Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: viroza, grlobolja i krvavi sekret iz grla

  1. #1
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno viroza, grlobolja i krvavi sekret iz grla

    drage forumašice/forumaši, jako sam se uplašila.
    prije 10-tak dana me jako stisklo grlo (inače mi je jako osjetljivo. nepušač sam.), kašljala sam nekoliko dana i to baš jako gadno. otišla sam doktoru i rekao je da nije upaljeno, da je u pitanju virus i da se nastavim liječiti kao i do tada - med, limun, propolis, sprejevi, čajevi...
    nakon toga mi je procurio nos i osjetila sam kako mi se sve slijeva u grlo. i onda mi se počeo zadržavati sekret u grlu. imam knedlu u grlu već danima. i onda sam se pred tjedan dana ujutro probudila s jakim porivom da izbacim taj sekret koji se noću zbog položaja spavanja slio u glo. i kad sam ga izbacila bio je prošaran s krvi. prestravilo me otišla sam taj dan doktoru i on je rekao da je to od nadraženog grla i da ne brinem.

    od tada se bojim zakašljati, knedla mi je i dalje u grlu, grlo me pecka i još sam nekoliko puta, uglavnom ujutro, pri izbacivanju sekreta pronašla tragove krvi. ići ću ponovo do doktora, jer sam jako prestrašena, ali vas molim ako imate koju riječ utjehe, ako ste prošli nešto slično ili znate o ovome više da mi napišete.

    temperature nemam, nos mi je prohodan, iako me 3 dana glava bolila baš u području sinusa, točno kod obrva, no to je prošlo. pila sam lekadole, pijem puno čaja, uzela sam bisoleks da mi razbija sluz, stavljam propolis u spreju, i dalje uzimam med.... ma baš sam sva isprepadana

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ispiri grlo običnom mlakom slanom vodom, 1žličica na 1čašu, grgljaj i ispljuni.

    Hoće to od sinusa, slijeva se gnoj u grlo i eto zla...Meni pomažu i kapsule ulja crnog kima ili origana, ali nisam ga našla u kvartu ove godine pa sam na kimu i dobro mi je.

  3. #3
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala ti Peterlin, umirila si me

    nisam nikad imala problema sa sinusima, no za sve postoji prvi put....

    najgora mi je ova knedla u grlu koju nikako ne mogu potpuno izbaciti (a i iskreno bojim se da opet ne ugledam krv).

    svakako ću ispirati grlo s vodom i soli...

  4. #4
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Krv ti je mozda i iz nosa. Ne zvuci ozbiljno, ali svakako idi na kontrolu kad je propisano.

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    to ti je sekret iz sinusa
    ispiri nos obilno fiziološkom
    kapaj operil
    ako se nastavi obilno slijevati, ako te bude boljelo grlo i glava možda će trebati i antbiotik

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti Peterlin, umirila si me

    nisam nikad imala problema sa sinusima, no za sve postoji prvi put....

    najgora mi je ova knedla u grlu koju nikako ne mogu potpuno izbaciti (a i iskreno bojim se da opet ne ugledam krv).

    svakako ću ispirati grlo s vodom i soli...
    Recept protiv krvarenja iz nosa i grla koje je straga povezano s nosom (ja sam mama alergičara i astmatičara s rinitisom) ima više koraka od kojih izabereš što ti paše ili možeš i sve isprobati:
    - puno piti, jer ako je organizam dehidriran, sluznica je tanka i lako prokrvari kod običnog puhanja nosa ili kihanja
    - namazati nos iznutra kremom, dječjom ili za lice, da se sluznica namasti i postane elastična
    - ispirati rinohornom nos, također sa slanom vodom kao i grlo
    - inhalirati čaj od kamilice ili kadulje s malo eteričnog ulja lavande ili tigrove masti
    Protiv knedle u grlu isto treba piti bilo kakvu tEkućinu. Možeš uzeti pastile islandskog lišaja ako te baš jako smeta ili bilo što slično.

    Sretno i izbaci beštije van!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •