Stranica 22 od 23 PrviPrvi ... 1220212223 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,051 do 1,100 od 1146

Tema: samodavanje injekcija

  1. #1051

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Joj puno vam hvala..divne ste! Stvarno sam se brinula a svaka sitnica je važna u ovako nečemu..thank you..thank you

  2. #1052
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Betaplus je na youtubeu objavila video o davanju raznih injekcija

    https://www.youtube.com/channel/UCA1..._2EZteQ/videos

  3. #1053
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Ja sam se jucer prvi put pikala sa puregon pen. Nije bilo tako strasno kako sam si ja to zamislila .
    Nasla sam i na youtubeu detaljne upute kako se koristi, promaklo mi je jedino da su rekli 5 sekundi da se drzi nakon sto se istisne, ja sam to polako sve pa se nadam da je proslo toliko.
    Rekli su mi u ljekarni da nakon prve upotrebe ne treba vise u frizideru biti.

  4. #1054
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure ja sam danas podigla gonal f, trebam uzimati 3x75, ako sam dobro shvatila sestru i ovdje na forumu, onu tekucinu iz sprice uspricam u prah i onda povucem nazad u spricu i onda sa tom otopinom u drugi i treci prah, znaci jedna voda za otapanje a tri praha?

  5. #1055
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ja sam danas podigla gonal f, trebam uzimati 3x75, ako sam dobro shvatila sestru i ovdje na forumu, onu tekucinu iz sprice uspricam u prah i onda povucem nazad u spricu i onda sa tom otopinom u drugi i treci prah, znaci jedna voda za otapanje a tri praha?
    Tako je...sve si dobro shvatila.

    Sretno

  6. #1056
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Uh hvala, prvi postupak...znas kako je..jos kad sam vidjela kolike kutije lijekova sam dobila skomirala sam se da vise nisam bila sigurna. Hvala ti na odgovoru

  7. #1057
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Dali gonale moram cuvat u frizideru dok se ne krenem pikati?

  8. #1058
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Dali gonale moram cuvat u frizideru dok se ne krenem pikati?
    Nemoras!!!

  9. #1059

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Cure,molim misljenje!
    U 1.mj.sam dvaput koristila vec koristene igle i sprice. Tek kad sam si trebala dati lijek shvatila sam da nemam vise cistih igala, i uzela vec koristenu, od istog lijeka. Bila je zatvorena u onu svoju plastiku; ali sad sto vise razmisljam o tome, sve me vise strah jer sam se sjetila sepse! Sto vi mislite??
    Sad je proslo oko mj.dana. Bi li bilo kakvih simptoma? Znam da se ta bolest sporo i dugo razvija.

  10. #1060

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Koliko su ti stare te koristene igle?
    Ja svom djetetu svaki dan dajem injekcije hormona rasta i 2-3-4 puta koristim istu iglu..tako su mi i u bolnici rekli..nije to nista strasno ako si samo ti koristila..

  11. #1061
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Ako si samo ti koristila nece ti smetati, ja svakodnevno mjerim secer i rekla mi je sestra da mogu jednom iglicom vise puta.

  12. #1062

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Hvala! Bile su stare vec oko 5 dana. I ja sam si razmisljala sto mi moze biti, ako sam ih samo ja koristila? Onda sam gledala Piorota u kojem je bilo takvo umorstvo, i od onda me to muci
    A,najgore je to sto se ta sepsa otkrije kad je vec prakticki gotovo.
    Joj, valjda nece biti nista.

  13. #1063

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Stvarno mislim da ti nece biti nista..nemoj se nervirati bezveze..to ti vise skodi..velim ti da i ja koristim igle od par dana..

  14. #1064

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Hvala vam. Ma, stvarno svasta...Od kad sam to vidjela prepala sam se.
    Fuksija... zao mi je,puno srece vam zelim.

  15. #1065
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure danas kada sam si pikala orgalutran iako sam pricekala 10-tak sekundi prije vadenja igle svejedno mi je kap- dvije lijeka izaslo van dali je to veliki bed? Moze li ako se opet ponovi doci do pucanja folikula jer nije cijela doza?

  16. #1066

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Jolica30 ne znam tocan odgovor na tvoje pitanje. Mislim da kap dvije ne igra neku ulogu. Gdje si pikala orgalutran? Citam u uputstvima sa se ne smije mijesati s gonalom/menopurom. Ja pikam u jednu stranu trbuha gonal, u drugu menopur i sad ne znam gdje da pijnem orgalutran.

  17. #1067
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Ja pikam u jednu stranu trbuha gonal a u drugu orgalutran. To dvoje koristim za sada. I vec mi je ponestalo mjesta na trbuhu za bockanje. Sva sreca pa se nazire kraj. Nadam se i kod tebe

  18. #1068

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    24

    Početno

    Ispod pupka!

  19. #1069
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Dali ovitrelle pen mora biti u frižideru do upotrebe?

  20. #1070
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure veceras kada sam si dala stopericu kada sam si dala lijek jos kao da je ostalo mrvicu u penu, jel to normalno? Hoce li biti sve ok?

  21. #1071

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    24

    Početno

    Normalno je. Ionako uvijek jedan dio lijeka iscuri iz točkice kud piknemo,ostane kap i u igli,ma svigde pomalo al nije to ništ značajno! Bez brige si. Kad je aspiracija?

  22. #1072
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    joj hvala, iz trbuha mi nije izašlo ništa, malo sam sačekala ali onda sam išla provjeravati pen i vidim da je još malo ostalo. Sad sam mirnija, znači biti će ok... Aspiracija je u četvrtak

  23. #1073
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    Trebam pomoć,Sutra si počinjem davat menipure al imam pitanje vezano za to.

    1.Dali se samo jednom dnevno daje inekcija i kad je najbolje ?
    2.Koliko duboko igla mora se ubost?

    Molim vas ako netko zna a vjerujem da ima vas koji znate smantana sam sva a baš me strefio blagdan i moram sama a mislila sam kod svoje gin na prvo pikanje

  24. #1074
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Buba ja sam gonal davala 1 dnevno. otopila sam 3 praška u jednoj inekciji i pikala se. Neznam dali bi eventualno mogla otići na hitnu da te prvi put bocnu? Ja sam iglu upikla do kraja i onda istiskivala lijek.

  25. #1075
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    A neznam baš,sad sam malo gledala video za davanje inekcija a šta se tiče davanja mislim da mi je malo jasnije i jasam mislila da ide jednom dnevno ja imam menipure 3 praška u jednoj otopini a jedino sad me zanima koliko je bitno vrijeme kad davat inekcije kad je najbolje jutro ili ?

  26. #1076
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Buba zar ti to ne piše na protokolu? meni je pisalo između 16-18h ali sestra mi je rekla da je najbolje oko 17h i mora biti uvijek u isto vrijeme.

  27. #1077
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    Ne piše, da to je i meni napomenula da je najbolje uzimat ili davat lijek u isto vrijeme al kad ga uzimat ništa nije rekla

  28. #1078
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Cure, poluditi ću. Čitam sad upute i piše da se gonal pen može čuvati van frižidera do 28stupnjeva max 3 mjeseca i da ga se onda treba baciti iako je unutar roka. Ja sam ga kupila 2.12.2015. i cijelo vrijeme je vani jer mi je u apoteci rekla da ga mogu držati vani, ali nisam znala da će mi odgoditi postupak i da će mi trebati tek sada.
    Šta da radom? poluditi ću ako ga moram baciti, toliki novci bačeni u smeće...

  29. #1079
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Mare moj savjet ti je da pitas svog dr i magistru u ljekarni jer ce ti ovdje svaka reci svoje misljenje i samo ces se zbuniti jos vise.

  30. #1080
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Pitati cu dr sutra, ali sad kad sam vidjela bas me ocaj ulovio pa pitam jer mozda ima i ovdje koja magistra farmacije. Uzas, ne znam kako cu uopce spavati nocas od muke.

  31. #1081
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj mare157 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitati cu dr sutra, ali sad kad sam vidjela bas me ocaj ulovio pa pitam jer mozda ima i ovdje koja magistra farmacije. Uzas, ne znam kako cu uopce spavati nocas od muke.
    Polako mare, nemoj se nervirati unaprijed.
    Sutra ces lijepo pitati dr pa ces sve znati.
    Nazalost nisam magistrica i nemogu ti reci iz prve ruke osim sto mogu upute procitati kao i ti.
    Znam sve da je to puno novaca.
    Ajde javi sutra sto je dr rekao.

  32. #1082

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Zna li netko jel odgovara Gonal doza za pen u pen od Puregona?

  33. #1083
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj NinaDrv prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko jel odgovara Gonal doza za pen u pen od Puregona?
    Pa ja mislim da se ona doza od Gonala uopce nemoze izvaditi van. Jedino ako nisu nesto novo napravili, al Gonal pen koji sam koristila cini mi se da se nevadi.

  34. #1084

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Pen nije jednokratan, kad se doza potroši, izvadi se van i zamijeni ampula u njemu.

  35. #1085
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj NinaDrv prvotno napisa Vidi poruku
    Pen nije jednokratan, kad se doza potroši, izvadi se van i zamijeni ampula u njemu.
    Puregon pen da i njegove ampule su dosta uske koje idu u pen.
    Za Gonal ti nisam bas sigurna da imaju ampule i da se samo zamjeni. Meni nisu nudili i zato mislim da je jednokratan.

  36. #1086
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    https://www.google.hr/search?q=gonal...iw=360&bih=592

    Koristila sam i jedan i drugi i nisu mi nudili nikakvu ampulu kad potrosim da stavim novu.

  37. #1087

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/35232-Gonal-F-u-penkali

    Na ovoj temi cure pišu da je i Gonal pen višekratan.

  38. #1088
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj NinaDrv prvotno napisa Vidi poruku
    http://forum.roda.hr/threads/35232-Gonal-F-u-penkali

    Na ovoj temi cure pišu da je i Gonal pen višekratan.
    Da al isto tako pise da ima vise vrsta.
    Vjerojatno su ovi moji bili jednokratni jer predpostavljam da bi mi u ljekarni ponudili ampulu.

  39. #1089
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Bas sam isla opet citati temu i netko je tamo napisao da nije uspjela to odvrnuti pa tak da ipak mislim da je Gonal pen jednokratan i dosta je sirok onaj dio di se vidi tekucina. Puregon pen ima posve drugacije ampule i dosta su uske.

  40. #1090
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    https://www.google.hr/search?q=pureg...iw=360&bih=592

    Totalno drugacije nesto i ima pokazane ampule i sve kako se mijenja.

  41. #1091
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Gonal pen 900, imala sam dozu 225 dnevno, znaci jedan pen mi je bio za 4 dana. Danas sam dala zadnju dozu i u penu ima jos lijeka, od oka oko 75 jedinica. Je to normalno ili je doslo do greske na penu?
    Brojka na penu je svaki dan bila na 225 i nakon aplikacija na nuli. Malo sam zbunjena.

  42. #1092

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    92

    Početno

    mare, normalno je, i meni se to dogodilo i rekli su mi da je to nekakva rezerva..

  43. #1093
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Citiraj id20 prvotno napisa Vidi poruku
    mare, normalno je, i meni se to dogodilo i rekli su mi da je to nekakva rezerva..
    Ok, to sam i mislila. Možda kad treba izbaciti onaj veliki balon ili nešto. Ok, nemam dakle brige. Super. To mogu iskoristiti još? Ako ispustim u špricu bi mogla točno znati koliko ga ima. Žao mi ga baciti...

  44. #1094

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj mare157 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, to sam i mislila. Možda kad treba izbaciti onaj veliki balon ili nešto. Ok, nemam dakle brige. Super. To mogu iskoristiti još? Ako ispustim u špricu bi mogla točno znati koliko ga ima. Žao mi ga baciti...
    Naravno da mozes iskoristiti!

  45. #1095
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Pozz...nova na ovoj temi, stara na IVF temama

  46. #1096
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Pozz. Nova sam na ovoj temi, stara na IVF temama. Zanima me da li ste si davale injekcije Decapeptyl? Da li da dam pod 90° ili 45° jer se daje subkutano? Ikakva iskustva?

  47. #1097
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Moram priznati da su mi Puregon i Ovitrelle laki za dati (mislim bilo bi mi draže da uopće ne moram), a da se grozim onog Orgalutrana ... Uff ... Tupa igla, koju jedva upiknem i nespretna ... A poslije boli. Uff.. muka mi je i kad se sjetim

  48. #1098

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Moj savjet za Orgalutran, piknuti ga čim brže i jače u kožu, gotovo se niti ne osjeti na taj način.
    Kad sam ga davala lagano, toliko me bolilo i kasnije sam imala modrice, a dok sam ga energično upiknula i stisnula, skoro ga nisam niti osjetila.

  49. #1099

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da su mi Puregon i Ovitrelle laki za dati (mislim bilo bi mi draže da uopće ne moram), a da se grozim onog Orgalutrana ... Uff ... Tupa igla, koju jedva upiknem i nespretna ... A poslije boli. Uff.. muka mi je i kad se sjetim
    Potpisujem !!

  50. #1100
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Imam pitanje za cure koje su si davale menopur. Da li vam se desavalo ono prije pikanja kad treba vidjeti da je kapljica prosla iglu da vam je izletilo malo vise kapljica?
    Ja pokusavam sto polaganije stiskati ali nekako mi se to desava svaki put. A imam osjecaj da izgubim tu dosta i jos u igli ostane, a kao da i izade kaplica nakon sto izvucem iglu. Ne znam je li to normalno? Cini mi se da se dosta gubi za razliku od pikanja penom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •