Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 225

Tema: ZPB 2005., 47. dio

  1. #51
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Paulita, nisam ni ja neki optimist po pitanju pregleda Lovrinih zubi. Ali računam da ga moram početi voditi: neka ga odvedem jednom tjedno u slijedeća 3-4 tjedna... valjda ćemo peti put nešto i uspjeti obaviti.
    Patrika su super zabavili kod zubara.
    Prvo mu je sestra dala maketu zubala i četkicu, pa su ih "prali".
    Onda mu je rekla da to nije zubarski stolac nego svemirski brod 8a tak nekak i izgleda ) - bio je oduševljen kad je sjeo.
    Onda kad ga je zubar još provozao - gore - dolje, malo puhao sa zrakom, pokazivao onu cjevčicu s vodom, bio je i više nego za suradnju!

    Na kraju imaju jednu kutiju punu autića, pa su mu dali da si jedan izabere. On je naravno htio više, ali su mu rekli da sad uzme jedan, a drugi će izabrati kad drugi put dođe - sad imamo foru za sljedeći posjet!
    Tako da smo mi u prvom posjetu obavili zapravo sve što smo trebali, a patrika nismo ništa posebno pripremali, nego smo mu rekli da se idemo stričeku zubaru voziti na stolac, ali prvo će tata, onda on. Ne moram ni reći da je isti čas pristao

    Ako vaš zubar nije tako "snalažljiv", možeš ga i ti "zabaviti" na sličan način!

  2. #52
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Onda kad ga je zubar još provozao - gore - dolje, malo puhao sa zrakom, pokazivao onu cjevčicu s vodom,
    Lovre bi na ovo vjerojatno umro od straha.

    (...)
    Jučer bili u TL-u. Neki ljudi kupovali nekakvu životinju na baterije, visine cca. 30 cm, pa ju isprobavali po podu. Kad je Lovre ugledao to čudo, zalijepio se za mene s riječima: Mama, čuvaj me!

  3. #53
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Onda kad ga je zubar još provozao - gore - dolje, malo puhao sa zrakom, pokazivao onu cjevčicu s vodom,
    Lovre bi na ovo vjerojatno umro od straha.

    (...)
    Jučer bili u TL-u. Neki ljudi kupovali nekakvu životinju na baterije, visine cca. 30 cm, pa ju isprobavali po podu. Kad je Lovre ugledao to čudo, zalijepio se za mene s riječima: Mama, čuvaj me!
    I patrik je najprije "čudno" gledao, ali važno je da mu budeš u vidokrugu (ja sam stala ispred stolca i smijala se da iz moje reakcije ne vidi strah, nego "zabavu"), tako da me stalno pogledavao, imao na oku i bilo je u redu.
    Isto kad je trebao otvoriti usta, malo se nećkao, onda sam mu ja kao suflirala (u prijevodu: zijevala ko riba na suhom), onda me počeo imitirati.

    Naravno da ovisi o djetetu, ali i tome, kao i svemu ostalome treba prići kao nekoj zabavi, onda je lakše, nego da ga pripremate ko da ide na giljotinu, ko što neki roditelji koji se sami boje zubara (iako meni osobno stvanro nije jasno zašto -valjda zato jer imam samo 4 plombe u ustima i nikad u životu me nije bolio zub ), to automatski prenose na dijete.

  4. #54
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    (ja sam stala ispred stolca i smijala se da iz moje reakcije ne vidi strah, nego "zabavu")
    A ovo je drugi dio priče. Naime, i ja se trebam pripremiti.
    Iako spadam u ekipu "s 4 plombe u ustima", uuuužasno se bojim zubara.

  5. #55
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj haribo prvotno napisa
    ja ne mogu vise, opet mi ode dugi post

    mozda da skratim
    ja kad napišem dugi post koji bi mogao netragom nestati (a ja nepotrebno poludjeti) obavezno ga kopiram (desnim mišem - select all, pa copy), tak da kad mi se pojavi prozor za ulogiravanje iz kojeg nema back, kad se ulogiram, samo stisnem paste (isto na desnom mišu) i ko da se ništa nije dogodilo 8)

  6. #56
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj wana prvotno napisa
    Jeste li primjetili da se Maruška danas raspisala, biće da opet ništa ne radi 8)
    meni je to baš super, jer ni ja danas (primjećujete?) ništa ne radim 8)

  7. #57
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno



    trak će biti ponosna na nas kad se vrati iz šetnje...

  8. #58
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa


    trak će biti ponosna na nas kad se vrati iz šetnje...
    baš sam to pomislila, kad će uspjeti sve pročitati..........

    .........ili nas možda cijelo vrijeme gleda iz prikrajka

  9. #59
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    ......ili nas možda cijelo vrijeme gleda iz prikrajka
    Jedino ako u Osijeku pada snijeg. 8)

  10. #60
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Citiraj haribo prvotno napisa
    ja ne mogu vise, opet mi ode dugi post

    mozda da skratim
    ja kad napišem dugi post koji bi mogao netragom nestati (a ja nepotrebno poludjeti) obavezno ga kopiram (desnim mišem - select all, pa copy), tak da kad mi se pojavi prozor za ulogiravanje iz kojeg nema back, kad se ulogiram, samo stisnem paste (isto na desnom mišu) i ko da se ništa nije dogodilo 8)
    koristim to obavezno al taj put sam zaboravila


    bravo za akciju kod zubara
    moja sestricna je zubarica al trenutno radi u bolnici
    ne znam jel bolje da ga vodim kod nje jer ju pozna ili kod drugog zubara :?
    mozda bi za pocetak mogli kod nje na stolicu cisto da se upoznamo sa "alatom", jos da se obuce u Boba Baumajstora to bi bio pun pogodak

  11. #61
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Citiraj Maruška prvotno napisa


    trak će biti ponosna na nas kad se vrati iz šetnje...
    baš sam to pomislila, kad će uspjeti sve pročitati..........

    .........ili nas možda cijelo vrijeme gleda iz prikrajka
    nema je od jutros :shock:

    a da prijavimo policiji

  12. #62
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    Sam vi provocirajte. Kad rodite troje (odjednom) i kad budu bar približno ko jedno rođeno na vrijeme - javite se
    Ja sam zapravo - žena zmaj kak su mi djeca velka 8)
    Modesty, po ovoj bi tablici
    http://www.cdc.gov/nchs/data/nhanes/...l/cj41l017.pdf
    (ovisno o porođajnoj težini i duljini) patrik trebao imati manje od 12 kg i 93 cm.................pogledaj koliko bi trebali imati tvoji, pa pusti brigu na veselje, sigurno imaju više

  13. #63
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj haribo prvotno napisa
    moja sestricna je zubarica al trenutno radi u bolnici
    ne znam jel bolje da ga vodim kod nje jer ju pozna ili kod drugog zubara :?
    Ovo je zanimljivo pitanje.
    Naime, Lovre dobro poznaje svoju pedijatricu. Skoro svaki dan svrati kod nje, igra se s njezinim curama, druži s njom... Sve je u savršenom redu. Ali kada idemo kod nje u ordinaciju, već na vratima počinje plač koji ne prestaje sve dok ne idemo doma. Čak i kad se radi o 'običnom' pregledu.

  14. #64
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    i ja nisam pametna pogotvo sto smo prvi i zadnji put bili kod nje kad mi je tata bio u posjeti pa mu je vadila zub

    naravno da on to spominje cim ju vidi

    treba ga uvjeriti da njemu nece vaditi

  15. #65
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    onda je možda bolje nekom drugom tko nije povezan s vađenjem zuba

  16. #66
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    nema Trak!!!!

    jel Roko ne spava popodne :?

  17. #67
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ima problema s internetom. Pozdravlja vas.

  18. #68
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    :shock: :shock: :shock:
    za današnju aktivnost!!!
    Stijena svaka čast pa ti si to magistrirala.
    Kala je već bila kod zubara kad sam ja vodila MM , pa je gledala kako mu dr popravlja zube.
    ja sam počela sakrivati bombine koje sveki donosi za Kalu, svaki put nađem neki izgovor ili mora jesti ili za danas joj je dosta il nešto sl. tako da pod zadnje smo ih pošteno smanjili, ali pošto ona voli mentol, onda nekad nažica MM da joj kupi, samo treba paziti da joj u ruke dođe kutija s jednim bombonom.
    žvaka i lizalice strogo zabranjene!
    mene dobrano zaljepilo za krevet, sva sreća pa mi je bila mama jutros jer nemam pojma kako bi s njih dvoje ovako nemoćna

  19. #69
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Ima problema s internetom. Pozdravlja vas.
    a jesi ti znatizeljna

    Mialdrzi se i slusaj mamu!
    ja sam u nedjelju popila zadnji antibiotik a mama me "posjecivala" telefonski

  20. #70
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Samo kratko javljanje.

    Bravo za zubara.
    Nisam sigurna u Jeleninu reakciju. Kad smo bile prije par mjeseci nije ni ušla u ordinacju, ukočila se još kod sestre. Inače svaki posjet doktoru je urnebesan!

    Petra je imala temp jedan dan. bila kod dok i sve uredu. Danas proljev. Pitam se što će biti sutra???? :?


    Brod je jedna velika šupa koja je šuplja s svih strana. Nikakvih dućana. čak se i tintilinić zatvorio. Od h&m ni h, od c&a ni c, al zato kineza na svakom čašku.
    Sva sreća pa imam najbolju tetku na svijetu pa mi sve kupuje u Švici :D :D :D . Ja svojoj djeci doslovce nisam ništa kupila, osim odjelca u kojima sam ih iznijela iz bolnice.



  21. #71
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    SRETAN ROĐENDAN MATEO!!!
    Najviše od svega ti želimo zdravlja da sve ove beštijice odu što dalje od tebe, a za ostatak nek se pobrinu mama i tata !!!!!!!!!!!!


  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Sretan rođendan, Mateo!

    Pridružujemo se željama od Mial!

    Lovro je opet pobenavio za cikom. Postala je obavezna ujutro kada se probudi i prije spavanja popodne i navečer. Ali, jučer mu nisam htjela dati prije spavanja. Navečer je bio toliko umoran i zaspao mi na rukama i cijelo vrijeme govorio "cika, cika" sve tiše i itše dok nije čvrsto zaspao :/ Baš mi ga je bilo žao. Al stvarno je postao naporan s cikom i više mi to nije to. Sada još moramo izbaciti to jutarnje cickanje. A sve mi se čini da će se onda zaljepiti kakva boleština i otić sve kvragu, po običaju.

  23. #73
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Sretan rođendan, Mateo!

    (teta **mial** je gore sve fino napisala...)

  24. #74
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    Lovro je opet pobenavio za cikom.
    Nešto je divlje u zraku: i Lovre je jučer nakon više od 6 mjeseci koketirao s cikom (nemam bolji izraz). Pokušao je dojiti ali nije bio baš siguran što i kako. Na kraju je završilo tako da sam mu morala obećati da će papati ciku kada bude mali.

  25. #75
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Mateo sretan rodjendan! :D



    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Citiraj Paulita prvotno napisa
    Lovro je opet pobenavio za cikom.
    Nešto je divlje u zraku: i Lovre je jučer nakon više od 6 mjeseci koketirao s cikom (nemam bolji izraz). Pokušao je dojiti ali nije bio baš siguran što i kako. Na kraju je završilo tako da sam mu morala obećati da će papati ciku kada bude mali.
    ajme Maruska sta si mu obecala
    i Kristijan pada na slicna obecanja

  26. #76
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj haribo prvotno napisa
    ajme Maruska sta si mu obecala
    i Kristijan pada na slicna obecanja
    Nekako mi se činilo okrutnim reći mu da više nikad neće biti mali... :/

  27. #77
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    oci mi se napunise suzama...

  28. #78
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno


  29. #79
    NINA80 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    934

    Početno

    hvala drage mame


    dotjerala sam ga i poslala u vrtić,obukla mu hlače i košulju,napravila frizuru-već mu je poduža pa treba ukrotit s malo ulja,spakirala čim će počastiti prijatelje i dosta
    tata ga odveo,veli da na vratima od sobe transparent- Mateo sretan rođendan-
    kad je ušao teta mu čestita i potiče ostatak ekipe,oni mu prilaze :shock: i grle ga mm odvalio
    danas ne očekujem goste to smo odgodili za poslije Uskrsa
    teta nam je danas na operativnom zahvatu u Petrovoj pa čekamo da se i ona oporavi za feštu

    Bio je roditeljski,od njih 22-je odazvalo se 7 mama,drugu djecu su bake i drugi podigli ranije pa poslije više nitko nije došao
    dobili smo stiropol u obliku jajeta +izrezivati ukrasne salvete i ljepiti ih na kraju posuti šljokicama i zabosti drveni štapić u službi ručkice
    jedan uzorak za vrtić drugi doma
    počastili su nas uz kratak govor jer se klincima strašno žurilo kući
    trenutno rade na motorici,uvode vrijeme tjelesnog razgibavanja
    pokazala nam je djela ruku djece naše puno crtaju,rade otiske ručica vodenim bojama,plastelinom,mjese tijesto...slušaju muziku i plešu,kad je lijepo vani su...imaju puno igračka,prostorija je za moj ukus prenatrpana kuhinja,dnevni boravak,frizerski salon,knjižnica,tobogan,razne guralice,sve to kroz uske prolaze kud se mogu kretati,neznam jel mi se čini ili je prošli put bilo prostranije

    i moj gleda cicu zavlači se pod maicu pogotovo kad je na V ili cif,pa joj da pusu i veli da će on papati kad bude mala beba

  30. #80
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Na kraju je završilo tako da sam mu morala obećati da će papati ciku kada bude mali.
    dobro si se sjetila

    mene je Kala par puta tražila jer je vidjela bracu, prvo sam ju morala učiti jer nije imala pojma šta treba raditi, al kad je povukla onda je skoro povratila, veli ona nije fino, fuj, al svako malo zna tražiti da proba jel se promijenilo

    Kala i danas doma. sad me već polako hvata panika jer jutros kad se trebalo spremiti, dijete se izobličilo, "histerični napadaj" - ja zbilj neznam kako to drugačije opisati. kad sam joj rekla da neide, pogledala je u oči i zagrlila vratila se stara Kala. u tom transu se tako ugrizla za usnicu da su joj usta bila puna krvi.
    ajde molim vas recite mi iskreno da li vam se čini da ona meni namjerno to radi da neide ili je to ipak posljedica nesporazuma s tetom?
    šta biste vi napravile u takvoj situaciji?
    da li bi bilo dobro da odemo kod psihologa?

  31. #81
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Obzirom da mi tek trebamo krenuti u vrtić, meni je horror čitati ove tvoje rečenice.
    Ne znam što bi ti rekla.

  32. #82
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Obzirom da mi tek trebamo krenuti u vrtić, meni je horror čitati ove tvoje rečenice.
    Ne znam što bi ti rekla.
    znam i baš mi je i bed zbog toga, al polako postajem očajna.
    sad sve više i više sumljm u našu staru tetu i jako mi je žao i teško mi je zbog toga

  33. #83
    NINA80 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    934

    Početno

    uh ako se sječaš naše situacije od jeseni kad je teta Ivka bila ljuta na njega više se i ne sječam iz kojeg razloga al ništa strašno pa sam ju pitala zašto i što se dogodilo pa je rekla da nemam brige da če mu se posvetiti maksimalno da izglade nespozarzum-tak je bilo
    moj nema omiljenog plišanca neveže se uz ništa konkretno to je vjerujem poseban odnos al bitno je da ju prokužiš jel to proizlazi zbog nesporazuma s tetom ili što joj se ovih dana baš i neide

  34. #84
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    moje dijete se pretvara u pravu rodu - nikada nije cicao (odnosno onih par puta se ne može nikako sjećati), a stalno govori da beba papa ciku (čak pokazuje i na svoju ) - naravno ja sam mu pokazala da u buši beba spava, a na ciki papa.
    Ne bih se začudila da će htjeti i on kad vidi bebu da cica

    mial, ni ja ti nemam što pametno savjetovati jer nismo nikada imali takvih ispada, ali probaj razgovarati s njom što joj se u vrtiću ne sviđa. Kad meni patrik kaže da ne bi u vrtić ja ga uvijek pitam zašto, što mu se u vrtiću ne sviđa, jel mu netko nešto napravio u vrtiću da ne želi ići jer uvijek govori kako se lijepo igra s djecom (sad je poludio za jednim dečkom s kojim se svaki dan igra, al je bio neko vrijeme bolestan i sad kad je došao patrik je sav sretan, jučer su se opraštali pola sata - bilo ih je smiješno za gledat još ajde da je neka cura ) - i uvijek kad ga ja tako preispitam i kažem mu da će se igrati s djecom i da ga prijatelji čekaju, uvijek se mala glavica zamisli i kaže - mama, idemo brzo u vrtić, jer naravno da nema nikakvog razloga da ne ide osim da malo proturječi i inati se.
    Da ima neki razlog, sigurna sam da bi mi rekao, a on zna da bih ga onda odvela baki - to naše povjerenje mi je neprocjenjivo a sve ostalo kupujem Maestercardom

  35. #85
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    ma pričamo non stop o vrtiću i prošli tjedan kad nije išla stalno je bio razlog teta Nova i medo
    i onda je u ponedjeljak otišla, kad sam došla po nju, teta Nova bila je preljubazna samnom- to mi je odmah upalo u oči, a ostale nove tete samo su me gledale ispod oka, a Kala je bila zbunjena kad ju je teta pozvala, mogla bi reći kao da ju se je bojala - al tome nisam htjela baš pridavati pažnje jer reko to je vjerovatno zbog mede
    . . . ali sad kako ovo sve ide nekako bezveze, počela sam svašta pomišljati - ne da ju tuku, al očito da nešto ne štima

  36. #86
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Mateo, sretan rođendan!!!!Pridružujemo se lijepim čestitkama ostalih mama.

  37. #87
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Mateo, sretan rođendan!!!



    mial, nemam baš nekog iskustva s vrtićem i tetama. Ali ovako kao mirovni promatrač mislim da bi trebala porazgovarati s nekom od teta u koju imaš najviše povjerenja ili u krajnjem slučaju lijepo pitaj tu zločestu tetu (facetoface). Ako je voljela ići, a sad ne, vjerujem da je nešto bilo.


    Jelena nkad nije dojila, ali zato kad je Petra dojila, morala ju svako malo polizat. Gadilo joj se, ali znatiželja je jača!


  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Mateo, sretan ti rođendan! Da budeš veseo i zdrav i da te mama i tata slušaju

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Danas idem s Domagojem doktoru. Kašlje ko slon
    Pitaj boga kaj je - tak kašlje več 3-4 dana a ova biljna sr... ne pomažu.
    Kad je tak ja se odmah idem pitati ko zna kakve stvari

  40. #90
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Nama javili da Lovre ima temperaturu.

  41. #91
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    Danas idem s Domagojem doktoru. Kašlje ko slon
    Pitaj boga kaj je - tak kašlje več 3-4 dana a ova biljna sr... ne pomažu.
    Kad je tak ja se odmah idem pitati ko zna kakve stvari
    3-4 dana ti za kašalj nije niš, a probaj dr. Theissov Mucoplant s ehianceom - ima u Biofarmu.

    Niti jednom nisam bila kod naše pedice da mi djetetu za kašalj nije htjela uvalit prospan, a naravno da ti Prospan ne pomaže kad u njemu ima više smeća nego koristi. nikada ga nije pio, a uvijek je prošlo i s ovim što smo mu mi davali - od Abocce Grindtus ili Mucoplant.
    probaj i ono što se maže na prsa i leđa - ja znam za biosept, al ima nešto i od dr. Theissa. Ako ti hoće, daj mu čaj od korjena sljeza (taj se kuha za razliku od kapi za nos) ili zapečeni šećer na mlijeku. Stavi obični narezani luk u sobu dok spava i to pomaže za disanje i čišćenje dišnih puteva.

    Probaj sve, pa ako potraje dulje od tjedan dana, odi vidjet jel mu treba antibiotik. To ti govorim iz vlastitog iskustva s tom pedicom. Žena je ok al ak ti ne može pomoć, ne može ti pomoć.

  42. #92
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Niti jednom nisam bila kod naše pedice da mi djetetu za kašalj nije htjela uvalit prospan
    lažem, sad sam se sjetila da mu je jednom dala bisolex kapi (to ti nije biljno ) al od toga se samo napinjao i ne sjećam se da mu je nešto pomagalo - ovisi jel kašlje produktivno ili suho.

    Ionako ti ništa osim antibiotika ne ide na recept, pa ako hoćeš možeš mu to probati kupiti - pije se iz male čašice, pa smo patriku pomiješali s malo soka i sam je tražio piti jer kao on pije "rakiju" (pitam se otkud mu to )

  43. #93
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    U svom stilu...idem
    Zatrpao me posao pa baš nemam vremena javljati se, al redovito čitam.
    Zato Maruška piše i za sebe i za mene

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Da znam da je kod nje poplaran Prospan koji apsolutno nikad ne djeluje ili Bisolex kapi.
    Ja ga danas furam na Rebro pedici koja se za njega brinula još u inkubatoru (prek veze tj prek reda) - dežurna je pa da ga posluša.
    Bar nebum morala čekat u punoj čekaoni da mi još nekaj pokupi.
    A i da vidm da nije nekaj na plućima da se ne muči.
    I dodatni bonus - izbjegnem WW

  45. #95
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    .
    Bar nebum morala čekat u punoj čekaoni da mi još nekaj pokupi.

    I dodatni bonus - izbjegnem WW
    tak već da!

  46. #96
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    meni i Kristijanu je pomogao Phytohustil
    dvije noci sam kasljala i nakon te druge noci kupila ovaj sirup
    stvarno mi je pomoglo, inace ne pijem nikakve tablete niti sirupe ali ova zadnja prehlada me sredila da sam zavrsila na antibioticima
    Kristijan je malo kasljao ali sam mu odmah pocela davati jer sam se bojala da bi mogao zaglaviti kao ja...
    do sada sam Kristijanu uzimala druge isto na biljnoj bazi ali ovaj mi se cini najucinkovitiji

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Haribo draga al ti si u Dojčland. Ima li tog kod nas?

  48. #98
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    Haribo draga al ti si u Dojčland. Ima li tog kod nas?
    to je sad na tebi

    pitaj u ljekarnoj za pocetak

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno


  50. #100
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Mateo...sretan ročkas!

    kašalj...kod nas je uviejk onaj laringitičan, kašlje gotovo sa svakim udisajem

    tu biljni ne pomažu a niti inače baš
    prasa mažemo sa mucoplantom a kao je kašalj vulgaris dajem mu i taj sirup sa echinaceom

    mi za takav laringitičan kašalj dobijemo panatus uz rinolan
    ja ga ponekad inhaliram sa bisolex kapima

    ivan je doma, ostavit ću ga sada da prizdravi, ne ide spavati popodne ali zato legne oko 22 i spava do 11 ujutro

    lucija i dalje puna šmrklji, i nju inhaliram...

    pozdrav svima

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •