Stranica 12 od 13 PrviPrvi ... 210111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 606

Tema: ogtt?

  1. #551
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne i to dva ginekologa su mi vidili nalaz,u granicama je.

  2. #552

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moj prvi guk nataste je bio 5,4. Nitko nije dizao paniku, stalno je bio tu negdje izmedju 5 i 5,4. Oko 15. tjedna mi je poceo padati, dr kaze u skladu s ocekivanim, sad je nataste oko 4,4-4,6. O GD-u ni rijeci.

    2 sata nakon obroka mi je uvijek ispod 5.

  3. #553

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Dakle čitam malo tu, pa slušam kako je bilo prijateljicama na ovom testu i sad me zanima... neki kažu da su im krv vadili 2 puta (natašte i 2 h nakon glukoze) a neki 3 puta... Pošto stvarno nisam fan vađenja krvi zanima me da li svaki put vade vensku krv? Jer kod mene se tesko vene nalaze (pogotovo na lj ruci) pa čisto da znam dal da se spremim za borbu s iglom i svojim živcima.

  4. #554
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni 3x, natašte, nakon 1 h i nakon 2 h. Venska.

  5. #555
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ivancica_001 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle čitam malo tu, pa slušam kako je bilo prijateljicama na ovom testu i sad me zanima... neki kažu da su im krv vadili 2 puta (natašte i 2 h nakon glukoze) a neki 3 puta... Pošto stvarno nisam fan vađenja krvi zanima me da li svaki put vade vensku krv? Jer kod mene se tesko vene nalaze (pogotovo na lj ruci) pa čisto da znam dal da se spremim za borbu s iglom i svojim živcima.
    Meni isto teško pogode, ali to mi je daleko draže od onog mučenja što sam morala sama doma radititi profil iz prsta.
    I svaki put barem dvije zgrušane.

  6. #556
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj ivancica_001 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle čitam malo tu, pa slušam kako je bilo prijateljicama na ovom testu i sad me zanima... neki kažu da su im krv vadili 2 puta (natašte i 2 h nakon glukoze) a neki 3 puta... Pošto stvarno nisam fan vađenja krvi zanima me da li svaki put vade vensku krv? Jer kod mene se tesko vene nalaze (pogotovo na lj ruci) pa čisto da znam dal da se spremim za borbu s iglom i svojim živcima.
    Pripremi se na borbu
    Ja sam imala 6 uboda,po 3 na svakoj ruci od lakta do zgloba.
    Na jedvitw jade mi je ta 3 puta nasla venu
    Ja ne znam dalje moguce da se u ovakvimslucajevima stavi barunila?

  7. #557
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Baš sam to htjela pitati.
    Meni su za ogtt stavili braunilu i svaki put prije novog uzorka samo ju je sestra isprala s fiziološkom. Meni je jedva s braunilom bilo dovoljno krvi za uzorak jer su mi vene užasno tanke, ali bar nije bilo mučenje.
    Probajte pitati u bolnici.

  8. #558

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj ivancica_001 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle čitam malo tu, pa slušam kako je bilo prijateljicama na ovom testu i sad me zanima... neki kažu da su im krv vadili 2 puta (natašte i 2 h nakon glukoze) a neki 3 puta... Pošto stvarno nisam fan vađenja krvi zanima me da li svaki put vade vensku krv? Jer kod mene se tesko vene nalaze (pogotovo na lj ruci) pa čisto da znam dal da se spremim za borbu s iglom i svojim živcima.
    Ja isto imam nikakve vene, znam da mi je jedna jos koliko toliko funkcionalna i uvijek inzistiram da vade krv iz nje. Tako da su mene za ogtt sva 3 puta piknuli u istu venu i sve je proslo ok.
    A ako jednog dana ta vena propadne onda sam u banani

  9. #559
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nece vam u laboratoriju uvoditi braunilu ( kanilu) . Nemaju ju , niti imaju uskustva sa uvodenjem.

  10. #560
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Evo mog nalaza ogtt-a
    Nataste 5,3 ,nakon 1h 8,1 ;nakon 2 h 6,4.

  11. #561
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ti kao i ja, imaš početni viši. Ovisno o dr, možda će ti staviti dijagnozu gestacijskog, a možda će preći preko toga. Držim fige za ovo drugo, da nemaš kasnije gnjavaže

  12. #562
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    U petak imam pregled pa cu vidit sta kaze,al s obzirom na nitko nije reagirao na onaj od 5,5 mislim da nece ni na ovaj.Mene je dr poslao sad vadit ogtt jer je na proslom pregledu beba bila veca za tjedan dana,al i maleni se rodio velik od 4600 a nisam imala šećer.
    Posljednje uređivanje od željkica : 13.09.2017. at 11:30

  13. #563
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jedino je pitanje kako će u bolnici reagirati. Meni moj gin nije ništa rekao osim paziti na prehranu, radi bebe i mene. A da idem u vinogradsku to bi bila katastrofa, vjerojatno hospitalizacija i indukcija

    Držim fige da ne bude problema kod tebe Koliko si ti dobila kg?
    Posljednje uređivanje od Vrci : 13.09.2017. at 12:10

  14. #564
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Sad sam poslala dr nalaz na mail i kaze da je ok.
    Sutra ulazim u 23 tt i dobila sam 3 kg.

  15. #565
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Blago tebi onda uzivancija i dalje

  16. #566
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Isto cu pripazit sa secerom ne bih se jos i s tim bavila,imam nisko posteljicu pa sam u strahu od toga.

  17. #567

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Nisu me na kraju izmrcvarili, sestre su bile super i vađenje krvi je prošlo ok. Ali nalazi su 5.3, 11.4, 8.5.... dijagnoza trudnickog dijabetesa. Moram u vv

  18. #568

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    I eto, probala sama izvaditi krv za Guk profil, iskasapila prste, krv neće i neće van.. Sad idem sutra u vv vidjeti da mi oni izvade ovu prvu nataste i nauče me kako da ja izvadim ostala 3 uzorka. Svašta...

  19. #569

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj ivancica_001 prvotno napisa Vidi poruku
    I eto, probala sama izvaditi krv za Guk profil, iskasapila prste, krv neće i neće van.. Sad idem sutra u vv vidjeti da mi oni izvade ovu prvu nataste i nauče me kako da ja izvadim ostala 3 uzorka. Svašta...
    Ruku u vrucu vodu na par minuta i kad cijedis drzi ruku prema dolje. Tako je meni bilo lakse. U petrovoj guk profil podrazumijeva 9 uzoraka pa se covjek ispraksa

  20. #570

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    9 uzoraka? Pa to hoces-neces moraš iskasapiti sve prste. Užas! Ruka je bila U vrućoj vodi ali eto, mislim da je kriv moj dosta nizak tlak (i naravno neiskustvo).

  21. #571

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj ivancica_001 prvotno napisa Vidi poruku
    9 uzoraka? Pa to hoces-neces moraš iskasapiti sve prste. Užas! Ruka je bila U vrućoj vodi ali eto, mislim da je kriv moj dosta nizak tlak (i naravno neiskustvo).
    Ooo da, danima budu plavi, uzas.

  22. #572

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Evo sad mi je medicinska sestra vadila (imamo ambulantu na poslu) i žena nije mogla iz 3 uboda u roku od 2 minute iscijediti dovoljni krvi. Trajalo je dulje pa ćemo sada vidjeti da li je uzorak uspio. Meni će za samo ova 4 uzorka svi prsti na obje ruke biti plavi...

  23. #573
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hello,

    Moj OGTT koji sam radila u petak po mom ginekologu nije dobar. Imam početni 5.5 (5.1.), nakon 60 min 8.9 (<10) i nakon 120 min 7.4 (<8.5). Po meni je okej jer su ionako to rigorozni parametri al dobro.
    Uputio me u dnevnu bolnicu i na GUK profil. Ima li tko kakvih iskustava s tim? Ne znam kud bi išla? Najradije bi Vinogradsku gdje planiram i roditi no sad su mi na elefon rekli da prvo moram doći s jednom uputnicom na pregled na ginekologiju i onda me upućuju na GUK koji kod njih traje 24 sata.
    Sad vidim da su u Vinogradskoj rigorozni i da možda bolje odem na VV ili u Petrovu. Ne želim da me izmrcvare a pogotovo bezveze... Meni se ovo čini pretjerivanje, dobila sam 6 kila dosad i u 27. tt sam.
    Please neke savjete .

  24. #574
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    GUK traje 24 sata jer ti daju ampule koje nosiš doma, vadiš si krv, stavljaš u kovertu i nosiš njima. Tako je na Vuk Vrhovcu.
    Gle, ja sam imala vrijednosti OGTT-a 5.7, i 5.3. i 5.4 i svaki put su me vodili pod gestacijskim dijabetesom, neovisno što je GUK bio dobar.

  25. #575
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Zutaminuta hvala ti, a jel ti gnjavaža bila to vađenje? Mislim, jel se to može zbilja doma bez prevelike muke ili je možda jednostavnije otići tamo na 24 sata i da vade krv oni?

  26. #576
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Pozdrav, danas sam krenula sa kućnim GUK profilom i sve nam nekako ide po planu osim sto se na svakom uzorku (napravila sam ih 3 dosad) razdvojila prozirna tekućina koja je gore a čini se gusta krv spustila na dno. Sve smo napravili po uputama, ispravno zatvorili epruvetu, 8 puta okretali svaku da se krv pomiješa sa prahom protiv grušanja i odmah stavili uspravno u frižider gdje i stoje. Sad me brine kaj se tak razdvojilo a neću mučkati niti okretati jer mislim da se ne smije. Sutra nosim uzorke na VV al bojim se da će mi reci da niti jedan nije dobar kad se tak razdvojilo. Kak je vama bilo?

  27. #577
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Naravno da se razdvojilo. To je normalno .

  28. #578

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ni ovaj put ne idem na ogtt. Mjerim si sama secer nataste i 2 h nakon obroka, i dok god su seceri uredni (a jesu) ne idem na ogtt.
    Martina koji si imala aparatic za mjerenje ili koji preporucas? I meni je prvi guk nataste 5.4 pa cu vidjeti sto gin kaze. Ne bi htjela da me vode pod GD zbog jednog povisenog guk. Inace mi je uvijek 4.8 pa razmisljam da si mozda uzmem aparatic i kontroliram sama.
    Ne ide mi se na ogtt :/
    Posljednje uređivanje od Libra : 29.07.2018. at 20:03

  29. #579
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Zutaminuta hvala ti, a jel ti gnjavaža bila to vađenje? Mislim, jel se to može zbilja doma bez prevelike muke ili je možda jednostavnije otići tamo na 24 sata i da vade krv oni?
    Pa, je, bila je gnjavaža jer krv nije htjela van. Ali meni bi bila daleko veća gnjavaža da mi oni vade i da moram ostati.

  30. #580

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Martina koji si imala aparatic za mjerenje ili koji preporucas? I meni je prvi guk nataste 5.4 pa cu vidjeti sto gin kaze. Ne bi htjela da me vode pod GD zbog jednog povisenog guk. Inace mi je uvijek 4.8 pa razmisljam da si mozda uzmem aparatic i kontroliram sama.
    Ne ide mi se na ogtt :/
    Ja sam koristila Freestyle neo. Kod tih aparata problem su velika, a dozvoljena odstupanja. Odstupanje moze biti i preko 1 jedinice (tocnije +/- 15% u odnosu na laboratorijsku vrijednost). Najbolje je usporediti vrijednost koju daje aparat s vrijenosti koju dobijes u labosu.

  31. #581

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam koristila Freestyle neo. Kod tih aparata problem su velika, a dozvoljena odstupanja. Odstupanje moze biti i preko 1 jedinice (tocnije +/- 15% u odnosu na laboratorijsku vrijednost). Najbolje je usporediti vrijednost koju daje aparat s vrijenosti koju dobijes u labosu.
    Ok. Hvala!

  32. #582

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    POZZ, cure
    u 29 tj sam i danas sam vadila šečer i šokirala se
    1. 4,7 (<5,1)
    2. 11,8 (<10)
    3. 10 (<8,5)

    Sutra idem kod ginekologa pa cu vidit šta ce reci?
    Dali je imao netko isto povišene druge dvije vrijednosti i šta je sve trebalo napraviti , dijeta , inzulin??
    Malo me strah da se bebi nebi nešto desilo

    Hvala na odgovoru

  33. #583
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Paulina28 prvotno napisa Vidi poruku
    POZZ, cure
    u 29 tj sam i danas sam vadila šečer i šokirala se
    1. 4,7 (<5,1)
    2. 11,8 (<10)
    3. 10 (<8,5)

    Sutra idem kod ginekologa pa cu vidit šta ce reci?
    Dali je imao netko isto povišene druge dvije vrijednosti i šta je sve trebalo napraviti , dijeta , inzulin??
    Malo me strah da se bebi nebi nešto desilo

    Hvala na odgovoru
    Kod mene je 3. vrijednost bila povisena - 10.
    Prvo sam radila GUK profil doma. Nisu bili sjajni nalazi.
    Sad sam na inzulinu i prehrani za trudnice s dijabetesom.
    Jos uvijek prilagođavamo dozu inzulina.
    U 29. tjednu sam, dobila 3 kg.

  34. #584

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    jojjj, baš bezveze!! samo tri kile , jel 1800 kalorija dijeta?
    Držim fige da ti prilagode dozu
    kada si saznala da ti je povišen!!
    Jesi iz zg? ako jesi u koju si bolnicu išla?

    Isti smo tjedan , ja sam dobila 9 kg
    malo sam pretjerala sa slakim, svijesna sam danas postala

  35. #585
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da, 1800 kcal.
    Saznala sam valjda u 26. tjednu.
    U Vuk Vrhovcu se kontroliram.

  36. #586
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Jel i dalje guk iznad 5,1 automatski dijagnoza gestacijskog?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  37. #587
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Jel i dalje guk iznad 5,1 automatski dijagnoza gestacijskog?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Mislim da za većinu doktora je.
    Moj je bio 5,2, drugi 8, treći 6 i moj Dr je odmahnuo rukom rekavši da treba gledati širu sliku.
    Inače je veliki stručnjak u kojeg imam puno povjerenje i odahnula sam kad je on tako rekao.
    Socijalac me odmah htio slati na GUK profile u bolnicu.

  38. #588
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Je li tko nedavno radio OGTT u Vuku Vrhovcu? Bila sam zadnji put 2017. pa ne znam je li procedura ista. Samo mi je sestra kod ginekologa rekla da se najavim. Ne sjećam se da sam to radila 2017. Možda zbog korone, ne znam. Uglavnom, ako tko ima kakvih bitnih novosti, pišite.

  39. #589
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    vecinu se rutinski salje na to.
    Osobno bih to preskocila u ovom trenutku epidemije ako je secer nataste ok i nema drugih indikacija.

  40. #590

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Jel i dalje guk iznad 5,1 automatski dijagnoza gestacijskog?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Pozdrav, kod nas u BiH nije, je to granica al se gleda sira slika. Ja sam na promatranju jer variram od 5.3. do 5.8 na taste. Inace imam genetsku predispoziciju. Sad sam upućena raditi tromjesecnu i guk na taste jer sam 15tt, a od 24-26 ogtt obavezno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  41. #591
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    vecinu se rutinski salje na to.
    Osobno bih to preskocila u ovom trenutku epidemije ako je secer nataste ok i nema drugih indikacija.
    Moj doktor sve šalje negdje iza 20 tt, a ako je šećer natašte malo viši, onda šalje odmah na početku trudnoće.
    Sad mi je rekao da odem za 4 tjedna, dakle, s 25 tt. Vidjet ćemo kakva će biti situacija za 4 tjedna, svakako ću zvati VV iprovjeriti, možda mi i sami kažu da ne dolazim.

  42. #592
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Moj doktor sve šalje negdje iza 20 tt, a ako je šećer natašte malo viši, onda šalje odmah na početku trudnoće.
    Sad mi je rekao da odem za 4 tjedna, dakle, s 25 tt. Vidjet ćemo kakva će biti situacija za 4 tjedna, svakako ću zvati VV iprovjeriti, možda mi i sami kažu da ne dolazim.
    Sto znaci malo viši?
    Koliki ti je kad nisi trudna?
    Posljednje uređivanje od sirius : 07.04.2020. at 17:54

  43. #593
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Malo viši: mislim na drugu trudnoću kada sam na početku trudnoće jela skoro samo kruh i med, jer mi je od svega drugoga bilo muka, i šećer mi je bio natašte 5.8. Vjerojatno bi mi bio niži da sam znala da će mi vaditi i šećer pa da možda dan ranije nisam pojela toliko meda Doktor me odmah poslao na OGTT i bio je dosta niži šećer natašte (možda 5 ili 5.1, ili tako nekako, a ove vrijednosti nakon sat i dva posve nisko), no svejedno su me na VV htjeli staviti na inzulin (s obzirom na onih 5.8 s početka) i dali mi dijagnozu dijabetesa u trudnoći. Nisam to htjela i nisam se više tamo pojavljivala. Oko cca 25 tt, kada moj doktor sve šalje, opet sam otišla na VV, imala posve uredne nalaze i ista doktorica koja mi je rekla da je to trudnički dijabetes i da ćemo vidjeti hoćemo li to uspjeti regulirati inzulinom, sada mi je mrtva hladna rekla da to uopće nije dijabetes.
    Sada mi je šećer natašte na početku trudnoće bio 4.4 pa sam pošteđena OGTT-a do 25 tt.
    Posljednje uređivanje od Mila majka : 09.04.2020. at 13:22

  44. #594

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Mila majka, meni je 5.8 u 15tt na taste i nitko i ne spominje inzulin ni dijagnozu gestacijskog. Samo kao pratit ce me...bas si me sad zabrinula

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  45. #595
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Nema razloga za brigu. Vidiš da se ni ja nisam uzrujavala. A te dijagnoze koje se toliko olako dijele ne shvaćam ozbiljno. Više mi je stručnih ljudi reklo da 5.8 nije dijabetes. Bez brige.

  46. #596
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Uz secer 4.4 nataste preskocila bih ogtt u ovo doba.
    ( istina , preskocila bih rutinski ogtt uz secer 4.4 bez drugih indikacija u svako doba u trudnoci )

  47. #597
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Zna li tko koliko9 se dana čekaju nalazi OGTT-a na Vuku Vrhovcu? Ne javlja mi se nitko na telefon...

  48. #598
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Moja info je stara 4godine, ali oko 7 dana

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  49. #599
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Hvala ti.
    Na kraju sam ih brzo uspjela dobiti i kažu da su rezultati već sutradan. Super.

  50. #600
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Možda šalju i na mejl

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •