Stranica 10 od 13 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 606

Tema: ogtt?

  1. #451

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Ninci prvotno napisa Vidi poruku

    Meni je secer nataste pod normalno uvijek oko 5,4-5,6.

    Mjesec dana prije trudnoće sam sam vadila secer za netrudnicki OGTT, na taste 5,6; nakon 120 min i opterecenja s 75g glukoze 4,9. (sve unutar ref. vrijednosti; za nataste ispod 6,2; nakon 120min ispod 7,8)

    U 7tt standardna analiza krvi, opet secer natsate 5,5 u labosu doma zdravlja; ginicka digla paniku i poslala me na OGTT u 8tt u vinogradsku! iako nisam nista modificirala po pitnaju prehrane, nekim cudom je bio nataste 4,8; 1h 3,7, 2h 4,0 (ref je manje od 5,1 kaj sam sat naucila za trudnice; nakon 1h manje od 10, nakon 2h manje od 8,5)
    Vrijednosti glukoze natašte izvan trudnoće normalne su ako ne prelaze 5.6 mmol/L, a u trudnoći su one prirodno niže (kod zdravih trudnica), otud ovakvi kriteriji.

    Ima tu nešto o kriterijima za GD, kako i zašto su baš takvi: http://apps.who.int/iris/bitstream/1...D_13.2_eng.pdf

    Kod priče s kolesterolom postoji hipoteza o tome da je snižavanje gornje granice za normalne vrijednosti postupno uvedeno zbog profita tj. zbog povećanja prodaje lijekova (nemam stav o tome, prenosim kako se interpretira).

    Kod gestacijskog dijabetesa većina trudnica ne treba inzulin, dovoljne su modifikacije prehrane, pa mi ne izgleda kao da je to postrožavanje kriterija napravljeno s namjerom da se dodatno zaradi ili što već.

    E da, kod GD se može puno postići ne samo pažljivijom prehranom, nego i uvođenjem redovite dodatne lagane tjelesne aktivnosti (ako ne postoji preporuka o mirovanju zbog nečega nevezanog za GD). Poznajem znanstvenicu koja je to istraživala i opisala kvantitativno, ali nije još uvijek publicirano pa ne mogu pisati o tome. Otprije se zna da redovita tjelesna aktivnost ima blagotvoran učinak na dijabetes tip 2. Budući da gestacijski dijabetes i dijabetes tip 2 imaju sličnu etiologiju, logično je da uvođenje tjelesne aktivnosti dobro djeluje i na GD.

  2. #452

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    P.S. Bilo je još istraživanja o utjecaju tjelesne aktivnosti na GD, sama ideja nije potpuno nova, ali ovo što sam spomenula detaljnije je i egzaktnije nego išta dosad, plus friško je i dijelom rađeno u Hr itd., zato spomenuh.

  3. #453
    Ninci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    E da, kod GD se može puno postići ne samo pažljivijom prehranom, nego i uvođenjem redovite dodatne lagane tjelesne aktivnosti (ako ne postoji preporuka o mirovanju zbog nečega nevezanog za GD). Otprije se zna da redovita tjelesna aktivnost ima blagotvoran učinak na dijabetes tip 2. Budući da gestacijski dijabetes i dijabetes tip 2 imaju sličnu etiologiju, logično je da uvođenje tjelesne aktivnosti dobro djeluje i na GD.
    Danka, hvala na odgovoru; jako bi me zanimali rezultati istrazivanja, kada bi istrazivanje moglo biti publicirano? kamo srece da tjelesna aktivnost pozitivno djeluje na GD; sada sam 12TT, i dalje redovno treniram crossfit (https://www.crossfit.com/what-is-crossfit) 4-5 puta tjedno (uz nadzor trenera i odobrenje ginekologa). osim ako ozbiljna tjelesna aktivnost ne utjece NEGATIVNO na GD i iz nekog razloga povisuje razinu secera? jel bi to bilo moguce?

    tako da su meni moji nalazi secera kakvi jesu uz redovno treniranje i relativno urednu prehranu. nis, za sada cu ponoviti GUK u petak ujutro i onda jos za 3 tjedna pa cu valjda biti pametnija iliti barem cu vidjeti da li se nesto smiruje ili se i dalje drzi na standardnoj razini. uff, al bi me veselilo da se barem spusti na 5,0 da me ne maltretiraju s dijetama.

  4. #454

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ako se radi o gestacijskom dijabetesu, redovita tjelesna aktivnost sasvim sigurno ima blagotvorni učinak.

    Za istraživanje ću javiti čim bude vani.

    Što se tiče tvojih brojki, za očekivati je da će rezultati u trudnoći biti drugačiji u odnosu na ne-trudnoću, tj. da će ti GUK natašte biti niži nego onda kada nisi trudna. Ako se desi da je ipak preko 5.1 i nalijepe ti etiketu GD, nije drama sve dok su profili kroz dan OK uz normalnu i balansiranu prehranu i umjereno kretanje.

  5. #455

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    48

    Početno

    Evo ja u nedjelju sama vadila krv za GUK profil, čitavih 9 epruvetica...ugl.profil je super, imala sam 4 vrijednosti vise od 5, i 5 vrijednosti preko 4...Hba1c mi je 5,7 i ja zadovoljna....
    Zato curke moj savjet...nemojte se izgladnjivati, ja cijelo vrijeme jedem vise od 1800 kalorija, jedino se trudim maksimalno izbjegavati sve od bijelog brašna i šećera, te obavezno jedem gomilu malih obroka kroz dan te pijem jaaaako puno vode, i evo svi profili kroz trudnoću su mi bili uredni, a radila sam ih barem 10tak...
    Inače danas smo ravno 34 tt, i ja sam se udebljala čitave 3 kg, a beba odgovara tezinom točno za 34 tt, ima 2320 g...
    Pusa svima, i sretno...

  6. #456
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja se baš ne uspijevam disciplinirati. Imaju ti neki keksi sa dodanim željezom, pa pojedem odmah cijelu kutiju, a to je 800 kcal.

  7. #457

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    48

    Početno

    Ma vjerujem da ti je teško, meni je isto već pun kufer dijete, isto prekršim tu i tamo, samo se trudim da bas ne pojedem cijelu čokoladu ili kutiju keksa, već griz-dva, onda se poslije nalijevam s vodom jer me pere grižnja savjesti....jbg.kaj možemo, proći će to uskoro, to je samo 9 mjeseci, samo da nam mrve budu žive i zdrave...
    Nemoj se nervirati ak već nešto i gricneš što ne smiješ, popi času vode iza toga i dalje opet pripazi sta jedeš, neće ti naškoditi ako prekršiš dijetu jednom tjedno...

  8. #458
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja ne prekršim tu i tamo nego sam nastavila po starom.
    Sad mi je rekla da ću na GUK morat svaka dva ili četiri tjedna, nisam zapamtila.
    Isuse.

  9. #459
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i to ispada najviše 2-4 puta kolko ti ostalo do kraja jel to problem?

  10. #460
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uz UZV koji ću isto morat radit tako negdje, to mi je 4-8 penjanja uzbrdo.
    Te će mi vrijednosti biti ko zna kakve, a od induciranog me više ništa ne može spasiti.

  11. #461
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    onda smanji i kontroliraj se , a možda dogovoriš i iste dane uzv i ogtt pa ispadne duplo manje

  12. #462
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Ja bi ko Jelena. I onda išla sa argumetnom da nema potrebe ići na daljnje testiranje. Probaj guglati Brewer Diet, ima tu korisnih smjernica, i obavezno konzumiraj dovoljne količine Omega-3 masnih kiselina, vitamina C i vitamina D (= idi na sunce jednom dnevno min 20 minuta)

  13. #463
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    GUK radim. Ide se prvo po epruvete, kod kuće vadi krv, i nakon tri dana nosi uzorke.

  14. #464
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Dovest ces se do toga da ako ti rezultati nece biti ok da ce te staviti na guk profil u bolnicu. Meni najgore iskustvo.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  15. #465
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Dovest ces se do toga da ako ti rezultati nece biti ok da ce te staviti na guk profil u bolnicu. Meni najgore iskustvo.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    U Vinogradskoj 2007., uopće nije bilo mogućnosti za raditi GUK profil doma, mene su odmah ostavili u bolnici.

  16. #466

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    48

    Početno

    Ja sam samo jednom sama vadila krv i to sad zadnji put prije cca dva tjedna i to sam jedva jedvice izvela...bas mi to bilo koma, al svi smo drugačiji...svaki put sam do tad ostala 24 sata u bolnici na profilu, nije mi to bilo tako strasno...a usput bi mi svaki put napravili i urinokulturu, kompletnu krvnu sliku, uzv, pregled, pa recimo na početku trudnoće su mi radili i briseve i papu, i TSH, tako da sam odmah sve obavila kod njih na odjelu sto mi je bilo super da ne moram obavljati sve pojedinačno i hodati po laboratorijima, nositi okolo briseve i tak...
    Ja idem u Petrovu...

  17. #467
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne mogu me zatvoriti protiv volje.

  18. #468
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mislim da ipak mogu

  19. #469
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne mogu.

  20. #470
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sreća u nesreći je što me žgaravica sprječava da jedem više, a zatvor da jedem nezdravo. Kako se sve lijepo posloži.

  21. #471
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Radila jutros guk. Vrijednosti su ovakve: nataste: 4.2 (referentno 4.1-6.4), nakon sat vremena: 7.7 (ne pise referentni raspon), nakon 2 sata: 3.9 (referentno 4.1-6.4). Za ova cuda u mokraci guut mi je pozitivan nakon 120 minuta, ali za vrijednosr pise 0 (referentno 0-3).

    Jel ovo ok? Jel znaci sta taj pozitivan guur od 0 i ovaj guk manji od referentnog nakon 120 minuta?

  22. #472
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nisi imala nikog da ti pojasni rezultate? Je li to kod privatnog?

  23. #473
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    To je samo laboratorij. U ponedjeljak sam narucena kod ginekologice. Mogu je jedino nazvat prije

  24. #474
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Cula sam se sa sestrom od doktorice, kaze da su ova tri guk-a u redu, a za ovaj guur nema pojma (da me to nisu oni slalo da odredim). Hm! Da se javim doktorici sutra popodne.

  25. #475
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Sto ti je to uopce guur? Nikad cula za tu pretragu!?

  26. #476
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Valjda glukoza u urinu, nataste je negativna, a nakon 120 min pozitivna, ne pise kolika doduse.

  27. #477
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Sto si davala urin vise puta?

  28. #478
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tri uzastopna jutarnja urina? Na to su me slali prošle godine. Ove godine urinokulturu, i moram priznati da mi to nije nimalo jasno - kakve veze imaju bakterije u urinu sa dijabetesom. Posebno jer sam već jednu urinokulturu obavila ranije.

  29. #479

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda glukoza u urinu, nataste je negativna, a nakon 120 min pozitivna, ne pise kolika doduse.

    Uz tako uredan ogtt, ne vidim kakvog znacaja bi imala prisutnost glukoze u urinu.

  30. #480
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Urin dva puta, nataste i nakon 120 minuta. Nisu mi radili urinokulturu, samo su gledali oba puta glukozu i ketone u urinu.

  31. #481

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Uz uredan ogtt i ketoni su nebitni.

    Zuta, nisam upratila: kakav ti je ogtt?

  32. #482
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tri uzastopna jutarnja urina? Na to su me slali prošle godine. Ove godine urinokulturu, i moram priznati da mi to nije nimalo jasno - kakve veze imaju bakterije u urinu sa dijabetesom. Posebno jer sam već jednu urinokulturu obavila ranije.
    Kod gestacijskog a i obicnog secera sklonost urinoinfektu je povecana.
    Bila i ka danas na ogttu. Provjera nakon trudnoce. Nemam pojma kakav je, iduci tjedan cu znati.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  33. #483
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mislila sam da gledaju ima li glukoze u urinu.

    @martina, samo prva vrijednost povišena, 5.4
    GUK mi je ok.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 06.07.2016. at 19:44

  34. #484

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam da gledaju ima li glukoze u urinu.

    @martina, samo prva vrijednost povišena, 5.4
    GUK mi je ok.
    Ja osobno se ne bih opterećivala zbog takvog ogtt-a, samo bih malo pripazila na hranu.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 07.07.2016. at 09:06

  35. #485
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Brinem se zbog žutice. Imalo ju je prvo dijete.
    Što se tiče hrane, ne držim se onih naputaka i namirnica, ali mislim da jedem normalno i u okviru nekih 2000 kcal. Ipak dojim.

  36. #486
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Radila jutros guk. Vrijednosti su ovakve: nataste: 4.2 (referentno 4.1-6.4), nakon sat vremena: 7.7 (ne pise referentni raspon), nakon 2 sata: 3.9 (referentno 4.1-6.4). Za ova cuda u mokraci guut mi je pozitivan nakon 120 minuta, ali za vrijednosr pise 0 (referentno 0-3).

    Jel ovo ok? Jel znaci sta taj pozitivan guur od 0 i ovaj guk manji od referentnog nakon 120 minuta?
    Doktorica kaze da je to sve ok. Ovo sto je malo nize od referentnog kaze da jedem cesce manje obroke da mi se ne bi zamantalo. A ovaj pozitivan guur nakon 120 minuta uopce nije komentirala.

  37. #487

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj smaugica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja u nedjelju sama vadila krv za GUK profil, čitavih 9 epruvetica...ugl.profil je super, imala sam 4 vrijednosti vise od 5, i 5 vrijednosti preko 4...Hba1c mi je 5,7 i ja zadovoljna....
    Zato curke moj savjet...nemojte se izgladnjivati, ja cijelo vrijeme jedem vise od 1800 kalorija, jedino se trudim maksimalno izbjegavati sve od bijelog brašna i šećera, te obavezno jedem gomilu malih obroka kroz dan te pijem jaaaako puno vode, i evo svi profili kroz trudnoću su mi bili uredni, a radila sam ih barem 10tak...
    Inače danas smo ravno 34 tt, i ja sam se udebljala čitave 3 kg, a beba odgovara tezinom točno za 34 tt, ima 2320 g...
    Pusa svima, i sretno...
    Ako sam dobro uspjela poloviti Ti radiš profile u Petrovoj? Možeš li molim Te napisati kako ide cijeli postupak, da li si u bolnici cijeli dan ili doma izvadiš krv pa im odneseš na analzu. Sorry ako pitam previše.

  38. #488

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    48

    Početno

    Ćao...nadam se da ne odgovaram prekasno...slabo sam na forumu zadnjih dana...
    Da, cijelu trudnoću sam radila Guk profile u Petrovoj, ostajala 24 sata u bolnici na vađenju šećera, samo jednom vadila krv sama, mislim da se to možeš tamo s njima dogovoriti kako ti pase...meni je bilo ok prespavati jer nisam iz zg pa da se ne vozam bzvz, a i usput su mi napravili svaki put i urinokulturu, uzv, krvnu sliku, ctg pred kraj trudnoće, na pocetku trudnoće i briseve, papa test, taj, pa to sve ne moraš hodati naokolo da sve

  39. #489

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Nije prekasno, hvala na odgovoru. Samo da te još pitam prvi put kad si u išla na ogtt da li si se narucivala ili dođeš samo s uputnicom? I u kojoj je to zgradi?

  40. #490
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Drage cure,

    Nisam trudna jos. Radila sam u Petrovoj prekoncepcijsku obradu radi 2 missed - a.

    Naime OGTT je slijed :
    Prvo mjerenje 4.6
    Drugo mjerenje nakon 1 h od glukoze - 4.5
    Treće mjerenje 2 h nakon glukoze 4.6

    Kako to da mi se drugo mjerenje nije povisilo???
    Da li mi netko može napisati da li je ovo normalno?

  41. #491

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure,

    Nisam trudna jos. Radila sam u Petrovoj prekoncepcijsku obradu radi 2 missed - a.

    Naime OGTT je slijed :
    Prvo mjerenje 4.6
    Drugo mjerenje nakon 1 h od glukoze - 4.5
    Treće mjerenje 2 h nakon glukoze 4.6

    Kako to da mi se drugo mjerenje nije povisilo???
    Da li mi netko može napisati da li je ovo normalno?
    To je izvrstan OGTT.

  42. #492
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hvala na odgovoru.

  43. #493
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Pozdrav svima.
    Moze li pomoc
    GUK 0; 3,9
    GUK 60, 8,9
    GUK 120, 5,8

    Da li bi to cca bio uredan nalaz?
    Nesto mi prijateljica kaze danas da kod trudnica ne bi smio biti GUK 120 iznad 5,1

  44. #494
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima.
    Moze li pomoc
    GUK 0; 3,9
    GUK 60, 8,9
    GUK 120, 5,8

    Da li bi to cca bio uredan nalaz?
    Nesto mi prijateljica kaze danas da kod trudnica ne bi smio biti GUK 120 iznad 5,1
    Na tašte je gornja granica 5.1.
    Nalaz ti je super.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  45. #495
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Eryngium hvala ti punooo.
    Bas me zabrinula danas kolegica. Uspjela sam i ginicku dobit u medjuvremenu, pa kaze isto nalaz super!

  46. #496

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Ja nisam to nikad vadila, a ovo mi je treća trudnoća. Vjerojatno nije bilo indikacija za to. Samo me sad u trećoj dok pitao želim li, prvi i drugi put me nije ni pitao. Inače mi je šećer uvijek na doljnjoj granici ili nizak pa valjda zato. Kad čujem kakav je taj pregled, sretna sam što nisam išla. Sretno cure!

  47. #497

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Cure može mala pomoć. Ja sam odslušala predavanje i dobila ampule, ali kako je trudoća imala drugih problema nisam išla na GUK profil. Sada moram krenuti a ne mogu pronaći zabilješku od koliko sati i koja točno soba. Dakle izvadim krv kao što piše na kuverti, od kolko sati se može odnijeti na Vuk Vrhovac, jel soba 306 ili? I uzmem br na šalteru A? Jel krv čuvam u frižideru?

  48. #498
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Uputio me ginekolog na ogtt u Vuk Vrhovac. S obzirom na druge obaveze i termin sljedećeg pregleda, kalkuliram si kad da idem pa me zanima zna li tko koliko se čeka na nalaz?
    Na istom mjestu trebam vaditi krv i za hormone štitnjače pa ne znam utječe li to na trajanje čekanja nalaza. Zna li tko?

  49. #499
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Uputio me ginekolog na ogtt u Vuk Vrhovac. S obzirom na druge obaveze i termin sljedećeg pregleda, kalkuliram si kad da idem pa me zanima zna li tko koliko se čeka na nalaz?
    Na istom mjestu trebam vaditi krv i za hormone štitnjače pa ne znam utječe li to na trajanje čekanja nalaza. Zna li tko?
    Znaju na Vuk Vrhovcu.

    U teoriji nalazi od OGTT-a bi mogli biti gotovi za dan -dva, hormoni stitnjace ovisno kojom metodom rade . Vjerojatno cc 10 dana.

  50. #500
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kratko. Svega par dana. Za GUK je znalo bit sljedeći dan, a za OGTT ne znam jel sljedeći tjedan ili sljedeći dan.

Stranica 10 od 13 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •