Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: koliko traje drugi porod ako je prvi bio carski?

  1. #1
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno koliko traje drugi porod ako je prvi bio carski?

    Prvi porod mi je bio carski nakon 24 sata indukcije a ja bih rado jedno ljepse iskustvo ovaj drugi put.

    Zanima me ako netko zna da li drugi porod ide brze od prvoga cak i ako je prvi bio carski? Tj. da li duzina poroda VBAC-om spada u krivulju koja opisuje duzinu drugog poroda, ili u krivulju koja opisuje duzinu prvog poroda? (Bilo bi mi logicno da ako je jedna beba prosla onuda, da onda druga prodje lakse...)


    Termin mi je za 3 tjedna pa ako netko ima kakvih sugestija kako ubrzati porod (seks, setnjice, ananas, to vec radim)? Najvise se bojim da cu preci preko termina...

  2. #2
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    pino, prvi porod je krenuo spontano?

    prvi sam imala carski nakon 8 sati trudova (doživjela sam ih kao jake, ali sada znam da su kumovali strah i neznanje) i jedva se otvorila 3 prsta.

    drugi je bio vbac i cijeli je porod tekao brže. za 6 sati totalno podnošljivih trudova otvorila sam se skroz. nakon puknuća vodenjaka postalo je žešće i malo se oduljilo ali to sam ja kriva jer sam počela previše razmišljati.

    tijelo pamti ali vjerujem da su tome doprinjele i 3satne svakodnevne šetnje. sex nije toliko trajao

    pino, želim ti lijepo iskustvo vbac-a

  3. #3
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    E ovo i mene živo interesira, jer sam ja na carski došla ugovoreno, bila zatvorena potpuno. Neka mi je logika da sam ja sad kao prvorotke pošto se s porodnim kanalom nije dešavalo ništa. Ne znam imaju li na to nekog uticaja mišići materice koji su se već jednom širili, ali nisu imali kontrakcija (ni B-H).

  4. #4
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    pinocchio, ne, porod nije krenuo spontano. Bila je indukcija jer sam prenijela a beba je bila prognozirana preko 4kg i imala sam gestacijski dijabetes, pa kao da ne naraste jos veca. Nisam se nikako otvarala i trudovi nisu isli bas dobro, sve zbrda zdola, nikako pravilni, i na kraju je carski bio jer su bebi srcani otkucaji padali kod svake kontrakcije. Znaci, imala sam bas sve intervencije osim epiziotomije (prostaglandin, prokidanje vodenjaka, drip, ctg stalno, epiduralna, i na kraju carski)

    Sad me najvise strah da opet ne prenesem ili da trudovi ne traju opet toliko dugo ili da me privezu za ctg i za krevet. Bas sam nekako pesimisticki raspolozena jer mi se cini da je veca vjerojatnost da cu opet zavrsit na carskom nego da necu. Sto opet ne pomaze bas.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    VBAC,15 satu od prvog do zadnjeg truda

  6. #6
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    VBAC,15 satu od prvog do zadnjeg truda
    A onaj carski počeo spontano ili ne?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    počeo pucanjem vodenjaka i trudovima koji me nakon 12 sati nisu otvorili ni dva cm...zato sam završila na carskom,drip im nije bio ni opcija

  8. #8

    Početno

    Pozdrav svima,

    vec duze vrijeme dolazim ovdje a nikako da se ukljucim. Vasi tekstovi su mi puno pomogli u trudnoci i hvala Vam sto postojite.

    Ova tema i mene zanima, buduci da sam i ja kao i ti Pino sa prvom trudnocom nakon 26 sati (mucenja, otvaranja gelom, prikivanja za krevet i ctg, odvratno bolnog busenja vodenjaka, epiduralne koja mi je pomogla nekih 3 sata i oksitocina koji me je razvaljivao s trudovima a nisam se otvorila svega 5 cm) zavrsila na carskom i to zahvaljujuci jednoj divnoj sestri koja je dosla da me obidje i nije mogla gledati kako se borim s trudovima pa je zvala doktoricu.

    Iako je od porodjaja proslo svega 4 mjeseca, ne namjeravam ostati na jednom djetetu u dogledno vrijeme naravno, medjutim kad se sjetim ovog poroda ne znam sta da mislim kakav ce bit sledeci, naprosto me strah.

  9. #9
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ronin, ak se dobro sjecam - citala sam sve topice o vbac-u - ti si dobila i drip na vbac-u i puknula ti je maternica? Meni je to nocna mora - i bez dripa jedno pola posto zena ima puknuce maternice, sto nije veliki postotak, ali nije niti zanemariv, kao ni posljedice. Da li znas kako ces u ovoj trudnoci, hoces li na carski?

  10. #10
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    VBAC 10 sati od puknuća vodenjaka

  11. #11
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    uz drip ili bez?

  12. #12
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    uz drip, ali vrlo slab zbog prijašnjeg carskog

  13. #13
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Meni je totalno nevjerojatno da su doktori kod nas toliko skloni davanju dripa, da ga cak daju i na VBAC porodima koma

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    meni je puno toga totalno nevjerojatno u nasim rodilistima

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    40

    Početno

    VBAC na Sv. Duhu prije cca 2god., nikakav drip nije dolazio u obzir. Prvi porod carski bio ugovoren zbog stava zatkom, a kod drugog prve laaagane trudove osjetila oko 2, a rodila u 13.10. Jedno sat i pol, nakon što su mi probili vodenjak, su me šorali pravi trudovi!

  16. #16
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Bila danas na pregledu i pitala svog doktora. Rekao je da faza trudova traje nesto krace na drugom porodu (cak i ako je prvi bio carski), ali da faza guranja (jel' to izgon na hrvatskom? pushing phase) traje isto posto prvi porod nije bio vaginalni.

    Takodjer je spomenuo da je malo problematicno s VBAC-om ako se predje 41 tjedan, i da se u tom slucaju moze dati drip uz vrlo pazljivo pracenje, ali da je u tom slucaju opasnost od puknuca maternice oko 1% (na sto sam ja rekla, no way! radije cu na carski opet).

    (Btw, dobra vijest mi je bila da po opipu izgleda beba slicne velicina kao moja prva, koja je bila 3380g. Je da sam ovaj put puno mobilnija i trbuh mi se ne cini jako veliki ko prije. Vaginalne preglede falabogu nemam pa ne znam za otvorenost.)

    Hvala vam svima na odgovorima - i javljajte se jos s iskustvima, pliz!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    81

    Početno

    VBAC isto na Sv. Duhu, nakon puknuća vodenjaka rodila sam za osam sati bez dripa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •