Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: Tko je švercao vodu u predrađaonu?

  1. #51
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ivana b prvotno napisa
    da, meni su rekli da je to zato da ne bi ispala pupčana vrpca i dijete ostalo bez kisika
    to je povezano sa prokidanjem vodenjaka
    ja sam uredno šetala do WC-a i natrag

  2. #52
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ma da nisu htjeli niti čuti za silazak s kreveta .
    A piškenje na ležećki - No way! Ja sam si sjela u krevetu. 8) Drukčije nije išlo.

  3. #53
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj ivana b prvotno napisa
    da, meni su rekli da je to zato da ne bi ispala pupčana vrpca i dijete ostalo bez kisika
    to je povezano sa prokidanjem vodenjaka
    ja sam uredno šetala do WC-a i natrag
    hm, vodenjak mi nije bio pukao
    možda su se bojali da ne pukne nad školjkom i to se ne desi

    koliko sam vidila nije nitko smio na zahod, koristile su ga samo friško klistirane rodilje

  4. #54
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj ivana b prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    U Petrovoj ne daju ići na WC.
    Živi užas, em što se ne smiješ dići sa kreveta još ne smiješ niti piškiti kad te volja , nego čekat da se netko smiluje doći i donjet ti kahlicu
    da, meni su rekli da je to zato da ne bi ispala pupčana vrpca i dijete ostalo bez kisika
    kad su mi stavili kahlicu nisam mogla piškiti..mislim, vrata od boksa otvorena, svak zagledava,a još u ležećem položaju.. to je ipak povezano s nekom privatnosti pa nastupa - blokada. zato su mi stavljali kateter - 3 puta
    Ista stvar. Stavljali kateter 2 puta.

  5. #55
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Meni je pukao vodenjak.

  6. #56
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    ja sam mislila da to samo ja mogu bit gladna u trudovima

    muz me stalno sprda za to, jer cim sam rodila sam rekla ''Ja sam gladna'' - malom valjda ni pupkovinu nisu odrezali, a ja vec mastala o hrani

    sva sreca da sam rodila u pravo vrijeme - tocno u vrijeme rucka 8)

    a sto se tice vode, na SD daju da se pije, iako se meni povracalo kad sam radjala pa sam samo usta vlazila

  7. #57
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    ponesi bočicu s pumpicom - kao, špricaš se po licu

  8. #58
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Fana je već rodila

  9. #59
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Evo friški info iz Merkura (ja rodila 18.03). :D
    U predrađaoni sam imala svoje stvari, između ostalog i vodu, pecivo i čokoladicu u torbi, što sam pomalo i konzumirala, kako sam osjetila potrebu (na svu sreću bila sam jedina koja je čekala porod).
    Nakon prokinuća vodenjaka spremili su me u boks i priključili mi infuziju s dripom, ali kad sam htjela na wc, sestra mi je uredno otkopčala infuziju i pustila me. Kad sam se vratila s wc-a, sama mi je predložila da ostanem na nogama i malo šećem po boksu, ako mi je tako lakše, i rekla kako se slobodno mogu umivati u lavabou u kojem peru bebe.
    Kad nisam više mogla stajati, dobila sam jaaaaaako mokru gazu (doslovno je curilo iz nje po podu), koju su mi ponovno močili kad god bih zatražila.

  10. #60
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    :D :D :D Limunada, baš mi je drago da su iskustva tako dobra! :D :D :D Bar što se vode tiče! :D :D :D

    Jesu ti i u jednom trenutku stavljali kateter?

  11. #61
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Jesu, nakon poroda, još u rađaoni, uz objašnjenje kako mjehur treba biti prazan da bi maternica lakše došla na svoje mjesto. Ali odmah su mi ga i izvadili, čim se mjehur ispraznio.

  12. #62
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Jesu, nakon poroda, još u rađaoni, uz objašnjenje kako mjehur treba biti prazan da bi maternica lakše došla na svoje mjesto. Ali odmah su mi ga i izvadili, čim se mjehur ispraznio.
    na svoje mjesto za porod ili poslije poroda. ne kuzim ovo?
    meni nisu stavili kateter, iako mi je pred porod bilo sila na wc, al se nisam mogla pomokrit jer su me jako stezali trudovi :?

  13. #63
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Hvala, Limunada!

    Nije mi jasno kakve veze to ima sa vraćanjem maternice na svoje mjesto, ali valjda ta gospoda tamo zna Inače, jezim se katetera!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ja sam u trudnoći provela ukupno 7 dana u predrađaonici (u dvije zagrebačke bolnice) i niti u jednoj nisam vidjela da netko rodiljama brani piti, jesti ili otići na wc. I ja sam posve normalno jela. Čak sam pred porod M poslala u kiosk po čokoladice, kekse i vodu koju mi je sestra uredno donijela i ostavila na ormariću.
    Malo su se zgrozili kad su skužili da žvačem i zahtijevali su da ispljunem žvaku prije tiskanja.

  15. #65
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj morena24 prvotno napisa
    Jesu, nakon poroda, još u rađaoni, uz objašnjenje kako mjehur treba biti prazan da bi maternica lakše došla na svoje mjesto. Ali odmah su mi ga i izvadili, čim se mjehur ispraznio.
    na svoje mjesto za porod ili poslije poroda. ne kuzim ovo?
    meni nisu stavili kateter, iako mi je pred porod bilo sila na wc, al se nisam mogla pomokrit jer su me jako stezali trudovi :?
    Kateter su mi stavili odmah poslije šivanja i za cca 15-20 sekundi ga i izvadili, čim mi se mjehur ispraznio.

  16. #66
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Ja sam u trudnoći provela ukupno 7 dana u predrađaonici (u dvije zagrebačke bolnice) i niti u jednoj nisam vidjela da netko rodiljama brani piti, jesti ili otići na wc. I ja sam posve normalno jela. Čak sam pred porod M poslala u kiosk po čokoladice, kekse i vodu koju mi je sestra uredno donijela i ostavila na ormariću.
    Malo su se zgrozili kad su skužili da žvačem i zahtijevali su da ispljunem žvaku prije tiskanja.
    nisam pojma imala da imaš tako bogato iskustvo
    a za žvaku

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    nisam pojma imala da imaš tako bogato iskustvo
    Ne ponovilo se

  18. #68

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Evo, samo da se kratko javim, s obzirom da ovo pišem stojećki (da, da, epizoitomija).
    Vodu mi nisu dali. Zapravo, nisam ništa svojega smjela nositi u rađaonu, samo spavaćica.
    Ali nisam ni mogla piti. Sestre su mi pomagale tako da su mi davale mokre gaze.

  19. #69
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    izgleda da vole tretirati rodilje kao prijestupnike u zatvoru. mozda im je to neki bolestan gust. znaci, dohvatilo te i sa skarama, ha

    cestitam na bebici, nadam se da ces se brzo oporaviti

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    I meni su više puta pali robijaši na pamet...(ono, još te par homoseksualaca milo gleda kad te svuku)
    Prošli put mi NIŠTA nisu dali u rađaonu, al to je bilo davno. Nego, ja nisam pitala za vodu, nego za Rennie...svako ima svoje strahove, nisam se odvajala od njega mjesecima
    Al muž je uredno ispod onog zelenog odijela imao svoju torbicu oko pasa-mobitel, nema frke, fotić, nema frke...sve naravno sterilno

    Neki dan na tečaju nam je ginekologica rekla da nema vode ni jela, zbog eventualne anestezije. "Ali, nećete ni osjećati žeđ, jer ćete dobivati infuziju!" Mislim da se to odnosilo na Vinogradsku..

  21. #71
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja sam smjela piti...u biti nikog nisam ni pitala..uzela sam pola litre Jane i pila u predrađaoni..sestra mi ju je prenjela zajedno s prugim stvarima u box i tamo mi je mm točio iz umivaonika za bebe 2 pta..sve popila...a i još sam tražila sestre čašu vode i ona mi ju je donjela..nitko nije ni riječi rekao što sam popila min. 2 litre tokom poroda. Rodila na SD

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    ja rodila u vinogradskoj, iako bila na infuziji, žedna ko graba, muž preševercao vodu jer meni nisu dali ništa da nosim a niti d apijem nego mi sestra uvalila gazu :? ,da kako da ne, srećom mm mi je uzeo i mob i labelo, i vodu...a piškanja se ne želim sjećati...pod guzu dobijem kahlicu i ajmo piški...skroz neugodno ali obzirom da sam u boxu provela cijeli dan, i bila prikopčana na drip, pa pod epiduralnom, nisu mi dali da se dižem te je kahlica kako god mrska bila, preostala jedino rješenje...gadno, moram reć ali kada ti je sila sila ti je i nema pomoći...skužila sam ionako da cijela ta priča s porodom i onim poslije ženi oduzima dostojanstvo na neki način a osjećaj za sram...ma koji sram?? nakon svega, te su mi stvari ostale u najlošijoj uspomeni, posebice jer je mm bio samnom cijelo vrijeme, ok nije gledao da mokrim jer te pokriju plahtom, no ipak, nije neki feeling brijem...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Ja sam rodila na SD i provela sam u boksu 10h, prikopčana na drip.
    Pored sebe sam imala tonik-schweps od 1,5l koji sam cijelo vrijeme pila. Nitko mi nije rekao da ne smijem. Tražila sam ne vodu, već baš taj tonik jer sam tada osjećala da me jedino to može osvježiti i napiti. Nisam ga švercala nego sam ga naručila od muža koji ga je poslao po sestrama, jer on nije bio samnomu boksu.
    Sad sam bila jednu noć u predrađaoni na SD prije cca 2 tjedna i žene tamo su uredno pile i vodu i šta god su htjele. Samo nisu smjele jesti...
    Tak da se na SD očito smije cugati

  24. #74
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Kateter!!!! :shock: E to mi je nakon operacije ostalo u jednom od najgorih sjećanja! Tako da ne daj Bože da mi to pokušaju uvaliti!!!! Pogotovo što stvarno ne vidim svrhu toga!!! Čisto iživljavanje!!!
    X, meni ga uvalili dva puta.. Nisam imala snage za protest, kasnije mjesec dana bolilo[/b]

  25. #75
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    rodila u petrovoj i normalno pila vodu
    sestra mi dala pol case i samo mi rekla da pijem po malo i kad trebam da trazim jos 8)

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    MM imao vodu kao za sebe.
    Kad su mene otpilili i tutnuli mi mokru krpu u usta, ja sam si mislila ko vas ..ebe i popila mm-ovu vodu (svelo se na 1dcl vode, ali meni je puno značilo tih gutljaj svakih pola sata).
    Ako im taj 1-2 dcl ometaju situaciju kdo možebitne operacije, neka se ponovo upišu na faks ili neka idu kod engleza u školu koji će im valjda dovoljno zorno objasniti kako njihove rodilje smiju piti vodu.
    Što sam starija to sam bezobzirnija, i sve imam manje tolerancije na ljudsku stupidnost - baš slušam samu sebe kojim tonom pišem

  27. #77
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    e kad se sjetim vode....
    došla ja tako u Merkur, 08.07.07. u osam navečer na naručeni ctg, znam da ću ostati i roditi i nastojim svaku sekundu provesti vani jer mi je samo ta voda na pameti!
    i tako trkeljam na hodniku s MM do pola 11, onda su rekli da moram u box i da više nema izlaska!
    trudovi me peru a ja samo mislim kako sam žedna!
    nakon ctg doktor ode, ja pitam sestru zakaj ne smijem piti, veli ona zbog nedaj Bože carskog, ona ode a ja si mislim ma kakav carski, tamo je onaj ogroman sudoper za pranje beba...voda mi je curila cijelu noć, ja sam sva bila mokra, otvorila si prozor, pila vodu i luftala se...do jutra!
    onda, dođe doktor, beba se ne spušta idemo na carski!
    i ništa se nije dogodilo, samo sam poslije dan duže pila antibiotike jer kažu da mi je dugo curila plodna voda...a ja si mislim možda sam ja to piškila za vrijeme trudova od silne tekućine!

    jedino...kad sam se probudila od anestezije, probudila sam se s gadnom grloboljom od silnog poljevanja i luftanja!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    pijesak,plaža i jedan mali otok...
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    ponesi bočicu s pumpicom - kao, špricaš se po licu
    Nama su na tečaju (SD) rekli da si uzmemo tu bočicu s pumpicom (onu za špricanje cvijeća :? ) to mi je malo čudno....znate možda di se može kupiti nešto slično tome a da nije baš ta za cvijeće ....imam ja doma one neke body sprayeve za tijelo sa raznim mirisima i ispraznila sam jednu bočicu, ali ima miris po trešnji pa ne bi baš u to stavljala vodu za piće. (nisam nigdje našla body spray bez mirisa, da je unutra samo voda...znate možda di mogu kupiti :? )

  29. #79
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja sam rodila 6.4. u Merkuru....toliko me brinula ta voda, a na kraju mi uopće nije bilo do vode

    Inače, do vode mi nije bio problem doći....mogla sam piti u boksu tamo gdje kupaju bebe, mogla sam ići na wc i tamo piti....a svega 2 puta sam to iskoristila. Nije da su mi dali da pijem, ali mi nisu mogli ni zabraniti

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ma niti meni nije niti jednom bilo do ne znam koliko vode, ali nekad ti taj jedan gutljaj znači toliko da imaš osjećaj da ćeš skapati od žeđi ako ga ne dobiješ. Super za Merkur što ne brane, a inače mislim da bi se ženama moglo lijepo reći - s vodom oprezno, radi moguće operacije, i svaka razumna osoba bi sama sebi odredila koja je to minimalna količina koja joj pomaže.
    Mislim ako im je već toliko važno da se ne pije puno vode, iako vani daju vodu šakom i kapom.

  31. #81
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    u predrađaoni nisam ni bila nego odmah u box, klizmu nisam dobila jer sam bila otvorena 8 prstiju, vodu sam imala u ruksaku za svaki slučaj a i da imam za poslije, popila sam par gutljaja, pitala sam babicu jel smijem, rekla je da da ali sam poslije to sama požalila jer sam dobila užasnu žgaravicu i skoro povraćala, na sreću sve je išlo jako brzo, u boxu sam bila možda nekih 45 minuta

    iskreno nemam pojma da li sam piškila, znam da su mi stavili pelenu ispod mene kad su mi prokinuli vodenjak e sad da li sam obavila i neku nuždu stvarno ne znam, nisam osjetila

    rodila u Petrovoj

    gladna sam bila tek poslije i to užasno a i žedna ali najgore mi je bilo što mi je bilo užasno hladno za razliku od one užasne vrućine koju sam osjećala dok sam rađala

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •