Stranica 21 od 23 PrviPrvi ... 111920212223 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 1146

Tema: samodavanje injekcija

  1. #1001
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Da, to mi je jedina opcija, ili bih polako pomicala ili nikako (iako mi to zbog posla nikako nije zgodno). Misliš da nije problematično?

  2. #1002

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mislis da se do sat vremena pomaka tolerira.

  3. #1003
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Hvala, Bubekica, nadam se da će biti OK.

  4. #1004
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Jel vi bas svaki put prije davanja inekcija očistite mjesto alkoholom? Ja to ne radim pa jel to loše?

  5. #1005
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ja sam uvijek čistila s alkoholom

    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

  6. #1006
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    I prije i poslije namažem alkoholom.

  7. #1007
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Pretežno uvijek, ali mi se dogodilo par puta da nisam bila pri alkohol (ili je bilo neizvedivo) pa sam bez. Ali sam uvijek ipak malo s vodom prošla mjesto uboda (prije i nakon).

  8. #1008

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Hellou curke, molim vas za pomoc. Dobila sam terapiju gonalf 75iu interesira me dal ste to dobile u ljekarni u obliku pen ili prah i tekucinu? Hvala vam

  9. #1009
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj Madlen prvotno napisa Vidi poruku
    Hellou curke, molim vas za pomoc. Dobila sam terapiju gonalf 75iu interesira me dal ste to dobile u ljekarni u obliku pen ili prah i tekucinu? Hvala vam
    U državnim i gradskim klinikama se lijekovi dobivaju u samim bolnicama. Moj Gonal je bio u penu i tako sam ga dobila. Ako sama kupuješ lijekove, opet ti je doktor trebao napisati je li u pen, ako nije, vjerojatno su ampule i prah u pitanju. Sretno!

  10. #1010
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    a kako ja te injekcije furam sa sobom ako nisam doma u 17h. npr da nisam od ujutro doma?Šta može to izvan frižidera biti cijeli dan recimo u autu?meni se čini da ne može..a šta da radim onda? I da li se može unaprijed smućkati to sve nekako i onda uzeti sa sobom ili neposredno prije se mora mućkati u nekom wc-u? nije mi jasno..i da li se puregon dobije u državnim bolnicama u penu ili treba sam miješati?

  11. #1011
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ne smiješ unaprijed razmutiti lijek eć neposredno prije korištenja. I ja sam mislila smućkati ga doma i takvog nositi na posao, al mi je rečeno u ljekarni da mora biti friško smućkan.
    Ni u ludilu držati ga u autu, čak i pikice koje ne trebaju biti u frižideru. Probaj umotati lijek u mali ručnik ili nešto, kraj boce hladne vode, stavi ga u termosicu...

  12. #1012
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    ..i da li se puregon dobije u državnim bolnicama u penu ili treba sam miješati?
    Na VV sam ja dobila puregon u penu, nosila sam ga sobom na posao i davala si ga u WC-u.

  13. #1013
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    I ja sam menopure nosila na posao i tamo ih mučkala i davala si...ali to je bilo u zimi i grinjanja nije bilo.
    U toplijim mjesecima bi bilo dobro napraviti kak je Sadie napisala..ili nabaviti malu termo torbu...pisalo se gore više o tome.

    red pepper,Madlen,u državnim bolnicama se daje i puregon pen i gonal pen,isto kao i u kombinaciji ampula/otopina.
    Koju stimulaciju i u kojem obliku budete dobile,vidjet ćete na dan podizanja lijekova.To vam ne može nitko ovdje unaprijed reči.

  14. #1014
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Hvala cure,nadam se da cu bar dobiti u penu da bude jednostavnije..a te vrucine kompliciraju stvari..

  15. #1015
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Gotovi lijekovi moraju biti u frizideru, vade se van pola sta prije davanja...Lijekove koje same mućkamo mogu biti na sobnoj temp. dok se ne smućkaju cijelo vrijeme. Gl. sestra mi je rekla da ih drže u frižideru samo zbog jednostavnosti, da su svi lijekovi na jednom mjestu(pitala sam kad sam išla na put jer sam trebala bit u autu cijeli dan.Naravno, treba paziti da ništa ne stoji na nekoj suludoj temp...
    Gonale u penu bi dofurala na posao i u frižider, a menopure koje sam mućkala u ladicu kraj sebe, pa u 17.00 mućkala...

  16. #1016

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Ja idem u cesku u pfc na postupak pa sama moram kupiti ljekove, kad sam ih narucila obecali su mi pen a kad sam dosla podici bio je prah i to me bas bacilo u depresiju i nisam ih uzela pa sam sa vama htjela provjerit dal uopce mogu dobit negdje pen obzirom da trebam 3 ampule po 75 dnevno. Al nema veze uzet cu prah i nekako se snac bitan je cilj

  17. #1017
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Ma nije to mućkanje tako komplicirano...i dalje je jedna igla na kraju
    Bar znaš koliko si dala, kod pena, bar ja, od uzbuđenja više nisam znala je kliknulo, jesam prvo izvukla...kako već ide,ovdje vidim šta sam uzela

  18. #1018
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ajoj,to sam cula da kod tih penova nikad nisi siguran da li si dovoljno dao..a morat cu na you tubeu potrazit instrukcije,nema druge

  19. #1019

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Cure koje se same pikate dali kad gurnete iglu potpuno u kozu dali povlacite klip strcaljke? Pise u slucaju pojave krvi da slijedis dalje sto pise a ako nema krvi polako pogurajte klip kako biste injicirali lijek. Radi se o cetrotide. Kako se vi tocno pikate?

  20. #1020
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    I ja sam koristila Cetrotide.
    Gurnem iglu pod 45 stupnjeva do kraja i polako uštrcam lijek. I to je to.
    U uputam piše ak se pojavi krvi, da treba lijek baciti u lavabo i koristiti novu injekciju (koja košta oko 370 kn). Pitala sam sestru u poliklinici treba li se to baciti, ona je rekla da ne. Imam jednu šljivu na trbuhu. Kaže ona da sam vjerojatno pogodila kapilaru i sve je ok.
    Mene kod Citrotidea živcira ona guma jer ne vidim koliko sam zraka ispraznila. Ide mi na iglu polako lijek van kao da nema zraka, a kad okrenem špricu naopačke vidim mjehurčinu zraka. Al sam doskočila tome. Pikam se pod kutem, ali okomito, tako da mi taj mjehur bude na kraju šprice.

  21. #1021

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Sadie hvala ti puno...puno si mi pomogla

  22. #1022
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Nema na čemu.

  23. #1023

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    cure, evo ja sam si HCG (pregnyl) već nekoliko puta dala sama "otraga" u gornji vanjski kvadrant
    sa manjom iglom (rečeno mi je da sa velikom izvlačim sadržaj a sa malom dajem injekciju).

    meni se čini da sam napravila sve isto kao i kad mi daje mm, ali ipak sam htjela provjeriti
    jel ipak ima neka caka koju možeš zeznuti kad si sama daješ "otraga".

  24. #1024
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Mislim da to ide sa vecom iglom jer ide im. A mozes slobodno sa tom malom iglom iu ruku ili trbuh. Meni je moj dr davao uvijek u ruku sa malom iglom-od gonala, isto tak i mm, a ja sam sebi dala u trbuh... sve s tom malom. A kad sam isla na hitnu davali su mi u guzu- gore desno ali s vecom iglom tj intramuscularno. Al mislim da nisi zeznula, meni je dr rekao kako god, glavno da je u pravo vrijeme

  25. #1025

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj artisan prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da to ide sa vecom iglom jer ide im. A mozes slobodno sa tom malom iglom iu ruku ili trbuh. Meni je moj dr davao uvijek u ruku sa malom iglom-od gonala, isto tak i mm, a ja sam sebi dala u trbuh... sve s tom malom. A kad sam isla na hitnu davali su mi u guzu- gore desno ali s vecom iglom tj intramuscularno. Al mislim da nisi zeznula, meni je dr rekao kako god, glavno da je u pravo vrijeme
    trbuh mi nije dolazio u obzir jer nemam masnog tkiva, samo koža,
    a prethodno su cure pisale da se u trbuh daje kad ipak imaš za što uhvatiti (tako je i YouTubeu)

    ruka mi je isto dosta tanašna pa mi je malo jeza se ubost (da ne dođem do kosti )

    guza mi je jedino mjesto "gdje me ima", tako da mi najdraže tamo, samo nisam bila sigurna da li sa velikom ili sa malom iglom
    i pod koliko stupnjeva (rekli su mi ali sam već zaboravila)

    super ako je svejedno kako što kaže tvoj dr.
    Posljednje uređivanje od techna : 26.08.2014. at 16:08

  26. #1026
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    U 13.sam tjednu i vec 2 mjeseca spricam clexane u trbuh. Dosad sam imala plave flekice, al mi se danas pojavilo zadebljanje, cvoric. Jel itko imao to? Moram li se brinuti?

  27. #1027
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj Ledamo prvotno napisa Vidi poruku
    U 13.sam tjednu i vec 2 mjeseca spricam clexane u trbuh. Dosad sam imala plave flekice, al mi se danas pojavilo zadebljanje, cvoric. Jel itko imao to? Moram li se brinuti?
    meni se to zna desiti, ali ja se bodem fragminom, kao bijelo brdašce? i onda se to apsorbira..tako da mislim da nemaš razloga za paniku, ako si pod kontrolom trombocita i D-dimeri štimaju..to je sve ok..e sada možda si agresivnije istisnula špricu, možda si više površinski istisnula sadržaj pa nije baš ušao u masno tkivo itd...mislim da je o tome riječ...ali eto neka se javi još cura..ja se ne bih zabrinjavala ...
    Posljednje uređivanje od saraya : 11.09.2014. at 13:43

  28. #1028
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    I meni se znalo to desiti,i isto je pobijelilo bilo,mislim da je to bilo jer sam previše potkožno zabola,prošlo je za 1 dan.bez posljedica,osim šta me malo bolilo to mjesto

  29. #1029
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Hvala vam na odgovoru kod mene je bas modro..zvala sam doktora, i rekli su mi nemam razloga za brig, da sevto zna desiti ako igla nije skroz pod kozom ili nije ravno. Vrlo lako moguce da se to desilo, jer sam u nekom polusnu spricala

  30. #1030

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Danas sam se prvi put sama piknula...dobila sam puregon pen...nadam se da sam sve dobro napravila i da je lijek zaista iscurio, a pecka me tako da valjda je

  31. #1031

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    Sladja kako ide pikanje? Koliko si gonale dobila?

  32. #1032

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Pikanje ide dobro, danas je treća na redu...savladala sam, samo mi je najgori onaj trenutak kada moram upiknuti iglu..ali stisnem zube i piknem. Dobila sam puregon, svaki dan 150 jedinica..u subotu kontrola pa ćemo vidjeti kakvo je stanje. Jesi ti bila već na kojoj folikulometriji?

  33. #1033

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    Ja sam dobila gonale, svaki dan 150 jedinica (2x75), dobila sam i cetrotide, ja sam gotova sa FM, dobro sam reagirala i imam folikula, endometrij je dobar, i sad cekam punkciju........

  34. #1034

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    venera82 kada je punkcija? Ja danas bila na prvoj FM i za sada imam previše folikula pa su mi smanjili terapiju na 100 jedinica i dobila sam pikicu cetrotide i isto tako sutra pa u ponedjeljak ponovno na FM...doktorica je spomenula mogućnost hiperstimulacije jajnika zbog takvog reagiranja na terapiju, ali kao vidjeti ćemo još..
    I jel imate kakav savjet za cetrotide, mislim, meni je grozna, pekla me jako, ali stisnula zube i dobro...a sutra ću morati sama, pa jel mogu gdje pogriješiti? Koliko čitam, ne smije biti zraka u šprici kod ubrizgavanja u trbuh...

  35. #1035
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ak imaš trunčicu zraka neće ti ništa biti. Tak su meni rekli kad sam se išla prvi put piknuti u bolnici.
    Da, cetrotide peče malo više. Kad sam ga pikala, to je trajalo.
    Koliko imaš folikula?

  36. #1036

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Mene sada muka hvata kada se sjetim jutra i pikanja, na purogene sam sam vec naviknula i piknem se bez problema,ali ovo uh, bit ce mi veselo ne znam koliko, vidjela sam na uzv da ima puno i dr.je isto tako rekla i samo komentirala da su najveci 11mm.

  37. #1037
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Pregrmit ćeš i te pikice, sve za bebača. Meni su ih izvadili 19, ali nisam imala hiperstimulaciju.

  38. #1038

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ma hocu, to je razlog za sve pregrmiti
    O super, to je zaista puno, vidjet cemo koliko cu ja imati i nadam se da ce hiper i mene zaobici.

  39. #1039

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    Sladja meni je danas bila punkcija, a za cetrotide sam imala srece i sva tri mi je dala sestra kada sam bila na fm. a sto se tiče zraka u sprici sestre su mi rekle da malo prstom kucnem po sprici i istisnem zrak, u biti malo tekućine da iscuri, tako da meni zraka nije ostajalo. stopericu decapeptyl sam primila u stomak i ona me je malo pekla,,, ali kako ti je i sadie napisala sve za bebaca....

  40. #1040

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Uspjela sam si piknuti cetrotide ali trebalo mi je 10 min skupljanja hrabrosti prije nego sam upiknula iglu...e sada mi jedino nije jasno zašto me jučer dok me sestra pikala jaaako, jako peklo, a danas me puno manje...jesam li ttrabala možda kutiju sa lijekom držati u frižideru, sestra mi nije rekla a ja zaboravila pitati... I daaaaa, zbog bebača sveeeee, baš sveee

  41. #1041
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Pikice koje su vec smiksane drzis u frizideru i izvadis pol sata prije pikanja.

  42. #1042

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Za puregon u penu sam pitala sestru gdje da držim i rekla mi je da ne mora biti u frižideru, a za cetrotide ću sutra za svaki slučaj pitati da budem sigurna.

  43. #1043
    maris1980 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    93

    Početno

    Sinoć kasno stigla menga, sutra krećem s prvim bockanjem - Gonal F 225j dnevno
    Dal prije upotrebe Gonal pena trebam ispustiti malu kuglicu zraka?
    Molim iskusne cure za pomoć?

  44. #1044
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj maris1980 prvotno napisa Vidi poruku
    Sinoć kasno stigla menga, sutra krećem s prvim bockanjem - Gonal F 225j dnevno
    Dal prije upotrebe Gonal pena trebam ispustiti malu kuglicu zraka?
    Molim iskusne cure za pomoć?
    maris ja jesam. Namjestim na 37,5 i povucem prema van dozator, okrenem pen prema gore i istisnem. Trebalo bi izaci van par kapljica ili samo bude jedan spric. Sve je ispravno da znas.

    I da koliko se sjecam u uputstvu je pisalo da gonal pen do 28 dana moze biti van hladnjaka pa ako ti nije problem pogledaj pa javi

  45. #1045
    maris1980 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    93

    Početno

    Sara, hvala ti. Da, pen nakon prve upotrebe ne treba u hladnjak i vrijedi 28 dana, piše u uputama

  46. #1046
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj maris1980 prvotno napisa Vidi poruku
    Sara, hvala ti. Da, pen nakon prve upotrebe ne treba u hladnjak i vrijedi 28 dana, piše u uputama
    Eto ga onda sve znas
    Ako trebas jos informacija slobodno pitaj.
    Mozes se u trbuh i bedro pikati, po izboru.
    Sretno

  47. #1047
    maris1980 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    93

    Početno

    Nekako mi lakše izgleda bockati se ispod pupka... Hvala ti

  48. #1048

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Molim vas pomoć.
    Pikam se puregon penom..imam jednu ampulu od 900 i jednu od 300. Pikam se od srijede a danas je nedjelja. Dakle jučer sam si dala zadnju dozu (4x225) od ove ampule od 900 i kad sam je danas vadila, vidjela sam da u njoj ima još tekućine (lijeka).. još oko 0,5 cm..je li to normalno? Bojim se da sam negdje pogriješila u davanju a svaki put sam pazila da je točno na 225 i stisnula sam do kraja..

  49. #1049
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Ostane i do 50 iu u dozi tako da ne brini. Dobro si si dala


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #1050
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ne brini, mene je sestra odmah upozorila da unutra ima vise lijeka nego sto pise.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •