Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 448

Tema: Doula

  1. #301
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    o dobro je to znati, gorka!

  2. #302

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    jedno pitanje, ustvari dva
    dali babica moze biti istovremeno i doula- ako recimo ima dovoljno babica na broj rodilja?
    i drugo pitanje; sto tocno doula radi osim sto je moralna podrska rodilji? masira, dodaje casu vode, brise celo
    sta radi u toku samog poroda?
    nemojte svatiti moj post kao sprdnju, stvarno me zanima

  3. #303

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    dali babica moze biti istovremeno i doula- ako recimo ima dovoljno babica na broj rodilja?
    Moze. To bi bio nekakav ideal.
    Pojasnjenje uz izvadak iz teksta
    http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...2ID=&Show=2232

    Dr. Michel Odent: Doula - prekretnica u povijesti rađanja

    Fenomen doule

    U takvom kontekstu rađanja, iznenada se u Velikoj Britaniji pojavljuje i razvija koncept doule. Idealno, doula je i sama rodila bez ikakvih lijekova i bez intervencija; ona je iskusna majka ili baka. Sve više i više mladih žena osjeća da sa sadašnjim sustavom nešto nije u redu. Susreću se s nizom primalja tijekom trudnoće, u skrbi su jedne ili više smjena primalja tijekom poroda i obično susreću ponovno novu primalju tijekom poslijeporođajne skrbi. S druge strane, žene osjećaju potrebu oslanjanja na samo jedan majčinski lik tijekom trudnoće, porođaja i babinja. Zbog mnogih razloga koji su specifični za vrijeme u kojem živimo, mnoge žene ne žele ili se ne mogu osloniti na vlastitu majku. S druge strane, određen broj majki i baka osjećaju da mogu pomoći neiskusnim ženama. Vrijeme je zrelo za "rođenje" doule.
    Fenomen doule je provokativan jer se pojavljuje kao preporod "autentičnog" primaljstva, ali se izražava kroz žene laike različitih generacija. On je neočekivan izražaj mnogobrojnih najdubljih potreba trudnice, rodilje i dojilje. Zanimljivo je da su se doule prvo pojavile u Sjedinjenim Američkim Državama, zemlji u kojoj su primalje gotovo potpuno nestale. Taj fenomen se sada javlja i u drugim zemljama gdje primalje još djeluju, ali je njihova uloga drastično izmijenjena protokolima i regulacijama povezanima s industrijalizacijom porodništva.

    Razlog zbog kojeg postoje doule i autentične primalje općenito, može se tumačiti iz perspektive fiziologa. Govoreći jezikom ove vrste znanstvenika koji proučava tjelesne funkcije, jednostavno je objasniti zbog čega i kako određene situacije mogu omesti proces rađanja. Takva je, na primjer, situacija u kojoj žena koja rađa osjeća da je pod nadzorom, situacija koja teži tome da aktivira dio njezinog mozga (neokorteks) koji bi, tijekom poroda, trebao biti neaktivan. Drugim riječima, privatnost je temeljna potreba u procesu rađanja. Proces rađanja također ometa bilo koja situacija u kojoj dolazi do otpuštanja hormona iz porodice adrenalina. To znači da je osjećaj sigurnosti još jedna od temeljnih potreba žene koja rađa. Fiziološka perspektiva pomaže nam u razumijevanju toga da su žene diljem svijeta i tijekom vremena uvijek težile rađati u blizini svojih majki ili u blizini neke iskusne majke ili bake. To nam pomaže da shvatimo ulogu doule kao majčinskog lika. U idealnom slučaju čovjek se u prisustvu svoje majke osjeća sigurno, nepromatrano i neprosuđivano.

    Kako postati informirana doula
    Žene koje žele postati doule ne trebaju nikakvu posebnu obuku. Sama činjenica da su majke već im daje dovoljno stručnosti. Međutim, potrebne su im informacije kako bi se mlade žene uz njih osjećale sigurnije. Moraju biti u mogućnosti razgovarati o "vrućim temama" kao što su, na primjer, učestali ultrazvučni pregledi tijekom trudnoće ili rana višestruka cijepljenja. Moraju biti u mogućnosti prenijeti osnovne informacije o trudnoći, rađanju i dojenju. Informativni tečaj za doule trebao bi uključivati i program o prvoj pomoći u porodništvu. Tijekom trudnoće, određene su situacije toliko rijetke da postoji opasnost da se o njima stvori stav da su to samo poglavlja iz priručnika i sadržaj ispitnih pitanja te da se na njih u stvarnom životu potpuno zaboravi. Dobra doula mora znati sve o njima.

    Doula je izvorno grčka riječ. U stvari, grčka zajednica jednoglasno gleda na taj termin s nenaklonošću, jer "doula" znači "robinja". Grčka bi zajednica radije da je u upotrebi izraz poput "paramana", koji ima isto značenje kao "primalja" u starom engleskom jeziku ("midwife" = "with wife" = sa ženom). Tim se terminom može označiti vrsta druge majke. Kako god, iz praktičnih je razloga možda bolje zadržati termin "doula", koji sad razumiju u zemljama diljem svijeta. Danas postoje doule u zemljama koje su toliko udaljene jedna od druge koliko su i međusobno različite, poput Mađarske i Koreje. Pretpostavljamo da će se sama riječ uskoro pojaviti u oxfordskom rječniku.


    izvadak iz knjige Michela Odenta "Poljodjelac i porodničar", Free Association books 2002.


    Negdje drugdje M. Odent spominje doule kao premosnice do autenticnog primaljstva.

    drugo pitanje; sto tocno doula radi osim sto je moralna podrska rodilji? masira, dodaje casu vode, brise celo
    sta radi u toku samog poroda?
    Moze raditi sve od toga, puno vise od toga, nista od toga ili nista
    Ovisno o situaciji, ovisno o majci, ovisno o douli...

    Doule vrlo cesto imaju i odredjenu ulogu tijekom trudnoce i nakon poroda, ne samo tijekom poroda.

    Tijekom trudnoce mogu na primjer odlaziti sa zemom na preglede, mogu pruzati informacije, mogu biti dobro drustvo.

    Tijekom poroda mogu biti isto dobro drustvo koje ulijeva povjerenje, iako ne treba nesto nuzno raditi.

    Nakon poroda mogu raditi sve ono sto bi "idealna majka" radila za svoju kci nakon poroda; kuhala, spremala, brinula se o njoj da se ona moze brinuti o svojem djetetu, ne davala savjete i prigovarala, nego ulijevala sigurnost i povjerenje.

  4. #304

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    hvala na odgovoru
    mislila sam da je doula vezana samo za porod a ne za ono prije i poslje
    hvala

  5. #305

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    46

    Početno

    U 24. tjednu sam i vidim se s doulom relativno redovno i cujem. Ona je trenutno kao prava mala asistentica trudnoce: pitam je za sve sto mi treba u vezi trudnoce. Zna jako puno. Mislim da doula ni blizu ne moze samo sa zenom na porod. Mora je itekako poznavati i razumjeti za tako nesto. To je moj osjecaj za ovih 2 mjeseca koliko je poznam.

  6. #306
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    samo želim reči da mi je drago da u puli ljudi vole (i koriste) doule :srce: sretno agaco!

  7. #307
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Dakle, ja se još jednom prijavljujem kao tražilica doule....ako je neka od vas slobodna tamo negdje oko 22.08. za ići samnom na SD bit ću vječno zahvalna......

  8. #308
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja sam nekako mišljenja da se doula i trudnica trebaju dobro poznavati i imati bar nekoliko susreta u živo, pa bih se zato ograničila samo na "svoje" zemljopisno područje.

  9. #309
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Fae prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, ja se još jednom prijavljujem kao tražilica doule....ako je neka od vas slobodna tamo negdje oko 22.08. za ići samnom na SD bit ću vječno zahvalna......

    Fae, sretno! Znam da ti vjerojatno nije lako nekog naći jer je baš tada doba godišnjih odmora no nadam se da neće sve ptice odletjeti na more

  10. #310
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    fae, evo ja se javljam ako me primaš
    tada sam sigurno u zg i na godišnjem pa sam skroz na raspolaganju bez obzira na iznenađenja oko termina

  11. #311
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj mfo prvotno napisa Vidi poruku
    fae, evo ja se javljam ako me primaš
    tada sam sigurno u zg i na godišnjem pa sam skroz na raspolaganju bez obzira na iznenađenja oko termina
    Primam, kako ne!!

  12. #312
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    super!
    voljela bih da se ššto prije upoznamo i počnemo družiti!
    javim se na pp

  13. #313
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Može

  14. #314

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Razmišljam o tome kako bi mi dobro došla doula. Priznajem da nisam čitala sve ove postove od početka pa ne znam ima li koja s područja Rijeke ili okolice. Uglavnom, jaaako bih voljela imati neku pozitivnu osobu uz sebe s kojom bih mogla komunicirati kada mi zatreba (jer sam inače paničar po prirodi ) a i za poneke savjete. Jedino ne znam kako ide u vezi plaćanja? Molim vas ako ima neki savjet ili konkretan prijedlog, javite se!

  15. #315

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Baš nitko ??

  16. #316
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    evo javljam se, moguća virtualna istarska doula možeš mi poslat broj na pp

  17. #317
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    mamažabica imaš pp

  18. #318

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala cure, javit ću se

  19. #319
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Zašto je ova tema zamrla?
    Ništa već godinu i pol dana.
    Evo, počet ću razmišljati o eventualnoj potrebi doule u mome porodu. Obzirom na godine, mogao bi mi biti zadnji, i voljela bih da bude što prorodniji, koliko to već okolnosti dopuste.
    (zadnji porod: skoro sve sam odradila doma, došla u bolnicu otv. 9cm, rodila za pola sata)

    Kako si naći doulu? I, ipak moram pitati (ne znam smijem li) koliko to košta?

  20. #320
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    A, izgleda da nisam sve vijdela. Ipak tema nije zamrla. Ispričavam se, temo.

  21. #321
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Mislim da će se cure sad odmah potući na ovoj temi jer sve žarko želimo svaku priliku za doularenje
    Doule u Hrvatskoj ne naplaćuju ništa za svoj rad (ili barem ja još nisam takvu srela)

  22. #322
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Ne, nisu se potukle
    Da, divne ste cure.

  23. #323
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    mamaShe, u kojem si sada tjednu?
    Ja bih rado ako ću moći.

  24. #324
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Jako malo tjednu. Cca 6,5 ili 7,
    čekam uzv pa ću znati.
    Imam jako neuredne cikluse pa ne mogu znati na osnovu toga.

  25. #325
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    O pa super, onda ima još puno vremena. Šaljem ti pp s podacima.

  26. #326

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Jel moguće u nasim rodilistima da na porodu bude doula i muz? konkretno na sv. duhu?

    Naime, muz jako zeli biti, bio je na prvom porodu, i jako bi patio ako bi mu to onemogucila. Vjerujem u njega da ce se snaci ako zatreba (plan poroda ce imati naravno) i da ce biti ok i slusati moje zelje. Takav je bio i prvi put tako da uopce ne sumnjam u to. Ali (sad dolazi ono "ali", ova ideja sa doulom mi se jako svidja i ustvari ja bi oboje, kao neki back up ako nesto zasteka.

    Malo me strah onoga, "ali to je najbolje za vase dijete" i tu obicno svi pokleknemo.

    Pa eto dali je to moguce ostvarit kod nas?

    Ako nije ja bih trebala nekoga cisto kao podrsku prije odlaska u rodiliste?
    Da me ne uhvati panika pa da prerano ne krenem.

    E i još nešto me muci, ako pukne vodenjak, dali treba zuriti u rodiliste ili da smireno doma cekam svoje trudove? I koliko vremena moze proci od pucanja vodenjaka a da je sve ok s bebom

    Prvi put , iz neznanja, sam nakon obicnog curkanja vodenjaka pozurila u bolnicu iz straha da beba ne ostane na suhom i tamo provela cijeli dan totalno nepotrebno. Ovaj put bi to htjela izbjeci i ne doci prerano. Zapravo najradje bi dosla na samo finale.

  27. #327
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Jel moguće u nasim rodilistima da na porodu bude doula i muz? konkretno na sv. duhu?
    Ne znam ali me baš zanima odgovor. Ako namjeravaš tamo roditi, pitaj ih.
    Što se tiče tvog pitanja o pucanju vodenjaka, ovisi o okolnostima. Ako pukne u terminu i plodna voda je u redu, a ti nemaš neku infekciju, ne trebaš žuriti. Trudovi bi trebali spontano krenuti unutar 24 sata. Beba ne ostaje na suhom jer se amnionska tekućina i dalje stvara i "podmazuje" bebu, bez obzira što je vodenjak puknuo.
    Ako je pak voda žućkasto-smeđa ili zelena, bolje je odmah ići u rodilište.

    Ako odlučiš da bi htjela doulu, pošalji mi pp. Prijavljujem se.

  28. #328

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Anvi hvala puno na info i na ponudi.

    Imam nekoga koga znam pa ako ona nemoze javim ti se.

    hvala jos jednom

  29. #329
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Nevena, čak i ako se odlučiš na porodu biti samo s mužem, ne znači da ti ne treba doula. Nju možeš "imati" kroz cijelu trudnoću kao potporu, savjetnika itd.
    A kad krene porod, možeš je pozvati kod sebe pa ti pomogne odlučiti kad je najbolji čas za krenuti u rodilište.

  30. #330

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Da, tako nesto sam u stvari i htjela. Iako bi ja htjela oboje kraj sebe i na porodu.
    U ovom trenutku mi se cini da ne zelim biti sama.

    Hvala cure svima

  31. #331
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Hvali se šgorici njezin kolega. Žena mu rodila, veli beba samo jede i spava. Šogorica veli, meni nije bilo tako, sve krenulo naopako, dojenje slabo, beba slabo, ...
    E, veli kolega, mi smo imali iskusnu babicu, koja je punih tjedan dana stalno dolazila nama, pokazala sve oko dojenja, izdajanja, ono, bila pomoć ko što treba biti. I sada sve štima.
    Gdje su takve babice?
    Zapravo sam se sjetila i doula, ovih postporođajnih, pretpostavljam da bi one imale istu takvu ulogu.

  32. #332
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ako bih ikada opet išla roditi, sigruno bih tražila koju od vas.

    jesi li imala doulu za 3. bebu?

  33. #333
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    malo da uletim u vezi ovoga što je pitala babel:
    taj tzv. nesrazmjer zdjelice se sa sigurnošću može ustanoviti jedino u samom porodu,
    jer trudnički hormoni koji opuštaju ligamente, položaj koji je uspravan i prema naprijed stvaraju daleko veći otvor zdjelice
    od onoga koje se dobije klasičnim mjerenjem.
    zapravo je to prilično fantomska dijagnoza, osim ako već ne postoji neka deformacija
    za koju se zna od prije.
    ali u svakom slučaju, pravo stanje stvari se može vidjeti tek u porodu,
    u, po mogućnosti, što mirnijim uvjetima.
    Posljednje uređivanje od mamma Juanita : 07.12.2010. at 17:02

  34. #334
    Xenia23 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    117

    Početno

    podižem malo ovu temu!

    već neko vrijeme pratim i iščitavam tekstove vezane za doula-renje, godinama žalim što nisam postala babica i ovo mi se čini kao izvrsna alternativa onome što sam zapravo htjela biti.
    Stalno čitam Rodu, zapravo se naoružavam znanjem za drugo dijete, (nije još na putu, ali nadam se da će biti uskoro), te bi ujedno htjela biti podrška i drugim budućim mamama.

    Nisam znala da se i u Hrvatskoj napokon napokon pokrenulo po tom pitanju doula te znam koliko je meni bila potrebna podrška kad sam bila trudna a da ne govorim o porodu, kako li su me samo izmrcvarili samo zato što nisam znala kako se postaviti.

    Uglavnom, i ja se prijavljujem ako nekome zatreba DOULA, a ujedno i prijateljica.

    I još ono glavno a to je, znate li možda kad će se opet u Zagrebu održati seminar o Doulama, jer bi svakako htjela imati i certifikat?

  35. #335
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj mamaShe prvotno napisa Vidi poruku
    Hvali se šgorici njezin kolega. Žena mu rodila, veli beba samo jede i spava. Šogorica veli, meni nije bilo tako, sve krenulo naopako, dojenje slabo, beba slabo, ...
    E, veli kolega, mi smo imali iskusnu babicu, koja je punih tjedan dana stalno dolazila nama, pokazala sve oko dojenja, izdajanja, ono, bila pomoć ko što treba biti. I sada sve štima.
    Gdje su takve babice?
    Zapravo sam se sjetila i doula, ovih postporođajnih, pretpostavljam da bi one imale istu takvu ulogu.

  36. #336
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    da li doule moraju proći neku izobrazbu? ili su stručne ko npr. neki dobro načitani i informirani muž?
    npr. koju su izobrazbu prosle danci i vedrana da imaju naziv doule?
    šta sve obuhvaćaju eventualni seminari i koliko traju?

  37. #337
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Ono što je najvažnije za doulu je da dobro poznaje porod i potrebe žene u porodu, idealno bi bilo (to je bio poželjni preduvjet za Paramanadoula seminar) da je sama imala nemedikalizirani porod i da to smatra pozitivnim iskustvom. Paramanadoula je zapravo seminar "de-informiranja" jer za biti uz ženu koja rađa su ključne određene karakteristike osobnosti i dobro poznavanje poroda a tek onda informiranost. Mi smo upućeni na seminaru gdje tražiti informacije kad su one potrebne (medicinske) - odnosno koje su znanstveno valjane baze podataka medicinskih istraživanja.
    Danči i Vedrana i većina doula ovdje su prošle Paramanadoula seminar koji se inače redovito održava u Londonu no i u nekim drugim europskim gradovima - program je na stranici, a iznimno je bio (radi grupe nas entuzijastica ) organiziran u ZG-u jednom iako ne znači da ne bi mogao biti još koji put.
    Taj seminar traje tri puna dana (od jutra do mraka, vrlo intenzivno) i nakon toga se dobije licenca za rad koja u zemljama gdje je to regulirano vrijedi za rad (npr u UK se odmah s tom licencom može raditi no prva 3 poroda kao training doula a tek onda kao doula).

    Po meni, osnovno je imati interes i ljubav spram poroda i majčinstva - a ostalo čini iskustvo. Usput se informira i kontinuirano educira, no važno je ipak napomenuti da doula nije medicinski obrazovana - jer to za tu ulogu nije potrebno.

    Xenia, najlakše je možda (ako možeš) otići na taj trodnevni Paramanadoula seminar - ponajviše radi kratkog trajanja. Postoje razne online i offline edukacije, no najbolja je edukacija zaista iskustvo...a u to možeš odmah krenuti - čim netko poželi da si uz njega.

    Većina doula je zapravo prije i za vrijeme poroda uz ženu, no neke su i postporođajne. Osobno ostajem sa ženama u kontaktu sigurno prvih mjesec-dva po porodu i vidim ih barem još jednom-dvaput nakon poroda. Još ako imaš iskustvo dojenja pa možeš tu pripomoći ili oko njege bebe...može i to.

  38. #338
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    evo i mene:

    gdje mogu naći nekog tko bi bio moja doula? evo pitam ovdje.
    možda postoje neki "rodini susreti" ili sastanci? ili neka neslužbena druženja?

    trudna sam 2 put, sada oko 20 tj... mm i ja smo već više puta pričali o tome da on ne bi želio ići sa mnom na porod, a meni bi trebao netko tko širi "oksitocin" i netko za razgovor, mir, sigurnost i sve o čemu se ovdje može i čitati o odnosu doula-rodilja.
    Također imam i neke dvojbe (o mjestu poroda...npr.).
    Živim u ZG, ali možda ne bih rađala u Zg... Moja pratnja bi bila zbrinuta (troškovi i sve što već treba)
    evo pitam kratko, o detaljima možda kasnije.

    Nadam se da će se netko javiti.

  39. #339
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    kad ti je cca termin i koje su ti opcije za rodilišta?

  40. #340
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    termin mi je određen ultrazvukom jer je zadnji ciklus bio cca mj i pol prije začeća. dakle TP je 21.01. i zasad mi je to štimalo na pregledima, evo u petak imam opet pregled.

    Dosadašnja opcija mi je bio Vž. ali onda su se temo desile one zavrzlame i otkazi određenom broju liječnika. Gđu Eriku nisam još kontaktirala ali pratim teme....

    Prvo dijete sam rodila u Vinogradskoj. Ali priča o tome je duga. Iskustvo je pozitivno u nekim okvirima, i dragi su mi neku ljudi tamo, ali neke ne bih željela vidjeti ponovo. Žalosno. Vjerujem da je svugdje tako.

  41. #341
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    možda da ipak još dodam da sam kratko razmišljala o Rijeci i o Postojni (kuća za porode)....

  42. #342
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    sigurno će ti se javiti netko (meni si daleko nažalost), a u ZG ima jako puno iznimnih doula

  43. #343
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    ipak, hvala na javljanju

  44. #344
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    javit će se još neka doula, sigurna sam...

  45. #345
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    još jedan važan podatak koji sam izostavila: prvi porod je bio induciran zbog EPH-gestoze, pa dovršen carskim, 4. dan...(stavila-bi-smajlića-ali ne-znam-kojeg), a sad se nadam VBAC-u. Trudnoća uredna.

  46. #346
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    I ja se prijavljujem za doulu, zadarsko područje.

    Imam nekakvo iskustvo, bila sam doula svojoj kumi tijekom trudnoće(koja je rodila prije tjedan dana treće dijete, a prvi put potpuno prirodno) odnosno bila sam joj prijateljica na koju se mogla osloniti ako je imala bilo kakvih nedoumica u vezi trudnoće i poroda, društvo za smijeh i razgovor o svakodnevici. Uglavnom, sve o ono što bi jedna doula trebala biti.
    Imala sam doulu tijekom svoje druge trudnoće (sa foruma ), od nje sam štošta naučila i dosta mi je pomogla iako smo razgovarale svega nekoliko puta.

    Ako je netko zainteresiran neka se javi. Naravno nema riječi ni o kakvom plaćanju, radi se o čistom zadovoljstvu.

  47. #347
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Candy znaš li dozvoljava li zd rodilište prisutnost doule?
    Posljednje uređivanje od RING : 12.01.2012. at 20:33

  48. #348
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Dozvoljava prisutnost osobe koja je bila na bolničkom tečaju s trudnicom, a to ne mora isključivo biti muž nego i prijateljica, mama, sestra...

  49. #349
    Miriana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    6

    Početno Trazim doulu za porod, varazdin, termin 05.05.

    Trazim doulu za porod. Planiram roditi u Varazdinskoj bolnici, termin mi je 05.05. Trudnoca je sasvim uredna, a velika mi je zelja roditi prirodno (bez lijekova i kemikalija). Osjecam da je moja odgovornost dati bebi najbolji moguci start u zivotu, ali ne znam da li cu biti u stanju izboriti se sama za to. Prvi mi je porod pa nemam pojma kako se to sve odigrava u rodilistu i bila bi jako zahvalana da mi se netko javi.
    Mirjana

  50. #350
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Tražim doulu - iskusnu osobu koja bi mi bila voljna biti podrška na porodu, ali možda i s nekim savjetima prije i poslije.

    Ja sam još mala trudnica, porod je još daleko - tek u 9.mj, pa nema nikakve žurbe, ali super bi mi bio osjećaj da imam nekoga na koga se mogu osloniti - nešto najbliže je kailash napisala: "Većina doula je zapravo prije i za vrijeme poroda uz ženu, no neke su i postporođajne. Osobno ostajem sa ženama u kontaktu sigurno prvih mjesec-dva po porodu i vidim ih barem još jednom-dvaput nakon poroda. Još ako imaš iskustvo dojenja pa možeš tu pripomoći ili oko njege bebe...može i to." Možda netko tko je prošao Paramanadoula seminaj jer taj pristup odgovara mojim stavovima.

    Dakle ovo mi je prva trudnoća i k tome još mala, pa nemam razrađene detalje. Znam da bih voljela roditi kod kuće, uz prisustvo dragog i doule, naravno u slučaju uredne trudnoće. Planiram ju pratiti kod svoje ginekologice i u slučaju da se jave komplikacije koje zahtijevaju stručnu pomoć ići u jednu od zagrebačkih bolnica (nalazim se u bližoj okolici zagreba). No i tada bih (možda i više) voljela/trebala podršku

    Zahvalna sam što postojite

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •