Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 197

Tema: Izgubila sam bebicu

  1. #101
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno statistika

    Evo nekih podataka iz 2007. Pogledajte tablicu 3, postotke po županijama
    http://www.hzjz.hr/publikacije/Dojenacke2007.pdf

  2. #102
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno postoci

    na zadnjoj stranici imate statistiku nažalost tužnih brojki

  3. #103
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re


  4. #104
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno još informativnog materijala

    Evo još informativnog,edukcijskog i statističkog podatka

    http://anestezija.org/index.php/Intr...C4%8Deda<br />

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    andjelak


    bambus99

  6. #106
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno


  7. #107

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Imamo još jednog anđela

  8. #108
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno



    pablo, užasno mi je žao...
    drži se draga naša, i isplači se dobro, sve izbaci iz sebe...
    sve smo tu za tebe...


  9. #109
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Pablo plačem s tobom.....

  10. #110

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Pablo,
    jako mi je zao!
    Drzi se!

  11. #111
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Pablo užasno mi je žao, sva sam protrnula kad sam pročitala

    Tu smo

  12. #112
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Strašno mi je žao.

  13. #113
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno


  14. #114

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pablo smrznula sam se

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    med murom i dravom
    Postovi
    7

    Početno

    nova sam na rodi i znam da ti proslo vec par mjeseci ali i ja se suosjecam s tobom...žao mi je.nadam se da ce ti s vremenom biti lakše jer znam kako jadno i izdano se osjecas.i ja sam pred samo mjesec dana izgubila bebicu,i iskreno,ljuta sam na sebe i cijeli svijet.

  16. #116
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Ah, drage cure, što da vam kažem... cijelo vrijeme me vuče da pogledam što ima novog na Rodi, nikako ne stižem, i onda evo jutros, preskačem sve naslove i otvaram anđele...
    svima vam šaljem ogromne zagrljaje i misli podrške...nažalost, i sama znam kroz što prolazite, a na današnji dan je točno dva mjeseca od našeg gubitka...

    neki dan mi je jedna vrlo draga osoba rekla (i sama je doživjela isto, samo je bila u još goroj situaciji...):
    mislim da vrijeme ne liječi rane i ne uklanja naše terete. samo nas uči kako taj teret nositi. mislim da nikada nećemo zaboraviti (niti se trebamo truditi), ali ćemo se rjeđe sjećati i ta bol, tako raspoređena, neće biti tako strašna. ali, uvijek će je biti .

    najteže je dopustiti sebi tugovanje. stalno mislimo na neke druge ljude oko sebe, ne želeći njih povrijediti svojim rekcijama...
    evo, baš smo neki dan mm i ja sjeli ujutro na kavu u središtu grada, i ja mu pokazujem tu poruku, dolazi konobar, a mi smo oboje u suzama, nitko se ne usudi ništa reći jer bismo se rasplakali ko kišna godina... suze kaplju, a konobar se samo pokupio, na čemu smo mu bili zahvalni... vadimo maramice, šmrkljemo, ne znamo gdje da se okrenemo - ljudi na sve strane, grlimo se, tješimo bez riječi... u tom trenutku mi je prošlo kroz glavu - samo da sad ne naiđe nitko poznat! i ponovno se nisam mogla prepustiti, znajući da je još uvijek moja tuga pregolema za stvarni svijet...

  17. #117
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Drage mame
    I ja sam jednom bila mama ,bilo je to prekrasnih 9 tjedana,kao u snu,kao u bajci.Na zalost i ta bajka pocinje sa bilo jednom....ali bez sretnog zavrsetka.Nakon pocetnog krvaruckanja koje se smirilo sve je zavrsilo vanmaternicnom,pucanjem jajovoda i jakim unutarnjim krvarenjem.
    Sada, s odmakom od 3 godine, skupila sam hrabrost za ponovni pokusaj.
    Tuga zbog moje bebe je i dalje tu, i to je normalno.Ne mozes samo tako zaboraviti i preboljeti nekoga koga cekas cijeli zivot,koga zelis svim svojim bicem.
    U nasem slucaju,taj netko i dalje gore ceka pravi trenutak da dođe i uveseli sve nas mame
    Zato, drage mame,hrabro naprijed jer mozda je pravi trenutak vec tu,samo ceka da ga prihvatimo.



    Sto se tice komentara okoline,moram nesto napisati.U stvari mi je jako tesko.U blizoj obitelji imamo bracni par koji je ostvario trudnocu nakon 9 godina neplodnosti.Sve bi to bilo divno da se oni sada nisu jednostavno povampirili(ne znam kako ljepse to reci).Zovu svaki drugi dan MM,jer su s njegove strane obitelj,hvale se prvim ultrazvucima,ali svaki ali bas svaki put pitaju MM,pa sta vi cekate???On jadan ne zna sta reci,nego kaze kad bude bit ce.Ljuti me jako to jer se njih sve ove godine nije smjelo isto to pitati,ljuti me sto kad sam ja ostala trudna nije se krila ljubomora,nije mi se doslo u posjetu u bolnici,ali zato kad sam izgubila bebu odmah su se nacrtali kod nas doma.Ocito je da ima svakakvih ljudi i svakakvih komentara,ja se pokusavam boriti s tim da si kazem,smiri se nisu oni vrijedni tvojih zivaca i paznje.Nekad uspije,nekad i ne,međutim to je sve zivot.
    Drage mame,ispricavam se na duzem postu,ali eto komadic duse sam stavila u ovaj post pa se nadam da necete zamjeriti.

  18. #118
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    tamaris
    pa kako bi mi tebi mogli zamjeriti! sve smo tu za tebe, i mislim da se svaka od nas kroz život bori sa glupim komentarima i apsolutnom nepromišljenosti ljudskih izjava! mislim da me jedno milijun puta pogodila izjava nekih mojih prijateljica, međutim situacija u kojoj sam se našla je profiltrirala ljude oko mene! što namjerno, što nehotice ljudi nas povrijede! nekad mi ih bude žao jer vidim da se grizu kad lupe nešto a nekada imam osjećaj da mi neki to rade namjerno...
    nažalost mamu andjela može shvatiti i razumjeti samo mama anđela, i zato ovdje uvijek imamo jedna drugu...

    mala laia , slažem se s tvojom prijateljicom, vrijeme ne liječi rane, samo nas uči živjeti sa našim križom!
    meni je nakon gubitka moje curice bilo puno lakše kad sam to shvatila. naučila sam se živjeti s tim, nekad je lakše nekad teže ali guram hrabro dalje...

  19. #119
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Mislim da je ovo istina
    neki dan mi je jedna vrlo draga osoba rekla (i sama je doživjela isto, samo je bila u još goroj situaciji...):
    mislim da vrijeme ne liječi rane i ne uklanja naše terete. samo nas uči kako taj teret nositi. mislim da nikada nećemo zaboraviti (niti se trebamo truditi), ali ćemo se rjeđe sjećati i ta bol, tako raspoređena, neće biti tako strašna. ali, uvijek će je biti
    I nekako baš jako lijepo rečeno...

    Tamaris:
    I ja sam jednom bila mama ,bilo je to prekrasnih 9 tjedana,kao u snu,kao u bajci

    Mislim da ste vi uvijek mame svojoj rođenoj/nerođenoj djeci...
    Ne obaziri se na druge i ustvari jako često ljudi pogrešno procijene stvari i ponašaju se pogrešno iako često to bude nenamjerno, jer svačija tuga i bol je najveća i kada se okrene situacija zaboravi se...

  20. #120
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Pablo nemam rijeći...utjeha ne postoji...pusti nek vrijeme uradi svoje a u međuvremenu ti radi sve kako se osječaš. Najvažnije je pustiti svakom osječaju da izađe vanka i realizira se.

    Šaljem ti veliki zagrljaj i nadam se da češ izgurati ovo teško razdoblje

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Bok, drage moje rodice!!
    Vrijeme ne da ne liječi rane, već je s njima još i teže živjeti. Bar meni. Strašno sam ljuta i nesretna. Čitam o ženi u Njemačkoj koja je ubila svoje blizance pri porodu, o ženi u Sloveniji koja je ubila svoju djecu.. I ljuta sam. Gleda li Bog na mame malih anđela koje čekaju i čekaju i čekaju priliku da jednog dana zagrle svoje malo čedo. Tražimo li puno, ako želimo jednu malu bebicu, zdravu, slatku... Zar nismo dovoljno propatile, zar ne zaslužujemo takvu radost???

    A sam vas molim za pomoć (opet)... Dakle, bila sam na pretragama, sve je ok. Mengu trebam dobiti 15.04., grudi me jako bole (toliko da ne mogu ležati na trbuhu, a i ćutim ih dok hodam), danas sam imala sluzavi iscjedak s tragovima krvi (pa se pitam što je to), stalno mi se piški... Bi li to mogao biti mali mišić??? Ili sam samo umislila????

  22. #122
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    pablo, draga naravno da bi mogao biti mali mišić!

    od srca ti ~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    da je mali mišić unutra se čvrsto zalijepio!

  23. #123
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Itekako bi mogao biti vibram iz petnih žila ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  24. #124
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    pablo :D

  25. #125
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj tamaris prvotno napisa
    ali svaki ali bas svaki put pitaju MM,pa sta vi cekate???.
    To i mene zna naljutiti. A u zadnje vrijeme i rastužiti.
    Prošle godine smo imali neko obiteljsko druženje nakon sto godina i došli rođaci iz drugog kraja svijeta. I počeli njih petoro da što čekamo, kako je prekrasno imati više djece.... a oni redom svi po jedno. I to su djeca koja imaju svoju djecu.

    Sad pokušavamo već neko vrijeme drugu bebicu i sad susjedi pitaju što čekamo. Više nisam znala što reći da izvalila da tko kaže da ne radimo na tome.

    To su vrlo osjetljive i intimne teme, ponekad vrlo tužne. Ljuti me kad vidim da ljudi nemaju suosjećanja. I kad postavljaju takva pitanja.
    Gledaj svoja posla. Tisuće je razloga zašto. I ne trebaš se nikom opravdavati ili objašnjavati.

    Pozdrav svim curama i šaljem vam

  26. #126
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    pablo i vibram da je to trudnoća koja će do kraja biti školska!
    Cure

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    xxxxxxxxx
    Postovi
    42

    Početno

    nekako mi je ovaj naslov najviše priličio da nešto napišem iako bi i- kuća puna sreće- bila prigodna jer imam dvoje zdrave predivne djece....i ne znam zašto,ali eto imala sam potrebu da večeras napišem nešto i o mojoj bebi koju sam izgubila prije tri godine u 6-om tjednu trudnoće kad je tek počela rasti.....čudno je kako tuga zaskoči kad se najmanje nadaš,nadaš da si ipak zaboravio a nisi.....

  28. #128
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj tamaris prvotno napisa
    I ja sam jednom bila mama ,bilo je to prekrasnih 9 tjedana,kao u snu,kao u bajci.

    tamaris, predivno receno
    i ja sam bila mama svom andjelu, 11 tjedana

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    visibaba

  30. #130
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj lilium prvotno napisa
    visibaba
    lilium, hvala ti draga
    tvoji postovi su mi puno pomogli u ovom teskom razdoblju.

    cure drage hvala vam na vasim iskrenim postovima ovdje; nazalost vidim da moja bol nije ni jedina ni najveca , iako je meni sada golema i teska.
    docekat cemo i mi nase srecice

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Karlovac, Croatia
    Postovi
    12

    Početno

    Iskrena sućut, i čestitke zbog bebica
    Bit će bolje

  32. #132
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Ajme, izlila sam rijeku suza čitajući ovu temu . Odlučila sam napisati post samo zato što ste mi pomogle da maaalo maalo bolje shvatim priče i tugu svoje mame o tome kako je prije mene ostala bez jedne bebice, na koju je čekala punih 6 godina. Ja sam živa i zdrava došla na svijet godinu dana nakon toga, u njenoj 35. godini. Eto, želim vam biti mala nit utjehe da postoje i sretni završeci. Naravno da ćete uvijek pamtiti svoje male anđelke, ali ne treba klonuti i odustati, nego se koncentrirati na svoj cilj i dostići ga!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    9

    Početno Sreća

    Ljudi trudna sam!!!!!! :D

  34. #134
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno

    Pablo čestitam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tako sam se razveselila kad sam ovo pročitala :D :D !!a što da ti drugo kažem nego da uživaš..pusa!

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Pablo :D
    SRETNO!!!

  36. #136
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Wow super :D nek ti bude sve školski - dosadno, tako mi je drago radi tebe

  37. #137
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Čestitam od srca!!!!
    :D :D :D

  38. #138
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    sretno

  39. #139
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    :D :D :D :D
    prekrasne vijesti pablo! čestitam ti od srca i želim ti, draga naša, prekrasnih devet mjeseci!

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno


  41. #141
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    draga pablo od srca ti zelim da uzivas u veselom gugutanju ove bebice

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    joj Pablo super :D čestitam ti od srca i neka bude sve najbolje moguće

  43. #143
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Čitam sve ovo i plačem. Toliko se toga dogodilo...prošla je gotovo godina dana od našeg gubitka, a ja i dalje kao da stojim na mjestu. I sad, razmišljajući unatrag, kao da prepoznajem trenutak kad nas je naša bebica napustila - sjećam se jednog grča - jedva osjetnog - bili smo u šetnji - prvoj nakon nekog vremena - ponosni - sretni - taj grč mi je bio znak da je tu - stvarna u meni....
    Sada mi se čini da je to bio pozdrav.
    Bol ne prestaje.
    Pitanja ne nestaju.
    Suze i ništa više.

  44. #144
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Čitala sam, ali se nisam javljala.
    Bili smo u novim postupcima - nadali se novoj sreći.
    Mislila sam vas samo iznenaditi lijepim vijestima.
    Očito još nije došao trenutak.
    Svima šaljem zagrljaje i poljupce za lijepe i one tužnije vijesti.
    Zapalimo ovaj vikend svijeće za naše anđele.
    Pomolimo se za sve nas

  45. #145
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    tonili ja cijelo vrijeme govorim curama ovdje, mora i nama zasjati sunce! Vjerujem da češ skoro opet osjetiti "ono nešto" u trbuhu, ali neče to biti za zbogom, nego za "evo me tu sam i tu ostajem"

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Drage moje rodice, uvijek sam izbjegavala ovaj dio foruma jer bi ovakve priče silno rastužile a bilo mi je lakše vjerovati da se ove tragedije događaju nekome drugome.
    Počela sam vas čitati prije tjedan dana, ali nikako nisam smogla snage javiti se. Pa, eto ni sada nisam mogla otvoriti svoj topik pod svojim nickom jer .....
    Danas je tjedan dana kako je sve pošlo krivo, dan koji me je pokosio do korijena, dan koji me je, bojim se, promijenio za cijeli život.
    U meni je tuga, pregolema, otvorena rana koja krvari, steže me u prsima, .....
    Izgubila sam bebicu koju smo dugo čekali i radovali joj se s 12 tjedana trudnoće. Naizgled, sve je bilo super, sve pretrage, UZV, pregledi, vrhunski doktor, sve je ukazivalo na idealan tijek trudnoće. Ušla sam u trudnoću s visokim tlakom koji je bio reguliran lijekovima, ali baš zato i pod velikom kontrolom. I najednom, .....čujem doktorove riječi "Nažalost,...".
    Nikad više neće biti kako je bilo.
    Imam prekrasnog sinčića od 4 godine koji ne zna što se zbiva, a ja ga gušim poljupcima i zagrljajima zahvaljujući Bogu što ga imam, gledam ga dok spava, dok se igra i priča svoje pričice a suze mi liju. Trebalo nas je biti četvero. Jedno veče prije spavanja u krevetu kaže on: "Laku noć mama, laku noć tata, laku noć beba u maminoj bušici" Kako da mu kažem da nema više braceka kojeg toliko želi?!
    Jedini lijek ovoj tuzi bi bio novi pokušaj, ali se užasno bojim. Što ako se sve ovo ponovi? Nema garancija, sve je to izgleda lutrija, a trudnoća od samog začeća pa do poroda ogroman rizik ne samo za mene i bebicu nego za cijelu moju obitelj.
    Danas mi je pretužan dan.

  47. #147
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Draga lexy,
    znam da te ništa na svijetu ne može sad utješiti i da moraš odtugovati ove tužne dane...
    Ja ti najiskrenije želim snagu i ljubavi da kreneš dalje...

  48. #148
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    ajme draga lexy, tako mi je žao . Uopće ne znam što bih ti rekla da te utješim kad sam i sama još uvijek neutješna . Iskreno suosjećam sa tobom i od srca ti želim da se što prije oporaviš. Meni su prekrasne cure na ovom pdf-u puno pomogle i svakim danom mi daju novu snagu da izdržim i idem dalje. Budi s nama tu, podijeli svoje misli - tu smo za tebe .

  49. #149
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno

    Lexy..jako mi je žao što prolaziš kroz ovo teško i prebolno iskustvo.. ..ali evo sve smo tu da ti damo podršku i da ti bar malim djelićem pokušamo nekako olakšati tvoju bol koja je nemjerljiva s bilo čim..sve smo to i mi prošle, i naučiš s vremenom živiti kao mama anđela,ali hvala Bogu što imaš to malo dijete koje će ti sigurno pomoći da se izvučeš..znam da ti je užasno teško i da ti se možda čini da plač nikad neće stati, viruj mi i meni je tako već 6 miseci i ne znam da li je prošao jedan dan da nisam pustila bar jednu suzu..ali kako se već kaže..za anđelima ne treba plakati,netko gore je očito imao drugačiji plan za tvoju bebicu ..
    meni je užasno teško o ovome pisati ,,svaki dan je borba i svaki dan podsjeća na to kako bi bilo da su naše bebice danas s nama..
    želim ti da što prije skupiš snage za sebe i svoju obitelj ..evo veeeelikiii od mene...

  50. #150

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Lexy, draga
    Nek ti Bog da snage

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •