Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 111

Tema: jako mala beba u marami??

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    i meni to ima logike, nego sam se nagledala raznoraznih saveta pa sada filtriram.
    Hvala!

  2. #52
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Kopam, ali nigdje ne mogu naći.
    Kako ih oblačite u marami, kako za van, a kako doma.
    Jakova kad smo doma samo stavim u maramu (ima bodić dugih rukava i jednodjelno odjelce preko) ali me strah da mu nije prevruće.

  3. #53
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ja bih rekla, obuci ga kako i sebe.

  4. #54
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    oblačenje bebe u marami (ima negdje već topic):

    za doma
    - u robi u kojoj je doma
    (ljeti je vjerojatno dosta samo minimum minimuma)

    za van:
    - ako imaš dovoljno veliku jaknu da prekriješ bebača, onda ono što ima za po doma + kapica + po mogućnosti neke štucne ili slično za nogice, pa ga prekriješ svojom jaknom, više ne treba ni po najljućoj zimi (ja sam svog tako nosila ovu zimu i uvijek je bio jako topao kad bih ga izvadila iz marame)

    - ako nemaš jaknu dovoljno veliku da prekriješ bebača, onda ga obučeš kao sebe, dakle zimi skafander

    ali sad će sve toplije pa uskoro neće ni trebati jakna :D

  5. #55
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Zbunjena sam, znam da se novorođenče ne smije stavljati u sjedeći položaj, a kad vi opisujete da su mu nogice raširene, a guza padne dolje, to mi je kao opisana neka vrsta sjedećeg položaja, recite mi gdje griješim

  6. #56
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    mamica, upravo zato je jako važno da se marama dobro zategne - i da se dva kraka razvuku do onih rupa ispod koljena, tako da se težina raspodijeli na 3 točke - kralješnicu i te rupe ispod koljena (ne znam kako se to točno anatomski kaže )

    kad je marama dobro zavezana - beba sigurno ne sjedi jer joj je cijela kralješnica poduprta

    nadam se da sam dobro objasnila

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    2

    Početno mrarama-sling

    Lutonjica pokušavam se odlučiti između marame i slinga, a vidim da ti imaš oboje. Htjela bih bebicu nositi od prvih dana/tjedana i čini mi se da je marama puno sigurnija, no sling mi se nekako više sviđa i izgleda jednostavniji. Osim toga rodit ce se krajem 5. mj. tako da mi se čini da će nam biti jako vruće u marami (toliko motanja).
    Molim te tvoje mišljenje koliko je mala bebica sigurna u slingu, meni se nekako čini da bi mogla i ispasti, a upitan je i položaj nogica, kičme i glavice (čini mi se) - gledam uspravni položaj jer će ga beba vjerojatno više voljeti. Jeli sling više praktičan za brze i kratke izlaske ili se može u njega pouzdati i na duže staze? Sigurnost je ipak važnija od estetike ili brzine motanja.
    Hvala

  8. #58
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meda 18, pogledaj ovdje, tu smo pisale o prednostima i nedostacima pojedinih nosiljki, mozda nades nesto.

  9. #59
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meda, ne znam što da ti kažem - ja podjednako volim i maramu i sling, i oboje sam koristila od samog rođenja drugog djeteta. ali ja sam se poprilicno ispraksirala s prvim djetetom, tako da sam znala sve fore, i znala sam kako pravilno vezati dijete - a to je jako važno.
    baš zbog te potrebe pravilnog vezanja, mislim da je roditeljima koji po prvi put koriste tako nešto za novorođenče bolja marama - nekako mi se čini da je manja mogućnost pogreške. za nošenje novorođenčeta u slingu mislim da je potrebno da ti to netko uživo pokaže i provjeri kako ti to radiš. mislim, dobro bi bilo i za maramu da uživo vidiš, ali za sling mi se to čini još važnije
    što se tiče sigurnosti, kad se pravilno vežu, podjednako su sigurni, i dijete ne može ispasti ni iz slinga ni iz marame.
    mikka i josie znaju organizirati susrete za nosiljke, ako zatreba
    a ako si iz zg, možeš i mene pp-ati za pokazivanje.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala Lutonjica na brzom odgovoru- tako sam nekako i mislila. Nisam iz Zg pa ne vjerujem da cu uhvatiti vrijeme za vježbu (hvala ti na ponudi), no možda se nešto poklopi, pratit ću.
    Mikka, također hvala za link nisam to još čitala pa ću vidjeti i to.

  11. #61
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mi smo otkrili sling kao puno praktičniju stvarčicu od marame. Pa vam stavljam sličicu da se pokažemo, ako slučajno nismo dobro namjestili (Mara tu ima 8 dana, i zanemarite moj glupavi izraz lica).

    Ono što mene jedino muči je da joj rub slinga na lijevoj nožici puno jače pritisne koljeno. Zapravo, desno je super, ali lijevo skoro pa zarezuje.

    I kak po ljeti kad ih treba de facto razgolititi? Mari je koža još uvijek osjetljiva pa joj stavim štucne.

  12. #62
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni to izgleda super
    po ljeti joj obuci samo pelenu
    eventualno neku potkošulju gore ako neces da bude gola

  13. #63
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i meni izgleda super.

    sto se zarezivanja tice, podvrni rub slinga. a i nema ona tu tezinu da bi ju sad nesto puno zarezalo.

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Preslatka si, kao da imaš 17 godina. Beba je super namještena.

  15. #65
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    sto se zarezivanja tice, podvrni rub slinga. a i nema ona tu tezinu da bi ju sad nesto puno zarezalo.
    Skužila sam jučer kak popraviti. Ja sam cijelo vrijeme sling na leđima širila maksimalno, tak sam vidjela na onom filmiću. Ali sad sam donji rub podigla pa automatski nema pritiska na koljeno.

    ofca, fala, ali ove će godine biti samo 14g. više.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    J je od 8 dana u marami. treba nam samo savjet dali smo dobro namjesteni. ovo je slicica kako izgledamo. Dali je dobro?

    dobili smo i sling na poklon, pa cemo od sutra i slingati. on jako voli biti u marami, samo nam je prevruce.

  17. #67
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Izgleda mi ok. Važno je da su nogice raširene i rub marame pridržava nogicu ispod koljena.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Arkana10 prvotno napisa
    J je od 8 dana u marami. ... ovo je slicica kako izgledamo.
    Kako se zove to vezanje? Gdje je srednji dio?

  19. #69
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    to je križni vez. evo linka s početka topica: http://www.didymos.de/html/bindeanle.../anleitung.htm

  20. #70
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hello! I mi smo od nedavno maramasi :D, uzivamo jer je predivno... Kao sto sam se nadala,Nolica se obozava nositi u nosiljkama. Imamo elasticnu Sleepy wrap koja nam je naj, iako mi je trebalo par dana da ju skuzim I da se dobro i sigurno osjecam u elasticnom i mekanom. Sa Hoppedizicom smo poceli i ona nam je super, ali za nju nam treba malo vise vremena za vezivanje i namjestanje, i nije tako udobna kao SW. Prvi put smo se okurazili sa 17 dana, iz placa u san trebalo je svega par minuta, I odmah smo odvalili 2 sata . Posudili smo i sling, u slucaju najbrze intervencije I jednostavnosti ali nekako ju sve tiska i zulja. Nadam se da ce n se uskoro javiti netko pa ce nam pokazati... Moje je pitanje koliko u biti beba smije dnevno biti u marami, meni Nola zasada samo tako hoce zaspati po danu, I naravno prokuzi kad ju odvezem I spustim na krevetu... Mi se nosimo recimo 2-3 puta na dan po 2-3 sata. Jel to previse? Nosimo se u wrap cross carry polozaju, pd danas smijemo I koljevku jer su kukici ok :D. Hvala

  21. #71
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jana je prva dva mjeseca kao Nola, dnevno spavanje isključivo u slingu. Tak da mislim da nemaš frke, ja barem čitala da je u redu.

  22. #72
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    a jel ima netko neki link za vezanje kolijevka položaja?
    nekako mi se čini da bi dojenje bilo lakše u tom položaju, ili se varam?
    probali smo ovaj POK položaj i M je bila zadovoljna, ali ja bi probala i kolijevka

  23. #73
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    tek sa trećim detetom otkrih čari nošenja u slingu. on obožava, a i ja uživam. kišobran u rančić i ne plašim se kiše...
    ipak, često imam osećaj da nije u dobrom položaju. teško postavljam nožice iznad nivoa guze, bebac mi klizi nadole. može neki praktičan savet?

  24. #74
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Pa iz mog iskustva sa slingom, mogu reći da unutrašnji rub marame(onaj uz moj stomak) mora biti jako zategnut prije stavljanja bebe, i kada provučeš maramu kroz prsten, pokušaj uštimati da ti je kanal koji marama čini na tvom stomaku dublje obale u unutrašnjem rubu no u vanjskom. E sad ja to nekako zbrkano napisah, ali to je to.

  25. #75
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    Pa iz mog iskustva sa slingom, mogu reći da unutrašnji rub marame(onaj uz moj stomak) mora biti jako zategnut prije stavljanja bebe, i kada provučeš maramu kroz prsten, pokušaj uštimati da ti je kanal koji marama čini na tvom stomaku dublje obale u unutrašnjem rubu no u vanjskom. E sad ja to nekako zbrkano napisah, ali to je to.
    mmmm...mislim da kapiram.probaću, hvala...

  26. #76
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    I da vishnja, primjetila sam kada napravim pravo pravilan položaj, sling ne osjetim kada nosim malu, uopšte nemam nikakav teret ili neugodu. Čim nije kako treba, odmah i mene leđa bole, ili me nešto zateže.

  27. #77
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa Vidi poruku
    a jel ima netko neki link za vezanje kolijevka položaja?
    nekako mi se čini da bi dojenje bilo lakše u tom položaju, ili se varam?
    probali smo ovaj POK položaj i M je bila zadovoljna, ali ja bi probala i kolijevka
    evo topica s linkovima na upute: http://forum.roda.hr/threads/20453-V...ng-MT.../page2

    a evo i link na filmiće: http://www.youtube.com/view_play_lis...C70A59CF3F0BC4

  28. #78
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    I da vishnja, primjetila sam kada napravim pravo pravilan položaj, sling ne osjetim kada nosim malu, uopšte nemam nikakav teret ili neugodu. Čim nije kako treba, odmah i mene leđa bole, ili me nešto zateže.
    e, ovako i ja...

  29. #79
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    hm, ovako malu bebu bih vezala tako da ima onaj sloj preko leđa, kojim se pridržava vrat i glava. ne znam kako se zove,ali izgleda ovako:
    http://public.fotki.com/Lutonjica/marge/slicka.html
    http://public.fotki.com/Lutonjica/marge/sss.html
    Lutonjica kakva je to marama? Pretpostavljam nije sling, ja bi takvu jer mi se taj položaj čini najbolji za malu bebicu, a i moja leđa.

  30. #80
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    to je obična marama (wrap), vezana u križni vez. zaista najbolji vez za malu bebu.

  31. #81
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    samo da se pohvalim da smo uspešno savladali nošenje u slingu prsa o prsa, sa nožicama napolju.
    sad vežbamo buda položaj, još uvek samo po stanu.
    malac peva od sreće čim ugleda tirkiznu krpicu-).
    praktičniju stvarčicu odavno nismo imali. a pošto se uskoro selimo u stan sa malim liftom, i tzv američkim rasporedom prostorija (nema predsoblja, već odmah upadaš u dnevni boravak), verujem da će sling nad kolicima odneti ubedljivu pobedu...

  32. #82
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Stigla mi je moja Didymos marama

    I sad uvježbavam položaj kolijevke. Na uputama ima otprilike tri položaja, kao sva tri su dobra.. Uglavnom, marama je skoro 5m dugačka i malo blesavo izgledaju ti čvorovi. Kako je kod vas?

    I čini mi se da je dosta debela marama, ne znam je li predebela za ljeto? Doduše, tada ćemo imati 6 mjeseci pa ćemo u Mei tai

  33. #83
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Ja isto imam nekako dosta debeli sling, ali ionako idem s bebom van samo predvecer/navecer, onda joj nije vruce.

  34. #84
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Ma da, a shvatila sam kako postoji više varijanti istog vezanja pa je u nekima beba omotana dva puta, u nekima jednom... Super mi je marama.. iako zasada u njoj uživa tek medo za vježbu.

  35. #85
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Jos malo pa ce i beba

  36. #86
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Podizem malo, nemam vremena citati sve i pretrazivati pa da nabrzinu pitam...
    Dobila sam maramu sleepy wrap, elasticna. U uputama pise da bebu stavljam prsa na prsa tako da beba bude u fetalnom polozaju. Sto to znaci? Da mu nogice budu skroz skvrcene gore? Onako kao zaba? Frendica kaze da ona svom malcu pusti da vise nogice. Ja sam ga stavila tako kako je u uputama i uopce mi nije djelovalo udobno za njega, doduse on je spavao dok sam ga stavljala i nije se bunio ali ipak...Moram li tako?
    I jos nesto, prvi put kad sam ga stavila bio je fino stabilan u tome ali se meni cinilo da bi maramu trebalo jos malo zategnut, malo mi se sve cinilo slampavo, kao da sve nekud okolo visi, kad sam je zategnula onda se malac bunio kao da mu nije udobno. Kolko je to bitno?
    Joj 100 pitanja imam...
    Posljednje uređivanje od koksy : 08.08.2011. at 13:55

  37. #87
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    ja sam svoju u sw uvijek ovako stavljala:http://www.sleepywrap.com/instructions/classic-hold/
    novorodencad se moze i tako kako si ti (ovo?http://www.sleepywrap.com/instructions/newborn-hold/ ), to je meni bilo prenespretno i nije mi se cinilo udobno. Zategnuto treba biti dosta, jer ce ti nakon duzeg nosenja bebac otklizati dolje i boljet ce te ramena. Ma znam da ti je komplicirano sad, a i vruce je, malo vjezbaj, jos malo pa ces skuziti i kako dojiti u hodu
    Ja sam stavila link, pogledaj mozda ima i filmica, a ako imas jos pitanja, pitaj!

  38. #88
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Obavezno nogice kao žabica, tako piše u mojim uputama koje sam dobila s dydimos maramom.. (doduše, nije elastična nego tkana, ali princip je isti)..
    Čestitam, uživajte u nošenju

  39. #89
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Skuzila ja maramu!
    Danas je oblacno i nije vruce pa smo malac i ja napravili krug po kvartu, on je zaspao cim sam ga stavila u maramu. Skuzila sam da moram jace zategnut, sad ne klizi nigdje, bas mi izgleda kao da mu je udobno. Nogice sam mu stavila u zaba polozaj, nije se nista bunio. Evo i sad tipkam s njim cvrsto omotanog na sebi a on blazeno spava jos uvijek

    Dojenje u hodu svakako moram naucit i onda mozemo kud hocemo!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    imam sling i dva malca, plan je mazu strpati u sling jer stalno želi biti na rukama, ali pitam se bih li mogla podić većega u ruke kada bi manji bio u položaju prsa-na-prsa? Je li uopće taj položaj primjeren za malca od mjesec i pol?

  41. #91
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ako ga ispravno stavis, naravno da je.

    moji su se nosili uspravno odmah po rodjenju, tj. stariji sa 7 dana, mladja stara tek 1 dan. nema ljepse stvari nego nositi tako male bebice u marami oboje nisu podnosili da budu noseni u 'kolijevku' pa nismo ni forsirali.

    eventualno dodas slozenu tetru sa jedne ili obje strane glave tako da glava ne pada u stranu.

  42. #92
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    A koju maramu preporucata za novorodence i mamu totalnog pocetnika? Nosila sam stariju u slingu i mai tai, ali je bila vec malo veca.
    Beba se traba roditi sredinom 4. mj, pa da jos bas ne bude prevruce preko ljeta.

  43. #93
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    A koju maramu preporucata za novorodence i mamu totalnog pocetnika? Nosila sam stariju u slingu i mai tai, ali je bila vec malo veca.
    Beba se traba roditi sredinom 4. mj, pa da jos bas ne bude prevruce preko ljeta.
    Ja nisam probala nijednu osim sleepy wrap ali mislim da je ta najbolja za skroz malene upravo zbog elasticnosti. Eto i gore sam pisala, nosila sam ga u njoj od neka 2 tj, starosti. Sad malac ima 6,5 mj i nosim ga u duze setnje u njoj a za krace relacije u slingu jer mi je jednostavnije. Ali mi sling nikako nije udoban za setnju duzu od pola sata. Razmisljam o nabavci mei-tai.

  44. #94
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    za male bebe je zgodnija elasticna, za starije malo cvrsca marama

  45. #95
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Ja sam nosila Luciu u slingu kad je imala 10 dana. I jos ju nosim. Njoj je bilo super udobno! Sad,da li je to dobro,ne znam- ja vjerujem da je,a moja frendica fizioterapeut smatra da su sve nosiljke lose za novorodencad. Nisam ju poslusala, nosila sam ju prsa o prsa jer kolijevku nikad nisam svladala. Elasticne marame mi izgledaju zakon! ali nisam probala.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    20

    Početno

    imam cybex u go maramu http://cybex-online.com/uk/baby-carriers/ugo.html
    pa me zanima da li je novorođenče starno par dana ok nositi u njoj vezano kao na onim sličicama sa didymos maramom? koliko sam shvatila to je taj POK...

  47. #97
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Ja sam svo troje od početka nosila u slingu. Puno mi je pomogao i kada su imali grčeve ili nisu mogli zaspati, pa smo se nosili po stanu.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    11

    Početno

    naš Leo sad ima 5 mjeseci i više ne voli maramu jer nije s licem okrenut prema okolini
    Imate kakav savjet?

  49. #99
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Mario Begic prvotno napisa Vidi poruku
    naš Leo sad ima 5 mjeseci i više ne voli maramu jer nije s licem okrenut prema okolini
    Imate kakav savjet?
    Promijeni mu položaj! Na netu ima detaljan opis za sve položaje, pa mislim da bi ga mogli okrenuti prema naprijed ili na bok tako da čovjek vidi svijet

  50. #100
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Koliko ja znam ne smije se prema naprijed, kako ce onda koljena bit iznad razine guze? Moze jedino buda polozaj. Idem u srijedu u besplatnu skolu nosenja pa cu bas pitat.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •