Neki dan sam bila na tecaju - priprema za porod koji je drzao dr.Stankovic, inace po meni super doktor bar sto se pristupa tice.

On je spomenuo kako je nelose ici na inducirani porod jer tako mozete dobiti epiduralnu (kao tipa mozda anesteziolog nece biti budan u 2, 3 noci - uzas!!!), postediti se strke, ljecnicka ekipa je odmorna itd.

Molim vas za misljenje? Koliko je opravdan inducirani porod? Za i protiv?

Druga stvar koja me brine je sto od 20 tjedna trudnoce (sad sam u 30), doktor koji vodi moju trudnocu mi svaki put govori, pripazite na kilazu, beba je velika, 3 tjedna unaprijed itd., bit ce to veliki decko itd...mene znoj oblijeva, pogotovo sto je moj muz isto bio velika beba 5 kg. (naglasavam da se niti prezedravam, i full sam aktivna , jos uvijek radim sad u 7 mjesecu trudnoce i pazim na prehranu i nastojim se sto vise kretati) jedino s cim imam problema su ti kapilari koji su popucali na desnoj nozi, i tu i tamo kicma, ali nije ni cudo jer 8h radim za PC.

Pocela sam i sanjati neke cudne snove...valjda sto me strah poroda i to sto mi lijecnik brije velika beba...

Imate li vi kakvih pozitivnih iskustavam savjeta itd. Help please.

Ja bih ipak uzela epiduralnu...