mogu u susjedstvu naci kontakt s drugim zenama koje su isto svjeze redile, da dobiju drustvo, ja imam hrpu susjeda koje sam upoznala na taj nacin, i imamo kontakt i godinama nakon toga, kod nas to organizira djelomicno lokalna djecja ambulanta i djelomicno opcina.

  15. #115
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj majoslava prvotno napisa
    to doularernje nakon poroda bih ja rado vidjela da se prebaci na oceve, ovdje dobivaju ocevi 2 tjedna placenog dopusta u vezi s porodom, to je predivno vrijeme kad se cijela familija moze u miru upoznati s novim clanom, i majka dobiti potpunu zemaljsku uslugu dok se zabavlja dojenjem...
    na zalost ovdje nema patronaznih sestara koje dolaze u posjetu, to ja mislim je jako dobra stvar u hrvatskoj, ali neke druge zemlje takodjer daju pomoc zenama koje su rodile, par sati par puta tjedno...
    osim toga je dobro ako zene mogu u susjedstvu naci kontakt s drugim zenama koje su isto svjeze redile, da dobiju drustvo, ja imam hrpu susjeda koje sam upoznala na taj nacin, i imamo kontakt i godinama nakon toga, kod nas to organizira djelomicno lokalna djecja ambulanta i djelomicno opcina.
    patronaža dolazi al često više odmaže neg pomaže, osobito savjetima o dojenju i dohrani a i njega novorođenčeta je često . i nije da baš često dođu, daleko od ovog par sati par puta tjedno...

  16. #116

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    119

    Početno

    ovaj podforum sam nedavno otkrila, kao i pojam doule jer uglavnom, silom prilika, bila usmjerena na Potpomognutu oplodnju i sadrzaj iste. sad kad sam miloscu bozjom promaknuta na Trudnocu polako otkrivam i druge dijelove Rodinog cyberspace-a.
    sve pohvale za ovu iznimno ispirativnu temu. kako sam kao MPO-ovka u trudnoci prepuna straha, moja razmisljanja nisu isla dalje od carskog. no, iscitavajuci vase postove jako sam se zainteresirala na doularenje, prirodni porod, i cijelu neinvazivnu filozofiju o porodu ...

    zanimaju me iskustva MPO-ovki koje su rodile VBAC i uz doulu ? u kojim godinama (meni je 38.) ?


  17. #117
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    nisam u MPO kategoriji, ali sam imala VBAC uz doulu (momze) i bila godinu dana starija od tebe. mislim da to što je kod tebe u pitanju potpomognuta trudnoća ne treba biti prepreka za vaginalni porod ukoliko je trudnoća uredna.

    sretno

  18. #118
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj taMarelica prvotno napisa
    zanimaju me iskustva MPO-ovki koje su rodile VBAC i uz doulu ? u kojim godinama (meni je 38.) ?

    VBAC je vaginalni porod nakon prethodnog carskog reza, a koliko kužim ti čekaš prvo dijete.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    119

    Početno

    uh, krivo sam shvatila kraticu ...
    da, cekam prvo dijete, dakle prvi vaginalni.

  20. #120
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Cestitam Marelice i sretno!
    ja sam isto hjela roditi uz pomoc doule ( na zalost trudnoca se zakomplicirala pa cu morati na carski), i kontakrirala sam sve koje su na rodi i malo komunicirala sa svima i sve su mi se svidjele. A sa jednom jos uvijek komuniciram i pomaze mi moralno, kao i sa hrpom informacija koje se ticu mojeg zdravstvenog stanja. Cak me je dosla posjetiti u bolnicu. Hvala joj za muffine i knjigu i drustvo!
    A mogu si misliti koja bi mi bila potpora da sam imala vise srece pa da mi je trudnoca zdrava.
    Sretno Marelice!

  21. #121
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Trenutno sam u 12-om tjednu MPO trudnoće. Vjerujem u svoje tijelo i nadam se da će trudnoća proći zaista školski. A isto tako se nadam da ću uspjeti u namjeri da ostvarim prirodni porod! MM je kad sam ostala trudna odmah rekao da želi ići na porod- ja sam oduševljena tom idejom- ali nakon razgovora shvatili smo da bi možda bilo bolje da bude netko tko je to prošao i ima iskustva i znanja. Znam da je još rano za pripreme za porod , ali kroz sve ove godine sam naučila da vrijeme ustvari jako brzo prolazi!

    Pa tako i ja želim biti spremna!
    A moje pitanje je- kad je najbolje stupiti u kontakt sa doulom, u kojem tjednu trudnoće?

    I hvala svim ženama koje su tu kad ih trebamo!

  22. #122
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Možeš i odmah .

    Malo popričaš s njih par pa odabereš i onda se dogovoriš s doulom.
    Sretno!

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja sam već pitala jednu forumašicu o tome na pp, ali evo i ovde da pitam, pa neka kaže neko ako zna:

    Da li znate ima li doula u Srbiji?

  24. #124
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam povremeno u srbiji

  25. #125

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja sam povremeno u srbiji
    A kad stižeš opet?
    Imam ja još vremena, ali ne znam koliko.
    Prvi put sam rodila sa 41+5. Indukovali 3 puta i nije htela van.
    Drugi put prevremeno pukao vodenjak.
    E sad ne znam kad bih mogla

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Portland, Oregon
    Postovi
    28

    Početno

    Bas mi je drago cuti da ima doula u nasim predjelima Ja sam rodila u Americi i nisam imala doulu (jer su malo skupe ovdje a mi bas nismo bili nesto NAJ finansijski) , ali sam zato izabrala da mi trudnocu vodi babica (midwife) a ne ginekolog/doktor. To sam htjela jer imala sam zelju da rodim prirodno (zelja se ostvarila) a ovdje ginekolozi i obicni doktori za porod prije ponude epiduralnu nego sto te pitaju kako si. Mislim da sam izabrala super put da rodim svoje dijete, stvarno sam zadovoljna razmisljanjem babica a vjerujem da su doule iste njima... strasno strpljive i uvijek vjeruju u tebe! Toplo preporucujem svima!!!!

  27. #127
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    gdje si ti, vanesax, u kojem gradu? ja dolazim svako malo. sad si u 33. tjednu, vidjeh u tickeru. znaci, imamo jos vremena, jel? barem mjesec dana.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    mikka evo na pp...

  29. #129
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Ja bi molila da mi se javi doula koja je na području Zagreba! Nikak se skoncentrirat pa polovit ko je od kud i ko je doula!
    Razmete me , jelda!? 8)

    Uskoro bu proljeće i vrijeme roštilja pa da se upoznamo, a trebat će mi i pomoć na vrtu- šalim se!

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Portland, Oregon
    Postovi
    28

    Početno

    Sandra pa ti bi i jare i pare (sto se kaze u Bosni) eh pa nemoze

  31. #131
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    ko ne proba ni nezna jel može !
    mislim da sam splašila sve potencijalne doule jer mi se još ni jedna nije javila !
    CURE - ŠALILA SAM SE ZA ŠTIHANJE I KOPANJE I SADNJU! , ali roštilje planiram delati i tu mi nemrete nikaj!
    8)

  32. #132
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    mene baš privlači oranje i štihanje 8)

  33. #133
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Pa nije ni Pula na kraj svijeta!

  34. #134
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    [quote="sandra-zvrk"]Ja bi molila da mi se javi doula koja je na području Zagreba! Nikak se skoncentrirat pa polovit ko je od kud i ko je doula!
    Razmete me , jelda!? 8)
    moja doula koja na kraju nije mogla biti na porodu (vrlo komplicirani carski) je prekrasna osoba, vrlo informirana, puna briznosti i razumijevanja. vrlo sposobna pronaci nove informacije i spremna pomoci u svakom trenutku.
    zove se vedrana i ako hoces, posalji mi pp pa cu joj reci da ti se javi.
    p.s. sorry, nema vel. slova jer pisem jednom rukom dok drugom pridrzavam moje malo srceko.

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Curke, trebam pomoc! Naime uvalila sam se u projekt slaganja knjizice o trudnoci i porodu u Hrvata za ex-patriate. Medju ostalima bi rado dodala popis doula sa znanjem engleskog, njemackog ili drugim znanjem jezika.

    Da li bi jedna ili vise od vas doula bile spremne za doulelarenje 'strankinjama' koje su manje vise sve stacioniranje u Zagrebu?

    Hvala od na pomoc!

  36. #136
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    proslijedila sam curama sve imaju znanje engleskog. njemacki poneke, talijanski isto.

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Srce si, hvala ti felix!

  38. #138
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Mene zanima jedna stvar, bi li se neka od vas odlučila za douliranje kod žene koja je rodila na CR zbog disproporcije zdjelice a sada je ponovno trudna, nudi joj se ponovno CR a ona priželjkuje prirodan porod?

  39. #139
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    douliranje-doularila

  40. #140
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj babel prvotno napisa
    Mene zanima jedna stvar, bi li se neka od vas odlučila za douliranje kod žene koja je rodila na CR zbog disproporcije zdjelice a sada je ponovno trudna, nudi joj se ponovno CR a ona priželjkuje prirodan porod?
    Pa ja sam bila slučaj kao ti I išla je Maja sa mnom

    Mislim da doulama tvoja dijagnoza s prvog poroda uopće nije problem niti prepreka. Sigruno će ti se netko javiti.

  41. #141
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Tiwi svaka čast i tebi i Maji
    Nisi se bojala komplikacija?
    Točnije da se možda nečeš otvorit?
    Meni gin. ne daje baš neke dobre prognoze šta se tiće prirodnog poroda :/

  42. #142
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    babel, doularenje nema veze s nacinom poroda. ako zelis mozes mi se javiti na pp. ja sam doula i vrlo sam ti blizi.

  43. #143
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Elem,
    ovih dana čujem privi puta za pojam doule.
    Zahvaljujući tome što još radim, a zapravo imam puno slobodnog vremena, pa sam stalno na Rodi. Da sam doma, nema šanse...

    A tek one priče o porodu doma! Suze su mi se samo kotrljale niz lice.

    I tako se u meni začela ideja (osim ovog malenog čuda začetog prije 5,5 mjeseci) da i ja rodim koliko je to god prirodnije moguće. Čini mi se da postojih gradacija: porod doma, porod u rodilištu ali prirodni, možda neka kombinacija prirodnog i vođenog... Nemam pojma.

    Ali vidim da ima vas par mama, koje ste doule, što li (jeste li sve?). Voljela bih popričati s nekom od vas, o čim prirodnojem porodu. Čini mi se, naime, da porod doma ne dolazi u obzir, premda pričam napamet, jer nisam još zucnula mm-u o tome. Ali sumnjam. A koja je uloga doule, ako odem u rodilište?

    Onaj post o predavanju Michel Odenta mi je super, i jako mi se sve čini logično i smisleno.

    Za što se odlučiti, nemam pojma. Kako rekoh, voljela bih popričati s nekom od vas.

    Pozdravljam vaše stavove i nastojanja!

  44. #144
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    MamaShe da li si vidjela da će krenuti novi ciklus rodinih radionica za trudnice? Tu bi mogla doznati puno toga što te zanima...

  45. #145
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Uloga doule, bilo u bolnici ili kod kuće je, ukratko, mothering the mother. Znači važno je da je doula žena koja ima pozitivno iskustvo poroda i da ima snažnu vjeru u žensko tijelo i prirodnost procesa poroda. Ona pruža ženi osjećaj sigurnosti kao što mama uspavljuje dijete, dakle prisutna je ali nenametljiva, u bolnici može biti u ulozi zaštitnika rodilje, da štiti njenu privatnost koliko je to god moguće. I da izrazi njene želje i odluke vezane za porod da ne mora rodilja u trudovima to obavljati.

    Iz nekih priča s poroda možeš vidjeti konkretno i živopisno što je doula

  46. #146

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    ...... I da izrazi njene želje i odluke vezane za porod da ne mora rodilja u trudovima to obavljati.

    Samnom na porodu je bio mm i bio mi je od velike pomoći, ali da mi je bila doula koja bi se znala svađati sa "osobljem" bolnice, gdje bi mi bio kraj. Porod bi mi bio drugačiji, sigurno. Mene baš nitko nije slušao , samnom su radili što su htjeli. A privatnost poroda??? Ne smijem se sjetiti studentske parade oko mog stola, a tek čistačice- doista mi dolazi slabo!

    Živjele doule

  47. #147
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    moj plan je postati doula ili kad izrodim svu djecu ili u meduvremenu, aj da mi ovo drugo dijete bar malo naraste pa onda. sva literatura je dobrodosla, bilo javno, bilo na pp. za seminare (neke) znam, ali trenutno nemam love ni vremena.

    ako nije predirektno, kako ste vi, forumske doule, stekle svoje obrazovanje? to me uzasno zanima. ja znam dosta, ali uvijek mi se cini da zapravo ne znam nista..
    mikka ti si zauvijek moja virtualna doula
    Kad položiš tečaj računam na tebe da ćeš mi biti na idućem porodu

  48. #148
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj babel prvotno napisa
    Tiwi svaka čast i tebi i Maji
    Nisi se bojala komplikacija?
    Točnije da se možda nečeš otvorit?
    Meni gin. ne daje baš neke dobre prognoze šta se tiće prirodnog poroda :/
    Ne, nisam se bojala. Dapače išla sam poprilično vesela na porod

    Znaš što, meni je doula bila potrebna zbog mene, prvenstveno. Ja sam u sebi bila smirena i sigurna jer sam kao prvo odabrala rodilište u kojem su zadovoljeni neki kriteriji koji su mi bili izuzetno važni (kao prvo boravak majke i djeteta od početka zajedno, a kao drugo mogućost da pokušam roditi prirodno, pogotovo bez dripa, no da imam za svaku sigurnost tim koji će uskočiti ako opet nešto krene krivo).

    Dakle, doula je meni bila ... pokušaam naći prave riječi...
    ovako, netko tko me slušao kad sam pričala da samu sebe zabavim,
    netko tko sluša moja trabunjanja i glupiranja između trudova
    netko tko mi dodaje vode kad sam žedna
    netko na kog se naslanjam kad me jako boli ili primam oko vrata kad se prepuštam trudu
    netko za koga se primim kad gubim snagu
    netko tko je tu i kad šutim i zatvorim oči
    ... i tako..

    Svi smo mi jako različiti. Treba se jako zagledati u sebe i razmisliti o tome što želiš. Ja sam željela da nisam sama. I da imam nekoga tko zna što znači roditi i rađati, pa da se mogu osloboditi i prepustiti. A opet da zna da zapravo volim i osamu. Tako nekako smo se i našle.

    Ja nisam imala problem s otvaranjem, dapače Kako je išlo mislile smo da će sve i završiti brzinski. No, to je drugi dio priče koji sad uopće nije bitan. Bitno je da doula zna što ti želiš a što ne želiš. Ona je tu da ti pomogne. Sretno!

  49. #149
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    čini mi se da nitko nije dao konkretan odgovor babel :/
    sad baš i mene interesira: ima li smisla forsirati prirodan drugi porod ako je prvi morao završiti carskim jer rodilja ima suženje zdjelice, što je ustvrđeno od strane ginekologa?

  50. #150
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ivana b

    Ima smisla pokušati prirodni porod, jer ako je žena sigurna u svoje tijelo, ima dovoljno privatnosti da se može opustiti, ako može slobodno izabrati povoljni položaj - uska zdjelica i ne mora biti prepreka.

    Sad, pitanje je koliko je to zdjelica "uska". Da li stvarno postoji neka fizička prepreka koja je nekompatibilna s rađanjem ili je to samo izmjera koja je načinjena u nekom određenom položaju (predpostavljam ležećem)?

    Jer se u povoljnim položajima može postići značajno povećanje opsega zdjeličnog otvora (npr: klečeći ili "na sve četiri")

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •