Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: 2 recepta od iskusnih pekarica tražim

  1. #1
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno 2 recepta od iskusnih pekarica tražim

    Evo, ovako, tražila sam tu po forumu ali valjda je pretražnik slab kad je komplicirano objasnit


    Imam super recept za kremšnite (obične), imam i onaj za olfo (ili tak nekak), ali mene zanimaju čokoladne ???
    Naime, probala ja u ovaj obični recept samo uvaljat čokoladu u prahu, ali njet! ne valja! sve se razgnjecalo... pa me zanimaju vaša iskustva... može li se dodati čokolada, treba li onda više brašna i tako... ja bi rado eksperimentirala ali su moji kritični... pa ako nije dobro, ne valja....

    Drugi recept koji tražim je zapravo samo za biskvit... ako ste ikad jele one voćne kocke u Vinceku... dolje neki biskvit a gore šumsko voće i preljev za torte... biskvit je neki poluprhki, kao za pite ali je deblji... ima ko kakvu ideju?

    Inače, volim peći kolače i "izmišljati" neke nove recepte, odnosno stalno nešto kemijam i mijenjam u temeljnom receptu... (mm kaže da nisam "normalna", kaj kemijam kad mi sve lijepo piše) samo mi treba još staža da bi bolje ispalo... ako ima kakav topik gdje se raspravlja o mijenjanju recepta, molim moderatorice da slobodno tam presele

  2. #2
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Jel' bi bilo ok izraditi kremu u koju se doda puding od čokolade?
    Jednom sam isprobala s tom idejo i na vrh stavila čokoladnu glazuru i bilo je Moram iskopati negdje taj svoj eksperiment (tim čokoladnim kremšnitama je krema bila baš čvrsta)
    Ako si zainteresirana, napišem ovdje ...

  3. #3
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Evo ja pravim ovaj biskvit za voćne kocke:

    300gr brašna
    200gr margarina
    4 žutanjka
    1 vanilin šećer
    10 dkg šećera
    1 prašak za pecivo

    Umjesiti tijesto rukom i razvaljati u tepsiji,morat ćeš isto rukom onako gnječiti jer je tvrđe ali u tome i jeste poanta,kad se ispeče je skroz prhko

    Ajde ak isprobaš javi :D

  4. #4
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    Marna, ajde, molim te napiši...
    s pudingom bi moglo biti dobro jer on se zgusne, sama čokolada ipak ne... super ideja!

    ewa, hvala i tebi za recept... baš to tražim... prhko tijesto!

    fala, curke... nisam mogla zadnja 2 tjedna na internet pa sam već mislila da su obrisali temu, no evo ste me ugodno iznenadile
    hvala još jednom i pusa

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    ja u svoje kremšnite stavim kakao i ispadne super. Jednako su dobre te čokoladne i one obične.
    Morala bih doma potražiti recept, ako hoćeš?

  6. #6
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    može Nano, jer i ja sam probala samo staviti kakao pa su mi se jako razgnjecale...

  7. #7
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Thalaspi, nisam zaboravila napisati svoju verziju recepta, nego ga je jednostavno trebalo "iskopati".

    I nakon sto godina ...
    Evo, čokoladne kreme za pašta kreme/kremšnite:

    1 l mlijeka m.m. 3,6%
    35 dag šećera
    18 dag gustina
    2 vanilin-šećera
    2 pudinga od čokolade

    Postupak priprave je uobičajen: mlijeko prokuhati, pa umiješati puding od čokolade, gustin, šećer, vanilin-šećer i miješati, miješati, miješati stalno, bez prestanka na laganoj temp. da smjesa ne dobije grudice.
    Kore, naravno, kupim i nakon što se smjesa ohladila na sobnoj temp. prelijem i preklopim s drugom korom (tu gornju narežem na kvadrate radi lakšeg rezanja.).

    Nadam se da će ti uspjeti.
    Krema prema ovom receptu mi bude vrlo gusta i čvrsta.

  8. #8
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    hvala Marna, ovaj vikend ću ih probati... mljac, mljac

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •