Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213
Pokazuje rezultate 601 do 606 od 606

Tema: ogtt?

  1. #601

    Datum pristupanja
    May 2020
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ruku u vrucu vodu na par minuta i kad cijedis drzi ruku prema dolje. Tako je meni bilo lakse. U petrovoj guk profil podrazumijeva 9 uzoraka pa se covjek ispraksa
    Ovo je zlata vrijedan savjet. Imam očajnu cirkulaciju i bez ovoga ne ide ni kap za kućni GUK profil. Imam malu plavicu od prvog pokušaja na rukama opranim samo toplom vodom, prema uputama iz labosa... =(

    Inače se redovno kontroliram u VV, pa sam tamo radila OGTT. Brzi info početkom svibnja 2020.:

    1. Za razliku od prije, na prvi dan otvorenih vrata 4. 5. za sve pacijente zbog trijaže na ulazu čekalo se podulje... trudnice koje su došle 10-15 min nakon mene (dakle oko 7:10) ušle su sat i pol nakon mene (oko 9:30). Pazilo se da nas se izdvoji od ostalih pacijenata, što cijenim. =)

    2. Ako je bilo koja od prve dvije vrijednosti na OGTT-u povišena, mogu vas ostaviti na razgovoru dok još nemaju treću. Kod mene su bile, pa sam odradila test, razgovor o onome što slijedi (1.800 kcal), lovljenje doktora za nalaz, upis u trudničku ambulantu i preuzimanje opreme za kućni GUK profil isto prijepodne. Doma sam došla mrtva, ali sa svime obavljenim!

    Sretno i ne živcirajte se previše. Proći će i ovo.

  2. #602
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Samo da pitam
    Čula sam danas da nakon šećerne vodurine,treba biti bez ikakve aktivnosti 2 sata,znači mirno sjest i čekat,iz mog iskustva stvarno se ne sjećam da je to važilo pred 10-20+ godina

  3. #603
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da, sad kažu da treba sjediti i mirovati. Jer kretanje utječe na proces razgradnje tog šećera

  4. #604
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Radila sam ogtt prije gotovo 4 godine. Sjedila sam u bolnici 2 sata i vadili su mi krv svakih pola sata.
    Bar sam stigla procitati knjigu

  5. #605
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Jel ok da je guk natašte i poslije jela isti 5. 4?

  6. #606
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    U trudnoci je 5.4 nataste poviseno

Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •