Stranica 23 od 23 PrviPrvi ... 13212223
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,146 od 1146

Tema: samodavanje injekcija

  1. #1101
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj sljokicaa prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje za cure koje su si davale menopur. Da li vam se desavalo ono prije pikanja kad treba vidjeti da je kapljica prosla iglu da vam je izletilo malo vise kapljica?
    Ja pokusavam sto polaganije stiskati ali nekako mi se to desava svaki put. A imam osjecaj da izgubim tu dosta i jos u igli ostane, a kao da i izade kaplica nakon sto izvucem iglu. Ne znam je li to normalno? Cini mi se da se dosta gubi za razliku od pikanja penom.
    Koristila sam i pen a i menopur i naravno da je prakticniji pen jer je sve spremno. Mislim da ne gubis puno tu sa par tih kapljica..nemoj se brinuti. I meni je se znalo dogoditi da kad izvucem iglu da iz mjesta uboda izadje kapljica.
    Kad sam pripremala menopur ja sam skinula onu veliku igku za navlacenje i onda do vrha sprice potiskam menopur i stavim malu iglu za pikanje bez pustanja ikakve kapljice prije uboda pa tako probaj.
    Meni nitko nikada nije rekao da mora krenuti ta kapljica pa se ici pikati. Jel ti to netko savjetovao tako??

  2. #1102
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Da sestra mi je tako pokazala.
    Ali narasli su folikuli pa znaci nije smetalo.

  3. #1103

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Cure, imam pitanje. Veceras sam si davala elonvu sama i malo nespretno izvadila pa je krenula krv, al cisto malo...kapljica. Malo me brine jer na uputama za neke lijekove (npr. Cetrotide) pise da ako krene krv treba prekinut postupak i dat si ponovno novu dozu.

    Ja sam elonvu ispustila znaci do kraja,krv je krenula na kraju. Jel to moze bit problem?

    Hvala!

  4. #1104

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    E da, i na kraju kad sam vec ispustila lijek do kraja i igla je jos bila u meni, opustila sam kozu (koju sam prvo zahvatila prstima da ubod bude laksi) i cini mi se da je i to doprinijelo krvarenju...nadam se da nisam zahvatila misic..a ne znam vise...

  5. #1105
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Mimsi mislim da nije problem. Ubuduće nakon što ubodeš iglu, opusti kožu prije nego budeš ubrizgavala injekciju. Sretno

  6. #1106

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Mimsi, i ja mislim da ti to nije problem
    Svaki dan pikam maloga i ponekad i njemu tak izade kapljica krvi, to je normalno..

  7. #1107

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ok, hvala cure, ma vjerojatno panicarim bezveze...evo, smirila sam se

  8. #1108
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure mene zanima dali se bemfola mora čuvati u frižideru do početka korištenja?

  9. #1109

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    32

    Početno

    Jolica, mi smo ih držali u fridžu, jer kad čitaš upute, piše "čuvajte u hladnjaku", a dalje piše "prije upotrebe izvadite iz hladnjaka 5 do 10 minuta prije"!

  10. #1110
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Treba neće propasti dok je do 25 stupnjeva, ali bolje da je u fridgeu.
    Posljednje uređivanje od Sybila : 20.10.2016. at 00:20

  11. #1111

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    115

    Početno

    Bok cure! Ne znam dal sam fulala temu, no ukoliko jesam, molim vas uputite me kamo da se obratim sa svojim nedoumicama. U postupku sam i kao terapija mi je dana 21 ampula Decapeptyida. Do sad sam aplicirala 7 ampula s time da mi je danas 31 dan kako sam i na kontracepcijskim pilulama. Pilule bih trebala trositi jos 4 dana i onda nastaviti sa Decapeptyidom. Uglavnom, jajnici me bole za poludjeti. Stalno osjecam neki pritisak i zelim znati da li je to normalno?!? Da li ima koja sa slicnim iskustvom? Unaprijed se ispricavam ako sam upala u pogresnu temu...

  12. #1112

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Klamerica, vjerujem da ce se netko javiti sa odgovorom..ja ti ne znam jer nisam to koristila

    Ali sad mi je palo na pamet..da li Fragmin mogu drzati vani na sobnoj temp ili u frižideru?

  13. #1113
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj fuksija prvotno napisa Vidi poruku
    Klamerica, vjerujem da ce se netko javiti sa odgovorom..ja ti ne znam jer nisam to koristila

    Ali sad mi je palo na pamet..da li Fragmin mogu drzati vani na sobnoj temp ili u frižideru?
    Na sobnoj. Ne treba u fridž.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  14. #1114
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure ja sam si sad davala bemfolu, nekako mi se ucinilo da sam gotova i izvadila sam pen. No onda sam vidjela da mi je jos ostalo lijeka i ponovno sam se pikala. Pri tome mi je mozda 5 kapi iscurilo iz pena. Hoce li to utjecati na tijek postupka?? Bas sam ljuta kak sam tak glupa....

  15. #1115
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Hej meni je bemfola bila ful zeznuta za davat, pogotovo istisnuti do kraja, jako je tvrda. Zato sam bila i paničarila ful u jednom trenutku i napravila si užasnu masnicu.
    Znaš da ti uvijek ostane mrvica u penu, mora ostati, to je neka rezerva.
    Ali i ako ti je baš ostala značajna doza (što definitivno mislim da nije) - pikala si se opet, u tebi je Tako malo što ti je možda ostalo mislim da stvarno nema neki utjecaj na postupak. Ne brini se, bude sve ok

  16. #1116

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Molim Vas info...trebala bih početi s pikanjem 2dc s Puregonom.. Rečeno je kad krene baš menstruacija.Jučer je krenulo navečer bilo smeđe,dns ujutro do 11 sati tamnija crvena i onda kao M...Ali ne jako kao tipa 3,4 dan...Da li racunam dns onda kao prvi dan pa sutra krećem s pikanjem ili stvarno mora biti obilna i crvena?

  17. #1117
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Cim ti krenula krv,bas krv, to je 1dc. Ja bih danas racunala 1dc

  18. #1118

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    hvala puno...

  19. #1119
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Već nekoliko dana si dajem puregon u penu bez ikakvih problema. Danas je bila prva pikica orgalutrana, bili smo na parkingu u autu, sva sam se zbunila i zaboravila istisnuti zrak. Sjetila sam se toga kad sam već počela ubrizgavati. Kad sam izvukla iglu, bila je kapljica krvi. I onda mi je pozlilo i izgubila sam se na tren. I sva se preznojila. MD kaže da me dozivao, a ja se toga ne sjećam. Je li moguće da sam par sekundi bila bez svijesti? Je li netko imao slično iskustvo? U nuspojavama se ne spominje gubitak svijesti

  20. #1120
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja bih rekla da si izgubila svijest od straha i soka kad si shvatila da nisi istisnula i zrak i vidjela kapljicu krvi. Ja sam nekoliko puta izgubila svijest nakon vađenja krvi, a bila sam u kontroliranim uvjetima. Kad sam se sama pikala, nakon prve sam morala leći i kad se uveo cetrotide, od njega mi je bila muka, samo mi se vrtilo, ali to je stvarno u mom doživljaju pikanja.

  21. #1121
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Da, i to mi je prošlo kroz glavu. Danas ću si piknuti drugu, pa će sigurno proći lakše. Hvala na podijeljenom iskustvu

  22. #1122
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Druga pikica orgalutrana prošla savršeno, samo blago crvenilo. Ipak je bilo do panike i straha. Sarasvati, hvala još jednom, tvoj me post smirio

  23. #1123
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Drago mi je da je druga prošla dobro! I sad jednu po jednu do puno folikula!

  24. #1124

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Cure jutros mi se prilikom davanja 3.injekcije gonala dogodilo sljedece. Koristila sam pen od 450 IU. Protokol ise: 200, 200, 150 itd. Što znači da mi je u prvom penu trebalo ostati 50 IU. MM mi daje lijek i čitali smo upute zajedno ali opet meni kao da moza stane kad trebam dobiti lijek pa sam prepustila njemu sve. Uglavnom držali smo se uputa i on je namjestio dozu na 150 IU. I trebalo je na brojčaniku nakon što mi je dao injekciju pisati 100 IU (znači doza koju mi treba ubrizgati koristeći drugu injekciju) a na brojčaniku je pisalo 37.5. Nije nam bklo jasno kako. On je rekao da je vjerojatno neka greška, ja nisam gledala kada je namjestao na 150 . I iz drugog pena mi dao jos 100 IU. Ja hodam po kuci kao luda i mozak mi ne funkcionira citam ponovno upute i pitam ga da nije slucajno ostao zrak. On kaze nije jer je bila kapljica na vrhu igle kad smo prbi put davai dozu. Molim vas jel se kome sto dogodilo slicno? Ja sam sad previse zabrinuta i strah me da se sad zbog ovog sve ne poremeti. On spava kao beba trenutno i ne brine a dok sam ga pitala gleda u mene ko da sam luda zena. Molim vas za pomoc ili savjet

  25. #1125

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure jutros mi se prilikom davanja 3.injekcije gonala dogodilo sljedece. Koristila sam pen od 450 IU. Protokol ise: 200, 200, 150 itd. Što znači da mi je u prvom penu trebalo ostati 50 IU. MM mi daje lijek i čitali smo upute zajedno ali opet meni kao da moza stane kad trebam dobiti lijek pa sam prepustila njemu sve. Uglavnom držali smo se uputa i on je namjestio dozu na 150 IU. I trebalo je na brojčaniku nakon što mi je dao injekciju pisati 100 IU (znači doza koju mi treba ubrizgati koristeći drugu injekciju) a na brojčaniku je pisalo 37.5. Nije nam bklo jasno kako. On je rekao da je vjerojatno neka greška, ja nisam gledala kada je namjestao na 150 . I iz drugog pena mi dao jos 100 IU. Ja hodam po kuci kao luda i mozak mi ne funkcionira citam ponovno upute i pitam ga da nije slucajno ostao zrak. On kaze nije jer je bila kapljica na vrhu igle kad smo prbi put davai dozu. Molim vas jel se kome sto dogodilo slicno? Ja sam sad previse zabrinuta i strah me da se sad zbog ovog sve ne poremeti. On spava kao beba trenutno i ne brine a dok sam ga pitala gleda u mene ko da sam luda zena. Molim vas za pomoc ili savjet
    hm...ma ne trebas brinuti jer u 1.penu je ostalo 50ui koliko god da si namjestila. iz ovog drugog ti je islo 100ui tako da je to uk. 150ui. Po meni nema straha...ja nisam namjestala tako iz uputa jer mi je to bilo nelogicno nego ako znam da je ostalo 50ui onda sam namjestala 50ui a iz druge koliko je preostajalo...ne boj se! nije moglo izaci vise nego sto je bilo....[emoji382]

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  26. #1126

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Oprostite zbog pravopisnih gresaka. Uglavnom, prva dva puta je bilo namjesteno na 200 IU i nakon davanja je na brojcaniku bila 0. I to je ok. I jutros kaze da je namjestio na 150 IU i umjesto 100 IU na brojčaniku piše 37.5 IU. Kako? Jel postoji mogučost da injekcija sadrži više doze slučajno? I u uputama još piše: Ako ugledate kapljicu (kapljice) tekućine, nastavite do dijela 5odešavanje doze koju vam je propisao liječnik.
    I ispod piše. Provjerite vidi li se kapljica SAMO kad apRVI PUT koristite novu napunjenu brizgalicu lijeka GONAL f da biste istisnuli zrak iz sustava.
    Ja ga pitam jesi li ti prvi put istisnuo zrak on kaze nije bilo zraka bila je kapljica. Ne razumijem. Jel treba malo pritisnuti da izidje zrak prvi put. Ja mislim da je on nesto fulao i sad mi je i iz druge dao a ja glupaca nisam gledala. Jooj pojest cu seziva. Sta da radim?
    Posljednje uređivanje od Gita 10 : 18.02.2018. at 08:21

  27. #1127

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Joj Carrot hvala ti. I meni je to bilo nelogično ali eto išla sam se strogo pridržavati uputa. Pogledaj ovu poruku prije molim te gdje sam napisala kako točno piše u uputama. Brine me jeli on istisnuo taj zrak. On je siguran da je sve napravio kako treba a mene brine kako je moglo pisati da ostaje 62,5 IU više. A opet da je ostalo zraka pretpostavljam da bi onda bili mjehurići unutra. Sad gledam ovi drugi pen i sve je ok. Nema zraka, nema mjehurića, čista tekućina. Nakon što mi je dao 100 IU iz njega.
    Posljednje uređivanje od Gita 10 : 18.02.2018. at 08:34

  28. #1128

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite zbog pravopisnih gresaka. Uglavnom, prva dva puta je bilo namjesteno na 200 IU i nakon davanja je na brojcaniku bila 0. I to je ok. I jutros kaze da je namjestio na 150 IU i umjesto 100 IU na brojčaniku piše 37.5 IU. Kako? Jel postoji mogučost da injekcija sadrži više doze slučajno? I u uputama još piše: Ako ugledate kapljicu (kapljice) tekućine, nastavite do dijela 5odešavanje doze koju vam je propisao liječnik.
    I ispod piše. Provjerite vidi li se kapljica SAMO kad apRVI PUT koristite novu napunjenu brizgalicu lijeka GONAL f da biste istisnuli zrak iz sustava.
    Ja ga pitam jesi li ti prvi put istisnuo zrak on kaze nije bilo zraka bila je kapljica. Ne razumijem. Jel treba malo pritisnuti da izidje zrak prvi put. Ja mislim da je on nesto fulao i sad mi je i iz druge dao a ja glupaca nisam gledala. Jooj pojest cu seziva. Sta da radim?
    ti se bojis da ti je otislo cca 65ui vise? Nemoguce! ako ti je 450ui pen nemas razloga za brigu. vrtilo ti je u prazno...mozes sad probati taj prazan pen ponovno namjestiti na npr 100 pa ces vidjeti da on vrti....ne moze ti cak ni zrak ici jer je inekcija do dna u tom slucaju. To znaci da je vrtila u prazno.
    opusti se i ne brini.
    A i da je usla veca doza- Nema veze
    da je usao zrak- Nema veze
    Zato se opusti i bez nervoze...

    MM 35 Azoo. Ja 36 sve ok

  29. #1129

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Bojim se da je išlo više možda šta nebi nikako smjelo jel? Ali najveći me strah da je ostao zrak i da on nešto na početku nije dobro napravio. Jer njemu ide na živce moje strogo pridrzavanje uputa. On kaze ma to je jako jednostavno. Ja sam takva, kad mi je do neceg previse stalo uvijek negdje vidim problem. Carrot hvala i oprosti što te na tvoj današnji dan gnjavim s ovim. Evo sad si me stvarno umirila jesi stvarno. A ako netko ima saznanja neka napiše isto.

  30. #1130

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Pa da može biti da je vrtio u prazno jer kada je sve isteklo on je držao još par sekundi stisnuto. Ono kao sto pise tamo da se drzi igla jos i polagano izvadi.

  31. #1131

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da može biti da je vrtio u prazno jer kada je sve isteklo on je držao još par sekundi stisnuto. Ono kao sto pise tamo da se drzi igla jos i polagano izvadi.
    pa daaa to ti je to!
    to ti je tih 5 sekundi...vrtilo je u prazno...100% !!!!

    ___________________________________________MM 35 Azoo. Ja 36 sve ok

  32. #1132

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Bojim se da je išlo više možda šta nebi nikako smjelo jel? Ali najveći me strah da je ostao zrak i da on nešto na početku nije dobro napravio. Jer njemu ide na živce moje strogo pridrzavanje uputa. On kaze ma to je jako jednostavno. Ja sam takva, kad mi je do neceg previse stalo uvijek negdje vidim problem. Carrot hvala i oprosti što te na tvoj današnji dan gnjavim s ovim. Evo sad si me stvarno umirila jesi stvarno. A ako netko ima saznanja neka napiše isto.
    Drago mi je da sam te umirila i sigurna sam u to sto govorim jer tocno znam na sto mislis. Pogotovo tih 5sec sto je drzao..to je to!

    ______________________________________MM 35 Azoo. Ja 36 sve ok

  33. #1133

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Evo sad sam probala na starom penu i najvise sto se odvrti od onog na sto namjestim je 12.5 IU. Ne znam. Nadam se da je sve ok. Nista drugo. Eto.

  34. #1134

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Opet ostaje onih 50 IU. Znas ono kad se ne pojavi kapljica treba staviti na 25 i pritisnuti da dodje do 0. I tako imas pravo tj.mozes 2 puta. Mene brine da on nije malo istisnuo zrak. Carrot znaci sigurno i da mu je ostao nece nista biti?

  35. #1135

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Da je i vise islo, a nije, nema veze. Moj protokol je bio slican pa nakon uzv su mi povecali planiranu dozu...
    i da je zrak isao nema veze nikakve niti ce se sto strasno dogoditi, iako nije jer ako je kapljica bila prvi put koristenja onda ne treba u naknadnom koristenju. A u Gonalu ga ionako ne bude nego tockica prvi prvom koristenju...
    SVE je OK!

    I...ne brini sretna sam kad mogu pomoci jer da nije vas svih tu ja sad ne bi bila na putu za avion...HVALA svima! [emoji574]
    Jedna za sve, sve za jednu!

    ______________________________________MM 35 Azoo. Ja 36 sve ok
    Posljednje uređivanje od Carrot : 18.02.2018. at 08:58

  36. #1136

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Carrot, evo su nam premještene poruke u dr.grupu. Valjda je sve ok. Sretan ti put.

  37. #1137
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Gita ja sam imala svakakvih iskustava sa pikanjem... Od tog da sam zaboravila ispustiti zrak do tog da kad sam htjela da dođe ona 1 kaplica da ih je malo više izletilo. Pa ono nekad kad izvadim iglu iscuri još iz trbuha i uvijek se mučim i pitam je li to tako treba. Ali bilo je sve OK uvijek .

  38. #1138

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Hvala Šljokica. MM je totalno miran i siguran je da je sve kako treba, ne brine što je brojčanik nakon što je u penu ostalo 50 IU a mi stavili po uputama da nam treba 150 IU, brojčanik izbacio 37,5 IU.
    Mislim prva dva pikanja nam je nakon 200 IU svaki put lijepo vratio na 0. Uglavnom, i ti si me lijepo umirila. Nadam se da si dobro, i da lijepo gnijezdiš svoju bebicu.
    A ja nebi bila ja da nemam još jedno pitanje. U Utorak trebam primiti prvu injekciju Orgalutrana.
    U uputama ne piše jel se istisne zrak. A na video sam na youtube gledala da se istisne zrak i pričeka se da dođe kapljica na vrhu igle. Bode se pod kutem od 45 C. U uputama piše najbolje bosti u nadtkoljenicu. Ali meni to nitko nije rekao, Ksenija je napisala da si lijekove dajem u donji dio trbuha, lijevo ili desno od pupka.
    To znači, dajem si Gonal i Orgalutran u isto vrijeme ali na različita mjesta, znači jedan ću lijevo od pupka, a jedan desno? Jesam dobro shvatila. Piše da se daju u približno isto vrijeme, ali ne na isto mjesto.
    Posljednje uređivanje od Gita 10 : 18.02.2018. at 13:15

  39. #1139
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel postoji mogučost da injekcija sadrži više doze slučajno?
    Ovo ti mogu odgovoriti kao DA. Uvijek ima mislim 10% više doze u penu.
    Ja sam imala pen od 900, a iz njega sam si dala mislim 1050 ukupno. Išla sam namjerno gledati koliko ima unutra dok ne istisnem sve

    I da, moj pen nije imao zraka pa nisam radila to istiskivanje za prvi puta. Rekli mi u klinici da to istiskivanje ide samo ako vidim mjehurić, a ja ga nisam vidjela
    Posljednje uređivanje od Vrci : 18.02.2018. at 14:52

  40. #1140

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ti mogu odgovoriti kao DA. Uvijek ima mislim 10% više doze u penu.
    Ja sam imala pen od 900, a iz njega sam si dala mislim 1050 ukupno. Išla sam namjerno gledati koliko ima unutra dok ne istisnem sve

    I da, moj pen nije imao zraka pa nisam radila to istiskivanje za prvi puta. Rekli mi u klinici da to istiskivanje ide samo ako vidim mjehurić, a ja ga nisam vidjela
    Hvala Vrci, ti si prva koja je napisala da pen može imati više. Ja evo ne znam što da mislim. Ako piše da ima 450 IU onda smatram da ima 450 IU. Znači trebalo mi je 200, 200 pa 150 IU.
    I znam, i meni se čini glupim upisivati u brojčanik 150 IU koliko mi treba ako znam da mi je u tom penu ostalo 50 IU. Ali -ja- sam se pridržavala strogo uputa. Oba puta nakon što smo ubrizgali po 200 IU na brojčaniku je uredno bila 0.
    I eto stavimo na trećem bockanju 150 IU i umjesto da ostane 100 IU na brojčaniku ostane 37,5 IU. Onih 12,5 sam otkrila gdje je-odvrtilo u prazno dok je MM stiskao pen još par sekundi. Išla sam na taj stari pen ubaciti neki broj u brojčanik i stiskati da vidim koliko će odvrtiti u prazn iako je pe prazan. I odvrti 12,5 IU svaki put.
    Ne znam jel trebam što pisati njima u kliniku da mi se ovo dogodilo...

  41. #1141
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa koliko se sjecam nakon svakog pikanja brojcanik mora doci na nula. Jedino kad mi je ostao broj je kad nije bilo vise u penu. Znaci kad sam isla testirati ostatak. Stavila sam brojcanik na 100, stisla, i brojcani npr stao na 20. To mi bio znak da je ubrizgano 80

    Jer brojcanik pokazuje dozu koju dajes, a ne koliko ima u penu

  42. #1142
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Da sigurno ima više u penu, meni uvijek ostane neka količina iako potrošim točno 450 ili koliko pakiranje već imam i pitala sam jednom davno doktoricu jel to normalno i ona je rekla da da, da je to višak za svaki slučaj.

    Orgalutran sam si ja davala normalno u trbuh pod 90 kao i sve druge lijekove. On jedino ima malo tuplju iglu pa mi je nekako teže bilo ubosti i ostalo bi mi malo crveno na mjestu uboda. Ja sam si u isto vrijeme davala gonal, menopur i orgalutran. Pošto mi je orgalutran najteže išao njega bi prvog riješila s jedne strane pupka, pa onda gonal i menopur s druge, iako mi nitko ništa posebno za to nije savjetovao, tako mi se nekako činilo najzgodnije.

    Da ja čuvam svoju bebicu i tepam joj da raste, u srijedu idemo kod doktora i nadam se da će sve biti uredu.
    Posljednje uređivanje od sljokicaa : 18.02.2018. at 19:01

  43. #1143

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa koliko se sjecam nakon svakog pikanja brojcanik mora doci na nula. Jedino kad mi je ostao broj je kad nije bilo vise u penu. Znaci kad sam isla testirati ostatak. Stavila sam brojcanik na 100, stisla, i brojcani npr stao na 20. To mi bio znak da je ubrizgano 80

    Jer brojcanik pokazuje dozu koju dajes, a ne koliko ima u penu
    Vrci tako je - brojčanik pokazuje koliko je ubrizgano. Nisam računala s tim da ima više u penu. Po svemu meni je jutros otišlo 50 IU više od protokola. Znači toliko je više bilo u penu. Brojčanik je trebao stati na 100 IU nakon davanja jer je pen došao do kraja. Da se ne ponavljam gore sam opisala kako je sve išlo.

  44. #1144

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj sljokicaa prvotno napisa Vidi poruku
    Da sigurno ima više u penu, meni uvijek ostane neka količina iako potrošim točno 450 ili koliko pakiranje već imam i pitala sam jednom davno doktoricu jel to normalno i ona je rekla da da, da je to višak za svaki slučaj.

    Orgalutran sam si ja davala normalno u trbuh pod 90 kao i sve druge lijekove. On jedino ima malo tuplju iglu pa mi je nekako teže bilo ubosti i ostalo bi mi malo crveno na mjestu uboda. Ja sam si u isto vrijeme davala gonal, menopur i orgalutran. Pošto mi je orgalutran najteže išao njega bi prvog riješila s jedne strane pupka, pa onda gonal i menopur s druge, iako mi nitko ništa posebno za to nije savjetovao, tako mi se nekako činilo najzgodnije.

    Da ja čuvam svoju bebicu i tepam joj da raste, u srijedu idemo kod doktora i nadam se da će sve biti uredu.
    Šljokica da, nisam znala to i nisam računala s tim. Sada ću paziti na to. Znači ja sam si iz idućeg pena trebala dati samo 50 IU još a ne 100 IU. Iskreno se nadam da ovo neće ostaviti nikkave posljedice.
    Hoće, sve će biti u redu. Polako i strpljivo, lijepo uživaj sada u blaženom stanju

  45. #1145

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    pozdrav ženice...evo me nakon 4 mjeseca pauze.. Cekam vješticu i kreće bockanje....
    Ima još Vas koje ste krenule

  46. #1146

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Pozdrav,
    Molim Vas pomoc, danas sam dobila proluton ampule i savjet da mi ih daje med.sestra.
    Moje pitanje je dal obavezno mora neka sestra ili to moze odraditi i mm kad se daje u misic odnosno debelo meso.

Stranica 23 od 23 PrviPrvi ... 13212223

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •