Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: ''divlja'' dok spava :)

  1. #1
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno ''divlja'' dok spava :)

    Moj mali mališa je prije par tjedana savladao vrtnju u snu. Do sad je uvijek spavao na trbuhu i super je spavač, a sad pajki i na boku i u 'božemesačuvaj' pozama. ALI problem je sljedeći. On u snu tako putuje po cijelom krevetiću i vrlo često se uklješti u ćošak i sl, ili se potpuno zapetlja u poplun itd pa se svako malo čuje kmečanje i onda trk upomoć. Vrlo se često i otkrije. Ajde, što se tiče okretanja i saplitanja 'sam sa sobom' nema pomoći dok se ne izvješti ali šta s pokrivanjem? često mi spava skroz otkriven pa kiše i sl. Napominjem da u vreću za spavanje neće ni mrtav ni na koji način. Ideje?

  2. #2
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    I još nešto.
    Da li se bebe u tim vrećama za spavanje mogu vrtiti po želji na bok ili na trbuh i to. Thanx!

  3. #3
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    nažalost, ja ti ne mogu pomoći!
    imam isti problem!
    otkrivanje rješavam tako da spava sa mnom pa dežuram, kad se otkrije, ja pokrijem!
    meni je problem što svako malo opali glavom u uzglavlje!
    najdraža poza joj je stisnuto se uz tu dasku cijelom dužinom, dakle okomita je na mene i MM i onda glavu gurne skroz u kut između daske i madraca!

    ali toliko lupa da...

  4. #4
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    moj guzonja neće s nama. voli bit svoj na svome i on isto spava okomito al je predug pa spiga glavicu da stane
    baš zato što nije s nama ne pokrijem ga svaki put pa ne znam šta bi...

  5. #5
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Probaj onda deblju piđamicu, možda frotirnu, ili deblje gegice (ne znam kako vi to zovete, to je ono jednodjelno odjelce sa čarapicama)

  6. #6
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    i dan dans curka se vrti na sve moguće strane i više je otkrivena nago pokrivena. dok je bila mala stalno sam se budila i pokrivala ju, a sad kad je već zove me da ju pokrijem pa se mogu i opustiti.
    sinek spava s nama i i sto lupa s glavom u dasku , pa sam duž cijele daske postavljala male jastučiće i stisnula ih s našim jastucima.
    a i on ko i seka ima ga svuda i u svakakvim pozama

  7. #7
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    Trenutno spava u bodiju dugih rukava i hlačicama od piđame. Deblje oblačenje mi nije opcija jer se ionako jako znoji (štitnjača) pa se otkrije znojan... :/

    Možda kad bi ga uspjela ugurat u vreću al eto ne znam dal se u tome može vrtuljit. ako netko zna...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    116

    Početno

    Moj je mrzio vreću za spavanje jer je ne bi uspio skinuti sa sebe jednim potezom noge kao deku. Onda bi slijedio plač, ustajanje...tako da smo izbacili vreću iz upotrebe prije nego li smo je i počeli koristiti.
    Doduše spava sa mnom ali mi i tako rijetko dopusti da ga pokrijem.
    Ako vreća nije prekomotna, može se u njoj okrenuti na bok ali rekla bih da je to prilično zahtjevna vještina.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Moja curka moze u vreci skoro sve, okrenuti se na ledja, trbuh, sjesti, ustati se... cak i malo puzati
    Ja ju strpam u vrecu prije cike, i sve prihvaca kad je cika blizu
    Bez vrece bi cijelu noc bila otkrivena...

  10. #10
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    Cure, hvala vam svima na savjetima, no unatoč mojoj dobroj volji, mislim da ćemo nastavit ovako do daljnjeg. :D
    a uskoro će i toplije vrijeme pa nek se otkriva koliko hoće.
    Puse svim divljim spavačima

  11. #11
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    Iva B
    Izgleda da smo gotovo istovremeno stavile post. Daklem , ako nije bed, bi li mi mogla reći o kojoj je točno vreći riječ (marka i to) hvala ti

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Oroslavje
    Postovi
    47

    Početno

    moja mala isto spava u vreći. ujutro kad se probudimo deka nije na njoj jer ju izgura sa sebe. ona u vreći isto sve može. i biti na boku, i okretati se na trbuh i izgurati deku... mi imamo vreće od MTČ-a.ispod ima bodi sa dugim rukavima i donji dio piđame.

  13. #13
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    moja ti je znala spavati na koljenima ozbiljno ti pričam. Poza ti je bila slijedeća: dijete na koljenima, guza u zraku, glava na madracu i spava kao top. Ne moram ti niti pričati da je u toj fazi bila stalno otkrivena, a i sada se do jutra svaki dan otkrije. Jedina pomoć ti je dok si budna svako malo virkaj u sobu i kad se otkrije ti pokrij. To radim ja.

  14. #14
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    Joooj
    Guza je i kod nas u zraku često. pa kad gubi snagu ljulja se lijevo-desno
    niš. probat ćemo vrečku još jemput pa ak uspije - super - bar do zatopljenja, ak ne, niš - guza na luftanju ko i dosad! Puse svima - vidim da nas ima!
    nenamjerna rima

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma moze u vreci sve sta hoce, moj malac je isto prije par dana poceo "divljat" po kreveticu. Vecinom spava na boku ili na ledima dijagonalno preko krevetica. Spava u vreci vec mjesecima iako urla dok mu ju oblacim.

  16. #16
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    I mi imamo problem s divljanjem iako je mišica sad već velika. Spava s nama jer je to najbrži i najbolji način da ju ulovim u njenom napadu divljanja prije nego se skroz razbudi. Problem je što ne mogu ograditi krevet sa svih strana pa ju često nađem već na rubu sa glavicom koja visi preko. Ona se ne vrti nego odjednom kao da ju je netko piknuo počne puzati po krevetu u snu i posjedne se zatvorenih očiju i pada ko kruška. Ako ju stavim u kindač to završi tako da se ustane i zove. Nadam se da će to brzo prestati jer traje već 2-3 mjeseca i stalno moram na pol oka paziti da ne ljosne s kreveta.

  17. #17
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    Noćas nismo spavali jer se mališa budio svakih pol sata totalno spigan u vrhu kindacha. Zaključak, nakon potpuno neprospavane noći ujutro smo se dogovorili da ćemo to nadoknadit i gle čuda - miško ko da me razumio - spavali smo 8-12 ujutro :shock: :D
    Ali da se to ne ponovi - tata kupio vreću, pere se i večeras kreće u pogon. Vidjet ćemo...

  18. #18
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    moja Emma nije imala niti dva mjeseca kad je počela divljati u krevetiću. naime, stavila bih je da spava na sredinu, a onda bih je pronašla obavezno u desnom ćošku, gdje je zabila glavicu i tako spavala. inače, Emma odbija da spava u bilo kojoj drugoj pozi, osim na stomačiću, pa mi je i to malo za brigu. ali, ovo sa zavlačenjem je i , ali i :shock:

  19. #19
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    I moj miš je jako rano krenuo, i prije 2. mjeseca, valjda jer je velik rođen pa je rano ojačao, ali u počecima nije bio tako energičan i uvijek je išao u rikverc pa mi to nije bio problem, ali ovo šta sad radi :shock:
    I baj d vej od rođenja spava samo na trbuhu ali evo otprilike od 6.mj se vrti na sve strane. Nemoj brinuti, znaju oni okretati gavicu, pogotovo ju sada već i lakše digne. Samo ti nju pusti nek spava i budi mirna.
    Da se vratim na problematiku koja je započela ovaj topik - prva večer u vreći prošla S J A J N O! Obukla sam mu je prije zadnjeg papanja i maženja, malo se čudio, al je zaspao ko klada (ko i inače), još sam ga i stavila na trbuh ko i inače i spavao mirno, bez puno okretanja do 7h
    A i ujutro je nađen na pravom mjestu a ne na vrhu kreveta
    I sad kad se probudio je smlatio cijelu bananu i krušku - dubok san ga izmorio.
    Hvala Vam puno, puno svima na savjetima, puno su nam pomogli!

    I sretan Vam Uskrs!!

  20. #20
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja kćer se isto vrti po krevetu. Starija je do prije par mjeseci spavala u vreći, obožavala ju je. Sad ne više, sad je totalno otkrivena. A malu uopće ne pokrivamo .Vreću ne želi, u snu osjeti ako je pokrijemo i odmah se probudi. Ima pidžamu, u stanu je toplo i njoj je valjda dobro.

    Noćas nam je izašla iz kreveta dok smo mi spavali U ponoć.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Imam ista iskustva s obje bebe. Starija je počela izlaziti iz faze prebacivanja po krevetu, a mlađa je upravo počela s tim. A pokrivanje je kod nas nemoguća misija, bilo i ostalo.

  22. #22
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    cure cija se djeca otkrivaju,

    zasto ne savljate u vrecu?

    pa to je super stvar, jednostavno popluncic koji je UVIJEK oko njih. nemojte sad reci da ne zele...tko ih pita , 2 noci ce se bunit, i dobro. do godine dana se super-lako priviknu.

    i ne divljaju onda toliko..okrece se eventualno na bok. moju nadem di ju stavim, jer spava u vreci od 1 dana.

    moj brat je do skole spavao u vreci , h&m ima ih velikih, ja bi stala unutra...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Budući da nisam djecu odmah stavljala u vreću za spavanje kasnije je i to bilo samo nemoguća misija.

  24. #24
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam stavljala u vreću dok je bila manja beba. Sad je više ne želi, a i ja sam sigurnjija kad je bez vreće. Lakše nam pobjegne iz kreveta u vreći bi se samo spotipala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •