Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Sat nakon poroda - Sv Duh?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno Sat nakon poroda - Sv Duh?

    Vezano uz onaj prvi sat nakon poroda . Naime zanima me kako to izgleda na Sv. Duhu.
    Da li bebu daju majci na prsa i pricekaju s rezanjem pupcane vrpce dok ne otpulsira, ili se za to treba posebno izboriti?
    Da li cekaju sa svim pretragama to prvo vrijeme, da se mama i beba povezu pa onda krecu s osnovnim pretragama, vaganjem i sl?
    Kad tijekom tih pretraga odnesu bebu, nakon koliko dugo vremena ponovo dobije mama bebu natrag?

    Ajd napisite kakva su vasa FRIŠKA iskustva.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    moje iskustvo je prilično friško i zadovoljna sam.

    Čim je Uma izašla, ja sam ju onako luda i izvan sebe od sreće u ruke primila. Još je imala pupčanu. Neznam jer otpulsirala do kraja ali, vjeruj mi to ti u tim trenucima neće biti važno. Uzeli su je samo na kratko da je izvažu i prerežu pupčanu.
    Zatim su mi je namjestili na trbuh i ona je odmah počela puzati prema cici. ostatak vremena pokušavala sam ju podojiti ali imam uvučene bradavice pa nije išlo glatko. ali uz pomoč supruga i babice to mi je uspjelo. cicala je nekih 5 minuta pa su je uzeli i odnjeli. Bilo mi je malo krivo što je nisu pustili duže ali gužva im je strašna i druge su trudnice čekale na moje mjesto u boksu pa se nisam bunila.

    Nakon tog odveli su me u hodnik gdje sam čekala transport u sobu. To je trajalo nekih 2 sata. možda manje, nisam ziher jer baš u tim trenucima ti i nije previše izoštren osjećaj za vrijeme.
    Odveli su me u apartman. Preporučam ga i tebi jer ćeš imati vlastitu kupaonu i samo jednu cimericu a ne njih 10 pa ćeš se uspjet i naspavati možda.
    Vrlo brzo su mi je donjeli i položili na grudi. Opet nije dugo jela jer smo ubrzo obje zaspale, umorne od poroda....


  3. #3
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    daju bebu odmah na prsa, rezali pučanu nakon što je otpulsirala, bila je samnom 5-10 minuta, uzeli ju, pobrisali, vagnuli (u roku minute), dali tati da pridrži i vratili je na prsa sat vremena

    ništa nisam posebno tražila

    rodila sam prije 19 dana

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    mama_mia22 malo si me zbunila.
    Naime, da li si ti rodila na Sv. Duhu?
    Glavnirazlog zbog kojeg ja zelim ici na Sv Duh je upravo tih sat vremena nakon koje bih trebala dobiti s bebom pa makar i da me ostave sa bebom vani na hodniku.
    E da, i meni je jako vazno da mi ne prerezu pupcanu vrpcu s ovom bebom jer su mi je s prvom prerezali odmah, a obzirom da mislim da se necu odluciti na pohranu maticnih stanica upravo zato da bi bebi mogla pupcana otpulsirati do kraja i da na taj nacin beba dobije i svu tu krv iz posteljice, onda mi je taj moment da mi ne prerezu pupcanu vrpcu brzo, jako vazna.
    Ajd molim te javi jel ovo tvoje iskustvo stvarno sa Sv Duha ili si negdje drugdje rađala?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    a ne njih 10 pa ćeš se uspjet i naspavati možda.

    Nas je u sobi bilo 3.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Ninochka ovo zvuci jako ohrabrujuce napisala sam onaj drugi post prije nego sam vidjela tvoj.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    sori ali ne znam stvarno jer otpulsirala. rodila na SD.
    i ja htjela donirat matične ali su me naživcirali ovi iz Ane R pa nisam.
    Tako da mi stvarno nije bilo bitno hoće li otpulsirati ili ne. ali vjerojatno je jer je bila na pupčanoj otprilike minutu.
    ali opet ti kažem nisam sigurna jer nisam imala pojam o vremenu a i bolio me kuk za pupčanu, bitno mi je samo bilo da sam konačno rodila i to živu, zdravu i prelijepu bebu.

  8. #8
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I ja sam odmah dobila bebicu na prsa iako sam rodila u predrađaoni, dakle nismo bili sami nego s još 4 cure koje su čekale porod, ali ja sam ionako lebdjela u oblacima pa nisam vidjela nikog osim mog P. Onaj dio dok su ga vagali i samo malo prebrisali trajao je doslovno 2 min, dok su mene s krvavog kreveta prenesli na čisti.

  9. #9
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    daju bebu odmah na prsa, rezali pučanu nakon što je otpulsirala, bila je samnom 5-10 minuta, uzeli ju, pobrisali, vagnuli (u roku minute), dali tati da pridrži i vratili je na prsa sat vremena

    ništa nisam posebno tražila

    rodila sam prije 19 dana

  10. #10
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    nisam postala ponovo, majke mi

  11. #11
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam rodila na SD prije 6 mjeseci, dali mi bebaca odmah nakon vaganja, znaci za minutu, lezao je na meni 10 minuta a onda su ga odnjeli a mene su otpremili u hodnik na kojem sam provela punih 13 sati!!!
    Nisam uspjela vidjeti kad su prerezali pupcanu, gledala sam samo svog

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Prvi put na SD - kad se rodila, malu M. su odnijeli nakon nekoliko minuta, porod je bio dug, bila je gužva, ležala sam cijelu noć na hodniku ispred bokseva jer nije bilo mjesta na Odjelu za babinjače. Kad sam došla na Odjel, čekala se vizita i opet je prolazilo vrijeme bez moje male M.
    Drugi put na SD - druga naša mala M. ostala je kad se rodila u boksu sa mnom i mužem pola sata, primalja Kristina odmah mi ju je stavila na grudi i malecka je cikila kao velika. Na odjel za babinjače došla sam nakon sat vremena i odmah inzistirala da mi donesu M. Nisu baš žurili. Čekam, čekam, prođe pola sata... Ništa. Pa sam išla još jednom tražiti i onda su je donijeli. Također sam tražila rooming in (i dobila ga) u vrijeme dok još nije bio uobičajen na SD-u.

    Bila je golema razlika prvi i drugi put. Drugi sam put imala neusporedivo bolju primalju, a imala sam i više iskustva pa sam manje čekala, a više tražila.

  13. #13
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    Neznam jer otpulsirala do kraja ali, vjeruj mi to ti u tim trenucima neće biti važno.
    kako kome

    frendica je rodila prije dva tjedna na sv.duhu i iako je nekoliko puta naglasavala da ne rezu prije nego ispulsira, ipak su rezali vrlo brzo, mozda nakon minutu rekli su da je ispulsirala, ali ona sumnja da se to moglo dogoditi u tako kratkom vremenu. jako je tuzna zbog toga. skin-to-skin je imala samo 5 minuta, onda su umotali bebu u dekicu.

    sve ostalo je bilo super, ostali su beba, ona i tata jos dva sata u radjaoni, dojeci, samo to brzo rezanje pupkovine joj i danas nije jasno.

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    eh da, prebacit cu ovaj topic na Rodilišta.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    [quote="Felix"]
    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa

    frendica je rodila prije dva tjedna na sv.duhu i iako je nekoliko puta naglasavala da ne rezu prije nego ispulsira, ipak su rezali vrlo brzo, mozda nakon minutu rekli su da je ispulsirala, ali ona sumnja da se to moglo dogoditi u tako kratkom vremenu. jako je tuzna zbog toga. skin-to-skin je imala samo 5 minuta, onda su umotali bebu u dekicu.
    Uff Felix ne svidja mi se ovo.
    Naime glavnio razlog zbog kojeg mislim da necu dati maticne stanice na pohranu je upravo taj da pupcana vrpca otpulsira do kraja i da bebica dobije tu SVOJU krv iz placente. I jako mi je to vazno.
    Ne znam. Sto kazes na pristup da izrazimo zelju da nam je jako vazno da tata prereze vrpcu, pa da na taj nacin
    1. uspijemo odgoditi prerano rezanje
    2. tata ce moci provjeriti jel vrpca otpulsirala? Jel bi tako nesto na Duhu moglo proci?

    A glede umatanja u gazu, pa zasto se nakon sto ti bebicu vrate beba ne bi ponovo mogla odmotati iz gaze i staviti opet direktno na kozu?
    Ma sve samo to nekako drugacije zamisljala
    Nadala sam se da ce me pustiti na miru skroz tih prvih sat vremena.

  16. #16
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    stvar je u tome sto su prvo zaklemali pupkovinu pa onda dali tati skare. naravno da nista nije pulsiralo kad su zaklemali

    dobra ideja, odmotati bebu. ona je prvorotka pa se nije snasla, ali zasto ne?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Felix, a koliko otprilike treba vremena da pupčana vrpca u potpunosti otpulsira? 5 min?

  18. #18
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    sigurno jedno 5-10 min.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja pupkovinu nakon poroda uhvatim rukom i cekam dok' ne prestane pulsirati. Ne budu nista radili sa njom dok ti je ruka na pupkovini.

    Kad vrate bebu - fino je odmotas - polozis na sebe i pokrijes.

    Nema veze sa SD - ali je koristan savjet.

  20. #20
    Mery avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Kod mene je beba bila više od sat vremena na prsima nakon poroda, rekli su da im je to sada praksa, doduše kad sam ja rodila prije 20 dana nije bila gužva pa su imali vremena.

  21. #21
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    mery, sta si na SD rodila? ja sam isto tamo nedavno rodila, ali mi je mali bio na prsima mozda jedno 15 min - u biti samo dok me doktor sivao i mozda jos malo poslije. nije bilo neke guzve, a ja sam bila totalno zbunjena poslije poroda.

    i odmah su mu prerezali pupkovinu i uzasno mi je zao radi toga, ali ja sam samo jedva cekala da on izadje iz mene jer mi je bilo grozno to kad je izlazio i sva sam se uspanicarila kod tog poroda. a sad mi je tako zao

  22. #22
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Što se tiče kontakta koža na kožu, meni su ga donijeli pola sata nakon carskog reza i sami skinuli i stavili na prsa. Samo su nas dobro pokrili i ostavili tako sigurno jedno 2 sata.

  23. #23
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Ja sam rodila na SD prije 6 mjeseci, dali mi bebaca odmah nakon vaganja, znaci za minutu, lezao je na meni 10 minuta a onda su ga odnjeli a mene su otpremili u hodnik na kojem sam provela punih 13 sati!!!
    Nisam uspjela vidjeti kad su prerezali pupcanu, gledala sam samo svog
    isto, rodila na SD prije 10 mjeseci.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Rodila sam prije tjedan i pol na SD. Karla su odmah stavili meni na trbuh nekih 5 minuta, dok nije primalja prerezala pupčanu vrpcu (rekla je da je otpulsirala). Onda su ga obrisali i vratili meni i tak je ostal sat i pol. Bio je Uskrs i nije bilo gužve pa im se nije žurilo. Ja sam još ostala na hodniku sat vremena. Karla su mi donijeli na odjel jedno 20 minuta nakon što sam ja došla. Tih sat i pol s malim i MM-om mi je bilo jednostavno prekrasno

  25. #25
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj sonja prvotno napisa
    Rodila sam prije tjedan i pol na SD. Karla su odmah stavili meni na trbuh nekih 5 minuta, dok nije primalja prerezala pupčanu vrpcu (rekla je da je otpulsirala). Onda su ga obrisali i vratili meni i tak je ostal sat i pol. Bio je Uskrs i nije bilo gužve pa im se nije žurilo. Ja sam još ostala na hodniku sat vremena. Karla su mi donijeli na odjel jedno 20 minuta nakon što sam ja došla. Tih sat i pol s malim i MM-om mi je bilo jednostavno prekrasno
    Isto, maleckog su mi ostavili skoro dva sata. Možda čak i previše jer u trenutku kad su ga odnosili meni pozlilo pa su mi hitno davali infuzije. E onda na hodniku 3 sata. Nije bilo loše samo sam bila GLADNAAAAAA od dva dana trudova... Tolko sam cvilila da su mi donjeli sendvič i čaj!

  26. #26
    Mery avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj morena24 prvotno napisa
    mery, sta si na SD rodila? ja sam isto tamo nedavno rodila, ali mi je mali bio na prsima mozda jedno 15 min - u biti samo dok me doktor sivao i mozda jos malo poslije. nije bilo neke guzve, a ja sam bila totalno zbunjena poslije poroda.

    i odmah su mu prerezali pupkovinu i uzasno mi je zao radi toga, ali ja sam samo jedva cekala da on izadje iz mene jer mi je bilo grozno to kad je izlazio i sva sam se uspanicarila kod tog poroda. a sad mi je tako zao
    Rodila sam na Svetom Duhu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •