Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Proljev

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno Proljev

    Eto, od Uskrsa smo u komi, sada malo manje, ali jos uvijek traje.naime, prvu noc je bilo povracanje, onda se to smanjilo i nastavilo proljevom, no ne ucestalim, 1-2 dnevno, ali kada kaka onda je to skroz tekuće.Nema temperaturu, ne zeli nista jesti, osim cice, tu i tamo malo juhice, malo slanca i to je sve.Najveci strah mi je dehidracija, no doktor na sje smirio jer doji i pije vode pa nema znakova dehidracije.Sada meni to vec nekkao dugo traje.Dali kakicu na testiranje, virus nije, cekamo nalaz bakterija!A posto smo svi u uzoj i soroj obitelji imali isto, ja sam pretpostavljala da je neka crijevna viroza.Sada me muci sto je ispalo da nije to, pa sto bi onda drugo moglo biti?Inace je ona ok,igra se, trci, s vremena na vrijeme je zaseraufa onda se malo smiri, kada to prode opet je ok.Ali eto, vec 5 dana nista konkretno nije pojela!pa dokle ce to?Ima li nekto ovih dana slicnih iskustava?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    Evo mi se bas vratili sa zarazne sa dijagnozom crijevne viroze.
    No ona kod nas traje od jucer, rekao je dr jedno tjedan dana.
    Pokusavamo joj davati rehidromiks ali nam ne uspjeva bas, u slucaju daljneg jakog povracanja i proljeva moramo doci na infuziju.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Kod nas je bilo ovako - u petak uvece povracao 6 puta u dva sata, subota, nedelja, ponedeljak, proliv dva puta dnevno, obilno, tecno smrdljivo. Utorak vece, sreda i cetvrtak temperatura i curi mu nos, ne kaka, danas mu je konacno bolje, ali jos uvek nije kakio. Tek je treci dan pojeo malo supice, hoce jedino kefir ili jogurt. Doji. Ja racunam da je pokupio neku crevnu virozu, jer sam i ja imala problem u ponedeljak. Doktor je prijateljici rekao da je vazduh pun virusa i da je sve ispod 8 :shock: proljeva dnevno ''prihvatljivo''.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    pa ako je dokazano da nije viroza možda ima salmonelu, neki blagi oblik?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Eto i kod nas sve kako si napisala samo s tom razlikom da je I.kurila u ponedjeljak ali ne preko 38,3.Sad nema temp.ne povraća ali joj se diže želudac na svu ponuđenu hranu Ništa konkretno nije popapala od Uskrsa i sad se već brinem.Cica al evo i to je sad odbila prvi puta u životu,i zato me sada jako strah što se to dešava.

  6. #6
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    kod nas također slično :/ nema temperature, ne povraća, ali ima proljev (bar 7 stolica dnevno) i to isto od Uskrsa .... neće jesti ništa osim ručka (riža, mrkva, meseko kuhano) i kruha...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Malo ste me utjesili.Zali se isto dize zeludac na sve, cica ko i obicno, mozda cak i manje nego prije, vise se ne nacicava jer skuzi kada je dosta da bi joj moglo biti muka.Eto sutra ce biti tjedan dana kako nista "konkretno" nije stavila u sebe, osim jogurta,par zlica cokolina, prezgane juhice, malo slanca, puuuno obicne vode.Meni su rekli da proljev 1 puta dnevno nije proljev, nego tekuća stolica.Ja se najvise brinem jer nista ne jede i vidno je smrsavila.Ja bi joj dala bilo kaj samo da hoce.Btw, doktor nam je rekao da infuzija nije rjesenje, to je samo privremeno i to u slucaju ako je dijete bas jako klonulo i bas nista nece staviti u usta, nikakvu hranu niti tekućinu i da je najbolje da se sve to sredi oralnim unosom hrane.Stroga dijeta kao sto se nekad preprorucivalo nije za djecu, tipa prezgana juha, rizina sluz i slicne gadosti, po "novome" djeca smiju jest sve sto zele i sto im pase, naravno ne przene krumpirice i hamburger niti neke teske masnoce, ali povrce, voce, sirne namaze i sl.Cak i cokoladu ako zele i ako im odgovara.Vazniji je unos tekucine nego unos hrane,a naravno, majčino mlijeko najbolje od svega i u slucaju proljeva i u slucaju povracanja.Cak nam niti Prolife nije potreban ako dovoljno dojimo-eto po preporuci doktora.A sada cemo vijdeti sto bi moglo biti.Meni samo nije jasno kako nije virus kada smo SVI u obitelji prosli istu pricu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Barbie prvotno napisa
    Meni samo nije jasno kako nije virus kada smo SVI u obitelji prosli istu pricu.
    Ne znači da nije virus.
    Rutinski se dokazuju samo 2 najčešća.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •