Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Iznervirali su vas - i sto sad?

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Iznervirali su vas - i sto sad?

    Ovo bi bio nastavak one teme "sto radite kad vas iznerviraju djeca", a mogao bi ici i pod "Zdravlje odraslih" ...

    Klinac/klinka vas iznervira, u vama kuha no uspijevate nekako rijesiti situaciju na miran nacin i nakon sat-dva-tri, koliko vec, napokon nalazite trenutak vremena za sebe i malo mira. Sto radite da se rijesite nagomilanog stresa?

    Znam da tu iam 100 mogucnosti da svatko iam neki svoj recept koji vjerojatno ne pali kod drugih, ali bas me zanima sto vi radite - mzoda cujemo neki dobar prijedlog.

    Ja se volim rjesavati stresa kretanjem - hodanjem, bicikliranjem, najbolje po prirodi ... Idealno bi bilo planinarenje. No vremena za takvo sto naprosto nemam (osim mozda navecer u 23h kad svi zaspu, a u 6h se moram dici). Obzirom da sam freak za putovanja i nove krajeve, zemlje, planine, onda smisljam neke buduce izlete ili putovanja ... ili jednostavno uzmem nasumce neku od onih "lonely planet" knjiga pa citam o nekim udaljenim krajevima.

    Dobro bi bilo i redovno vjezbati autogeni trening, no kad sam umoran cim legnem odmah padnem u san i nista od vjezbanja ... :/

    Ne treba zanemariti ni utjecaj seksa na relaksaciju, no za to opet covjek mora imati barem malo energije ...

    Ako nemam volje ni energije ni za sta drugo onda izadjem na balkon i gledam malo u prirodu, mrak, daljinu ... svjez zrak me odmara.

  2. #2

    Početno

    Vruci tus i krevet. I nada da cu izmedju hranjenja u 23h - 02h - 05h, barem dva i pol sata u komadu odspavati. I drugo jutro opet sve ispocetka.
    A citanje, setnje, putovanja i ostale aktivnosti pricekat ce jos neko vrijeme.

  3. #3
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Vruci tus i krevet. I nada da cu izmedju hranjenja u 23h - 02h - 05h, barem dva i pol sata u komadu odspavati. I drugo jutro opet sve ispocetka.
    A citanje, setnje, putovanja i ostale aktivnosti pricekat ce jos neko vrijeme.
    Nekad je i meni krevet jedina misao i jedini spas (npr. veceras - proslu noc se bdjelo satima zbog Vedranove upale uha :shock: ), no svaka barem 2-3 dana mi treba ipak nesto vise kako bih odrzao psihicku higijenu.

    Mada, neki put i vruci tus djeluje blagotvorno na psihu ...

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Ja sam izgleda neka radoholičarka - kada sam sada promislila skužih da se relaksiram radeći, baveći se strukom ali ne onim dijelom koji radim 8 sati dnevno (na poslu) nego nekim drugim aspektima struke i to me jako veseli (npr. i kroz volontiranje u Rodi...).

    Volim pročitati nešto, danima sam se relaksirala uz Harry Potera

  5. #5

    Početno

    danima sam se relaksirala uz Harry Potera
    Ja ga pikiram vec nekoliko godina, ali nikako da stigne na red.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Bez obzira da li me nazivcirao taj dan negdje izmedu 19.00 i 20.00 se bacam na kauc, noge na stolic, daljinski u ruke i mozak na pasu.

    Veceras Desperate Housewives. Damn, kako prigodno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj Lilly prvotno napisa
    Veceras Desperate Housewives. Damn, kako prigodno.
    Volis ha Dobra serija jel da?

  8. #8

    Početno

    Nama je u to vrijeme tusiranje, pranje zuba, odlazak u krevet...Ali zato ne propustam The Bold and the Beautiful u 17,30h. Prava 'psihicka higijena' za intelektualce!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    iznenervira me i sto onda? ima nekoliko solucija koje uglavnom ovise o tome koliko sam zivcana taj dan:

    1. kazem: "nema zla" i izljubimo se

    2. posaljem ga u sobu da razmisli o svojim postupcima (ako place, kazem da moze izaci iz sobe kad prestane plakati - rezultat: odmah)

    3. posaljem sama sebe u sobu i navucem stolicu na kvaku od vratiju (nemamo kljuceve), gledam tv i cekam da dodjem k sebi.

    4. posaljem ih obojicu u setnju i stvarno se najbolje odmorim (moje omiljeno rjesenje, priznajem)

    5. vicem na njega

    6. vicem na muza

    7. zovem mamu i tracam svoje dijete

    eto...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Sebe relaksiram na orbitreku, dobro mi dodje za ispuhavanje
    Poslije toga naizmjenicno topli-hladni tus i glava je bistra 8)

  11. #11
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Ako nemam volje ni energije ni za sta drugo onda izadjem na balkon i gledam malo u prirodu, mrak, daljinu ... svjez zrak me odmara.
    Blago tebi. Ti bar imaš pogled u prirodu.
    Naš balkon gleda susjedi u kuhinju

    Tako da mi preostaje TV, knjiga, ali u zadnje vrijeme kao da se i ja pretvaram u radoholičarku :shock:
    Stalno nešto čeprkam, istražujem, i tako se ufuram da obično ne legnem prije jedan, dva. A ustajanje u sedam

  12. #12
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Moram reci da zavidim vama koje relaksira TV ... na mene djeluje bas suprotno, zamara me.

    Od TV-a posljednjih godina sa zanimanjem gledam jedino vremensku prognozu (ostatak dnevnika obicno pogledam s 5% paznje, tek toliko da znam sto se dogadja oko nas) i recimo koju emisiju tipa "Alpe-Dunav-Jadran" i slicno sa nekim dokumentarcem o prirodi npr. Tu i tamo bacim pogled na neku seriju, ali ... nije mi to neki odmor. Ne znam zasto ...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ako sam sama s njima odem u špajzu i naždrokam se čokolade (pri tom pazim da me oni ne vide )
    Ako ih netko može pripaziti odem na balkon (gleda u zelenilo 8) ) i pušim
    Kad nisam pušila svaki put sam završila u špajzi i 10 deka čokolade je bila norma...
    Ako ima potrebe i netko je još doma znam otići i u dućan. Nekad i na kavu i novine u kafić - e to mi je najdraže. To me sasvim ohladi.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Moram reci da zavidim vama koje relaksira TV ... na mene djeluje bas suprotno, zamara me.

    Od TV-a posljednjih godina sa zanimanjem gledam jedino vremensku prognozu (ostatak dnevnika obicno pogledam s 5% paznje, tek toliko da znam sto se dogadja oko nas) i recimo koju emisiju tipa "Alpe-Dunav-Jadran" i slicno sa nekim dokumentarcem o prirodi npr. Tu i tamo bacim pogled na neku seriju, ali ... nije mi to neki odmor. Ne znam zasto ...
    Tako je i kod mene, ne sjećam se kad sam zadnji puta odgledala film od početka do kraja. Jednostavno ne mogu.
    Jedino sam "Kućanice" u zadnje vrijeme odgledala u komadu

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Večeras je to Pilates.
    Jaaaako mi paše masaža. Sa baby uljem. mmmmm
    Ni kupka sa soli nije loša. Sol navodno izvlači stres.
    U dnevnim satima je to definitivno šetnja, uz malo šopinga (barem skočim do DMa, a tamo mi uvijek nešto treba...).
    sjetila bih se ja još toga, ali sam umorna...
    možda sutra...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •