Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 448

Tema: Doula

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno Doula

    Postoji li u Hrvatskoj doula? Je li neka od vas imala kraj sebe doulu pri porodu u Hrvatskoj?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    što je to?

  3. #3
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

  4. #4
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    javljam se ako tražiš doulu.

    možemo i na pp.

    ima ih još nekoliko na forumu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno

    mamma Juanita, za sad ne tražim doulu ali drago mi je znati da vas ima i hvala ti što si se ponudila. Na prvom porodu sa mnom je bio MM i bio je uistinu velika podrška ali ako opet budem rađala, a nadam se da hoću, trebat će mi netko tko će umjesto mene podsjećati medicinsko osoblje na moj plan poroda. Naime, iako sam rodila na stolčiću, bez ikakvih medikamenata, čini mi se da sam previše energije potrošila objašnjavajući zašto želim roditi upravo na takav način.

    Rodila sam prije 8 mjeseci a još uvijek me muči prerano prerezana pupčana vrpca. Kad sam ugledala svoje čudo, zaboravila sam osoblje podsjetiti na ostatak svog plana. A isto je tako zaboravio i MM.
    I zato će mi trebati doula

  6. #6
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno


  7. #7
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    I ja razmišljam o douli.

    Kad sam rađala Š. ostavili su me samu, i morala sam zvati da netko dođe nekoliko puta. MM ne može prisustvovati porodu, ne može na tečaj a počeo je raditi kao pripravnik kod privatnika...

  8. #8
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    heh, juanita, morat ćemo uskoro doulske CV-ove napisati i imati spremne
    eto, i ja stojim na raspolaganju za pratnju na porodu

  9. #9
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    A ja se javljam uskoro napisati kak mi je bilo s doulom

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ako bih ikada opet išla roditi, sigruno bih tražila koju od vas.


  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Tiwi, jel ide i TM s tobom?

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja se javljam za podrucje juzno od Zadra i sjeverno od Splita!

  13. #13
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj amaranth prvotno napisa
    Je li neka od vas imala kraj sebe doulu pri porodu u Hrvatskoj?
    moja doula je bila momze mogu samo reći da nas je nešto posebno povezalo, a osobno bih išla roditi još koji put samo zato da opet bude uz mene.

  14. #14
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam definitivno odlucilka da drugi put ne idem na porod bez doule a za divno cudo mm se slozio s tim. znam kolik omu znaci da bude samnom na porodu i kad sam ga pitala kako to da se odmah slozio sa doulom rekao je "jer znam koliko ti to znaci"


    mislim da je imati zeljeni porod a istovremeno biti opustena moguce smao uz doulu. ja znam za svog muza da bi kad tad pokleknuo pred onim sto savjetuju doktori jer se on naprosto previse boji istovremeno premalo zna a odgojen je u doba kad se lijecnicima slijepo vjerovalo sve sto kazu.

  15. #15
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    a porod ne zelim provesti tako da moram biti napeta oko toga hoce li se moj plan poroda postivati ili ne. sigurna sam da ce educirana zena u koju imam povjerenja moj porod uciniti porodom iz snova

  16. #16
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    jako je lijepo ovo citati! ja nemam certifikat doule, ali ga namjeravam sto prije dobiti; u meduvremenu sam kvalificirana samo utoliko sto imam dva iskustva neinterventnog poroda, sto sam se u stanju boriti kao diplomatska lavica ono, blaga i njezna s osobljem bolnice, s osmijehom na licu... koji otkriva veelike zube i sto sam 1000 posto uvjerena u sposobnost zenskog tijela da rada. tak da - pogadate - i ja se nudim!

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Ja ću si na porod radije povesti frendicu nego muža jer znam da bi on prije sa doktorima surađivao nego sa mnom. Doula bi bila san snova

  18. #18
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Tiwi, jel ide i TM s tobom?
    Ide

    On nas vozi. On će biti u blizini, a kad Ian dođe na svijet - zvat ćemo u MMa unutra. Ja se bar nadam da će tako biti.

    Naime, ja sam od onih koje bi najradije rodile same, no moja doula je jedna jako draga, skulirana i mirna osoba kojoj 100 % vjerujem (tako mi je i govorio instinkt). Osim toga - idemo u Varaždin pa imam i povjerenja u ljude koji tamo rade, pa eto.. Javim kako je prošao moj VBAC s doulom Majom, nadam se za kojih mjesec dana

  19. #19
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Tiwi, jel ide i TM s tobom?
    Ide

    On nas vozi. On će biti u blizini, a kad Ian dođe na svijet - zvat ćemo u MMa unutra. Ja se bar nadam da će tako biti.

    Naime, ja sam od onih koje bi najradije rodile same, no moja doula je jedna jako draga, skulirana i mirna osoba kojoj 100 % vjerujem (tako mi je i govorio instinkt). Osim toga - idemo u Varaždin pa imam i povjerenja u ljude koji tamo rade, pa eto.. Javim kako je prošao moj VBAC s doulom Majom, nadam se za kojih mjesec dana
    jedva cekamo pricu! bit ce savrseno, sigurna sam u to!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ja se javljam za podrucje juzno od Zadra i sjeverno od Splita!
    A Zadar?! Nekako ne razumijem iz ove rečenice jesu li Zadar i Split uključeni ili isključeni?
    Tek sam sad vidjela ovaj post i, nemam pojma zašto, srce mi lupa sto na sat

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zadar ukljucen! Al ima jedan problem. U rodiliste pustaju samo tate ili moras imati vezu... Tuzno...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Ih, da isključi Zadar i Split, ostao bi joj samo Šibenik

    Nego, palo mi je na pamet, možda bi i u Zadru bilo moguće dovesti doulu ako im se to unaprijed najavi, uz neku priči da tata ne može doći jer je ne-znam-gdje. Možda da probaš preko sestre Lidije, da ju probaš uloviti na lijepe riječi kako bi ti puno značilo da ne budeš sama, a TM je spriječen, i bla, bla. I onda dođeš tamo s pismenim odobrenjem od šefa Vrijedi probati.

  23. #23
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    prijavljujem se za područje švicarske i jug baden-wuerttemberga doularila u konstanzu (pustili me unutra 8)) kad se na balkanu još nije ni znalo za "d" od doule...

  24. #24
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    i dok još ni sama nisi za njih čula

  25. #25
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    i dok još ni sama nisi za njih čula
    je, u pravu si. (al to osim tebe i mene ne mora nitko više znati)

    al' nešto iskonsko, žensko u meni je znalo da sam rođena za to. elem, ja sam MC DOULA svih doula (to vam dođe k'o em-si hamer kent tač dis )

  26. #26
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    MC - pionirka doularenja u Hrvatica 8)

  27. #27
    enna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Zadar ukljucen! Al ima jedan problem. U rodiliste pustaju samo tate ili moras imati vezu... Tuzno...
    citiram se sa topića Prisustvo neke druge osobe (osim supruga) na porodu:

    Prošle godine (06) u 7. mj. baš u Zadru, prisustvovala sam na porudu svojoj jetrvi (od muževog brata ženi) i nije bilo nikakve velike strke, kad je doktor došao pred sam izgon malo se bunio ali uz par lipih rići nije se više bunio, tata je bio vani i nije mogao to gledati, dr. je to znao.
    A meni na porodu 04. god. svi su se izredali u rađaoni po koju uru: moja mama, MM, prijateljica, kuma, sveki, kad je došao izgon bila sam sama sa svojom babicom i niko mi nije trebao u tom trenutku, kad se Ivan rodio svi su se u par sekundi izredali opet u rađaoni da ga vide i poljube i kasnije je MM ostao još malo s nama.
    Napominjem da nisam imala nikakvu vezu i da nikog nisam znala, dr. sam vidila po prijemu u bolnicu i tek posli kad me je šivao.


    Ima nade, ali stvarno i istine u onom da treba naletit na "meku" smjenu.

  28. #28
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mene 2007 nisu pustili, ali ono sto je nina napisala moglo bi pomoci.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno

    Imam vezu
    Al kolilko tek sad pitanja imam....

  30. #30
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Nakon svih razmišljanja o našem prvom porodu, MM i ja smo sve više skloni zatražiti pomoć osobe koja bi nam omogućila ostvarivanje našeg plana poroda u što većoj mjeri. Pa evo...
    Sad smo 6 mjeseci trudni, odlučili smo roditi u VŽ (još nismo nikoga tamo kontaktirali), plan poroda prepisan od Lutonjice (nadam se da ne kršimo autorska prava )
    Dakle, ako ima netko tko je zainteresiran za douliranje, bili bi jako zahvalni.

    P.S. Nisam baš upućena, i ne želim nikoga uvrijediti ovim pitanjem, ali...da li je uvriježena neka naknada za usluge douliranja ili...

  31. #31
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    P.S. Nisam baš upućena, i ne želim nikoga uvrijediti ovim pitanjem, ali...da li je uvriježena neka naknada za usluge douliranja ili...

    pa je, uobicajeno je da se doula zahvali na mogucnosti doularenja i prisustva carobnom trenutku dolaska novog bica na svijet...

  32. #32
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    pa je, uobicajeno je da se doula zahvali na mogucnosti doularenja i prisustva carobnom trenutku dolaska novog bica na svijet... Grin
    ok, a kolika je uobičajena visina te zahvale (može i na pp)

  33. #33
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ja sam raspoloživa za douliranje
    kljucic, možemo se čuti pa popričati
    javim ti se na pp
    (besplatna sam ali mislim da se to na sve hr doule trenutno odnosi)

  34. #34
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    P.S. Nisam baš upućena, i ne želim nikoga uvrijediti ovim pitanjem, ali...da li je uvriježena neka naknada za usluge douliranja ili...

    pa je, uobicajeno je da se doula zahvali na mogucnosti doularenja i prisustva carobnom trenutku dolaska novog bica na svijet...
    nema veće nagrade

  35. #35
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nije kljucic dobro procitala


    uobicajeno je da se doula zahvali, a ne da se douli zahvali (necim)

  36. #36
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Moja je baka bila doula i nadam se da ću i ja imati koju priliku i čast da nastavim tradiciju.

  37. #37
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    koja od vas doulira na području p-g županije ?

    mislim, nije da mi treba, al da se ja koju godinu unaprijed organiziram. šifra: neuroza

    nego, jel smiju doula i muž na porod ili samo jedno? ako smije samo jedno, MM bi svisnuo od tuge da ne ode...

    oprostite što glasno razmišljam

  38. #38
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kako je lijepo vidjeti toliko doula na ovom topicu :D

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    a moze neka i izvan granica? malo juznije?
    mislim jos nisam trudnica, ali nadam se da cu biti nekada...
    i ovo je seriozno pitanje, ne zezam se

  40. #40
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    svašta se može dogovoriti
    (oduvijek sam željela u makedoniju)

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    koja od vas doulira na području p-g županije ?

    mislim, nije da mi treba, al da se ja koju godinu unaprijed organiziram. šifra: neuroza

    nego, jel smiju doula i muž na porod ili samo jedno? ako smije samo jedno, MM bi svisnuo od tuge da ne ode...

    oprostite što glasno razmišljam
    Da,to ovisi od muža do muža.MM bi bio presretan kad bi netko bio uz mene ,a da on ne mora.Zapravo,on se jako boji poroda.Njegova je sreća da je on taj koji ne mora roditi.

    Što se tiče naknade...
    Sve se može dogovoriti,i doule su ljudi.Pajceke,pure i pršute na sunce.

  42. #42
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    ja sam raspoloživa za douliranje Trep trep Trep trep
    kljucic, možemo se čuti pa popričati
    javim ti se na pp
    (besplatna sam Grin ali mislim da se to na sve hr doule trenutno odnosi)
    hvala, još je pomisao u povojima pa ako sazrije javim se na pp. volim znat sve mogućnosti, nekako sam mirnija i sigurnija.

    nije kljucic dobro procitala Smile


    uobicajeno je da se doula zahvali, a ne da se douli zahvali (necim) Grin
    moram kupit naočale

  43. #43
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Što se tiče naknade...
    Sve se može dogovoriti,i doule su ljudi.Pajceke,pure i pršute na sunce.


    ali bez zezancije, doularenje može nekome biti i jedini posao, mnoge žene vani fakat žive od toga.
    jer ako douliraš na nekoliko poroda mjesečno, drugi posao si baš ni ne možeš priuštiti.
    porod ne podnosi previše planiranja i ne pita za doba dana/noći, pa to može biti problem za doule koje rade još neki posao i imaju obitelj.
    zato neke od njih i žive od toga.
    treba imati u vidu da se doularenje ne odnosi samo na porod.
    naprotiv, doula bi trebala biti osoba u kojoj trudnica može, ako je potrebno,
    naći podršku i odgovore na mnoga pitanja ili neke situacije tijekom trudnoće,
    vrlo često da je zaštiti i neutralizira tzv. "nocebo-efekt" raznih pregleda (i stresova koje vrlo često nose) tijekom trudnoće.

    uglavnom, mi ovdje volontiramo .

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    svašta se može dogovoriti
    (oduvijek sam željela u makedoniju)
    Maja da znas da sam ovo shvatila kao dogovoreno.
    ***
    MamaJu hvala ti sto si ljepo objasnila. Ja uistinu puno istrazujem na temu doule i vidim da je Ina May Gaskin na 30 god. sa zavrsenim fakultetom odlucila napustiti sve i postati primalja.
    Ja si kazem imam 30, imam doktorat, zavrsila puno toga u profesiji, jos da zatrudnim i rodim, da imam licno iskustvo i da mogu maksimalno da se posvetim i mogu poceti misliti o sebi na temi doula.

  45. #45
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj plan je postati doula ili kad izrodim svu djecu ili u meduvremenu, aj da mi ovo drugo dijete bar malo naraste pa onda. sva literatura je dobrodosla, bilo javno, bilo na pp. za seminare (neke) znam, ali trenutno nemam love ni vremena.

    ako nije predirektno, kako ste vi, forumske doule, stekle svoje obrazovanje? to me uzasno zanima. ja znam dosta, ali uvijek mi se cini da zapravo ne znam nista..

  46. #46
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    mikka, na puno (različitih) načina
    Saradadevii, Juanita i Marta su bile na Odentovom paramanadoula seminaru (ispričavam se ako je još netko, a izostavila sam je). One, a i ostale, smo pohađale dvodnevni seminar Andree Robertson. Čitale smo desetke knjiga o porodu (Odent, Ina May Gaskin, Sheila Kitzinger, Sarah Buckley, Aviva Jill Romm, ...). I, sve smo rodile, maksimalno neinterventno koliko smo mogle, dakle, iz prve ruke smo osjetle koliko je takav porod osnažujući za ženu i koliko ženu mijenja.

  47. #47
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Je li u Petrovoj neka bila u rađaoni s nekim osim muža? Sa sestrom, mamom prijateljicom...

  48. #48
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Oduvijek sam razmišljala o tome da u rađaonu povedem neku sebi blisku žensku osobu, primjerice moju sestru koja je rodila 3x neinterventno.
    Prvi put me je iznenadio prijevremeni porod i SC.
    Drugi put, tko zna... MM se ionako boji poroda ko vraga i kaže da bi on "umro od tuge, straha i tko zna čega" a o krvi da i ne govorim...

    A što se tiče prisustva bliske osobe i muža, može, uz dobru vezu...

  49. #49
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Zadar ukljucen! Al ima jedan problem. U rodiliste pustaju samo tate ili moras imati vezu... Tuzno...
    marta a kako bi ti doularila u Šibeniku, kad tamo nikoga ne puštaju u rodilište osim trudnica (izuzetak su plavokuvertaši). kad bolje razmislim bilo bi bolje da ni trudnice ne ulaze unutra

    pitanje: ima li smisla tražit doularenje do ulaska u rodilište? nisam se baš informirala o tome, pa ako lupetam zanemarite moje pitanje.

  50. #50
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ne lupetaš , moja dosadašnja doularenja su baš bila takva-neposredno do poroda i postpartum.
    jako je važno kako žena prolazi kroz trudnoću
    naprotiv, doula bi trebala biti osoba u kojoj trudnica može, ako je potrebno,
    naći podršku i odgovore na mnoga pitanja ili neke situacije tijekom trudnoće,
    vrlo često da je zaštiti i neutralizira tzv. "nocebo-efekt" raznih pregleda (i stresova koje vrlo često nose) tijekom trudnoće.
    možete bacit oko na ovaj tekst Dr. Michel Odent: Doula - prekretnica u povijesti rađanja


Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •