Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Losi nalazi urina

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno Losi nalazi urina

    Jao pomagajte, da li je neka od vas imala ovakvih problema ( evo mm i moji digli paniku)

    imam belancevine u urinu=2
    20 eritrocita
    20 leukocita
    puno plocastih celija
    puno bakterija
    i nekih kristala ( ne mogu da procitam kakvih)
    jel mogu odmah neki caj da pijem dok ne odem kod dr?
    Ima li neka da je imala sa ovim problema?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    ja sam ti imala slican problem i nakon urinokulture sam pila 2 dana caj od brusnica jer nisam mogla odmah doc do doca,a kasnije sam morala popie amoxicilin da se rjesim bakterije,ali mislim da mi je i brusnica dosta pomogla.Ja sam pila litru do dvije dnevno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Joj ma ne brinu mene toliko bakterije, koliko me brinu belancevine...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    a ne znam,ipak ti je najbolje zvat doca

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Ma znam, al do sutra ujutru nista
    pa sam mislila da mozda neka od vas zna nesto...

  6. #6
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Evo malo za utjehu, ja sam cijelu trudnoću imala bjelančevine u urinu i dan danas nemam pojma što je to bilo.
    Svakako se javi doktorici.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Ja nisam shvatila da li je to nalaz urina ili je to nalaz urinokulture?

    Kod nalaza urina uvijek imam svega i svacega i koliko sam primjetila doktori se ne obaziru na taj nalaz vec traze nalaz urinokulture i to im je nesto relevantno! A svaki nalaz urinokulture mi je bio steliran i nisam trebala nista uzimati!

  8. #8
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    ovo je nalaz urina koliko vidim, a da bi ti išta konkretnije odgovorili morat češ napraviti urinokulturu. tu će e vidjeti ako te napala neka bakterija, te koja i kako je liječiti.

    leukociti povišeni upučuju na neku upalu, ali ne mora ništa značiti, dok bjelančevine mogu upućivati na niz problema...


    obvezno doktoru, ali bez panike.sretno i javi se s novostima...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    20

    Početno

    ja sam prošli tjedan vadila nalaz urina, imala sam leukocita, eritrocita i dosta bakterija. Dr. mi je rekao da popijem Ceporex 4x1. Nakon toga sam radila kontrolu i sve su se vrijednosti smanjile, ali mi je također bilo soli u urinu i to CaCO3 (kalcij karbonat). Rekli su mi da se ona pojavi kod nedovoljnog unosa tekućine (urin nije bistar).

    Moj savjet je da se javiš dr. zbog bjelančevina, njih ne bi smjelo biti u urinu. I meni se to dogodilo (davno) i rekao mi dr. da je to znak jake upale.

    Bez panike sve će biti ok.

  10. #10
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj žanaPO prvotno napisa
    ja sam prošli tjedan vadila nalaz urina, imala sam leukocita, eritrocita i dosta bakterija. Dr. mi je rekao da popijem Ceporex 4x1. Nakon toga sam radila kontrolu i sve su se vrijednosti smanjile, ali mi je također bilo soli u urinu i to CaCO3 (kalcij karbonat). Rekli su mi da se ona pojavi kod nedovoljnog unosa tekućine (urin nije bistar).

    Moj savjet je da se javiš dr. zbog bjelančevina, njih ne bi smjelo biti u urinu. I meni se to dogodilo (davno) i rekao mi dr. da je to znak jake upale.

    Bez panike sve će biti ok.
    Zašto ti je dao antibiotik ako nisi radila urinokulturu? Ja sam na tim laboratorijskim pretragama urina uvijek imala masu bakterija i svega ostalog, a urinokultura mi je bila sterilna.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    i ja loš urin imala. urinokultura mi je bila dobra. pila sam uvin h čaj. stvarno pomaže, premda je gadan. kupite si onaj u prahu i pravite se da pijete cedevitu. tak sam ja

  12. #12
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    i ja loš urin imala. urinokultura mi je bila dobra. pila sam uvin h čaj. stvarno pomaže, premda je gadan. kupite si onaj u prahu i pravite se da pijete cedevitu. tak sam ja
    Trudnicama se uvin h ne preporuča, bolji je čaj od brusnice.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    ja pila. niš mi bilo nije. osim kaj sam prenjela.
    ma svašta se ne preporuča trudnicama; kava, tuna, metvica, gljive, čokolada...
    sve sam to konzumirala i rodila sam bez ikakvih problema zdravu bebu!

  14. #14
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    ja pila. niš mi bilo nije. osim kaj sam prenjela.
    ma svašta se ne preporuča trudnicama; kava, tuna, metvica, gljive, čokolada...
    sve sam to konzumirala i rodila sam bez ikakvih problema zdravu bebu!
    tebi možda nije, ali to ti ne daje pravo da isto savjetuješ drugima kao ispravno. uvin h se ne preporuča jer sadrži list medvjedike, tuna živu koja se nakuplja u tijelu itd.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    a kaj nevalja u listu medvjedike?
    savjetujem uvin h jer najbolje čisti mokraćni sustav od svega što sam probala a imam problema sa njim tak da znam što pričam.

    ništa nije dobro u velikim količinama, kako u trudnoći, tako i u normalnom životu.
    osobno smatram da se niti jednoj trudnici (koja ima normalnu trudnoću) nemože ništa loše dogoditi od šalice uvin h čaja, kave kao ni od jedne konzerve tune.
    meni je dovoljna šalica dvje kad me bubreg zaboli ili kad sam imala bakterije u urinu.

    i općenito su me užasno živcirale te nesmješ ovo nesmješ ono paranoje u trudnoći isto kao što me sada to isto živcira kod dojenja.
    Sada navodno nesmijem pit vodu jer ću dobiti mastitis, nesmijem zelenu salatu, ni u ludilu, naranče, jagode, nedo bog nešto kiselo, ili šta napuhava i štatijaznam šta sve ne.
    i često se pitam, što uopće smijem jesti?????
    :?

    glavno da su mi savjetovali da pijem puno pive, jer ću imati mlijeka. i kravlje mlijeko od kojeg mi je mala dobila grčeve!
    grrrrrr

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Cure, bila sam jutros kod doca, ali sam isla danas na ispit, pa nisam stigla da vam se javim...
    On kaze, da imam upalu bubrega ( kako mi nalazi pokazuju) da ne bih mogla da setam od bolova,.. a mene nista ne boli... :?
    isto mi je kazao da je normalno u trudnoci da se dese belancevine ili proteini u mokraci,..
    Prepisao mi je uvin caj ( koji mi je iskreno uzasan), pa sam kupila od brusnice da zamenim uvin,..
    U principu kaze, sto vise tecnosti, i to je to,..
    Za 15 dana kontrola urina... NIje spomenuo ni U od urinokulture :?
    al ovo je drzavni ginic,.. u utorak idem mojoj dok privatno pa joj nosim nalaze, da vidim sta ona kaze....
    Hvala vam na savetima, izvestavam i dalje

  17. #17
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    a kaj nevalja u listu medvjedike?
    savjetujem uvin h jer najbolje čisti mokraćni sustav od svega što sam probala a imam problema sa njim tak da znam što pričam.

    ništa nije dobro u velikim količinama, kako u trudnoći, tako i u normalnom životu.
    osobno smatram da se niti jednoj trudnici (koja ima normalnu trudnoću) nemože ništa loše dogoditi od šalice uvin h čaja, kave kao ni od jedne konzerve tune.
    meni je dovoljna šalica dvje kad me bubreg zaboli ili kad sam imala bakterije u urinu.

    i općenito su me užasno živcirale te nesmješ ovo nesmješ ono paranoje u trudnoći isto kao što me sada to isto živcira kod dojenja.
    Sada navodno nesmijem pit vodu jer ću dobiti mastitis, nesmijem zelenu salatu, ni u ludilu, naranče, jagode, nedo bog nešto kiselo, ili šta napuhava i štatijaznam šta sve ne.
    i često se pitam, što uopće smijem jesti?????
    :?

    glavno da su mi savjetovali da pijem puno pive, jer ću imati mlijeka. i kravlje mlijeko od kojeg mi je mala dobila grčeve!
    grrrrrr
    "paranoje u trudnoci" su jedno, a ozbiljan rizik nesto drugo.
    sto se cajeva tice, neke biljke nesto pospjesuju ili smanjuju, pa se iz tog razloga trudnicama preporuca izbjegavati cajeve ciji sastojci mogu uzrokovati npr. krvarenje, kontrakcije itd. ne preporuca se ni ono sto izaziva zatvor, recimo, no to je posve druga kategorija te ih ne bih izjednacavala.

    medutim, ono sto kazes, umjerenost je u svemu najvaznija.

    dok dojis, smijes piti tekucine koliko ti treba.
    jednako tako, teoretski mozes svu hranu - pocnes s manjim kolicinama, pratis reakcije djeteta i po njima se ravnas.

    pazis jer:
    ono sto napuhava, moze bebi izazvati grceve.
    citrusno voce i jagode su jaki alergeni, pa dijete moze reagirati.
    ovo s kiselim, pojmanemam zasto ne.
    piva nema veze s kolicinom mlijeka, mit.
    a na kravlje mlijeko reagira puno osjetljivijih beba, no zbog uvrijezenog mita kako je super, malotko ce te upozoriti.

    sorry na skretanju s teme, htjela sam pojasniti

  18. #18
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    a kaj nevalja u listu medvjedike?
    savjetujem uvin h jer najbolje čisti mokraćni sustav od svega što sam probala a imam problema sa njim tak da znam što pričam.
    citiram samo ovo jer se s ostalim uglavnom slazem...

    medvjetka koja se nalazi u uvin h caju moze izazvati grceve, u ranoj trudnoci cak i povecati mogucnost pobacaja pa je zbog toga opasan. ne bi spominjala uopce nista da je uvin h jedini caj i jedina kombinacija koja moze pomoci zenama sa problemima s mjehurom jer se s tim gombam vec godinama, sad vec i drugi put trudna.

    brusnica uopce nije stetna, ima puno c vitamina koji se dobro apsorbira iz nje i caja od nje (ako je 100% caj od busnice, a ne neka kombinacija) i ima neki sastojak (lagat cu ako definiram sto je tocno) koji djeluje kao prirodni antibiotik prakticki ciljano na bakterije urinosustava. preslica meni djeluje slicno, a inace ima svojstva jakog pojacavanja izlucivanja mokrace, dakle, piski ti se od svega, i tako pomaze ciscenju organizma, ali se zbog toga i inace preporuca s njom oprezno (koristim ju kad nisam trudna 3 puta dnevno max 10 dana, sad u trudnoci, jedan dan pijem caj od brusnice kad god se sjetim, a drugi dan max 2 puta caj od preslice)
    meni uvin h nije posebno dobro djelovao pa sam trazila alternative koje nisu antibiotik i nasla ovo. takodjer su mi preporucili i caj iz ekoherbalije hmm neki broj (:? ), ako brusnica i preslica ne budu djelovale, koji je po sastavu slican uvin h caju, ali nema medvjetku. nije mi trebalo pa nisam probala.

    mamma mia22 ne ljuti se ovdje samo iznosimo svoje stavove. ok, tebi nije nista smetalo. ja sam isto sad puno opustenija nego u prvoj T kad nisam ni pila kavu nikad, ni jela tunu nikad, smanjila coksu na min, i sl. ali sam to radila, kao sto je storma napisala, zbog argumenata na koji nacin stete, a ne zato sto su mi svi rekli.
    mislim da je dobro informirati se i odluciti sto hoces sto neces. nitko ne brani ni tebi ni drugima da pijete uvin h ako su vam prednosti vece od mana tog caja, ali treba ljude upozoriti da nije bezopasno.

    nijedan lijek nije bezopasan, ni cajevi ni biljni pripravci ni kemijski spojevi iz tvornica, ali kad treba povratiti zdravlje, mislim da treba to uciniti informirano.
    samo toliko

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    ma ne ljutim se ja ni na koga. sam me živciraju svi ti "dobronamjerni" savjeti oko dojenja. pogotovo onaj da pijem puno mlijeka za mljijeko. šopala sam se s mlijekom u prvim danima pa mi je mala dobila kolike. pedica mi je rekla da izbacim mlijeko i otkad ga ne pijem sve je u redu.

    dok sam bila trudna jela sam što mi se jelo i pila što mi se pilo. u umjerenim kolićinama sve. osim slatkog. bila sam uvjerena da ću roditi zdravu bebu. tako je i bilo.
    mislim da šalica uvin h nemre ubiti bebu. pa nisu one tak slabašne. ali ako je brusnica bolja, i nema nikakvog rizika, pijte brusnicu! ak niš drugo, ukusnija je! živjele!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    Imam jake bolove u bubregu i doktor mi je rekao da pijem uvin caj i brusnica.Urinokultura je ok,a u urini imam leukocita,eritrocita i nekakvih epitelnih plocica.....uplasili ste me sa ovim o uvinom caju.Sta da radim?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    Evo da si odgovorim:Doktor mi je dao Ampicilin kapsule i urina je u redu sad.Sto se mora se mora....

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    38

    Početno

    Bok cure,
    u 13.-tom tjednu sam i radila sam pretrage krvi i urina, krvna slika je OK, a u urinu imam povišene eritrocite 5-7 ( ref. interval je 0-2) i leukocite 3-5 ( ref. interval 0-2) i nešto bakterija. Radila sam i urinokulturu i na nalazu piše fiziološka flora. Naručena sam kod dr tek za mjesec dana pa me zanima imala li razolga za paniku. Je li zna tko od čega bi mogli biti povišeni eritrociti i leukociti?
    Hvala!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Važno je da je urinokultura uredna (fiziološka flora znači normalno ono što se nalazi u urinu) to što su ti bili eritroiti i leukociti malo povećani ništa ne mora značiti - naročito ako si bila na pregledu dan prije toga

  24. #24
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Cure OT, ali molim odgovor, kako se daje uzorak urina za urinokulturu? Je li bitno da je prvi jutarnji i treba li neka veća količina ili isto kao i za normalnu pretragu...? Hvala

    P.S. Meni je doktor preporučio tablete brusnice...

  25. #25
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    ja sam ti za urinokulturu nosila prvu jutarnju i nije ima bitna kolicina. a sta se tice brusnice, mozes ih piti u svakom slucaju su dobre, ne mogu ti nikako nastetit. ja sam dosta dugo pila i cajeve od brusnice i tablete, nije na odmet.

  26. #26
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Za urnokulturu se oprati, mokraća obavezno prva jutarnja, srednji mlaz. Znači ne skupljati mokraću odmah, nego u sredini piškenja. Nadam se da nisam prekonfuzna.

  27. #27
    petrunjelazg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    mene su ti zbog bjelančevina u urinu ostavili u bolnici 4 dana. nikakve tablete nisam pila osim puno puno vode( 2- 4 litre dnevno) i sve je prošlo za par dana. nema sekiracije

  28. #28
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Tnx. Ma pila sam brusnicu - prvi nalaz urina - povišeni leukociti, 2 tjedna brusnice, tjedan dana pauze, ponovljeni nalaz - leukociti u normali. Sad mi piše da imam malo bakterija pa mi je dr rekao da napravim urinokulturu, ali pošto sam ponovno počela s kurom 2 tjedna brusnice, pričekat ću da je popijem, pa tjedan dana pauze, pa onda urinokultura, taman da dobijem nalaz prije idućeg pregleda.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •