Stranica 11 od 23 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1146

Tema: samodavanje injekcija

  1. #501
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Jednom sam baš decapeptyl preplitko ubrizgala, igla se prozirala kroz kožu, nastao mjehur, povukao se nakon par sati, normalno ja zabrinuta pitala sestru i žena kaže da je to ok, događa se, drugi put je već lakše,sretno!

  2. #502
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    za decapeptyl nije bitno istiskivati zrak jer je gotova otopina,a za druge (menopure ili gonale) je to bitno, i samo dobro stisnuti nakon uboda s vaticom sa alkoholom, da ne nastaju podljevi.

  3. #503
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ja sam si sinoć prvi put dala sama štopericu, tj. injekciju u životu, u bedro i nije boljelo ništa.
    Pisalo je ruka, trbuh ili noga, noga mi se činila najbolji i najlakši odabir. Vauuuuu, koji uspjeh! Nebiste vjerovale (osim tko me pozna duže vrijeme...)!

  4. #504
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Meni je prošlo stvarno bezbolno i dosta brzo mi je istiskivala. Nije ostalo zraka, nije nastao mjehur, mjesto uboda se i ne vidi...stvarno ništa strašno! Jedino što me malo mučilo je koliko duboko ući pod kožu. Meni je cjela igla bila pod kožom, ali skroz paralelno s kožom pa sam cjelu dužinu iglice vidila. Pitala sam da li trebam uhvatiti tj. uštipnuti salo ali mi je rekla med. sestra da ne treba jer ona ima dosta iskustva, ali ako meni bude lakše da radim tako. Vidjet ćemo danas kako će ići!

  5. #505
    Cannisa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    417

    Početno

    Drage moje, slijedeći Vaše upute i ja sam se odvažila...a prije me bilo užasno strah. Pokomao mi je MM i suep je to odradio, dao mi je decapeptyl...

  6. #506
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Prevela sam jedan filmić američke vojske s youtubea na hrvatski

    http://potpomognutaoplodnja.info/ind...ursi&Itemid=63

    između ostalog javljam se na ovoj temi jer na tom filmiću je objašnjena razlika između potkožnih (prvi dio) i intradermalnih injekcija (drugi dio), što je pitala GIZMOS malo iznad (usput, nadam se da je sad sve u redu, GIZMOS!)

  7. #507

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    I ja pocinjem sutra s decapeptyl-om ,bas me strah, al nadam se da ce mm to dobro odraditi

  8. #508

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Cure, savjet molim, mm mi je danas dao prvu inekciju decapeptyl, malo je bolilo al nista strasno,osjetila sam ubod i istiskivanje tekucine, ali ubod mi je malo vise bolan, mjesto uboda se vidi i 1 sat poslije, malcice je crveno, al odmah poslije ubrizgavanja stvorio mi se kao mjehur u blizini uboda ?? mislim da mm treba dublje ubosti iglu ali nisam sigurna??mjehur se evo lagano povlaci, al odmah je bio dosta vidljiv i crvenkast, topao na dodir ?? I jos jedna moja nedoumica; dr. P. je rekao inekciju dajes izmedju 13:30 i 14:00, e sad malo sam zbunjena, posto je ovu Nedelju je promijena vremena za 1 sat naprijed mislila sam da ovih par dana dajem inekciju u 12:30 tako da sam od Ponedeljka po novom vremenu 13:30, jesam li pogrijesila ??

  9. #509
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    diana, uštipni malo trbuščić, tj. špekeco tamo gdje će se ubosti (bolje je kad se ima špekića), i samo se lagano bocne pa koliko ide-ni preplitko ni preduboko, decapeptyl možete toliko lagano i sporo istiskivati koliko ti odgovara (ako pecka-uspori se), kad se izvuče igla-brzo stisnuti s vaticom s alkoholom i ne bi trebalo biti podljeva ni mjehurića. Decapeptyl je kao pen i nema mjehurića, al kad će ići stimulacija koja se posebno miješa tada se obavezno istisnu mjehurići iz šprice (kvrcne se po igli da mjehurići dođu do vrha i tada se malo sadržaja istisne i tek tada se pika). Mislim da štima kako si napisala za promjenu vremena, sretno!

  10. #510

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Hvala mare, srecom imam spekica, mm je stisno spekic, ugurao iglu (to sam osjetila), i polako istiskivao (osjetila manje), izvukao iglu i pritisnuo vatom natopljenom alkoholom...e sad zasto se pojavio mjehur; mi mislimo da je igla bile ubodena plitko (a sestra od dr.P. nam je rekla da citava igla ide unutra), evo i 3 sata poslije mjehuric se jos vidi (manje i nije crvenkast vise vec kao boja koze) i ubod se takodje vidi...sutra bocamo drugu pa cemo pripaziti

  11. #511
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Niko ne kaže da se ubodi ne vide, ponekad bude i podljeva, al to sve brzo prođe, samo slobodno upiknuti (ne baš piltko) i puštati, druga će već ići lakše, a nakon toga i žmirećki, prva je najgora.

  12. #512

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    bas mi je trebalo par rijeci podrske , hvala jos jednom mare

  13. #513

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    ...lagano se navikavam na svakodnevno bocanje, mm to radi savrseno, ja sama nemam snage, dok ugledam iglu muka mi tako da redovno gledam u plafon curke koje inekcije vise bole Decapeptyl ili Gonal ? od 09 Apr pocinjem i Gonal, nadam se da ne pece puno

  14. #514

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    i ja sam se danas prvi put piknula sama, sestra u klinici mi smućkala ja se bocnila nije strašno, sutra ja sama mućkam, moram priznat da me je više strah tog mućkanja, istiskivanja utiskivanja da ću nešto pobucati, nego samog uboda

    ali uspit ću ja to!!!! držite mi fige

  15. #515

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Blekonja koje inekcije ti pikas ? Drzim ti fige draga Ma ja da moram sama vjerovatno bi se natjerala nekako, ali mm to super radi, prvih par sam malo osjetila(pecka) a evo vec 2 dana nista neosjetim, ni ubod ni istiskivanje

  16. #516

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Blekonja ako je Gonal imas ovdje filmic s upustvom korak po korak http://www.fertilitylifelines.com/re...ff75iuvial.jsp

    Ja sam sebi isprintala stranicu - "Printable Instructions", pa kad pocnem s Gonalom spremna sam

  17. #517

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Cure, znate li koliko bočica otopine miješam sa 3 Menopura? Puno hvala.

  18. #518

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    acitam, ja sam mješala jednu otopinu sa 3 praha. i pikala se sama, nije me uopće peklo a kad me frendica pikala onda malo je.

  19. #519

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    pikam se menopurima, rastapam 2 u jednoj vodici, a mislim da 3 bez problema možete istopiti u jednoj također, bar su meni tako sestre na prvom ivf radile!!!! SRETNO ja sam opet danas pikalica pa ću vam javiti kako je prošlo!!!

  20. #520
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj acitam prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, znate li koliko bočica otopine miješam sa 3 Menopura? Puno hvala.
    Jednu otopinu je dosta, provjereno!

  21. #521
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Blekonja želim ti svu sreću u ovom postupku i SRETNO sa pikanjem

    ja sam isto mješala 3praha u jednu otopinu Menopure i sama se pikala samo hrabro

  22. #522

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    evo da javim bilo je uspješno, doduše istiskivanje prvog rastopljenog menopura išlo je malo teže, ali sve je prošlo onako početnički ok, sutra će biti bolje sto posto!!!!
    hvala ana- i avatar ti je prepreprepresladak

  23. #523
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Cure molim vas za pomoć, ja se počinjem pikati gonalomF .
    S obzirom da si moram od 2-4 dc davati po 3 ampule zanima me da li se daju sve tri odjednom (jedna za drugom) ili ih moram rasporediti u toku dana ?
    Koliko duboko moram zabiti iglu (inače sam mršavica pa nemam baš šta uštipnuti ) ???

  24. #524
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Jim, smućkaš sva tri gonala u jednu otopinu i pikneš se samo jednom. I pikaš se svaki dan u isto vrijeme. +/- pola sata je OK.

    Nadam se da sam ti pomogla
    Sretno !

  25. #525
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    A iglu zapikni skroz, cijelu. Zbilja je tanka i mala tak da nećeš ništ ni osjetit. Nema veze kaj nemaš špekeca,...primi kožu i samo pikni...
    Ma možeš ti ti !!!

  26. #526
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Bab- molim te još jedno pitanje...u svakom pakovanju gonala je jedna otopina, znači li to da ja 3 "tablete" gonala smoćkam u jednoj otopini a ostale dvije otopine bacim ???

  27. #527
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Jim, da, 3 u 1 kako ti je Bab napisala, sretno!

  28. #528
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Jim, baš tako...sve smućkaš u jednu otopinu( 3 tabletice) a ostale 2 otopine baciš.

    Ma vidiš da je to piece of cake

  29. #529
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Hvala vam curke, super ste. Dajte mi recite da li gonale držite u hladnjaku?

  30. #530
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Ja ih ne čuvam u frižideru...meni je teta u ljekarni rekla da ih je dobro čuvati na temperaturi do 20-25 stupnjeva... ja ih držim u spavaćoj sobi koja se nikad nije grijala tak da je tam uvijek oko 17-18 stupnjeva. Ali sad kad još malo zatopli, mislim da bi ih bilo dobro stavit na hladnije...jedino vodi računa da ih izvadiš bar pol sata do sat prije pikanja jer kad su hladni više peku...

  31. #531

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Ja ih isto cuvam u frizideru, tako mi dr. rekao...

  32. #532
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Curke, moja gin mi je rekla da bi bilo najbolje da dođem kod nje pa da mi ona da prvi gonal u slučaju neke alergijske reakcije, ali mislim da će meni prvo pikanje pasti u nedjelju. Šta učiniti ??

  33. #533

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, moja gin mi je rekla da bi bilo najbolje da dođem kod nje pa da mi ona da prvi gonal u slučaju neke alergijske reakcije, ali mislim da će meni prvo pikanje pasti u nedjelju. Šta učiniti ??
    Ja sam si prvi Gonal dala sama i svakome bih preporucila isto. Ne znam kako bi alergijska reakcija mogla biti razlog za to da ti injekciju da netko drugi? Ako vec postoji mogucnost za alergijsku reakciju na Gonal do nje ce doci bez obzira tko ti je da, zar ne? Evo, citam u uputama za Gonal da "postoje izvjesca o izoliranim slucajevima blagih alergijskih reakcija na Gonal-f". Prema ovome nije bas za ocekivati da bi se tako nesto moglo desiti svakome. Da li si mozda prije kad imala kakvu alergijsku reakciju na stimulaciju? U uputama se to navodi kao kontraindikacija. Ako stvarno jesi imala neku alergijsku reakciju prije onda znas i kako se ona manifestira te da li je nuzno da si tada u neposrednoj blizini lijecnika...

  34. #534
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    aurora* - ja sam si htjela sama dati ali mi je moja gin rekla da bolje da mi ona da ako slučajno dođe do reakcije da sam kod nje i može mi odmah pomoći. Meni je to glupo jer si ja moram davati u isto vrijeme a ona hoće da izađem s posla i dođem,to znači da ću svaki puta morati si davati na poslu a ja to ne želim.
    Nikada nisam bila alergična na ništa pa ni na stimulaciju.

  35. #535
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pitanje.....jel svaka med. sestra..zna dati (naravno i smiksati sta se smikskat mora)....te gonale, menopure i ostalo..
    .mislim na sestre kod dr. opce praxe ?.

  36. #536
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    One nemaju pojma ni šta je to gonal i sl. a kamoli kako to dati, ja imam loša iskustva i sa običnim ovitrelom. Kada sam išla na aih jednom mi je dala sestra na hitnoj a jednom u ambulanti opće prakse.
    Ja sam proučila točno ćemu to služi, kako i pod kojim kutom se daje i dobro je pa jesam jer sestre nisu znale šta znači subkutano.
    Prvo sam im morala objasniti šta to znači, kako se zabode igla i gdje, a one bezobrazne komentare neću ni spominjati.
    Katastrofa, tako da ovaj puta definitivno to želim sama raditi jer koliko one znaju znam i ja, čak i bolje.

  37. #537

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Jim iz ovoga sto kazes ja stvarno ne vidim razlog zasto si ne bi dala sama prvu injekciju. Imas vrlo jasnu sliku o tome kako to ide i sto je najbitnije od svega, imas volju i odlucnost da to napravis sama. Ako nikada nisi ni nasto bila alergicna onda stvarno ne znam odakle doktorici ideja da bi to mogao biti problem. Ja o alergijama uistinu ne znam puno, ali bas da bi lijekovi za stimulaciju mogli izazvati takvu alergijsku reakciju da je potrebna trenutacna pomoc lijecnika, to cisto sumnjam...

  38. #538

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Ja sam si sama davala injekcije Decapeptyla, kada sam trebala Gonale, bilo me prpa, pa sam išla na hitnu u 20.00 h. Tamo je bila doktorica opće prakse, ali nisu se mogle dogovoriti kako dati 4 Gonala, pa u što bi one to presipale...ja sam okretala očima i pokušala objesniti, ali me nisu slušale. Doktorica je uzela papire i otišla pitati ginekologicu, jer je još bila u ambulanti... Rješenje: 4 pune injekcije Gonala u jedno rame + 1 Dec u drugo rame. Rame mi je bilo ko balon...Rekla sam sama sebi da više nikada. A lijepo piše u uputstvima, a one su tvrdile da je ta tekućina od gonala omjer koji MORA biti...ma...tužno i žalosno...a da ne spominjem svoj strah od igle...
    Sada mi je smiješno i svaki puta kada ih vidim.

    Doma je najblje...

  39. #539

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    I ja danas dobila prvi gonal, sestra mi dala prvu s obzirom da sam dolazila na uzv, mene manje pece gonal nego Decapeptyl, a sutra mm daje obe, sestra mu je danas pokazala kako da mijesa otopine, stvarno su svi na Cito strasno ljubazni...pola straha mi odganaju s ljubaznoscu i toplinom.
    Posljednje uređivanje od diana : 09.04.2010. at 21:54

  40. #540
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Jučer sam na VV prošla jako brzi tečaj samodavanja Menopura.. malo sam promašila pa me strašno peklo..
    al evo danas u miru i polako sama sam si dala savršeno, ni osjetila nisam..brzo učim

  41. #541
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Bravo za sve samopikalice!

  42. #542
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Šiškica,ja sam skužila da si sama najbolje dam injekcije..najmanje me bole i peku..uvijek mi je na pameti onaj filmić sa youtube-a gdje si ona šveđanka daje mrtvo hladno menopure pa sam mislila-ako može ona,mogu i ja

  43. #543
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    curke imam jedno pitanjce sutra si mora dati gonale i menipur, gonale znam kako ću si smješat i piknuti se ali ne kužim menopure kako da otrgnem onu boćicu i koju inekciju uzmum pošto su unutra samo boćice

  44. #544
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    bozz jedna ampula ti je tekućina, lupkaš po njoj dok sva tekućina ne sjede na dno, a druga ampula ti je prah. Kupiš igle, jednu veliku 0,8 i s njom uzmeš tekućinu i uštrcaš u ampulu s prahom, kad se izmiješa vratiš u špricu, promijeniš iglu u manju i tanju 0,4 i bocneš se. Je li ti šta jasnije?

  45. #545

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Moj mm onu bocicu omota krpom i ima mala oznaka na koju stranu da guras i lagano pukne, inekcije i igle sam dobila u Cito, njih dobijes posebno al ako nisi dobila vjerujem da ih mozes kupiti u apoteci, meni su igle za menopur iste kao one za gonal, iskoristi iz gonala igle, ja sam uvijek imala viska jer sam koristila gonal 2x1 tako da imam set igala viska, s debljom mijesas menopur a s tanjom se pikas, onda ti samo trebaju sprice...

  46. #546
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    kaj onda šprice kupim samo jer i meni če ostat igle iz gonala

  47. #547

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    bozz da si mi blizu dala bi ti moje sprice, imam viska, sestra mi dala u Cito, izgledaju kao obice sprice, pise na njima 2ml(3ml) Norm-ject Luer, neznam ima li razlike u spricama jer ti moraju odgovarati za igle, ja bih na tvom mjestu u apoteku i ponijela jednu iglu iz gonala pa odmah u apoteci vidis jel ti pasu, izgledaju kao najobicnije sprice..i pazi onu tanku iglu kad skidas kapicu da neslomis, mm je slomio jednu dok je skidao, tanke su pa lako se lome...sretno draga

  48. #548
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    kupila sam običnu špricu ona kapica od igle ide na nju e sada neznam jel to dobro jer šprica iz gonala je drukčija danas ću probat pa ako nebude išlo trk na hitnu

  49. #549
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    e diana i na mojima tako piše znači da bi te bile dobre.

  50. #550
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    evo upravo sam se piknula sa dva gonala,decapeptyl, i menopup pih mačiji kašalj stvarno svima preporucam da se same pikate jer gnjavaža je svaki dan ići u anbulantu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •