Stranica 13 od 23 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1146

Tema: samodavanje injekcija

  1. #601
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Podižem malo ovu temu...
    Zahvaljujem se svim curama na detaljnim uputstvima i savjetima zbog kojih sam uspjela dati samoj sebi Decapeptyl
    I jedno pitanjce: može li se započeti s dvije kutije Decapeptyl-a, a onda nastaviti sa Dipherelinom? Da li bi smetalo, vidim da je sastav isti- triptorelin acetat?

  2. #602

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    fresia mislim da ne bi trebao biti nikakav problem, ako nakon Decapeptyla nastavis s Dipherelinom jer to je po sastavu isto, razlika je samo u tome sto je prvi vec pripremljena otopina, a drugi je u prahu kojeg prije upotrebe treba otopiti. Da je meni pofalilo Decapeptyla i ja bih sigurno nastavila s Dipherelinom, jer se on jedino moze nabaviti u Mariboru.

  3. #603
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Molim komentar ako neko ima više iskustva.
    Nakon današnje injekcije Decapeptyla, mjesto davanja je pomodrilo u tamnoljubičastu boju i bolno je (širina modrice je 2,5 cm).
    U čemu sam pogriješila?

  4. #604
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    i meni je jednom bilo tako ,od njih 9 komada jednom sam drugacije , valjda , se piknula i eto ti modrice....ne se brinuti...
    ja sam imala goste u vrijeme kad si dajem i pozurila sam ,valjda od toga mi sve poplavilo....nisam se brinula....

  5. #605
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    fresia, ja sam u istom postupku imala i decapeptyl i diphereline, i po naputku dr-a (LJ), a moja je preporuka uvijek stisnut vaticom nakon uboda, baš da se izbjegnu hematomi.

  6. #606

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj fresia prvotno napisa Vidi poruku
    Molim komentar ako neko ima više iskustva.
    Nakon današnje injekcije Decapeptyla, mjesto davanja je pomodrilo u tamnoljubičastu boju i bolno je (širina modrice je 2,5 cm).
    U čemu sam pogriješila?
    Mozda si pogodila neku zilicu, ali ni ne mora biti. Meni se to u prvom postupku desilo jedanput, u drugom ni jednom, a u ovom trecem sam puna modrica! Tko bi ga znao zasto, ali u svakom slucaju ne trebas brinuti da si bilo sta pogrijesila. Jedino sto mozes, ako ti se da, je prilikom uboda i prije istiskivanja sadrzaja aspirirati tj. izvuci malo klip sprice da vidis ima li sta krvi, pa ako slucajno ima promjeniti mjesto uboda.

  7. #607
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Hvala cure svima
    Baš sam bila zabrinuta, danas je pocrnila modrica...
    Aurora, upravo mi se desilo da sam juče nakon uboda aspirirala krv i onda sam piknula na drugo mjesto...
    Neću dozvoliti da me ovo obeshrabri, ostale su išle odlično, ne pozna se mjesto uboda.
    Preživjeću, nadam se...

  8. #608
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    fresia, to je bila slučajnost, ne vjerujem da ćeš opet pogoditi žilicu, stisneš li malo špekić na trbuhu (ako ga imaš)?

  9. #609
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    imam nešto špekića kojeg stisnem pa bocnem , ali sam izgleda bila baksuz da pogodim kapilar ili šta već... nadam se da neću opet
    hvala

  10. #610
    norah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    54

    Početno

    ja sam počela s Decapeptylom i gonalima
    1+3
    da li se to mora svaki dan u isto vrijeme ili????

  11. #611
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj norah prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam počela s Decapeptylom i gonalima
    1+3
    da li se to mora svaki dan u isto vrijeme ili????
    mora! pola sata gore-dolje nije problem.

  12. #612
    norah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    54

    Početno

    znači kad počmem s tim, nakon 15-17 dana je transfer, ili su 2 ciklusa.
    meni je dr dala termin kraj 10 mj a dobila sam stvari i sestra mi odmah dala D....
    majko moja, cijela sam pod stresoj jel to tako treba biti...
    nisam pila nikakve tablete prije, jesam li trebala...
    kako je to sve zbrčkano, nitko da objasni....

  13. #613
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    norah a da li ti je sestra odmah i zakazala termin za 1. uzv?
    Malo mi je čudno da se počnest bost, a ne znaš kad ćeš na uzv.

  14. #614
    norah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    54

    Početno

    je, rekla mi je danas 8 dan ciklusa, dakle, prvi dan je 1 decap...
    2 1 decapept + 3 gonala itd, od 5 dana je 1 dcp + 2 gonala, sve do 8 dana kada je ultrazvuk...
    dalje ne znam, al sam se uspaničarila toliko da sam zvala doktoricu, koja je rekla da je sve ok...da je DUGI'
    proces...
    naravno i dalje ne razumijem al bar je kako treba....
    od stresa mi i stvari stale...ili je to od inekcije..
    znate li vi jel od inekcije stane....!!!!

  15. #615

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    frendica me zvala da ju pikam s necim sto se mjesa (posto nisam u tim vodama nisam zapamtila kako se zove)
    koliki obicno budu omjeri? koliko dana se daje?

  16. #616
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Angelina, može 2:1 (prah: otopina), ne mora 1:1 kako je pakirano, a traje po 10-tak dana ili nešto malo više.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 11.10.2010. at 21:25

  17. #617

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    hm...to onda idu 2 praha u jednu otopinu?
    kak to izvesti?
    navuci otopinu, staviti u prah, zmuckati, izvuci, spricnuti to opet u drugi prah, zmuckati opet i pikati??
    ili sam sve nesto krivo skontala??
    i znaci to bi trbealo uvijek u isto vrijeme??

  18. #618

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    31

    Početno

    Angelina_2 nisi ništa krivo skontala, nego tako kako si napisala. Pikice treba davati uvijek u isto vrijeme, a tolerancija je 1 sat. Sretno!

  19. #619
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ja sam smiksala sva tri Gonala sa jednom otopinom, peklo nije ništa, a postupak si dobro opisala.

  20. #620
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Čitam i upijam....znači, Gonale si moram uvijek davati u isto vrijeme?Dr mi nije ništa rekao o tome, pa nisam znala.Danas me je on piknuo, a sutra i u ponedjeljak ću sama, pa u utorak opet on...Pitam jer me je danas naručio u 13 sati, a piknuo me oko 13:40...i ništa nije rekao da se moram u isto vrijeme...a u utorak ću k njemu oko podne i pikanje će biti tada...tako da već tu vidim lagani otklon...Hvala

  21. #621
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Gonali idu između 17 i 18 h, tako piše i na protokolu. A Decapeptyl nije važno, mada sam si ja zbog jednostavnosti i zbog neopterećivanja raznih termina davala sve u 17.30, pa da bude baš u sridu. Ako si one druge dane daješ sama, nastavi i dalje. Treba biti kako tebi odgovara, a ne njemu. Ako sam mogla i ja, vjeruj mi mogu svi

  22. #622
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    Gonali idu između 17 i 18 h, tako piše i na protokolu. A Decapeptyl nije važno, mada sam si ja zbog jednostavnosti i zbog neopterećivanja raznih termina davala sve u 17.30, pa da bude baš u sridu. Ako si one druge dane daješ sama, nastavi i dalje. Treba biti kako tebi odgovara, a ne njemu. Ako sam mogla i ja, vjeruj mi mogu svi
    Hvala, Snekice! Ja sam procitala na forumu samo da Gonali uvijek idu u isto vrijeme, pa sam se drzala vremena u koje me je dr L jucer pikao i dala sam si Gonale i danas u 13.30.Meni on nije nista specificirao u koje tocno doba moram dati. E sada, buduci si moram davati po 2 ampule, mogu ih dati s jednom injekcijom...ali ne stane sad sadryaj, tj malkice mi ostane u jednoj bocici...Znaci li da trebam ipak dvije injekcije, tj dva pikanja ili nije bitno ako mrvicu ostane u bocici? Puno hvala

  23. #623
    nana1976 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj Darkica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, Snekice! Ja sam procitala na forumu samo da Gonali uvijek idu u isto vrijeme, pa sam se drzala vremena u koje me je dr L jucer pikao i dala sam si Gonale i danas u 13.30.Meni on nije nista specificirao u koje tocno doba moram dati. E sada, buduci si moram davati po 2 ampule, mogu ih dati s jednom injekcijom...ali ne stane sad sadryaj, tj malkice mi ostane u jednoj bocici...Znaci li da trebam ipak dvije injekcije, tj dva pikanja ili nije bitno ako mrvicu ostane u bocici? Puno hvala
    Evo da ti kažem i ja sam na gonalima kod dr.A i sestra mi je jučer dala 1 otopinu i 3 praha (s jednom otopinom u jedan prah i sve zajedno u drugi prah sve izvući i opet u treći prah. Rekala mi je da sve moram izvući malo nakreneš bočicu i iglu s vrhom u sami kraj i tada izvuci. A što se tiće vremena davanja otprilike u isto vrijeme kao i prvu.
    Pošto mi je ovo drugi postupak nije mi puno više objašnjavala, ali mi je zato prvi put dala da sama probam sve navući čak me je pitala da li želim se i sama ubosti, ja sam rekla neka hvala kod kuće ću. I naravno uspjeh.
    Nadam da te nisam ugušila i da sam ti barem malo pomogla.

  24. #624
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Darkice, trebala bi sve pokupiti, ne kužim kako (gdje) ti ne stane? Možda ti je premala šprica pa trebaš uzet veću?

  25. #625
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Citiraj nana1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da ti kažem i ja sam na gonalima kod dr.A i sestra mi je jučer dala 1 otopinu i 3 praha (s jednom otopinom u jedan prah i sve zajedno u drugi prah sve izvući i opet u treći prah. Rekala mi je da sve moram izvući malo nakreneš bočicu i iglu s vrhom u sami kraj i tada izvuci. A što se tiće vremena davanja otprilike u isto vrijeme kao i prvu.
    Pošto mi je ovo drugi postupak nije mi puno više objašnjavala, ali mi je zato prvi put dala da sama probam sve navući čak me je pitala da li želim se i sama ubosti, ja sam rekla neka hvala kod kuće ću. I naravno uspjeh.
    Nadam da te nisam ugušila i da sam ti barem malo pomogla.
    Hvala, nana1976! U tome je stvar, jer ja sam slijedila upute te sam svaki Gonal F otopila jednom otopinom, ali sam (patnjakovićka) mislila da će mi oba sadržaja stati u istu špricu.E pa nisupa sam se piknula dva puta...Ali, pozitivna je stvar da me ništa ne boli niti peče kada se pikamAli, od sutra sam pametnija i krećem po novome - jedna otopina otapa jedan Gonal F, taj sadržaj uzmem u špricu i njime otopim drugi Gonal F i sve si dam jednim pikanjem
    Hvala nana1976 i mare41

  26. #626
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Bravo Darkica!

  27. #627
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo Darkica!
    Hvala, mare41!

  28. #628
    nana1976 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    117

    Početno

    Hvala nadam da sam pomogla.

  29. #629
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Citiraj nana1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala nadam da sam pomogla.
    nana1976, puno si pomogla...upute su ti savršene

  30. #630
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Podižem malo temu, trebam savjet. Jučer sam miješala menopure pa su mi se stvarali u bočici mjehurići (puno malenih) i jedva sam izvadila iglicu jer se stvarao neki otpor pa se tekućina opet slijevala u bočicu (što je stvaralo još više mjehurića). Trebam mi savjet kako to izbjeći? U zadnjem postupku nisam imala toliko tih problema, valjda sam ispala iz štosa.

  31. #631
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    anddu, pokušavam se sjetiti kako da izbjegneš taj podtlak-nema puno mućkanja-napuniš i izvučeš, ako te zeza otpor podtlaka, samo vrati sadržaj natrag i onda ponovo-brže i do dna, nadam se da sam pomogla.

  32. #632
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    probaj odvojit špricu od igle, al dok je bočica okomito, da ne iscuri sadržaj, trebao bi taj zrak izaći. ili u špricu navuci zrak pa ga istisni u bočicu i onda spusti iglu i vuci sadržaj. nadam se da si razumjela, teško mi je napismeno

    a mjehurića se rješiš tako da kuckaš s dva prsta da se spoje pa ih istisneš van
    Posljednje uređivanje od tua : 08.01.2011. at 17:48

  33. #633
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Hvala cure, ma nekako sam se jučer snašla. Zapravo se mjehurići (pjenica) stvaraju u inekciji kad izvlačim sadržaj, pa prije drugog i trećeg menopura dobro izlupkam inekciju da svi mjehurići nestanu pa tek onda idem dalje. Prvi dan mi je dio sadržaja završio izvan bočice pa sam se zato prepala da ne bude tako i dalje

  34. #634

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    58

    Početno

    Ja se danas prvi put piknula - baš sam ponosna sama na sebe! Istina, bilo je priprema, pa je MM miksao gonale jer su se meni ruke previše tresle, ali ipak smo na kraju uspjeli to napraviti sami. Sutra će već biti lakše. Bitno da je krenulo.

  35. #635
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Bliži se moj prvi stimulirani ivf. Neke su mi cure već objasnile da trebam šprice od 2 ml,pogledala sam i filmiće i nadam se da ću se uspijeti piknut sama. E sad,kad se prića o iglama vidim da svi spominju male za bockanje i velike za miksanje. Je li dovoljno reći male i velike u ljekarni kada budem kupovala?

  36. #636
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Da se pohvalim,danas sam si već drugi dan sama dala Decapaptyl i Menopur. No, kako sam ja inače sklona napravit problem tamo gdje ga nema, to sam napravila i sada. Zato vas molim da me razuvjerite da je ovo što mi de dogodilo ok. Ovako, smučkala sam jednu otopinu s tri Menopura i kad sam špricu okrenula vertikalno kako bi ju prstima lupnula da izađe zrak, primjetila sam da je sastav iz šprice počeo kapkati prema van ( dakle dvije kapi su mi kapnule na ruku, a sadrržaj u šprici nije bio 1 ml nego 0.8. Naravno, slijedeći scenarij u mojoj glavi je da će se to možda dogoditi i sutra i prekosutra i do kraja stimulacije i da ću zbog toga imati slabiju reakciju. Kasnije sam na kratko zaspala i sanjala da sam na folikulometriji i da je dr. komentirao kako nemem niti jednog folikula!

  37. #637
    medena8 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    337

    Početno

    Citiraj delfin prvotno napisa Vidi poruku
    Da se pohvalim,danas sam si već drugi dan sama dala Decapaptyl i Menopur. No, kako sam ja inače sklona napravit problem tamo gdje ga nema, to sam napravila i sada. Zato vas molim da me razuvjerite da je ovo što mi de dogodilo ok. Ovako, smučkala sam jednu otopinu s tri Menopura i kad sam špricu okrenula vertikalno kako bi ju prstima lupnula da izađe zrak, primjetila sam da je sastav iz šprice počeo kapkati prema van ( dakle dvije kapi su mi kapnule na ruku, a sadrržaj u šprici nije bio 1 ml nego 0.8. Naravno, slijedeći scenarij u mojoj glavi je da će se to možda dogoditi i sutra i prekosutra i do kraja stimulacije i da ću zbog toga imati slabiju reakciju. Kasnije sam na kratko zaspala i sanjala da sam na folikulometriji i da je dr. komentirao kako nemem niti jednog folikula!
    Evo da te utješim, ja sam se u oba svoja postupka bockala sama, doduše samo Menopurima i scenarij je gotovo uvijek bio takav kao kod tebe! Nije se dogodilo ništa strašno, 1. put su mi punktirali 6 JS, a danas čak 9 !!! Samo hrabro i neopterećeno nastavi gdje si stala!

  38. #638
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Medena8,uh...sad mi je već lakše. Hvala ti. Sretno u postupku.

  39. #639
    medena8 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    337

    Početno

    Citiraj delfin prvotno napisa Vidi poruku
    Medena8,uh...sad mi je već lakše. Hvala ti. Sretno u postupku.
    Nema na čemu, uvijek! Hvala tebi , čekamo vijesti kad je transfer i vjerujemo u najluđi mogući tulum u lab.-u

  40. #640
    Leva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Sinoc sam si dala prvu injekciju Decapeptyla. U cijeloj frci sam zaboravila na zrak i samo sam si je onako pripremljenu istresla u stomak...Valjda nisam nesto zabrljala? Nema podliva, mjehurica samo se malo primjeti tackica gdje sam se piknula.

  41. #641
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Leva, ja sam prije postupka pitala svoju dr. da li je opasno ako malo zraka ostane u šprici. Ona je rekla da je to opasno samo ako se pikaš u venu, a mi to ne radimo. Znači trbuh je bezopasna zona, ali ja ipak istisnem zrak.

  42. #642
    Leva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Hvala na odgovoru, mislim da cu veceras biti u stanju istisnuti zrak prije nego sto me uhvati panika

  43. #643
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    hop, malo podižem.

    Uskoro krećem u pothvat samobockanja, pa naravno imam hrpe upitnika iznad glave.

    Pitanja za cure koje su prošle postupke u Mb - jel prekasno da si decapeptyl pikam u 10 navečer. To mi je jedina sigurna varijanta da ću biti doma i moć si u isto vrijeme dati lijek?

    Što kad se uvedu i gonali, treba biti neki razmak između gonala i decapeptyla i može li gonal prije decapeptyla se dati?

    Sa ostatkom pitanja se javim u hodu...

  44. #644
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja nisam bila u mb, već u cita i davala sam inekcije oko 21 sat. najprje decapeptyl, pa bi smutila gonal, i ubola se otprilike 15ak minuta iza decapeptyla. decap. u jednu stranu stomaka, gonal u drugu, pa sutra obrnuto.
    ne znam jesam li pomogla...

  45. #645
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    fala pinky. Ma s decapetylima koji su gotovi nemam nikakvih problema (piknuo me jednom mm kad sam bila u postupku na vv - tamo daju to nakon transfera), i vele iz MB da je poželjno navečer, ali me muče gonali i mućkanje, pa sam mislila 28. kad idem na prvi uzv nažicati sestru da mi za prvi put pokaže, a onda po tome ispada da bi sa gonalima išla prije decapetyla u toj fazi pikanja (kad se daju i gonali i decapeptyli)

  46. #646
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ma smućkati gonale je stvarno prelako. i gonali su puno finije inekcije od menopura, lakše se i mute.
    top lista lako samodavajućih inekcija:

    1. decapeptyl - divota, samo se ubodeš. treba stajati u frižideru, pa preporučam da ga izvadite pola sata prije uboda, jer inače zna peći. ako zapeće, usporite davanje.
    2. ovitrelle 2u1 - dakle već pripremljena šprica, isto divota - koliko se sjećam - isto treba stati u frižideru.
    3. gonal - ugodne inekcije, lako se mute, čuvajte neiskorištene šprice (ja sam se još 2 ivf-a na menopurima bola sa gonal špricama, samo bi istisnula gonal otopinu i ubacila mp otopinu, jer su inekcije jako ugodne za ubost se) jer ako vam promijene terapiju sa gonala na mp, dobro će vam doći. koliko se sjećam - isto treba stati u frižideru.
    4. cetrotide - još jedna mućkalica, ali za razliku od mp, ugodna igla, dolazi u pakiranju. nakon uboda može vam se pojaviti reakcija u vidu crvenila i otoka, što je vrlo uobičajeno i ne trebate se zabrinjavati. ne češite, iako svrbi
    5-6. menopur i ovitrelle koje nisu 2u1 - mp je katastrofa i za razbijanje bočice sa otopinom (pazite da se ne porežete), pa zbog nekvalitetnih plastičnih inekcija iz ljekarne koje skupljaju mjehuriće pri vrhu.... ovitrelle isto, ako se inekcija kupuje u ljekarni.
    7. fragmin - inekcija ugodna izgleda, sve je već spremno, treba se samo ubosti, ali je daleko najneugodnija inekcija koju sam davala. za raziku od gore navedenih, u heparinskim inekcijama zrak se ne smije istiskati prije uboda, već na kraju "uštrca" tekućinu duboko u meso, tako da ćete imati puno manje podljeva, modrica i kvrgi (tipične reakcije za heparinske inkekcije pri nepravilnoj upotrebi, za razliku od hormonalnih). mjesto uboda se nakon uboda ne smije ničim tretirati da ne bi došlo do istih reakcija. peče ko sam vrag, ali se stisnu zubi i prođe nakon minut-tri

    sve navedene inekcije se daju potkožno, u stomak. kod svakodnevnog bodanja poželjno je mijenjati strane uboda. stomak se uštipne i inekcija se uvede pod kutom od 45.
    obavezno provjerite trebaju li inekcije stati u frižideru. na 1. aih sam morala baciti ovitrelle jer mi je stajao mjesec dana van frižidera.
    ako putujete a inekcije moraju biti u frižideru, kupite mali frižidrić za izlete.

  47. #647
    maza975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    83

    Početno

    Sama si dajem injekcije, ali sam od zadnjeg puta (9mj) zaboravila, moram si dati 3 menopura i nisam više siguran da li to mješam sa 1 ili dvije otopine?

  48. #648

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj maza975 prvotno napisa Vidi poruku
    Sama si dajem injekcije, ali sam od zadnjeg puta (9mj) zaboravila, moram si dati 3 menopura i nisam više siguran da li to mješam sa 1 ili dvije otopine?
    3 ampule idu u jednu otopinu.

  49. #649

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    I ja sam na menopurima,u Ri su mi rekli da mjesam 3 menopura sa dvije otopine

  50. #650
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    mrkvice, 3 mp idu na 1 otopinu. nema se smisla bosti 2x. 1 otopina može primiti 3 praška, to čak piše i na lijekovima, tako da nema potrebe da miješaš sa 2 otopine

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •