Stranica 2 od 23 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1146

Tema: samodavanje injekcija

  1. #51
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Evo ti još jedan link na filmić kko se otvara ampula. http://www.youtube.com/watch?v=aTN7w8pOUGI

    Ova rašpica nije potrebna, može i bez nje. Nas je to u početku najviše mučilo, i krvi je znalo bit.

  2. #52
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Odlično, hvala. Nije tako komplicirano. Ta tanka igla što se s njom pika, koje veličine mora biti, ako je to uopće važno?

  3. #53
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Tanka je i dugačka jedno 1-1.5 cm (po mojoj procjeni). To je vjerojatno ta vrsta koja ide pod kožu.

  4. #54
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Još jednom . U kojem si ti periodu?

  5. #55
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Nema na čemu. A ja sam u meni najgorem periodu. Čekam betu.
    Čak mi je pikanje draže.

  6. #56
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Bit će dobro. Ja ću zavibrati. kad vadiš betu? Oprosti nisam u tijeku, nije me bilo neko vrijeme, koliko ih se oplodilo, jeli boljela punkciija i koliko ih je vraćeno? Eto ja onako s neba pa u rebra, vjerojatno si već pisala o tome?

  7. #57
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Hvala! Klomifen + 4 menopura, 4 stanice, tri se oplodile, sve tri vraćene. Beta oko srijede. Punkcija ništa strašno, ja stisnem zube i to stoički podnesem.

  8. #58
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Javi se

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Vali, hvala na dodatnim uputama i savjetima oko pikanja. Gonal ili Menopur, svejedno jel da? Mislim, isto se mijesaju ampule?
    Rebeca, mozda bi bilo dobro da odes samo prvi dan kod sestara da ti bas pokazu (ili TM) pa ces onda biti sigurnija sama? Ja tako planiram. Nadam se da ce bit uspjesno. Nekako mi je to previse pikanja - skoro pola mjeseca, uh ... :/

  10. #60
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    annabell, nema na čemu. Ista stvar je i s gonalom samo što ne moraš kupovati nikakve šprice jer sve dobiješ u kutiji. I otapalo je već u šprici, nema staklene ampule. U uputstvima koja dobiješ s gonalom sve je detaljno objašnjeno.

    Možda nije loše prvi put otići sestri, makar je meni moja rekla da nemam šanse ja to sama. Pa sam se zainatila. I ženska u ljekarni me pitala: Pa nećete valjda sami?

    Sretno!

  11. #61
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    annabell, upravo tako previše pikanja, i ne možeš se nikuda maknuti, jer injekcije stalno trebaš primati. Pogotovo kad se sastanu obadvije. Tako sam i mislila napraviti, zamoliti ću gin. da mi napiše na papir kako se primaju, i otići ću u ambulantu da mi sestra pokaže. Prvi ili drugi put, onda ću ja pokušati sama, i radi posla i svega drugog. Gin. mi je rekao najbolje je pikati se ujutro između 8-9, a ja jedan dan prva, drugi druga smjena. Ili jednostavno negdje moram ići.

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    cure pikanje fakat nije nikakva mudrost a puno si vremena i zivaca pristedite s cekanjem po ambulantama itd. sjecam se da sam si ja stopericu davala u wc-u nekog restorana gdje smo s drustvom bili na veceri, zamislite da je netko otvorio vrata - odmah bi krenuli tracevi po 'metropoli'

    Ako ljek nije gotov za aplikaciju vec se prije treba 'muckati', ja sam koristila inzulinske sprice koje imaju jako jako tanku i kratku iglicu tako da zaista nista ne buba.

    Svim pikalicama i cekalicama bete drzim fike na rukama i na nogama

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hm... inzulinske sprice... dobra ideja.
    Ja cu preuzeti Gonal slijedeci tjedan pa cu vidjeti jel sve "u paketu". Decapeptyl je komplet pripremljen. Samo otvoris paketic i pikas. Sad se hrabrim da je to tako jednostavno... he, he... Ma vi ste me ohrabrile zapravo. Ne bih se uopce usudila da nisam procitala ovdje kako ste ipak moze! :D (cak i u restoranu, na poslu, u WC-u...)
    E da, Gonal ampule isto moraju biti u frizideru ili ne?

    Kada ici kupiti Ovitrelle? Unaprijed ili zadnji cas (kad vec pocnem s Gonalima)?
    Jeli Ovitrelle isto u gotovoj sprici?

  14. #64
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    anabell, Ovitrelle je već pripremljena injekcija, samo se pikneš i gotovo. Ne moraš kupovati u zadnji čas, slobodno kupi unaprijed i drži ga u hladnjaku.

  15. #65
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    annabell, gonal ne mora biti u frižideru. Ok mu je sobna temperatura (naravno, ako u sobi nije 35 stupnjeva )

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Znaci ne treba?
    Za Decap. su mi sestre rekle da bas mora u frizider. Pa si mislim, kad su ovakve vrucine... mozda bi i Gonal trebalo u frizider :? ... za njega mi nista nisu rekli.
    Ali ako vi kazete da ne treba, onda necu. Mozda bi i skodilo?
    Uh, sad kad sam napokon krenula, bojim se bilo sto pogrijesiti
    Hvala vam!

  17. #67
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    annabell ja nazalost mislim drugacije nebi skodilo da gonal drzis u frižideru,velike su vrucine,hladnoca nemože naskoditi

  18. #68
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Ja sam drzala Gonale u frizideru, cak su mi se malo smocile kutije uz rub frizidera pa su sestre komentirale, no niko mi nije rekao da sam krivo napravila sto sam ih tamo drzala. S obzirom na vrucine, i ako imas mjesta u frizideru, samo ti njih tamo spremi.
    Sretno!

  19. #69
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    meni je amblanta blizu i kad budem trebala uzimati injekcije ponekad ću otići do sestara a s druge strane kad sam vidjela djecu koja sama sebi daju inzulin upitala sam sebe zar ja nemogu sama sebi dati injekciju.tako da još nisam načisto ali kad mi bude trebalo riješit ću već nesto sa sobom u ovoj glavi :/

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Ma stavila sam ih u frizider, pa valjda nece skoditi

    Usput, gledala sam na YouTube neke filmice o samodavanju Gonala. Detaljno se pokazuje miksanje ampula, a injekciju (cca 1,5 cm) si daje pod kutem 90 stupnjeva. Netko je ovdje napisao da ide pod 45... hm, mozda sam i ja vec zbunjena od sve teorije. Ali zelim se pripremiti prije "prakse" jer, mislim si, kad dođe moj Dan i kad otvorim svoju prvu ampulu i špricu, ne želim više imati pitanja...

  21. #71
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    annabell, teško da se možeš pripremiti na sve prije prakse...
    Moje prvo samostalno miksanje Menopura bilo je čista katastrofa (iako mi se sve činilo vrlo jednostavno kad mi je u bolnici pokazala sestra...). Uspjela sam navući vakuum u špricu, pa mi je pola sadržaja šprice ni sama ne znam kako iscurilo, pa mi se onda u špricu navukao zrak, koji se nije dao istisnuti (u šprici 5 mll zraka, 5 mll otopine, a kad probam istiskivati zrak, kroz iglu kaplje...). Na kraju sam u jednom apokaliptičnom trenutku injektirala u sebe i zrak i otopinu, jer si više nisam mogla dozvoliti da gubim sadržaj iz šprice. I sad hodam po svijetu sa zračnim jastučićem u potkožnom tkivu stomaka
    Nakon ove dogodovštine, kad sam se malo smirila i kad sam uz pomoć mm i dragih prijatelja (nitko nije medicinske struke) izanalizirala što je pošlo po zlu, odlučila sam vježbati....napunila običnu čašu s vodom, uzela špricu i iglu i onda uvlačila vodu u špricu, pa zrak, pa istiskivala zrak, pa namjerno stvorila vakuum u iskorištenim ampulama Menopura....i tako sam se igrala dok nisam shvatila u čemu je kvaka....
    Sutradan je već bilo puno bolje, a 5. dan sam tako miksala Menopur, da mi je bilo žao što je stimulacija gotova, jer sam miksala ko prava....
    Anyway, puno sreće ti želim sa miksanjem i samodavanjem injekcija!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Superman, planiram ja prvo sestrama na poduku, bar dan dva . Ali u pocetku krecem sa Decapeptylom (makar su injekcije pripremljene). Ne znam koji dan ce mi doci M i kad cu poceti sa Gonalom, ali se nadam opet jedan dan kad cu moci prvo sestrama na poduku. Ipak, malo me strah (koji ce to tocno dan biti, hocu li stici, sto ako ne...), pa zato ovdje ispitujem da saznam sto vise u slucaju nuzde. Eto.
    Cini mi se da se moze puno nauciti iz dobrih filmica na YouTube-u. Ima li nek od vas link na neki dobar film - sa injekcijama kakve mi dobijemo?
    Amerikanci uglavnom snimaju te filmice, a vidim da oni imaju svakakvih razlicitih i lijekova, igli i pristupa... Dakle, bilo bi dobro naci filmic o davanju Gonala i to sa iglama koje mi dobijemo.

  23. #73
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Citiraj Vali prvotno napisa
    annabell, gonal ne mora biti u frižideru. Ok mu je sobna temperatura (naravno, ako u sobi nije 35 stupnjeva )
    gonale treba skladištiti na temperaturi do 25 stupnjeva, a ne 35, tj sada u ovo doba godine trebaju biti u frižideru, ali ne bi se smjele navlažiti kutije jer onda postoji da je vlaga ušla i u tabletu što može štetiti!

  24. #74
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    annabell, ja sam se jako razočarala u te filmiće, ja sam istraživala miksanje Menopura (za Gonal na znam), na stranici proizvođača ponuđen je filmić sa korištenjem tzv. "Q-cup"-a (a ja to nemam), da ne spominjem da pakiranje lijeka na internetskoj stranici potpuno drugačije izgleda od onoga što sam ja kupila u ljekarni... Zaključak: odgovarajućeg filmića za to što je meni trebalo - nema.
    A sad mi više i ne treba... brzo sam postala maherica

  25. #75
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa
    annabell, teško da se možeš pripremiti na sve prije prakse...
    Moje prvo samostalno miksanje Menopura bilo je čista katastrofa (iako mi se sve činilo vrlo jednostavno kad mi je u bolnici pokazala sestra...). Uspjela sam navući vakuum u špricu, pa mi je pola sadržaja šprice ni sama ne znam kako iscurilo, pa mi se onda u špricu navukao zrak, koji se nije dao istisnuti (u šprici 5 mll zraka, 5 mll otopine, a kad probam istiskivati zrak, kroz iglu kaplje...). Na kraju sam u jednom apokaliptičnom trenutku injektirala u sebe i zrak i otopinu, jer si više nisam mogla dozvoliti da gubim sadržaj iz šprice. I sad hodam po svijetu sa zračnim jastučićem u potkožnom tkivu stomaka
    Nakon ove dogodovštine, kad sam se malo smirila i kad sam uz pomoć mm i dragih prijatelja (nitko nije medicinske struke) izanalizirala što je pošlo po zlu, odlučila sam vježbati....napunila običnu čašu s vodom, uzela špricu i iglu i onda uvlačila vodu u špricu, pa zrak, pa istiskivala zrak, pa namjerno stvorila vakuum u iskorištenim ampulama Menopura....i tako sam se igrala dok nisam shvatila u čemu je kvaka....
    Sutradan je već bilo puno bolje, a 5. dan sam tako miksala Menopur, da mi je bilo žao što je stimulacija gotova, jer sam miksala ko prava....
    Anyway, puno sreće ti želim sa miksanjem i samodavanjem injekcija!
    Ovo je dobra ideja o vježbanju. Kako si uspjela izbaciti zrak vani, a da nisi istisnula svu tekućinu. Postoji li neka fora?

  26. #76
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    samo lagalo "lupkaj" po sprici dok se svi mjehorici ne maknu

  27. #77
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Da pojasnim slučaj koji je mene zadesio: tekućina se nalazi u igli, pa slijedi zračni sloj u šprici, pa nakon toga tekućina u šprici. I sad kad se to krene istiskivati, naravno, curi dragocjeni sadržaj iz igle....a da bi se ova situacija prevladala, potrebno je slobodno, namjerno povući još zraka u špricu, tako će se tekućina iz igle spustiti u špricu, nakon toga malo lupkati po šprici, kao što kaže regina78, da se sva tekućina "spusti" ispod zraka, i onda ponovno istiskivati zrak iz šprice, sve dok se sav zrak ne istisne i na vrhu igle se pojavi kapljica.... Eto, to su već male tajne velikih majstora
    I još nešto: kad otapalo utisnete u ampulu s praškastom komponentom, i kad otopinu povlačite nazad u špricu, kako bi izbjegli povlačenje vakuuma u špricu, kad ste već povukli sav sadržaj, lagano povucite praznu ampulu prema gore (a ne iglu prema dolje), začut će se mali "puf" i na taj način ćete spriječiti uvlačenje vakuuma u špricu.
    Sve ovo naučeno je na vlastitim pogreškama, tim je znaje dragocjenije

  28. #78
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    regina78, Superman uz vas sve djeluje jednostavno, a vidjet ćemo što će biti kad dođe vrijeme. Ja sam osjetljiva na bol jako. :/

  29. #79
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    ja stvarno nikad nisam imala tih problema sa spricom, jedino kad koristis kupljene sprice (kod menopura slucaj) onda treba cvrsto drzat spricu nakon ubrizganog sadrzaja, dok je vadis iz bocice, jer je vakum povuce nazad u bocicu, dok kod gonala dobijes puno bolju spricu kojoj se to ne dogadja...
    Superman jel ti minjas iglice, za ubrizgavanje sadrzaja veliku, a posli malu za bockanje?

  30. #80
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Superman jel ti minjas iglice, za ubrizgavanje sadrzaja veliku, a posli malu za bockanje
    Ovo sam i ja mislila pitati. I s kojim najmanje boli pikanje?

  31. #81
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    s onom malom inzulinskom od 1-1,5cm, dok sadrzaj vadis sa velikom, nedaj boze se s njom ubost

  32. #82
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj regina78 prvotno napisa
    s onom malom inzulinskom od 1-1,5cm, dok sadrzaj vadis sa velikom, nedaj boze se s njom ubost

  33. #83
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj regina78 prvotno napisa
    Superman jel ti minjas iglice, za ubrizgavanje sadrzaja veliku, a posli malu za bockanje?
    Pa naravno....velike igle za mixanje (ne znam točan promjer, ali ja sam koristila one sa zelenim ili ružičastim nastavkom), a za pikanje iglica za s.c. uporabu (sivi nastavak). Vjerujem da svi mi kupujemo iste igle u ljekarnama pa vam ove boje mogu pomoći kao orijentir

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    I ta mala (1,5 cm) onda ide pod kutem od 90 stupnjeva, naglim pokretom unutra pa polako istiskivanje? :?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    120

    Početno

    Evo jednog linka za samodavanje Gonala: http://images.google.hr/imgres?imgur...icial%26sa%3DN

  36. #86

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    120

    Početno

    Ovaj link je meni super i ja sam pomoću njega prvi put sebe bocnula.
    Samo hrabro, strašnije izgleda nego što u biti jest.
    Sretno!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    106

    Početno

    Ma Tia je sve to super opisala....
    Moj kratki dodatak
    - ampule otopine za menopur obavezno lomiti od oznake na "vratu" jer ono tanko staklo kida prste bez problema ako krenete nasuprot zarezanom dijelu.
    - ako slučajno malo i ubacite zraka ništa vam se neće dogoditi.... ali MALO.... da ovom napomenom koga ne ubijem
    - Pogodite li kapilaru, ništa strašno osim male modrice... MM je moju komentirao kao vrlo seksi (a možda je u pitanju bila i kraća apstrinencija jer meni igle ubiju volju za seksom) 8)
    - Decapep zna malo zaboliti pri ubadanju.... ja naišla na malo tuplje igle ali ne odustajte... i čekić ako zatreba.... osim lagane tjeskobe veće opasnosti i bolova neće biti (jer ćete biti presretne i ponosne što je poduhvat uspio)
    - Moje favorite inekcije su cetrotide jer imaju nadnaravno malu i tanku iglu pa samo kliznu, uz to su spakovane mali alkoholizirani rupčići, igla velika, igla mala i to s navojem pa ne može doći do prekida veze

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    120

    Početno

    Ovaj link je meni super i ja sam pomoću njega prvi put sebe bocnula.
    Samo hrabro, strašnije izgleda nego što u biti jest.
    Sretno!

  39. #89
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo ja sam večeras došla doma sa injekcijama. Bila sam kod dr. i rekao mi je da sve držim u frižideru u ladici na dnu frižidera osim flastera. Rekao mi je da bi bilo dobro 30 min. prije pikanja izvaditi iz frižidera. Malo me frka lova, jedva čekam kad ću dati prvu ili drtugu
    Zanima me kade se obično lijepe ovi flasteri estraderm?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    k&s, pogledala sam jučer link koji šalješ. Stvarno je super. Takav Gonal i mi dobijemo? Jedino mi nije sasvim jasno kako pripremiti otopinu sa dvije ili tri ampule. Pretpostavljam da, kad napravis jednu otopinu, s tom otopinom baratas ispocetka kao s onom pocetnom spricom s otapalom - ponovo sve ispustis u drugu ampulu, pa nazad i tako i treci put ako trebas 3. Jel tako?

  41. #91
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    annabell, upravo tako. Do tri praha možeš otapati u jednom otapalu.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Evo, javljam vam da sam uspjela! Danas mi je vec 5. dan Decapeptyla. Dva mi je dala sestra, a dva sam si sama!! Ma ruka mi se tresla i bilo mi je jako vruće, ali imala sam hrabrosti samo zbog citanja vasih iskustava i ohrabrenja. Hvala vam!
    Nakon Decapeptyla prelazim na Gonal i cu probati to otapanje. Zasad mi se cini OK, samo da ne navucem previse zraka dok povlacim iz ampule u špricu?
    Ima li kakvih nuspojava od Decapeptyla i Gonala? Kako ste se vi osjećale općenito fizički/psihički te dane?

  43. #93
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    I ja sam od sutra samopikalica

  44. #94
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    annabell, bravo! Vidiš da nije frka. Ja ti ni od čega nemam nikakvih nuspojava, ni fizičkih ni psihičkih.

    tikica, sretno s pikanjem!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala
    Tikice i ti to možeš, vjeruj mi. Ja sam od onih koje su padale u nesvjest od vađenja krvi i NIKAD nisam gledala iglu koja ulazu i moju žilu ili kožu. A sada... istina, ruke mi se još tresu i malo pecka na kraju ali, to je to!
    I pitala sam sestru za te kapilare. Veli da se mi pikamo u tako debelo potkozno tkivo da nema sanse da pogodimo kapilaru tj. da ne treba onako povuci spricu prvo malo van. Ja to ne radim.

  46. #96
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ja sam prvi put skoro u nesvjest opala kad sam se sama piknula....a sad mi se vise ni ruke ne tresu
    Sad si to cak i kad sam dezurna na poslu, u wc-u nabrzaka ko narkic zviznem jednu
    Bitno da je u isto vrijeme......

  47. #97
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Boli li igla dok se bodeš Kako mi se bliži dan ja sam sve gora. Pogotovo što u petak trebam početi primati, a u subotu idem na put. Moram sama u subotu se piknuti, nema me tko drugi, rano idemo :?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    S jednom rukom stisni kožu (šlaufić) i pikni u taj nategnuti dio. Mene sam ulazak igle uglavnom ne boli, ali me negdje na pola istiskivanja (Decapeptyla zasad) počne peći onako ispod kože i takvo peckanje/bol se nastavi još oko minutu nakon vađenja igle, valjda dok se sva tekućina nekako "raziđe" po kožom.
    Rebeca, meni je bilo najvažnije da mi prvi put da netko educiran (sestra) da zapamtim kakav je osjećaj, ono, kad je sve kako treba, tako da kad si sama dajem, da ne pomislim da sam nešto krivo napravila ako me npr. tako zapeče malo.
    Uglavnom, zapamti si da samo trebaš dobro pripremiti iglu (da nema zraka) i biti odlučna kod ubadanja. I da ništa ne možeš napraviti krivo jer dužina igle je tako mala da nigdje ne može krivo otići, dakle nema šanse da pogriješiš.
    Sretno!

  49. #99
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Iglu ubodem do kraja?

  50. #100

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    120

    Početno

    Ja sam iglu ubola do kraja i onda je malo povukla unazad. Vodi računa samo da istisneš sav zrak (lupkaš prstima po šprici dok mjehurići zraka ne dođu na vrh i onda istisneš zrak).
    Samo hrabro.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •