Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Kako čistite nosić?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno Kako čistite nosić?

    Kako čistite i održavate nosiće kod male bebe? Moja malenai ima 7 tjedana i čišćenje nosića mi je problem. Dajete li fiziološku redovito radi preventive zbog suhog zraka, s čime izvlačite šmrkljiće, one suhe.? Jesu li korisini oni električni aparatići za izvlačenje sekreta iz nosa?

  2. #2
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    nosić čistimo sa cjevčicom za infuziju, imaš za kupiti u apoteci set za infuziju, odrežeš iglu i samo sa cjevčicom usisavaš šmrkljiće (jedan kraj sebi u usta a drugi bebi u nos)
    imamo i električni aspirator, košta ti oko 400 kn u apoteci ali meni je cjevčica ipak bolja
    fiziološku kapamo kad smo prehlađeni i mislim da nema potrebe često kapati ako ste zdravi
    da nosić ne bi bio suh važno je redovito provjetravanje stana i ne previsoka temp prostorije(max 22)

  3. #3
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    imali smo pumpicu za nos koja se brzo uništila a i bilo mi je puno kommpliciranije s njom to radit. Kad se uništila koristila sam štapić za uši, jako sam pazila jer znam da je opasno. Bilo mi je puno jednostavnije i brže.. :/

  4. #4
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    ali u svakom slučaju namjeravam ponovno sa pumpicom jer me nekako strah da ju slučajno ne povrijedim sa štapićem

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Kad je zapušen čistimo onom pumpicom (cevčica pa povučeš ustima). Kad nije zapušen ne radimo ništa. Kad primetim te suve šmrkljiće pre kupanja stavim malo fiziološke i to onda samo izađe tokom kupanja.

  6. #6
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    mi smo prvo korisili pumpicu, pa smo prešli na ove cijevčice od infuzije, pa smo nakon toga prešli na onaj asprator na baterije.
    sada koristimo onaj koji se stavi u usisavač i ne bih ga mijenjala ni za šta. sve izvuče u tren oka.
    da, A. je već u par navrata bio šmrcav pa smo to morali čistiti. uglavnom prošmrca kada duže vrijeme ne idemo u šetnju. ne znam da li se to slučajno tako poklopilo ili mu stvarno fali friški zrak.

  7. #7
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    e da...a radi preventive od suhog zraka idemo u šetnje od 2-3 sata.
    a sasušene počistim sa smotuljkom od maramice.

  8. #8
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Vise puta na dan. Nema do prevencije.

  9. #9
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    cjevčica od infuzije je zakon za čišćenje nosića!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Baš ću probati s tom cjevčicom. Meni smotuljak od vate ne šljaka. Samo šmrkljić gurnem još dublje u nos.

  11. #11
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja Luki od 3 dana (od kad smo došli iz bolnice) kapam po kap fiziološke u svaku nosnicu ujutro i navečer (nekada samo ujutro ili samo navečer) i onda nakon 2-3 min. izvadim sa štapičem za uho. Onako ga lagano primim između prstiju da mu, ako on slučajno okrene glavicu, ne nabijem u nosić nego mi samo skliznu prsti po njemu.
    Pumpicu ne koristimo. Ovako sam se navikla. Nije mu nikada curio nosić pa nema toga puno za izvlačiti da bi trebala pumpica.

  12. #12
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    htjela sam napisat da cistimo pomocu aspiratora, nema do njega 8)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Mi imamo pumpicu od Tigexa i fenomenalna je. Ako su šmrkljice malo sasušene, ukapam joj kap Aqua marisa Baby i super nam ide. Htjela sam kupiti električnu pumpicu ali sam skužila da nam s ovom ručnom super ide. cijena joj je negdje oko 50 kuna. Eh da, prvo smo dok sam još trudna bila kupili pumpicu od Nuka - katastrofa! Nastavak za nos je tak veliki da jedva uđe i u moj a ne u bebin nos

  14. #14
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja isto koristim onaj za usisavać. Najprije kapnem fiziološke, onda "usisam" i na kraju jo jednom kapnem fiziološku.

  15. #15
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa
    Ja isto koristim onaj za usisavać. Najprije kapnem fiziološke, onda "usisam" i na kraju jo jednom kapnem fiziološku.
    A da kapnete malo svog mlijeka umjesto fiziološke (ako dojite) Mi smo mlijekom njegovali krmeljave okice, nosić, pufice...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Aspiratorom za usisivač. Izvrstan je.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    e baš sam danas dobila super savjet za to:

    u apoteci se kupi slijezov korijen i otopi se u vručoj vodi pa se to bebi nakapa u nos pa ona to sve sama iskiše van. ?

  18. #18
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    Aspiratorom za nosić, odličan je.

  19. #19
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Vidiš ja sam okice lječila s mlijekom, a za nosić mi uopče nije palo na pamet .

  20. #20
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Mi čistimo aspiratorom na usisivač samo u slučaju prehlade, ali ne znam kako izvaditi one sasušene šmrkljiće iz nosića. Pokušavam lagano izvući sa štapićem za uho, ali ne uspijeva mi baš uvijek, pa ne znam da li da probam s pumpicom?

  21. #21
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Za sasušene je najbolje kapnuti 2-3 kapi fiziološke, malo pustiti i onda bebu poleći na trbuh, skoro sami izađu.

  22. #22
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj mmmama prvotno napisa
    Aspiratorom za usisivač. Izvrstan je.
    kolko košta to čudo?

  23. #23
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    Citiraj mmmama prvotno napisa
    Aspiratorom za usisivač. Izvrstan je.
    kolko košta to čudo?
    Pogledaj si na linku

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=57761


  24. #24
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    hvala

  25. #25
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Rhea- mi i čistimo samo te suhe. Prvo fiziološka i već za par trenutaka ide sa štapičem. Ja tako radim stalno.

  26. #26
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Upravo procitala neki dan, par doktora napisao da roditelji cesto grijese inzistirajuci na svakodnevnom ciscenju nosica. Svakodnevno ciscenje nije potrebno, osim ako se primjeti iscjedak u nosnim supljinama. Tada je dovoljna fizioloska i pumpica.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    A da kapnete malo svog mlijeka umjesto fiziološke (ako dojite) Mi smo mlijekom njegovali krmeljave okice, nosić, pufice...
    Kak da naciljam u nos?

    Ja čistim suhe šmrklje tak da nakapam malo fiziološke i onda namočenu vatu oblikujem u štapić pa ih pobrišem. Nema šanse da čistim sa štapićem jer ona maše glavom kad to radim pa bih ju mogla ozlijediti, jedva joj kapnem par kapi u nosić.

  28. #28
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    On stalno ima nekaj u nosiću (imamo centralno). Ne puno, ali ima. Zato i čistim. Da nema ništa nebi niti dirala,al ako ima i malo počistim mu. Polazim od sebe-zamislim si kak bi meni bilo da imam nekaj u nosu, a ne mogu to izvaditi. Tak je vjerovatno i njemu. Iskreno se nadam da ne griješim.
    Sirius Black- malo si izdoji u nešto, pa onda nakapaj . Možeš npr. u žličicu.

  29. #29
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Sirius Black- malo si izdoji u nešto, pa onda nakapaj . Možeš npr. u žličicu.
    Bas tako.. par kapi u zlicicu pa u nos.

  30. #30
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Ili iz žličice u praznu bočicu fiziološke, pa u nosić. To mi se čini lakše nego direkt iz žličice.

  31. #31
    Ljubovčica

    Početno

    U ljekarni ima za kupiti mala kapaljka z 9 kuna. Odlična je! S njom vrlo precizno pokupim par kapi mlijeka ravno sa bradavice i bez muke ih stavim u nosić ili oko. Inače, vjerujem da je mamimo mlijeko najbolji lijek za sve što djetetu treba. Ja ga stavljam i na ogrebotine, čak sam zaustavila tjemenicu mažući glavicu 2 puta s mlijekom. Probajte prije lijekova..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Upravo procitala neki dan, par doktora napisao da roditelji cesto grijese inzistirajuci na svakodnevnom ciscenju nosica. Svakodnevno ciscenje nije potrebno, osim ako se primjeti iscjedak u nosnim supljinama. Tada je dovoljna fizioloska i pumpica.
    Ovo mi se čini najpametnijim. Čemu svakodnevna čišćenja nosica, time se uništava i obrambeni sustav, jer nosna sluznica služi upravo tome - zaštiti od virusa i bakterija. Čini mi se da nije spomenuto, ali sljezove kapi, od korijena sljeza, su prirodni način pročišćavanja nosne sluznice. U ljekarnama kupite sljezov korijen (Oko 20 kn, ovisno o pakovanju) skuhate čaj i kapaljkom ukapate par kapi u svaku nosnicu. Problem začepljenog nosića riješen u trenu Priroda, ne kemija!

  33. #33
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    S time da se sljez ne preporuča prije 6mjeseci jer stvara sluz.

    Mi kapamo samo fiziološkom i to samo kad je prehlađena + spavanje na povišenom oko 10cm da se slijeva. Zimi smo koristili ovlaživač zraka, a sad ne koristimo ništa i ne diramo nosić kad nema prehlade, ne vidim razlog.

    Nas je spasio aspirator na usisivač i to kad je malena imala 20dana i prije 15 dana kad je toliko šmrklji iz nje kapalo da smo morali svako malo izvlačiti, no unatoč tome mrcu joj se spustilo na "vrh pluća", ne znam što bi bilo da nismo izvlačili nikako.

  34. #34
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nama su i pedijatrica i otorinac rekli da NE koristimo aspiratore jer znaju oštetiti, tj. uzrokovati puknuće kapilara pa se tek onda naprave problemi

    kažu samo kapati fiziološku i to je to. tako i radimo. ne svaki dan, po potrebi. ne izvlačim ničim, sve samo izađe.

    ako nosić jako curi, onda koristim onaj ekstraktor iz ljekarne za 10 Kn(kao cjevčice) ali se ne da. pa onda nekad koristim svoja...usta

  35. #35
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    nama su i pedijatrica i otorinac rekli da NE koristimo aspiratore jer znaju oštetiti, tj. uzrokovati puknuće kapilara pa se tek onda naprave problemi
    :
    ali ne i aspirator na usisavač. možeš staviti sebi u nos pa ćeš osjetiti kako je to lagani potisak, a bez njega stvarno ne znam kako bismo izvukli svu onu gomislu šmrkljića.
    spasio nas je!
    (na preporuku naše pedice i doktorice na Srebrnjaku)

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Evo kako je nama pokazala pedijatrica da bez pumpice očistimo nos: špric od 10ml napunim fiziološkom, dete polegnem na bok da joj obraz leži na podlozi (krevetu). U gornju nozdrvu sipam fiziološku, onako ne jak mlaz ali ne ni slab, a iz donje nozdrve izađe čudo živo :shock: Isto to ponovimo i na drugu stranu i to je to.
    To sve naravno radimo kad je bolesna pa je nosić totalno zapušen toliko da ne može da sisa.
    Inače ništa ne kapamo u nos ako nije skroz zapušen.

  37. #37
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    S time da se sljez ne preporuča prije 6mjeseci jer stvara sluz.

    Mi kapamo samo fiziološkom i to samo kad je prehlađena + spavanje na povišenom oko 10cm da se slijeva. Zimi smo koristili ovlaživač zraka, a sad ne koristimo ništa i ne diramo nosić kad nema prehlade, ne vidim razlog.

    Nas je spasio aspirator na usisivač
    X

    Potpisujem citirano od rijeci do rijeci. Kupili smo Sterimar, jer za razliku od domaceg Aqua marisa ima pumpicu bas prilagodjenu za bebin nosic, da ga ne ogrebe.

  38. #38
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    nama su i pedijatrica i otorinac rekli da NE koristimo aspiratore jer znaju oštetiti, tj. uzrokovati puknuće kapilara pa se tek onda naprave problemi

    Vidiš, razlika je od pedijatra do pedijatra, i otorinca do otorinca...od jedne forumašice sam čula da otorinci iz Klajićeve (čini mi se) preporučavaju nosni aspirator na usisivač bez zadrške. Osima, ako misliš na ručne.

    I ja i MM smo oboje probali ovaj na usisivač i osjećaj je samo strujanja zraka, tj. laganog škakuljanja.

    U nas se kaže kad iz nosaizađe malo krvi da je "prehlada pukla", tj. dosegla vrhunac i da prolazi.

  39. #39
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nosić gotovo da i nismo čistili i nema mi smisla malenoj bebici stalno nešto ukapavati u nosić. Kad je bilo baš suhih šmrkljića koji su mu smetali znala sam staviti kap fiziološke, pa bi kihnuo i izašli bi van. U krajnjem slučaju sam kad je zaspao kao top, pincetom povukla šmrkljić koji je bio skroz do ulaza u nos.
    Sad mu se isto znaju pojaviti suhi šmrkljići (22 mjeseca) pa onda kad ga kupam, on nosom roni po kadici, pa ih dobro namoči i ispuše.

  40. #40
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    cjevčica od infuzije je zakon za čišćenje nosića!
    Ovo sam ja koristila dok je bio mali, samo što nije bila od infuzije nego respiratorni kateter koji je još mekši.
    Odlična stvar u svakom slučaju.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    kapnem po kap fiziološke kad vidim da mu šmrkljići smetaju. Rijetko kad nakon toga kihne. U prvim tjednima bi samo pomljackal nakon kapanja. Pritisnem lagano nosnicu i sve ispadne van - prije ili kasnije.
    Koristili pumpicu, ali ide i bez.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    19

    Početno

    mi smo uspjeli izvuči i nešto šlajma.Probali smo sa svim i na kraju nam je magistra u ljekarni preporučila aspirator za nos mama vuče sa jedne strane drugu stranu prisloniš na nosić i drugu nosnicu malo stisneš.Prije upotrebe malo stavim fiziološke da se omekša ako se sekrt malo sasušio da se ne ošteti kožica i kapilarice.Neznam da li baš ima u svakoj ljekarni i stvarno je savršeno i kod male i velike djece.

  43. #43
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    prstima
    naše čišćenje nosića svodi se na to da ja prstom izvadim one suhe šmrkljiće, kada su već skoro skroz vani

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ima tri varijante ovisno o tezini problema :
    1) strcnem sterimar i izvadim smrkljice stapicem za usi (svaki dan)
    2) strcnem sterimar i vadim smrklje (kad su vodenaste) tigex rucnim aspiratorom (ok je za manje smrklje)
    3) kad je nos bas koma zastopan da ne moze spavati i slicno onda nastrcam fiziolosku i vadim aspiratorom na usisavac..taj je odlican ali ga ne volimo ni beba ni ja..ali eto, jedini pomaze

  45. #45
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa
    1) strcnem sterimar i izvadim smrkljice stapicem za usi (svaki dan)
    Zasto cistis nosic svaki dan? :? Ja cistim samo kad se skupe, prstom, kao anilokin, a to je jaaako rijetko. Beba uredno dise i nista joj ne smeta. Osim toga, bebame se ne bi smjeli gurati stapici u nos (ni u usi), jer se moze ostetiti sluznica. Ako je potrebno iznutra ocistiti nosic, to se radi komadicem vatice smotane u tuljac. Isto tako nije dobro svaki dan (znaci, ako je beba zdrava) spricati u nos fiziolosku otopinu, jer nosic treba nauciti da se sam vlazi, da se jednog dana ne dogodi da dodje do isusivanja sluznice, jer ce je onda stvarno stalno trebati umjetno vlaziti.

    Ja spricam Sterimar samo kad je beba bolesna (dosad smo u 9,5 mj. imali samo dvije virozice), onda spricam cesto i izvlacim smrkljice aspiratorom koji radi na usisavac - znam da metoda nije popularna kod bebaca, ali kako to izvuce smrkljice !

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    pojma nemam, u nosicu moje bebe skoro svaki dan ima smrklji i to poprilicno velikih :/ a kad je prehladjena, katastrofa..iako je bilo sva puta samo ali je nosu trebalo prilicno dugo da se oporavi..
    malo sam pretjerala kad sam napisala da stavljam svaki dan sterimar, nekad je i tako, ovisi o situaciji u nosu..ali recimo 3x tjedno stavljam..moj doktor mi ga je preporucio i nije rekao da ima iceg loseg, dapace..prirodna morska fizioloska..bas cu ga opet pitati..
    sto se stapica u nosu tice koristim njen bebi stapic za nos i to samo da izvadim vece smrklje koje joj se obicno nakupe u gornjem dijelu nosnice..gotovo da ni ne dodirnem s njim nos..zasto se to ne smije?ako joj ostavim u nosu po noci se budi jer ne moze nesmetano disati..

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    Kako niko nije spomenuo štapiće od vate za čišćenje uha?
    ja to zovem uhalice...i time odlično očistim bebi nos..prije tog nakapam fiziološku...

  48. #48
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Meni je patronažna savjetovala da ukapavam fiziološku svaki dan..e s obzirom da sam ja tijekom trudnoće imala velikih problema sa začepljenim nosom, ukapavala sam fiziološku par tjedana i mogu vam samo reći: dobila sam krvave rane u nosu jer fiziološka užasno isušuje sluznicu. Otkad se O. rodio, možda sam par puta uklanjala veće šmrklje iz nosa...koji su u biti sasušeno mlijeko, jer mu u silnoj pohlepi često ode mlijeko na nos...diše super...nema potrebe da mu svaki dan zalijevam slanu vodu u nos.

  49. #49
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Ne cistim ga. Nikad jos nije bila prehladjena (kuc-kuc), a cistit prazni nos mi je bez veze.

  50. #50
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    s obzirom da sam ja tijekom trudnoće imala velikih problema sa začepljenim nosom, ukapavala sam fiziološku par tjedana i mogu vam samo reći: dobila sam krvave rane u nosu jer fiziološka užasno isušuje sluznicu.
    Sluznica se isusi jer se "navikne" umjetno vlaziti pa prestane obavljati sama tu funkciju (slicno kao kad se ucestalo maze lice npr. kremom s kolagenom: organizam prestane proizvoditi kolagen, jer ga dovoljno dobiva izvana, i kad prestanes s koristenjem doticne kreme, koza pocinje izgledati bitno losije nego prije pocetka koristenja, jer joj naravno fali kolagena. Drugim rijecima, kad je pocnes koristiti, nemoj stati!).

    To je posebno opasno u njeznim djecjim nosicima cija se sluznica tek treba poceti dovoljno vlaziti. Zato djecji nosici najcesce ni nemaju puno smrkljica. Fizioloska otopina je super za otapanje smrklji kad je bebi zacepljen nosic uslijed viroze ili gripe, ali njezinu upotrebu treba ograniciti na trajanje bolesti, a nikako je koristiti kao svakodnevnu higijenu!

    Sto se tice stapica za usi, ne preporuca se njihova upotreba ni u usima (da se ne osteti usni kanal i da se ne izvuce cerumen iz unutrasnjosti uha koji ustvari stiti od infekcija) ni u nosu (da se ne osteti osjetljiva djecja sluznica). Umjesto toga, kad je stvarno potrebno ocistiti nos ili uho iznutra, a to je stvarno rijetko, treba koristiti komadic vate smotan u tuljac.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •