Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: OŠ DR. IVAN MERZ

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    18

    Početno OŠ DR. IVAN MERZ

    Ima li tko iskustvo sa školom I. Merz?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ja imam iskustvo od prije 20 godina , ali mi dijete ne ide u tu školu iako nam je bliže i meni tri minute od posla. Davno je to bilo i druga vremena i možda sam subjektivna, ali daleko im kuća...

  3. #3
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    mene isto zanimaju današnja iskustva s tom školom, posebno za učitelje/ice koji će imati prvašiće ne ove šk. god nego iduće.
    a ova iskustva unazad 20 g imam i sama naime, ja sam trebala ići u tu školu po mjestu stanovanja, no zbog ooogromnih razreda sa cca 40 djece, rada u smjenama itd su me upisali u drugu

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    6

    Početno

    Vjerojatno ste se već upisali. Iskustva su različita i neki od onih koji su polazili ovu školu u bivšoj državi, nisu djecu dali ovamo. Dok ne iskuša netko više škola s ovog područja, teško je biti objektivan. Razrednu nastavu bih jako pohvalila jer imam iskustvo s dvoje djece. Produženi boravak ima prednosti i nedostatke. To ovisi o razredu u kojem su. Predmetna nastava viših razreda je raznolika: ima profesora koji odrade pošteno svoj posao, postignu disciplinu i djeca puno nauče već u školi. Ima onih koji pak puno traže, a onda ti doma s njima radi. I prosjek ocjena im je tek nešto iznad 3 , što znači da su prilično strogi u ocjenjivanju. Tu ime problema jer se kod većine testovi ne nose doma, nekad se ne radi ni ispravak, pa na kraju učenik ne zna gdje je pogriješio. Treća skupina profesora (malobrojna) su oni koji rade s manje od 50% svojih mogućnosti i iz ovih ili onih razloga će vjerojatno imati učenici problema u gimnaziji. Posebna prića je informiranost o događajima u školi. Npr. dovoljno rano se kaže da će biti neki događaj no onda se ne odluče na vrijeme točno što, kako i kada, pa se sazna zadnji čas. No, u prosjeku gledano, u razgovoru s roditeljima iz npr. razvikane jet-seterske Varšavske, u ovoj školi se nastoje djeca odgajati normalno. No, roditelja ima svakakvih, pa imam utisak da je postao općeniti problem odnosa profesora.-učenika-roditelja. Znam da svatko treba štititi svoje dijete, no neki roditelji ne dopuštaju da ih itko odgaja i napadaju profesore za svašta. Bilo je i tužakanja direktoru, ministarstvu i sl. I to vrlo često neopravdano, a za neke stvari za koje bi trebali reagirati, nitko ništa. Neki roditelji se prave da ne znaju da im djeca npr. ne poštuju distancu prema profesoru, kopaju po njihovoj privatnosti i ne znaju granice dobrog ponašanja. I da zaključim-nije to onakva škola iz našeg vremena kad je bila drugi dom, kad su svi znali što je autoritet, kad bi zgriješili i bili na razgovoru kod ravnatelja, nije im palo na pamet da ponove prijestup. Roditelji ali i bake i djedovi su maksimalno učestvovali u svim aktivnostima i nije im bilo teško šivati 2-3 dana maske za maškare. Mi smo išli na 2-3 izleta godišnje i to nije bilo naglašavano da je to neka posebna žrtva profesora iako su i tada imali odgovornost. Je li im to tada bilo plaćano? Ne znam, aliioni su imali više volje za to jer su imali više životne radosti. Jesmo li svi preopterećeni kapitalističkim tempom rada i civilizacijskim dostignućima s kojima ide zapravo kompliciraniji a ne jednostavniji svakodnevni život? I još nešto-učenici uglavnom u gimnaziji nemaju nikakvih osobitih problema, što znači da je unatoč nedostacima škola dobra, ali na žalost sada ima u pola manje učenika jer jednostavno je djece sve manje, osobito u centru.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ne bih rekla da je problem u manjku djece. Mom kvartu je bliža ta škola pa ipak ne znam da je netko tamo upisao dijete, nego u SSK do koje ima dva velika raskršća.
    Merz mora poraditi na poboljšanju imidža iz starih vremena jer inače nikad ne će prestati biti "Otokar Keršovani". Možda je sad sve puno bolje, dapače izvrsno, ali to treba uvjeriti roditelje na svom području, one koji imaju staro iskustvo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Molim vas, ima li kakvih svježih iskustava sa ovom školom ?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Jučer sam baš bila u društvu sa ženom čije dijete ide u tu školu, završilo je 1. razred i ona je zadovoljna. Kaže kao posebnu prednost da od prvog razreda uče 2 strana jezika, a u 4. razredu da dobivaju treći jezik. Ništa se nije žalila, ima još dvoje djece i svi će ići u tu školu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Davorka, hvala ti.....oni imaju nastavu samo dopodne i "male" razrede ?

  9. #9
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Raspitivala sam se i ja, i gledano u globalu ima više boljih profesora nego loših i zadovoljni su svi koje sam pitala. Jednoj od žena s kojima sam pričala je ovo već osmo dijete koje ide u tu školu i oni koji su je davno završili su uspješno prošli i srednju školu i fakultet.
    A problem je u prošlosti bio u onom luna parku koji je bio na mjestu Sheratona.

    Što se malih razreda tiče, više ih nigdje neće biti. U petak je došla direktiva u sve škole da razredi moraju imati min.30 učenika zbog krize da se mogu riješiti viška zaposlenih. Znači neće biti dva razreda od 17 učenika kao dosad nego jedan od 34.

  10. #10

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Svaka čast kolegama na ovom istupu. Očito je kap prelila čašu kada se i ravnatelj pridružio.

    Ovako nam je nekako svima u prosvjeti posljednjih godina. Naročito krajem školske godine kada postaje neizdrživo.

    Samo što malo nas ima hrabrosti istupiti ovako javno i složno.

    Još jednom...kapa dolje!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Ja mislim da je dotični ravnatelj prolupao, ali s obzirom kako nam komunicira resorni ministar više me ništa ne čudi.

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da je dotični ravnatelj prolupao, ali s obzirom kako nam komunicira resorni ministar više me ništa ne čudi.
    A šta je trebao napraviti po tvom mišljenju?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A šta je trebao napraviti po tvom mišljenju?
    sigurno ne iskoristiti svinjariju jedne trinaestogodišnjakinje, generalizirati i optužiti cijelu osnovnoškolsku populaciju, pa objaviti rat djeci i roditeljima da bi se ukazalo na manjkovost sistema.
    da ne bi bilo zabune ovo a osobito mogućnost anonimnih prijava/optužbi postao je gorući problem u školama:
    Roditelji su se revno koristili svojim demokratskim pravom: prijavljivali su školu nadležnom ministarstvu i policiji ne susprežući se od lažnih optužaba. Kad rečene ustanove otkriju obmanu, takvim se roditeljima, naravno, ne događa ništa, a škola se treba opravdavati zbog svojega predanog i kvalitetnog rada.
    Međutim isto tako sve ovo je posao škole/ravnatelja ne može to riješiti nitko izvana:
    -
    Učestalo nenajavljeno i drsko upadanje roditelja u učionice u vrijeme nastave da bi taj čas riješili ono što su naumili
    -jednako takvo upadanje u zbornicu u vrijeme odmora
    učeničko bahato kretanje po stotinu godina starim i dobro očuvanim školskim prostorima, pri čemu uništavaju vrata, dovratke, stube, rukohvate…
    -nezahvalno i rasipničko ponašanje prema hrani, higijenskim potrepštinama, didaktičkim materijalima
    -krajnje neodgovoran odnos učenika prema rasporedu sati i početku nastavnoga sata: nevažno je hoće li doći na vrijeme ili s deset, sedamnaest ili dvadeset i tri minute zakašnjenja

  15. #15
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Svaka čast ravnatelju, eto! Ne poznajem osobu, nisam kročila u školu-ali jesam u mnoge druge diljem države i mislim da sve imaju isti problem, ali uz to-imaju ljude koji vole gurati stvari pod tepih. Kakav rat? Iznošenje istine je objava rata? Ukoliko se ove stvari ponavljaju u svim školama (a vjerujem da jest), ona je problem malo izlazi iz ureda ravnatelja ili zbornice. U svakom slučaju-problem treba priznati. A ne se raditi maglu kojiekakvim pojedinačnim rezultatima sa natjecanja, kititi se titulama Unicefa "Škole bez nasilja" i ostale tlapnje dok nam Zakoni odobravaju svako ucjenjivanje iod strane roditelja i učenika.

  16. #16
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    mi smo se dugo dvoumili između laginje i merza. laginji smo pripadali po prebivalistu, merzu po vrticu i svim prijateljima. kontaktirala sam obje skole u vise navrata, razmijenila mailove s ravnateljima i pedagoginjama, otisli smo u skolu i razgledali. svi su bili nevjerojatno ljubazni, a izdvojila bih gospođu tildu bjelis iz merza kao jednu divnu i nadasve kompetentnu osobu.
    mnogi nasi prijatelji su vec u merzu i svi su zadovoljni, mame se hvale kako lako upijaju talijanski jezik (mislim da je merz jedina skola u centru koja nudi mogucnost ucenja talijanskog), kako s uciteljicama razmjenjuju mail-ove, stranica im je uvijek azurirana, djeca putuju, pisu, njihove fotografije idu na izlozbe, osvajaju medalje, na svakom su lidranu.

    i ove se godine moja curka oprostila s prijateljima iz vrtica koji krecu u merz. nas je zivot odveo drugacijim putem pa smo zavrsili na kaptolu
    Posljednje uređivanje od centar : 18.06.2012. at 16:18

  17. #17

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Ima li netko novije informacije u vezi ove škole?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Jučer je bilo na vijestima da će ta škola biti prva sljedeća u potpunosti obnovljena nakon potresa i da bi se trebali vratiti u svoje prostore u proljeće ove godine.

    Drugih informacija o toj školi nemam, a ovo mi je slučajno zapelo za oko pa javljam, možda nekome bude korisna informacija.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Da, trebala je već biti gotova, kasne. Nadam da će uskoro i uspjeti ponovo useliti.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U pon je počela selidba/povratak u školu na Kaptolu, za sad samo viši razredi, do kraja mjeseca navodno idu i mali

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •