Stranica 18 od 23 PrviPrvi ... 81617181920 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 1146

Tema: samodavanje injekcija

  1. #851
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam se bola u trbuh.
    Imaš na youtube dosta vodiča, samo upiši decapeptyl (a i na ovoj temi imaš dosta dobru razradu u tesktualnom obliku ).

  2. #852
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam davala u ruku,bez stiskanja koze. Rekao mi dr da stavim iglu na kut 45stupnjeva u odnosu na kozu (ruku)
    Posljednje uređivanje od Vrci : 26.03.2013. at 11:16

  3. #853

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj mima32 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure. Početnik sam u MPO vodama i krenuli smo sa stimulacijom za prvi IVF. Danas sam išla na Sv. Duh da mi daju prvi Decapeptyl, al vidim da to izgleda jednostavno pa bi si ja sama davala. E sad, ona mi je dala u ruku, a ne znam kolko mi je spretno sama si davat u ruku. Ne mogu istovremeno prije uboda stisnut kožu il to nema veze. Ili ja mogu nastavit davat si u trbuh? Al i to bi da mji netko pokaže... Ovo u ruku sam vidjela kako ide. Ili mogu u ruku bez tog stiskanja kože...
    mozes u trbuh, lijevo ili desno cca 3 prsta od pupka. primis injekciju desno rukom izmedju palca i kaziprsta, lijevom primis kozu na trbuhu (tj. malo spekeca ulovis) i pod kutem od 45-70 stupnjeva zapiknes iglu do kraja. pustis kozu, tj spekec, lijevo rukom primis spricu da ti ne bijezi i desnom istisnes polako sadrzaj.

  4. #854

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Hvala vam cure na brzim odgovorima

  5. #855

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Opet ja. Imam jednu nedoumicu. Upravo sam bila na pikici ali u domu zdravlja i sestra mi je dala malo vise nego jucer u bolnici. U misic ruke. Zar ne ide decapeptyl nize ispod misica? Ona kaze da ide misicno a ja mislim da nije u pravu. Nadam se da ta jedna injekcija ne moze nista zeznut

  6. #856
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ne ide u misić nego potkožno čudi me da sestra to nije znala?

  7. #857
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Najbolje se ti sama pikaj ovako kako ti je bubekica objasnila stvarno nije nikakav problem u trbuh samo stisneš kožu i zabodeš iglicu do kraja koliko ide i ispustiš (sve ti je spremno ne moraš ništa sama miksati)

  8. #858

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Ma mislim da i budem. A sestra mi je sve lijepo objasnila, ista ta koja mi dade u mišić, i za trbuh i za nogu i za ruku (jedino za ruku na krivom mjestu, po mome previsoko). Nadam se da ta jedna neće negativno utjecat. Nije bitno ako sam 2 dobila u ruku, da ja nastavim s trbuhom? Baš sam dosadna, al bolje utvrdit gradivo. I hvala još jednom svima

  9. #859
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ove decapeptyle male zapremnine (mislim da je riječ o nekih 0.1mg) što bodemo svaki dan u svrhu IVF-a si svi dajemo potkožno, tako piše i u uputama.

    E sad, moguće da ta doktorica ima iskustva s davanjem decapeptyla u neke druge terapijske svrhe, tipa postoji neka depo injekcija s većom dozom decapeptyla koja se šuta intramuskularno pa polako otpušta djelovanje
    Ako neka forumašica ima iskustvo s bodenjem deca u mišić neka nam se javi s obrazloženjem!

    A ja bih na tvom mjestu nastavila potkožno...u trbuh...i sama vidjet ćeš da je tako najjednostavnije.

  10. #860

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Ma od sutra sam sam svoj gazda. Samo se nadam da ova jedna nije ništa zeznula...

  11. #861
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Mima ne brini, ta igla je prekratka da bi ušla u mišić, mene je dr pikao i pikao je posvuda po nadlaktici, i gore i dole.. i to pod 90... i sve je bilo ok

  12. #862

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Piknula se ja danas sama. U nadlakticu. Nadam se da sam dobro izvela al nekako mislim nemam tu sta pogrijesit. Zasto ovisit o drugima a to je tako jednostavno. Hvala cure na savjetima

  13. #863

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Drage cure, krećem s pikanjem i prva dva dana trebam se bockati sa po 4 ampule Gonala dnevno. Tu količinu bi trebala razrijediti sa dva otapala - to znači da se moram 2 puta piknuti?
    Ili možda dvije tekućine stanu u iglu? :D

    Malo me frka, prvi put pa dvaput...

  14. #864

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    ako imaš špricu od 5 ml sve u nju stane, znači 2 otapala i 4 praška, i jedno pikanje...

  15. #865
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Meni su u Citu miksali 4 gonala u 1 otapalo.
    A čula sam i teoriju po kojoj su 2 otapala u jednoj šprici previše za supkutano davanje. Od jedne sestre na hitnoj.

  16. #866

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Hvala na infu cure! Onda ću i ja 4 gonala s jednom ampulom

  17. #867
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Jutros sam si davala cetrotide, i izgleda da sam jos bila pospana i napravila glupost, ali izbilo mi je crvenilo i svrbi me, nisam sigurna da li me komarac uspio bas tu upiknut ili sam ja to kriva... Jel se dogodilo kome tak jos??

  18. #868
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj tina_julija prvotno napisa Vidi poruku
    Jutros sam si davala cetrotide, i izgleda da sam jos bila pospana i napravila glupost, ali izbilo mi je crvenilo i svrbi me, nisam sigurna da li me komarac uspio bas tu upiknut ili sam ja to kriva... Jel se dogodilo kome tak jos??
    Samo svaki put.

  19. #869
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Samo svaki put.
    Bas sam se s oprostenjem usr... Nestalo je pa sam se smirila...

  20. #870

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Cure, kamo sa iskorištenim injekcijama ?????

  21. #871
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Možeš dati u ljekarnu, oni bi trebali primati takve stvari.

    Ja sam mislila njima odnijeti, na kraju sam dala sveki koja je med.sestra u bolnici

  22. #872

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Hvala na odgovorima,pitala sam u ljekarni,primaju takav otpad.

    Danas cu postat pikalica,prvi put cu si dat injekciju,danas oko 14h idem po njih,znam samo da bi trebala primat po 2Gonala. Jucer sam se isplakala kao kisna godina jer sam saznala da ih moram primat popodne kada mi muza nema doma pa cu se morat sama upustit u tu avanturu. valjda cu uspjet.

  23. #873

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    cure ,dobro večer kao prvo ..molila bi jednu pomoć ..dobila sam puregon injekcije 3x na dan tj .rekli su mi u isto vrijeme se bocnut ,pa nisam skužila da li 3 dozice stavite u jednu injekciju i jedan boc ili se tri puta bockate ?znam malo glupo pitanje pretpostavljam da se iz dozica uvuče tekućina i jedamput bocne ?

  24. #874
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Nisam vidjela puregon ali mislim da su iste ampulice kao za Gonal i Menopur? Dakle, tri praha u jednu tekucinu - jedan ubod.

  25. #875
    tantolina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    221

    Početno

    Puregon su mjesavine vec u ampulicama...nije prah i otopina.....uvuces jednu po jednu otopinu u spricu i jedan boc....malo pecka ali nije strasno...samo oprezno sve lijepo izvuci jer je malo tekucine u ampulici...sretno

  26. #876

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    joj super ,hvala na odgovoru ,malo me strah mislim da ću u bedru ,ipak mi trbuh veći bauk a inače se rušim na vađenje krvi ,bitno da je jedan ubod da nisu tri kako sam ja skužila ,baš sam zbuki

  27. #877
    tantolina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    221

    Početno

    Meni je bilo lakse u trbuh nego u bedro....jednom sam probala u bedro i bolio me misic jos jedan sat kasnije...u trbuh me ne boli nis...malo protrljam poslije uboda i to je to...

  28. #878

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ja sam probala u bedro i jako me je bolilo, pa sam u trbuh i malo pece ali brzo prodje..

  29. #879
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    podižem temu trebam pomoć iskusnih!! Jučer bila u ZG i dobila Puregon pen, čekam slijedeću M i kreće pikanje koje se čini vrlo jednostavnim, prvi mi je put, ali mislim da ću znati..nego imam jedan drugi problem..radim uglavnom popodnevne smjene a pikanje je između 16 i 18h, nije problem otići do toaleta i sve izvesti nego, lijek koji je u jednoj ampuli konstantno u penu , treba biti na temperaturi od 2-8° znači ja ću ga nosakat u torbi od 13h do 19h i dok dođem kući, jer putujem na posao bit će najranije 20h? znači zabrinjava me pravilna pohrana lijeka..šta mi je činiti, nekako ne bih uzimala bolovanje u toj fazi...ima li tko sličnu situaciju?

  30. #880

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Na poslu nemas frizider? A moze posluziti i mala frizider torba s jednim pingvinom
    Ne znam doduse koliko dugo smije bit na toplom.

  31. #881
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    S obzirom da je napolju hladno, možeš ga staviti na prozor u kancelariji, meni su rekli i da ne držim u frižideru već u hladnijoj prostoriji, a pošto je kod prozora uvijek hladnije, tako sam ga i držala.

    Neće mu ništa biti za par sati.

  32. #882
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    škola je u pitanju..ne bih se razjašnjavala sa kuharicom i zašto mi treba frižider a teško pored klinaca držati na prozoru a piše u uputstvima da se prije korištenja treba dosegnuti sobna temperatura, pa kako onda? malo hladim malo grijem? ne kužim, jel se neće tek na taj način pokvariti?

  33. #883
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    A da nabaviš onu malu torbu/neseser s termoizolacijom,to sve skupa ti stane i u tvoju torbicu.
    Nečakinja ima slično za bočicu soka,taman za puregon.

  34. #884
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    vidiš žužy!!! To mi nije palo na pamet!!! Gdje da to kupim?

  35. #885
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj saraya prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš žužy!!! To mi nije palo na pamet!!! Gdje da to kupim?
    To ti je super praktično, imaš u mullera

  36. #886
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    cure hvala puno

  37. #887

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    61

    Početno

    Isto radim u skoli, drzala sam u autu na parkingu zimi I sobni termometar pored da za svaki slucaj provjerim da li je temperatura odgovarajuca (streber).

    Ako ne putujes autom, mozda nekog od kolega da zamolis da te primi kao "podstanara" ?

  38. #888
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    putujem autom, i to mi je palo na pamet samo vani je-5..nisam nikada mjerila jel u autu oko 0 kada su vani minusi..ali do mojeg 2 dc možda se popne temperatura..

  39. #889

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    61

    Početno

    Imala sam ja jos fiks ideja, recimo ako je malo iznad nule vrecica smrznutog graska umjesto ice packa moze posluziti da odrzi temperaturu (ali to samo ako si losa domacica kao ja pa ti nekad prodje rok trajanja hrani u frizu)

  40. #890
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    ahahaha a jesi me nasmijala....

  41. #891
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Cure,ima koja da si je sama dala Brevactid?
    Ide u guzu i rečeno mi je da odem na hitnu da mi daju.
    I sad ja to gledam,pa si mislim da si sama dam..

  42. #892

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,ima koja da si je sama dala Brevactid?
    Ide u guzu i rečeno mi je da odem na hitnu da mi daju.
    I sad ja to gledam,pa si mislim da si sama dam..
    To ti je malo veca igla i ide u misic...

  43. #893
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    žužy meni je davao muž pred kraj jer mi se nije više dalo na hitnu,nisam sama jer ipak je teže to zabost odiza a i moraš brzo ubost i do kraja gurnut iglu kako bi došlo do mišića pa sam odustala od samodavanja i dobro pogledaj mjesto uboda da ne pogodiš u živac ili u masno tkivo

  44. #894
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ovak, dajem si Fraksiparin. U biti sam si ga davala u špek uokolo pupka ali vidim da u uputama piše 5 cm ispod pupka. Jel to nekako na isto dođe?

  45. #895
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Znam da je velika i da ide u mišić..ma gledam na you tube-u,ne zgleda teško pa važem dal da odem..od muža sumnjam da bu neke koristi,dok vidi kolka je igla.
    Možda ipak bolje da odem da mi daju.

  46. #896

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je velika i da ide u mišić..ma gledam na you tube-u,ne zgleda teško pa važem dal da odem..od muža sumnjam da bu neke koristi,dok vidi kolka je igla.
    Možda ipak bolje da odem da mi daju.
    Ne bih se s tim igrala da sam na tvom mjestu.

  47. #897
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    žužy to ti je i moja preporuka ako nisi sigurna

  48. #898
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    a ima ih dosta koje si daju same, doduše ja se ne bih usudila...ako se odvažiš, podijeli guz na 4 kvadranta i spiči u gornji desni

    mene bi (osim boli) najviše bilo strah da mi se ne prospe, bilo kod miješanja, bilo kod pokušaja uštrcavanja...a gdje ću i koga onda u 22h tražit da mi da drugu
    Posljednje uređivanje od Argente : 13.02.2014. at 19:21

  49. #899
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Ovak, dajem si Fraksiparin. U biti sam si ga davala u špek uokolo pupka ali vidim da u uputama piše 5 cm ispod pupka. Jel to nekako na isto dođe?
    Meni su rekli da je najbitnije da bude 4 prsta udaljeno od pupka...tako da ja kad si pikam, prislonim dlan (4 prsta) i onda ili s lijeve ili s desne strane. (naizmjenično)

  50. #900
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    žužy ja bih na hitnu...brijala bih stalno po glavi jesam li to dobro napravila ili ne...i ne daj Bože da se onda izjalovi il da koji pukne prije punkcije....uh... ali to je moja glava

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •