Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: 15mj - deranje, bacanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno 15mj - deranje, bacanje

    Pozdrav,

    Nasa mala kćerkica je u zadnjh tjedan dana postala "cudna".
    Rijetko se dizala nocu, a ako se i dignula malo je zaplakali mi bi joj dali dudu i oni bi nastavila dalje spavati.

    Sada, to je nekontrolirana, bez prestanka dernjava od sat vremena.
    Kako je Erin alergicna na mljeko i mljecne proizvode supruga ju jos uvijek doji i to je jedini nacin na koji ona prestaje svoj ispad deranja.
    Naravno, nemozemo joj non-stop kada dijete zaplace dati dojiti.

    Inace dobro jede (pa pretpostavljamo da gladna nije), kada joj pokusamo dati dudu ona ju zivcano prima i baca, kada ju pokusamo dignuti ona se zivcano trga i baca na ledja, kada joj pokuswas nesto dati za jesti opet ista prica zivcano sve trga i baca.
    Vise nema ideje niti znanja sto joj to smeta i kako joj pomoci (smiriti ju) jer koju god akciju napravis samo jos vise potices njenu dreku i plac.
    Mislili smo da su cak i zubici u pitanju ali kako vec ima 2 zubica i nijie bilo nikakvih problema sto se toga tice.

    Ima li netko kakve savijete i/ili ideje sto bi mogli napraviti da ju umiimo, jer 1.5h dijete se konstatno dere (nekada je to u 2h unoci a nekada i u 23 h) ne postoji pravilo.

    Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Naravno, nemozemo joj non-stop kada dijete zaplace dati dojiti.
    a zasto ne? treba gledati pozitivnu stranu svega toga, a to je cinjnica da ipak postoji nesto cime je mozete smiriti.
    sve sto pises ne zvuci mi nimalo cudno, to je samo razvojna faza, 15 mj. je pocetak, a po nekima i kulminacija djecjih ispada tzv. tantruma.
    i moj sin je trenutacno u toj fazi s tim da je s kceri u toj fazi bilo jos puno gore, pa me to tjesi.

  3. #3
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    I mi smo bili u toj fazi ali nismo se nimalo dvoumili,cica je rješavala sve
    Bilo je čak i par noći kad bi se mm ili ja morali dići iz kreveta,otići u dnevni i gledat televiziju,ali to se dogodilo 4-5 puta sveukupno.
    I danas,kad ima 2 godine i 3 mjeseca svaku noć zaspe sa cikom ali spava cijelu noć i ne budi se. Ako malo i zaplače ja ga podragam,javim mu se i spava dalje,više noću ne traži ciku.Dakle,bez odvikavanja,bez guranja dude,vode i sl. došli smo do toga da spava cijelu noć.Inače je on od rođenja prvi put cijelu noć prespavao sa 2 godine i mjesec dana!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    razlog zbog cega sam napisao da ne "dojimo" svaki puta kada zaplace je zbog toga sto supruga nema vise sto dati, a i mala bi cicala 24/7 cim je odvojis odmah pocne dreka

  5. #5
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Tako velika djeca znaju nenutritivno dojiti - hocu reci nije bitno ima li icega za papati - sisu samo da se smire.

    Moja ima sad 16 mjeseci i isto ponekad imamo takve ispade. Prodju kroz par dana. Najcesce je to nakon intenzivnog dana kad uvjezbava puno stvari istovremeno. Primjetila sam da ju je puno lakse uspavati ako sam kraj nje na prvo kmeee, onda se najcesce niti ne probudi vec samo kratko posise za utjehu (manje od minutu) okrene se na svoju stranu i zaspi (neka dva mjeseca sam uvjezbavala izvlacenje sise iz usta prije nego sto zaspi kako ne bi spavala sa sisom u ustima cijelu noc).

  6. #6
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Kod nas su to točno zubići. Napadaji plača i urlikanja koji traju do 15 minuta do sat vremena i nakon toga sasvim drugo dijete. I nema druge pomoći osim dojenja, nikakvo grljenje, maženje, pričanje. Znam da se radi o zubiću jer se paralelno s tim dešavaju i druge stvari vezane uz zube. Mislim da nema veze što su prva dva izašla bez problema, nama su prva 4 izbila uz strašno visoku temperaturu, četvorke nismo ni osjetili, a dvojke i trojke idu uz ovakvo ponašanje.
    Ja se stalno tješim da najgore tek dolazi

  7. #7
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    kod nas je identične takve "simptome" izazivao night terrors.
    kako došlo-tako prošlo, ali bi bilo strašno kad bi se dogodilo. utjehe nije bilo nikakve.

  8. #8
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kad je bilo zadnje cijepljenje?

  9. #9
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Mi smo također alergični i stvar rješavamo isključivo cicom. Drugo ne pomaže. Ponekad samo par puta tokom noći, ponekad bezbroj. Još se nije smanjilo.
    Meni nije problem ali je problem ako planiram izaći navečer - tata ga jednostavno nije u stanju smiriti. Dernjava traje i više od pola sata - ništa ne pomaže, plače, viče, davi se u suzama i izvija se.
    Čekam da malo poraste i nadam se boljem.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    hvala svima na odgovorima, sada mi je malo lakse

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •