Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: pomoć moj muž ne voli povrće

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    primošten
    Postovi
    8

    Početno pomoć moj muž ne voli povrće

    Moj je problem vezan za to što u mojoj kuhinji vlada monotonija i reprize. Gulaš,juha,meso u pećnici, šnicel u toču, pohanac ili naravni. I uvijek tako.Juha je jedino što se jede na žlicu, dobro i pašta krompir iliti krompir paprikaš.e sad imam dva klinca od kojih jedan tek počinje jesti kao veliki(10mj.),ali drugi je već veliki(3god). I sad moj suprug od povrća jede samo krompir,a voli i grah ali ga ne smije jesti jer mu je pretežak za crijeva s kojima ima problema. Najviše voli bifteke i teletinu u pećnici ali ni to ne bi smio.Najgore je što stariji sin jede samo ono što i tata. A tati se diže želudac na luk,češnjak,rajčicu,papriku,tikvice,krastavce.. ..
    Da ne spominjem da gulaš moram procijediti da se slučajno ne bi našao koji komadić luka... Pa sad kako nešto napraviti a da on ne skonta da ima nešto što mu ne paše.E da ni kokoš mu nije draga.Pa sad molim koji recept za njega a za malog ću se već pobrinuti.Ionako mu uvijek nešto tutnem sa strane.

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


    i moj je takav :/
    na okus povrča se treba priviknuti, zato ga treba polako, u malim dozama ubacivati u gulaše, paprikaše ... moj je frka nosom na kelj, sad mu je super varivo od junetine sa keljom

    krem juha od gljiva ili brokula. juha od batata i graška ...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    146

    Početno

    Ima jedna super kuharica za djecu zaboravila sam joj ime a nije mi tu napisala ju je Jessica Seinfeld i tu ces nac malo trikova i nece ni skuziti da jedu povrce.Imas npr.pire sa karfiolom ili neke cokoladne kekse u koje ubacis mrkvu i svasta ,probaj

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Sva sreća da nemam takvih problema...
    Od moje sestirčne muž jede samo meso. I to mu nije meso bolognese, već samo komadetina mesa, pohano ili pečenje. Katastrofa.
    Ja bih poludila da samo tak moram nekaj kuhati, a teško ti velikog čovjeka naučiti da jede nešto što ne voli.
    Nažalost savjet nemam. Sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    MM svojoj mami isto nije jeo skoro nikakvo povrće, a meni jede Postoji milijon načina da se pripremi povrće, ako ne jede na jedan, probaš drugi, treći...
    Meni je upalilo najčešće sa zapečenim povrćem (sir, vrhnje) ili krem juhom od povrća, a bitno je i da se dobro začini, da ne bude bljutavo.
    Ali koliko se god ja trudila, papriku i paradajz neće, pa neće

  6. #6
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    moj jede sve i ono šta ne voli ili mu se ne sviđa pojede u znak zahvalnosti meni jer sam skuhala i ja ga zato obožavam.

    Ali moj ujko jede samo šnicle a baba onda kuha posebno sebi a posebno njemu jer ona smije jesti samo lešo jer ima tumor između želudca i gušterače. Ako baba njemu ne napravi šnicle onda ide vani jesti

  7. #7
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    nemam neki pametan savjet ali imam isti problem.
    MM ''kao'' ne voli povrće. Ne voli vraga- kad zakamufliram ne kuži-znaći da mulja da ne voli. Mamica ga naučila na šnicle i pomfrit. Nakon 2 god mi dop**** pa sad kuham sve- pa ti miki moj jedi ili nemoj.
    I sada taj miki papa-kelj, mahune,itd. (izašla sam mu u susret pa stavim kobasu unutra)
    Nije da smo problem riješili, ali smo ga barem ublažili i trudim se i dalje.
    Bdw-to je jedino kaj mu nekad lažem. ''Jel ima vrhnja unutra?'', ja: Neeee .
    Javim se još a sad odo pajkit

  8. #8
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    meni je moj na početku pričao da ne podnosi vrhnje, špinat mu je bio užasan za pogledat, kamoli jest, kao i brokola..., a jeo je malo povrća.

    na kraju je ispalo da mu neke stvari baš nisu pasale u maminoj kuhinji, a i ona je koristila malo vrsta povrća, pa tako danas obožava špinat, karfiola zapečena s bešamelom, pa posipana parmezanom mu je jedan od najdražih priloga, brokolu voli i više nego ja, jede umake s kiselim i vrhnjem za kuhanje.

    došli smo do toga da je i sam počeo experimentirati s kuhanjem, pa nekad pretjera, kad naiđe na kakav egzotični začin, pa kupi da isprobamo ali nije to došlo prek noći, posebno teški su bili počeci dok nije skužio da ja fino kuham

    a muž moje sestre isto ne voli vrhnje jer je njegovoj mami loše os toga, pa nije koristila, njemu to "ništa ne valja", tako da i ona svako malo slaže da nema vrhnja jer je skužila da mu je tako jako fino

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kupi štapni mikser, MM ni ne zna što mu sve pliva u juhi ili gulašu.

  10. #10
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Kupi štapni mikser, MM ni ne zna što mu sve pliva u juhi ili gulašu.
    8)
    Niti moj

  11. #11
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Meni se ta metoda podmetanja i muljanja nikako ne sviđa. Kod djece mi je koliko-toliko ok jer cilj opravdava sredstvo, ali kod odraslih :/ Znam da bih ja bila jako ljuta da meni netko podmetne nešto što ne volim i kod takvih ljudi uopće više ne bih jela (moja izbirljivost svodi se isključivo na meso).

    Kod nas je bila situacija da sveki isto baš nije nešto kuhala povrće i MM ga uopće nije imao naviku jesti, da ne spomenem kako uz klopu UOPĆE nisu jeli nikakve salate :shock:, no ja ga kuham i on ga jede jer je svjestan da način na koji se hrani na poslu (pizze, sendviči, ćevapi, salame ) nije zdrav jer ima problema s probavom i da mu treba jušne hrane i povrća. Sad jede i brokulu i karfiol i mahune i špinat i blitvu i prokulice i rikulu i sve vrste salate koje god napravim (neki put, doduše, nakon tanjura variva pojede sendvič sa salamom , ali i toga je, srećom, sve manje).

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Ni moj muž prije braka nije "volio" puno toga (slične boljke već gore napisane - vrhnje, svježi sir, ribe i ostali morski plodovi, bilo kakva perad osim piceka, janjetina ......... našlo bi se toga još). U početku nije uvijek znao kaj sve jede, o onda je po malo, zaključio da te sve stvari ipak i nisu tako loše. Ribe, školjke i ostale morske plodove je počeo isprobavati meni za ljubav, jer je vidio da ja to obožavam i uživam u pripremi, a sad mu je čudno ako se duže vremena ne nađe na jelovniku.
    Jedino nam je još ostala janjetina, ali našla sam neke zgodne receptiće, pa se nadam da ćemo i nju mic po mic uvesti u prehranu ............

  13. #13
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ista priča i sa MM. Pečeno/pohano meso i pomfrit. Uspjela sam ga nagovoriti zbog djece, jer su oni odmah usvojili njegov način prehrane. Uvjerila sam ga koliko je štetno za djecu da se tako hrane i ne jedu povrče, a on je njima najveći uzor... Sad vikendom jede sve kada jedemo zajedno. Preko tjedna jede kad oni već kunjaju u krevetu, pa povrće izbacuje.

  14. #14
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Meni se ta metoda podmetanja i muljanja nikako ne sviđa. Kod djece mi je koliko-toliko ok jer cilj opravdava sredstvo, ali kod odraslih :/ Znam da bih ja bila jako ljuta da meni netko podmetne nešto što ne volim i kod takvih ljudi uopće više ne bih jela (moja izbirljivost svodi se isključivo na meso).

    Kod nas je bila situacija da sveki isto baš nije nešto kuhala povrće i MM ga uopće nije imao naviku jesti, da ne spomenem kako uz klopu UOPĆE nisu jeli nikakve salate :shock:, no ja ga kuham i on ga jede jer je svjestan da način na koji se hrani na poslu (pizze, sendviči, ćevapi, salame ) nije zdrav jer ima problema s probavom i da mu treba jušne hrane i povrća. Sad jede i brokulu i karfiol i mahune i špinat i blitvu i prokulice i rikulu i sve vrste salate koje god napravim (neki put, doduše, nakon tanjura variva pojede sendvič sa salamom , ali i toga je, srećom, sve manje).
    A gle, muljam ga jer vidim da on mulja mene. Mislim tko je ovdje lud - pojeo je pohani karfiol i bio mu je super :shock: , Jeo je i pohane tikvice i pogađaš - bilo je super. Jelo s vrhnjem ne valja, ali ako ima malo crvene paprike onda je super jer ne zna za vrhnje. Sendvič sa margarinom je dobar dok god misli da je to sir. E pa onda tko tu koga
    Ja razumijem kad netko nešto ne voli - ali onda isti taj ako mu to podvališ, to i skuži. Npr. moj buraz jede sve osim karfiola i ak mu skuhaš juhu gdje ima karfiola odmah skuži.Znaći da ga fakat ne voli.
    Istini za volju većinom svi mi više volimo pohano i raznorazne oblizeke al jedemo i povrće, pa zakaj bi se oni onda izmotavali.

  15. #15
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ni MM ne voli povrće, jedino blitvu. A ja volim svo povrće i vrlo je često na stolu, svaki put ga molim da proba ali neće i neće. Kao malo dijete. Rekla sam mu kad se naša beba rodi da će vidjet od njega da ne voli povrće pa ni on neće htjeti jesti.
    Kažem ja da je to njegova mama kriva jer ga nije naučila na povrće dok je bio mali i dok je odrastao. A ona na to reče da kad bi bilo povrće da bi on samo prevrnuo pijat i rekao ja nisam gladan

  16. #16
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kahna, baš tako . Kod nas su davno počele prolaziti juhe od povrća (smiksane). E sad: ako napravim frišku juhu od recimo brokule to je OK, ali ako napravim veću količinu pa zamrznem i odmrznuto serviram drugi put, e onda nije dobro . Sad svaki put pita jel ovo friška juha, ja kažem -jest, jutros napravljena, i - sve pet 8).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    primošten
    Postovi
    8

    Početno

    Da da probala sam već sa štapnim mikserom. Izmiksala sam luk i nije ga vidio al mu je osjetio miris. Najeo se i bilo mu je fino,a za luk sam rekla da sam ga kuhala cijelog pa izbacila van. No on je navikao dok se nije oženio da mu majka spremi sve posebno. Koju je volju ta žena imala. Pored dvoje maledjece teško mi se zamisliti cijelo jutro u kuhinji.Prevelik gubitak vremena jer poslije toga sve treba oprati i srediti a nakon silnog eksperimentiranja kako svima ugoditi padneš s nogu...
    Tvrd je on orah al uz sve ove savjete nešto mora upaliti na korist i zadovoljstvo svih. Hvala svima

  18. #18
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj kikic prvotno napisa
    Ni MM ne voli povrće, jedino blitvu. A ja volim svo povrće i vrlo je često na stolu, svaki put ga molim da proba ali neće i neće. Kao malo dijete. Rekla sam mu kad se naša beba rodi da će vidjet od njega da ne voli povrće pa ni on neće htjeti jesti.
    Kažem ja da je to njegova mama kriva jer ga nije naučila na povrće dok je bio mali i dok je odrastao. A ona na to reče da kad bi bilo povrće da bi on samo prevrnuo pijat i rekao ja nisam gladan
    A ona mu je mirne duše servirala nešto drugo i kao fol nije kriva.
    Ja o mojoj sveki neću niti pisati - naravno da ga ona nije naučila , samo mi je dugo vremena trebalo da skužim (dok smo još hodali) zašto uvijek ima pripremljen krumpir za peći a isto tako i neko meso u frižideru. Kad se MM sjetio mamica bi ispekla ''na naglo'' i svi sretni zadovoljni.
    Ona nikada nije probala sir i vrhnje - pa zašto bi to njena djeca jela i da ne nabrajam dalje. Pa npr. ako joj se dvije različite namirnice dodiruju u tanjuru - gadi joj se jesti. Itd. Ali nije ona kriva
    Kod mene je bila malo drugačija situacija - jelo se što je bilo na stolu - ili nismo niš dobili do večere. E kak je sve bilo fiiiino

  19. #19
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa
    moj jede sve i ono šta ne voli ili mu se ne sviđa pojede u znak zahvalnosti meni jer sam skuhala i ja ga zato obožavam.
    ovo potpisujem, ali ću dodati i to da ako jede nešto iz zahvalnosti, pojede vrlo malo i onda si ide paći jaja ili praviti sendvič, ali mene baš briga! Glavno da su djeca vide kako se sve mora jesti.

  20. #20
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mi svi volimo sve, i povrce i meso i ostalo. nemam problema s time sto i kako skuhati. i obozavamo jela na zlicu...

    al se desilo, nemali broj puta (bar je meni tako izgledalo da je nemali broj u pitanju ), da kad nesto skuham, dobijem raznorazne komentare. trebalo je ovako-onako, bolje bi bilo da sam napravila ovako-onako...


    kako mi oboje kuhamo, tako ja, kad mm kuha, nikad ne komentiram. kad je to primijetio i upitao me sto mislim o jelu, jel mi fino?, rekla sam mu: kad god se netko potrudi i pripremi mi jelo, ja jedino sto mogu je - pojest i reci - hvala!

    ne pada mi na pamet "ruziti" onog tko mi obrok sprema kakav god bio - bitno da je jestiv a tko se nasao da mi komentira sto sam ja skuhala - taj nije proveo cijeli dan s djecom i kuhacom i metlom i lego kockicom i krpom i cimesvene u ruci

  21. #21
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Meni se ta metoda podmetanja i muljanja nikako ne sviđa. Kod djece mi je koliko-toliko ok jer cilj opravdava sredstvo, ali kod odraslih :/
    A meni je opet normalnije muljati odraslom koji se ponaša kao razmaženo derište (o da, i MD je ponekad takav) nego djetetu koje nije potpuno svjesno svojih postupaka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •