Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 448

Tema: Doula

  1. #201
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja pak mislim da doula moze uci u skoro svako rodiliste, ali bez da ju se naziva doulom

    evo, ja sam bila na sestrinom porodu u petrovoj
    dakle, u jednom stvarno konzervativnom rodilistu
    takoe

  2. #202
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Merkur je neosvojiva tvrđava.Loš izbor,možda bolje da sam izabrala Petrovu(i ovako su samo te dvije bolnice dolazile u obzir).
    I ,naravno ,da pratnju ne bih nazivala pravom" funkcijom".
    A i plan poroda mi je bio iznimno prijateljski nastrojen.

  3. #203
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja pak mislim da doula moze uci u skoro svako rodiliste, ali bez da ju se naziva doulom

    evo, ja sam bila na sestrinom porodu u petrovoj
    dakle, u jednom stvarno konzervativnom rodilistu
    pustili su te zbog čarobnog štapića i crvenih cipelica
    i prirodnog šarma - ovo mislim ozbiljno
    ma, u principu, ja i dalje tvrdim da oni nemaju kaj ni pustiti ni ne pustiti, treba se odlučno postaviti i sve je moguće!
    Primjerice, znam par koji je došao u rodilište i rekao osoblju da ih NE ZELI BLIZU, OSIM AKO SAMI NE ODLUCE DRUGACIJE :shock:
    oni su se naravno počeli buniti, na što su dobili odgovor - "onda mi idemo!"
    ostavili su ih same, zena se porodila u čučećem polođaju sama s mužem. U BOLNICI! :D
    lutonjicin plan -
    ako zvuci malo nabrijano, to je samo zbog velikih slova kojih, pretpostavljam, nije bilo u originalu?
    ha, ha, malo je ekstremno - valjda - ali to se stvarno dogodilo!

  4. #204
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    zašto mislite da bi im na sami spomen doule proključao mozak?
    ne vidim zašto bi to bio takav problem.

  5. #205
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod mene su bila velika slova i u originalu

    inace se taj plan povlaci po forumu, tako da nas je puno vec imalo taj (ili njemu slican) plan na porodu

  6. #206
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    zašto mislite da bi im na sami spomen doule proključao mozak?
    ne vidim zašto bi to bio takav problem.
    zato sto im se nema tko kaj mešati u njihov posao

    ako si doula - onda si problem
    ako si sestra - onda si podrska koja "ne radi scene"



    bljak

  7. #207
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ostavili su ih same, zena se porodila u čučećem polođaju sama s mužem. U BOLNICI!
    lutonjicin plan -
    ako zvuci malo nabrijano, to je samo zbog velikih slova kojih, pretpostavljam, nije bilo u originalu?
    ha, ha, malo je ekstremno - valjda - ali to se stvarno dogodilo!
    edit:

    ostavili su ih same, zena se porodila u čučećem polođaju sama s mužem. U BOLNICI!
    ha, ha, malo je ekstremno - valjda - ali to se stvarno dogodilo!

    lutonjicin plan -
    ako zvuci malo nabrijano, to je samo zbog velikih slova kojih, pretpostavljam, nije bilo u originalu?

  8. #208
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    kod mene su bila velika slova i u originalu

    inace se taj plan povlaci po forumu, tako da nas je puno vec imalo taj (ili njemu slican) plan na porodu
    da, vidjela sam ga već, naravno! izvrstan je!

  9. #209
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    zašto mislite da bi im na sami spomen doule proključao mozak?
    ne vidim zašto bi to bio takav problem.
    zato sto im se nema tko kaj mešati u njihov posao

    ako si doula - onda si problem
    ako si sestra - onda si podrska koja "ne radi scene"



    bljak
    da, ali cijeli smisao doule je da glumi tampon zonu izmedu rodilje i osoblja da bi se izbjeglo ometanje, dakle doula razgovara s osobljem u ime rodilje. to kaj će te netko držati za ruku neće ti baš pomoći... ne znam... ja se ne bih bojala ići otvorenih karata, počela bih recimo u varaždinu... unaprijed bih pripremila teren..

  10. #210
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    gle, ti uđeš kao sestra
    a kad uđeš, onda budi doula koliko hoces

    problem je sto te nece ni pustiti unutra ako kazes da si doula
    ali ako jednom udjes, vjeorjatno te nece tjerati van sto god radila

    ne znam jel kuzis kaj govorim?

  11. #211
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ... obavijestila osoblje o svojim namjerama (govorim iz perspektive rodilje) to kaj bi oni vjerojatno kolutali očima i gunđali si u brk, ne bi mi naškodilo ako se ne bih morala baktati s njima, nego bi to umjesto mene činila doula. idealno bi bilo da je uz doulu prisutan i otac i da začatava osoblje pred zatvorenim vratima dok su doula i rodilja same... to je već pretjerano?

  12. #212
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    problem je sto te nece ni pustiti unutra ako kazes da si doula
    ali kako znaš, kad još nitko nije probao? treba to napisati u plan poroda, obrazložiti i unaprijed se dogovoriti.

  13. #213
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ma, ne znam, mislim da je bolje objasniti i pripremiti stvari unaprijed, nego improvizirati, jer nikad ne znaš kako to može završiti...

  14. #214
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mislim da je bolje objasniti i pripremiti stvari unaprijed
    kome?
    lijecnik koji zenu prati kroz trudnocu u vecini slucajeva nije na njenom porodu
    primalje takodjer prvi put vidi na porodu, ne prije

    s kim da se dogovori?

  15. #215
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    problem je sto te nece ni pustiti unutra ako kazes da si doula
    ali kako znaš, kad još nitko nije probao? treba to napisati u plan poroda, obrazložiti i unaprijed se dogovoriti.
    znamo stav osoblja o pratnji na porodu
    i znam kako izgleda porod u hrvatskim bolnicama

    zelim ti da sto prije budes doula u nekom hrvatskom rodilistu, da pa da vidis i osjetis kako sustav funkcionira

    mozda cemo se onda bolje razumjeti

  16. #216
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Slažem se sa Lutonjicom,i da dodam još nešto...
    Osoblje smatra da je pratnja na porodu tamo iskljućivo zato jer želi prisustvovati porodu bebe.Znači .dočekati bebu.Nije im jasno zašto bi netko bio na porodu kao iskljućiva podrška rodilji. :?
    Prije svog poroda ja sam to otvoreno rekla(da želim pratnju zbog sebe),a na to mi je doktorca odgovorila:"A zašto ne povedete muža da on vidi bebu?".
    I,da ,bilo kakva pratnja (koja nije muž) ovisi isključivo o dobroj volji osoblja koje se trenutno nalazi u smjeni.Tako da sam platila određenom doktoru da mi bude na porodu taj bi dozvolio ulazak,ili da sam imala poznanstvo sa nekim u smjeni taj bi dozvolio pratnju.
    Navesti ,otvoreno,da želi doulu u pratnji koja bi bila tampon zona između rodilje i osoblja je čisti SF i odlična garancija da u ovom trenutku uđeš bez pratnje u rađaonu.

  17. #217
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    puhovi...
    koliko god mi je iznimno simpatican tvoj optimizam, moram se sloziti sa lutonjicom i sirius... i u nekim naprednijim drzavama sto se tice doularenja bas doule ne ljube, a kod nas...

    ali, s druge strane zbilja zelim da upravo Ti budes ta koja ce se izboriti za to da doula moze legalno sa zenom i da to postane praksa
    ... i za plan poroda su na pocetku govorili da nema sanse pa gledajte do kuda smo stigli svi zajedno...

  18. #218
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    zelim ti da sto prije budes doula u nekom hrvatskom rodilistu, da pa da vidis i osjetis kako sustav funkcionira
    i ja to jedva čekam, i sigurna sam da ću uspjeti u tome.

    smeđa, puno ti hvala na pozitivnom razmišljanju.

  19. #219
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    lutonjica, znaš i sama da si mi simpatična, uvijek si mi bila,
    molim te, prestani u svakom postu pisati rečenice (upućene meni) tipa "ne znam da li razumiješ" "ne razumijemo se" "onda ćemo se razumijeti".... koje insinuiraju da nemam pojma o čemu govorim.
    otkud ta potreba da se nekog tko je optimističan i voljan pokušati nešto promijeniti "spusti na zemlju"? kad nekog nosi val, zašto želiš biti podvodni greben?
    oprostit ćeš mi, ja razumijem dobro hrvatski, znam o čemu govorim i stojim iza toga. tvoja istina ne mora biti i moja istina...

  20. #220
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Pliz, nemojte lijepe stvari pokvariti spuštanjem na osobnu razinu.

  21. #221
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    citirala bih nešto što sam čitala u knjizi 'Žensko tijelo, ženski um' (nažalost nije na hrvatskom, ali ako nekoga zanima može naći u toj knjizi koja je prevedena na hr u 12. poglavlju, trudnoća i porod)

    [quote]Klaus and Kennell have proved in six controlled clinical trials that the presence of a female support person, known as a doula, shortens first time labour by an average of two hours, decreases the chance of a cesarian section by 50 percent, decreases the need for pain medication and epidural, helps the father or co parent participate with confidence and increases the success of breastfeeding. Kennell has proved that if doula labour support were routinely used, this simple step would save the health care system at least $2 billion a year in the costs of unnecessary C-sections, epidurals and sepsis workups for newborns. He once quipped 'If a drug were to have the same effect, it would be unethical not to use it'.[/quote]

    (ja sam dodala bold i veličinu slova jer mi se taj dio najzanimljiviji)

  22. #222
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    I prijevod

    Dr Klaus i Kennel dokazali su u šest kontroliranih kliničkih pokusa da nazocnost zenske osobe koja pomaze u porodjaju, poznate pod nazivom doula, skracuje prvo porodjajno doba prosjecno dva sata, smanjuje mogucnost carskog reza 50%, smanjuje potrebu za lijekovima koji ublazavaju bolove i potrebe za epiduralnom anestezijom, pomaze ocu da sudjeluje s pouzdanjem i povecava uspjeh u dojenju. Dr Kennel dokazao je da bi rutinska pomoc doule, sto je jednostavno ostvariti, zdravstvenoj skrbi ustedjela barem 2 milijarde dolara na godinu u ime troskova nepotrebnih carskih rezova, epiduralnih anestezija i lijecenja sepse u novorodjencadi. Takodjer je izjavio: "Kad bi neki lijek imao ovaj isti ucinak, bilo bi neeticki ne upotrijebiti ga."

  23. #223
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Ima nesto o doulama i u njenoj knjizi "Mudrost majcinstva" ali o tome drugom prilikom

  24. #224

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    A propos doule u Petrovoj, moj ginekolog apsolutno nije imao nista protiv da onda bude prisutna na porodu - na zalost ona na kraju nije bila na porodu (prenjela sam 10 dana i imala visoki tlak te mi je preporuceno da idem na carski - doula je nakon te odluke otputovala s obzirom da nije iz HR da bi ja na kraju ipak prirodno rodila ). Odbila sam drip, zamolila dvije babice da se maknu iz boksa jer su mi smetale, nitko mi nista nije zamjerio ...

    Hocu reci da nista nije nemoguce i da nisu svi ginekolozi isti - treba razgovarati unaprijed i vidjeti da li se moze postici dogovor s kojima su i rodilja i ljecnici zadovoljni ... S negativnim stavom se nista nece postici

  25. #225
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    treba razgovarati unaprijed i vidjeti da li se moze postici dogovor s kojima su i rodilja i ljecnici zadovoljni ... S negativnim stavom se nista nece postici
    upravo tako i ja razmišljam!
    Maxime

  26. #226
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    evo baš sam jučer čula da je u Vinogradskoj uz jednu ženu na porodu bila njena sestra blizanka ,uopće nisu pravili problem

    nisu imale nikakve veze i poznanstva,samo su rekle da nema tko biti s njom i dopustili su

    eto,podatak za doularenje
    Evo ja cu odabrati onu koja mi najvise slici pa cu je prodavati pod sestru blizanku
    jos razmatram opcije, najradije bih ipak kod kuce

  27. #227
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa

    Dakle, doula je meni bila ... pokušaam naći prave riječi...
    ovako, netko tko me slušao kad sam pričala da samu sebe zabavim,
    netko tko sluša moja trabunjanja i glupiranja između trudova
    netko tko mi dodaje vode kad sam žedna
    netko na kog se naslanjam kad me jako boli ili primam oko vrata kad se prepuštam trudu
    netko za koga se primim kad gubim snagu
    netko tko je tu i kad šutim i zatvorim oči
    ... i tako..
    Ovako je meni bio mm S obzirom da je zelio biti sa mnom na prvom porodu i s obzirom da je bio ukljucen i prvu i sada u drugu trudnocu nemam srca reci mu ne ide sa mnom na porod jer on na to racuna, i zeli vidjeti nase dijete kad se rodi. Ali kao sto je netko napisao nije se uspio izboriti za mene kao sto bi to to sigurno netko strucan, najvise zbog neznanja. Morala sam sama objasnjavati da ne zelim nikakve lijekove, drip i potpisivati nekave formulare u trudovima, valjda da odbijam te postupke. Nakraju mi je dok ipak probusio vodenjak sto isto nisam htjela. I da rekla sam sestri da ga zelim odmah podojiti, a ona meni moze cim ka okupa i onda ga je odnijela, kravetina
    S obzirom da zivim blizu Vinogradske a tamo i spadam (a imam i vezu), planiram ostati sto duze kod kuce, recimo do otvorenih 6-7cm, medjutim to nikako ne mogu znati sama a ni mm vjerojatno. Zanima me mogu li imati doulu sto duze kod kuce i da li mi doula moze reci kad je taj zadnji tren kad bi recimo krenula u bolnicu. Tj da li doula moze vidjeti koliko sam otvorena? Cime se to uopce mjeri, sa sublerom ili nekim ravnalom? Zadnji put sam usla u bolnicu kad su mi trudovi bili na tri minute a bila sam otvorena 4cm, sve skupa je trajalo 3 sata. Nije puno za prvi porod, ali je puno za boravak u bolnici jer su mi se trudovi nakraju usporili.

  28. #228
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Zanima me mogu li imati doulu sto duze kod kuce i da li mi doula moze reci kad je taj zadnji tren kad bi recimo krenula u bolnicu. Tj da li doula moze vidjeti koliko sam otvorena? Cime se to uopce mjeri, sa sublerom ili nekim ravnalom?
    Mozes imati doulu doma i moze ti dati savjet kada krenuti u bolnici.
    Otvorenost lijecnici/primalje mjere prstima ... mislim da te moze i doula pregledati ali ona je tu da ti da podrsku i da bude sve sto tebi treba, lako za centimetre i brojeve.

  29. #229
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Doule su medicinske laikinje i NE TREBAJU pregledavati rodilje. To se kosi s koncepcijom doularenja.

  30. #230
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Doula sluša TEBE.
    TI si ta koja ćeš reći: sad želim ići u bolnicu.
    Ona je TEBI podrška.

  31. #231
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Osim toga, otvoriti se možeš naglo u kratko vrijeme, otvorenost uopće nije pouzdan parametar za određivanje kada će se ići. Žene mogu biti i skoro potpuno otvorene nekoliko sati. Ono kako se osjećaš i ponašaš je pravo mjerilo, a to ti najbolje sama znaš.

  32. #232
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Doula moze procijeniti kad je krajnji trenutak za odlazak u bolnicu, a centimatri zaista nisu pokazatelj, jer porod se moze oduljiti i kad je cerviks potpuno otvoren - ako se rodilju uznemiri. Tipicno ponasanje koje ukazuje na ulazak u tranziciju se moze lako prepoznati.

  33. #233
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Hvala cure, jedna nedoumica manje. Jedno sam rodila, vjerujem da cu za drugo ipak vise znati i bolje procjeniti kad je krajnji cas da odem u bolnicu

  34. #234
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Hvala cure, jedna nedoumica manje. Jedno sam rodila, vjerujem da cu za drugo ipak vise znati i bolje procjeniti kad je krajnji cas da odem u bolnicu
    Evo, ja sam, na primjer, točno znala čak i ako prvi put uopće nisam imala nikakvu kontrolu nad svojim porodom, pa sam se brinula hoću li prepoznati da je to "to". I znala sam, stvarno točno, stigla sam možda oko sat vremena prije izgona (koji bi možda bio i prije da me u bolnici nisu zblenuli pitanjima i pregledima taman kad sam se "ufurala".) Vjerujem da ćeš i ti A još je bolje ako imaš znalačku i voljenu podršku. svim doulama.

  35. #235

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Svim trudnicama koje bi htjele uz sebe doulu na porodu, mogu od sveg srca preporučiti VedranuV koja je meni bila doula...Vedrana mi je osigurala miran i neuznemiravajući porod, koji je zbog toga bio gotov za dva sata...da nije bilo nje, vjerujem da bi trajalo znatno duže...
    Vedrana od srca ti hvala, moje djetešce je danas sretno i zadovoljno jer je na svijet došlo onako kao smo samo poželjeti mogli...bez nepotrebnih lijekova, pregleda, buke, strke i zbrke... u miru i tišini...

  36. #236
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj stud.muca prvotno napisa
    Svim trudnicama koje bi htjele uz sebe doulu na porodu, mogu od sveg srca preporučiti VedranuV koja je meni bila doula...Vedrana mi je osigurala miran i neuznemiravajući porod, koji je zbog toga bio gotov za dva sata...da nije bilo nje, vjerujem da bi trajalo znatno duže...
    Vedrana od srca ti hvala, moje djetešce je danas sretno i zadovoljno jer je na svijet došlo onako kao smo samo poželjeti mogli...bez nepotrebnih lijekova, pregleda, buke, strke i zbrke... u miru i tišini...
    Mislila sam na vas.Čestitam.Drago mi je da si uspjela imati miran porod.
    Čestitke ostatku obitelji i velikom bratu.

  37. #237
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj stud.muca prvotno napisa
    Svim trudnicama koje bi htjele uz sebe doulu na porodu, mogu od sveg srca preporučiti VedranuV koja je meni bila doula...Vedrana mi je osigurala miran i neuznemiravajući porod, koji je zbog toga bio gotov za dva sata...da nije bilo nje, vjerujem da bi trajalo znatno duže...
    Vedrana od srca ti hvala, moje djetešce je danas sretno i zadovoljno jer je na svijet došlo onako kao smo samo poželjeti mogli...bez nepotrebnih lijekova, pregleda, buke, strke i zbrke... u miru i tišini...
    Bravo!

  38. #238
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj stud.muca prvotno napisa
    Svim trudnicama koje bi htjele uz sebe doulu na porodu, mogu od sveg srca preporučiti VedranuV koja je meni bila doula...Vedrana mi je osigurala miran i neuznemiravajući porod, koji je zbog toga bio gotov za dva sata...da nije bilo nje, vjerujem da bi trajalo znatno duže...
    Vedrana od srca ti hvala, moje djetešce je danas sretno i zadovoljno jer je na svijet došlo onako kao smo samo poželjeti mogli...bez nepotrebnih lijekova, pregleda, buke, strke i zbrke... u miru i tišini...

  39. #239
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj stud.muca prvotno napisa
    Svim trudnicama koje bi htjele uz sebe doulu na porodu, mogu od sveg srca preporučiti VedranuV koja je meni bila doula...Vedrana mi je osigurala miran i neuznemiravajući porod, koji je zbog toga bio gotov za dva sata...da nije bilo nje, vjerujem da bi trajalo znatno duže...
    Vedrana od srca ti hvala, moje djetešce je danas sretno i zadovoljno jer je na svijet došlo onako kao smo samo poželjeti mogli...bez nepotrebnih lijekova, pregleda, buke, strke i zbrke... u miru i tišini...
    prekrasno! cestitam!

  40. #240
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno


    Drago mi je da sam mogla pomoći . Nije bilo puno mudrosti s moje strane, samo se čim više potruditi da ti i tvoje dijete možete napraviti svoje sa što manje straha i uznemiravanja i što više mira i ljubavi. Meni je bilo prekrasno, hvala i tebi puno !

  41. #241
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Citiraj stud.muca prvotno napisa
    Svim trudnicama koje bi htjele uz sebe doulu na porodu, mogu od sveg srca preporučiti VedranuV koja je meni bila doula...Vedrana mi je osigurala miran i neuznemiravajući porod, koji je zbog toga bio gotov za dva sata...da nije bilo nje, vjerujem da bi trajalo znatno duže...
    Vedrana od srca ti hvala, moje djetešce je danas sretno i zadovoljno jer je na svijet došlo onako kao smo samo poželjeti mogli...bez nepotrebnih lijekova, pregleda, buke, strke i zbrke... u miru i tišini...
    Baš mi je drago radi tebe i žao mi je što Vedrana nije uspjela biti na porodu mojeg zlata, a trebala je. No svakako ju i ja preporučam kao smirenu , strpljivu i iznimno educiranu osobu. Kad sam bila u tzv. transferu čula sam se s njom preko moba i mogu reči da i onaj trenutak tišine, a znaš da je netko ipak bar malo tu s tobom, mi je puno značio. Sami razgovori u ranijem razdoblju i neke "upute" su mi puno pomogle da u onim bolovima (a bili su glj... :shock: ) izdržim koliko god mogu.
    I imala sam porod zbilja za poželjet bez obzira na samoću. A da ne kažem koliko sam bila sigurnija sama u sebe i svoje tijelo nakon razgovora s nekim ko zna kako reagirati i kojim savjetom na to "što ti želiš"!

    Hvala Vedrana na potpori bez obzira što nisi bila sa mnom u boxu.

    A kad me došla posjetiti u bolnicu tak mi je bilo milo oko srca!!

  42. #242
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Hvala Sandra ! Žao mi je što nisam mogla biti s tobom, a opet, toliko toga neobičnog se poklopilo u vezi toga tko će biti s tobom na porodu, a ti si toliko toga znala i tako si smirena i samosvjesna, da si mislim da je možda iz nekog razloga trebalo biti tako kako je bilo, tj. da je možda na kraju i bolje da je tako ispalo. Ne znam. Ljubi dijete !

  43. #243
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Evo, opet sam trudna pa....porod u VŽ-u, pokušaj drugi. Nadam se da neće trebati "treća sreća".
    Dakle, traži se doula za jedan VBAC u VŽ-u Termin: 12.12. Nadajmo se da neće bit mećava

  44. #244
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ja bih rado . Pošaljem ti kontakt na pp.

  45. #245
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    hm... kad ovo čitam ponovo razmišljam o douli...
    isto bi voljela VBAC, termin je 4.1. no ne znam kak to funkcionira s tvrdoglavim osobama?
    hoću reći, imam pomalo tešku narav i ne znam koliko bi slušala ičije savjete... ne znam... voljela bi razgovarati s bilo kojom od vas doula da se čisto malo informiram...

  46. #246
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Thlaspi, javi mi se ako želiš, kontakt imaš

  47. #247

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    29

    Početno

    Baš me raduje što pišete o ovom, pri put čujem za doule. Evo ja se spremam roditi svoje drugo dijete i maštam o porodu na stolcu, a za to treba dovesti partnera, tako su mi rekli. Jako sam se razočarala jer nemam partnera, solo sam, ali mama želi bit sa mnom na porodu, ako je puste unutra. U Zadru smo, tako da se nadam da bi je mogli pustiti, moglo bi se reći da imamo nekakve vezice... Koristilo bi mi da mi se javi još netko iz Zadra tko je već probao to ili nešto slično

  48. #248

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Land of the free
    Postovi
    8

    Početno Jel netko slobodan za veljacu??

    Drage moje,

    Nevjerojatno me odusevilo vidjeti koliko vas je doula u Hrvatskoj. Prekrasne ste i radite predivan posao! Hvala vam.

    Ja sam provela vecinu trudnoce putujuci ili u VB (MM i ja smo slobodnjaci), a zelim roditi u Zagrebu. MM je zaista divan i zeli biti prisutan svemu i od sto vece pomoci, ali je svjestan da zbog neznanja hrvatkog mozda nece moci biti onakva pomoc kakvu bi ja trebala (u komunikaciji sa zdravstvenim osobljem). Oboje zelimo sto manje invazivan porod i za mene i za dijete, i totalno mi se svidja ideja ostanka doma sto dulje (znam da se tako radi u VB i funkcionira odlicno) i sto kraceg ostanka u bolnici.

    Ukratko, mislim da bi doula bila velika pomoc i meni i M ! Termin mi je 12.02 i zasad favoriziram SD kao bolnicu...

    Ako je koja od vas slobodna bila bi zahvalna kad bi mi se javile. Bez obaveza...ako kliknemo super, ako ne, super!

  49. #249
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Javljam se . Pošaljem ti kontakt podatke na pp pa se vidimo.

  50. #250

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno

    Joj kad bi samo ja našla jednu doulicu za sebe, živim u Vukovaru a na porod bi u Osijek na stolčić, jedna doula bi mi dobro došla da bude uz mene na porodu... Imate li kakvo riješenje i za mene?

    Termin je 17.02.2010. :D

Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •