Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: prenesena trudnoca, KRIZA!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno prenesena trudnoca, KRIZA!!

    Bok drage!
    sad sam se vratila s pregleda, i stanje je ovakvo...41tj+2...cerviks je 1cl., stanjen, mekan, za 2cm prohodan, mlijecna plodna voda, ctg uredan...ja se dobro osjecam, beba mi je aktivna i gledao me doktor koji je bio dezuran (ne moj, koji mi je vodio cijelu trudnocu) i uglavnom, rekao mi je da dodjem sutra u 7ujutro da ce me sutra poroditi...
    kako se ovdje pise lose o dripu i strah me iskreno svega i poroda, ma svega u totalu, i prva mi je beba,pa sam pitala da li je nuzno da mi sutra induciraju porod? da li mogu ostati doma jos dva tri dana pa ako beba ne krene onda da rade sto je potrebno i rekao je da mogu biti doma, ali da me moraju i dalje pratiti, ctg i tak to.
    uglavnom, sad sam zbunjena da li je dobro sto sam odbila indukciju il da idem na nju? ne znam sto da radim...kontam si, ako je beba ok, i ako sam ja i voda ok zasto ne pricekati jos malo umjesto da forsam...nisam pametna....

  2. #2
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja bih ostala doma dok god je sve ok. Plodnu vodu ti mogu priovjeriti, ctg mogu provjeriti.
    Znam kako ti je ja sam Ivu prenjela 10 dana, jesu me na kraju inducirali i ostala sam u bolnici radi lošijeg ctg-a. Ali na kraju kad sam rodila procjena starosti bebe bila je 40+3, a po papirima je bilo 41+3. Znači puni tjedan razlike. Mene je jedino bilo strah da ne bi bila mekonijska plodna voda jer mi je u prvoj trudnoći bilo tako, a to mi nisu mogli provjeriti jer nisam bila dovoljno otvorena. Ali su me svejedno zadržali.
    I kada sam na SV.Duhu hodočastila svaka 2 dana na kontrolu, pitala sam do kada tako mogu dolaziti tj. do kada čekaju s indukcijom rekli su mi da ako do 41+3 ne bude ništa, inudciraju porod.
    Mada mislimd a možeš čekati još ako je sve ok.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    i ja Umu prenjela 11 dana. bez indukcije rodila. i ja bi ju odbila da su mi ju htjeli napraviti. ako je sve u redu, ne vidim razlog. ali opet, nisam doktor pa me nemoj uzet zdravo za gotovo.

    opusti se sad će beba, svaki čas.
    odi na masažu nogu ako su ti naotečene. na limfnu drenažu. to sam ja radila. 2 sata nakon trudovi su mi počeli. ne znam jer od tog ali probaj ako hoćeš.

    gud lak!

  4. #4
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Super da zadržavaš vodu u nogama. To naljevanje pokazuje dobru blizinu poroda. Voda ti sada treba da dodatno sve razmekša i da se što bolje i lakše otvoriš i da ti se održi volumen krvi. Postoje akupunkturne tocke na malom prstu stopala koje pomazu i naravno masaža. Sve je u redu kao što pišeš. Sada radi na svojoj snazi i imaj vjeru u sebe i u BOGA.

    Postoji teologija poroda koja kaže da je žena SUSTVORITELJICA uz Boga stvoritelja. Ona daje djetetu život, a Bog je tada sigurno ne napušta. Pričaj s njim i vjeruj mu kao i sebi i znat ćeš svoj put. Pomaže ti i molitva. Koja? Bilo koja, smisli je sama. Ona će ti dati dodatnu snagu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno

    ma samo me strah da ne zaribam bebu...da se ne zamuti plodna voda il tako nesto u meduvremenu...jer u biti ja ne zelim u bolnicu ako zbilja nije neka sila i inducirani porod...ajme sve bih dala da bar krenu trudovi il pukne vodenjak il nesto, jer onda je to to, ovako da li im dati da mi daju drip pa se muciti tamo il ne...ne znam...a nista, sutra opet pregled pa ako je sve ok cu doma...ako ne, nek me zadrze....neznam....joooooooj....
    nije mi bilo ni na kraj pameti da ce toliko proci od termina....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Evo ja sam Lava rodila sa 43+3

    slali su me na indukciju koju sam odbila i morala sam se svađati prilikom

    svakog pregleda, ali sam u sebi bila sigurna da je sa mojim Lavićem sve

    u redu i da ga ne treba požurivati.


    ako je sa bebom sve ok, nema smisla požurivati.Sretno!

  7. #7
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    uglavnom, sad sam zbunjena da li je dobro sto sam odbila indukciju il da idem na nju? ne znam sto da radim...kontam si, ako je beba ok, i ako sam ja i voda ok zasto ne pricekati jos malo umjesto da forsam...nisam pametna....
    Po onom sto upravo ovih dana citam - dobro je da si odbila indukciju.
    Trudnoca je prenesena kada prodje 42. tjedan, do tada ne bi trebalo raditi toliku frku oko toga.
    A dodatno se mozes umiriti i time sto je plodna voda onakva kakva treba biti pred kraj trudnoce.

  8. #8
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja im se ne mislim dati na indukciju ako bude sve u redu i ako prenesem! Tako da bih se složila sa curama da si dobro postupila! Dok god je sve u redu, nemaš razloga za brigu!

  9. #9
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja sam isto prenijela koliko i ti. Kod nas u bolnici hospitaliziraju kad prođeš tjedan dana od termina. Ja sam na 41+1 bila strašno protiv toga da ostanem u bolnici i potpisala sam da odlazim jer su svi nalazi bili ok. Kada sam tog popodneva otišla do svog ginekologa on mi je rekao da to nije pametno i da bi oni tamo ipak trebali vidjeti razlog tome što se stvari ne kreću. Dakle ne znači nužno da je nešto loše, ali čisto da se isključe nekakve nepravilnosti. Ja sam tu noć bila jako nemirna jer sam počela razmišljati o tome zašto se toliko ježim ležanja u bolnici i jel tih par dana komocije u kući vrijedno bilo kakvog rizika. Sutradan ujutro sam odmah otišla u bolnicu iako sam nakon potpisivanja za odbijanje hospitalizacije bila naručena tek za dva dana na ponovnu kontrolu i ostanak u bolnici. Igrom slučaja to veče mi je CTG bio loš i morala sam na indukciju. Da mi nije taj neki unutarnji glas rekao da se opametim i odem tamo tko zna kako bi sve završilo. S druge strane da oni nisu toliko forsirali ostanak možda se ja ne bih niti uplašila. Teško je o tim stvarima odlučivati kada si laik i kad nemaš cjelovitu sliku, pa čak i ako si se načitala i informirala do neba. Tu odluku ipak sama moraš donijeti i s njom se nositi.
    Da sam sada na tvom mjestu otišla bih u bolnicu, ali bih se svakako probala s njima dogovoriti da dok je sve uredu čekaju s bilo kakvom indukcijom.
    Inače iz mog iskustva indukcija nije strašna. Bolilo je naravno, ali sve u granicama normale. Nisam svoj porod doživjela kao traumatičan, baš mi je ostao u jako lijepom sjećanju iako je potpuno induciran.
    Sretno!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Ja sam prenjela 10 dana, planirani carski je bio zakazan za utorak 13.03 u 10h a principessa se sasvim prirodno i kad je njoj odgovaralo rodila u 09.32h (tvrdim da je cimerica koja me silno nervirala potakla trudove samo da se maknem od nje ). Pokusaj se dogovoriti s ginicem da jos malo pricekate dok to prirodno ne krene, ako inzistiraju na indukciju vjerujem da ce se dobro brinuti za vas dvoje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    I ja sam prenjela 15 dana.
    Nije bilo problema.
    Išli smo na indukciju jer je beba bila velika.
    Sad mi je ža.
    A trebao se roditi samo dan nakon šta smo išli na indukciju.
    Znala sam to.
    To je bilo pravilno.
    Svima sam govorila, a nisu me tili slušati.
    Prepali su me sa velikom bebom.

    Slušaj svoju bebu, ona će ti reći...

  12. #12
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Išli smo na indukciju jer je beba bila velika.
    :shock: ja sam čula da je veličina bebe isprika za carski rez , ali da je to način da se žena nagovori na indukciju- to još nikad nisam čula! Mene bi to da je beba velika još i odgovorilo od indukcije! Tada 100% ne bih pristala na indukciju!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno


    oni su se pobojali da ne bude još veća jer kako bi to onda izašlo iz mene.
    A štaš...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    evo ja isto prenijela. Danas sam 41+1. Otvorena 2 cm, ako do petka ne krene idem na indukciju. naručena i tad ću biti 41+3.

    iskreno, doktor je rekao da je sve do 42. tjedna ok, ali da oni ne čekaju 42. tjedan, nego induciraju s 40+10. REkao mi je da je s bebom sve ok sad, a što će biti za dva sata ili dva dana da on ne zna niti mi može garantirati, niti može preuzimati rizik. Rizik je moj, i ja sam odlučila ne praviti se pametna, nego ići u petak na indukciju, ako se ranije ne porodim. čep mi je otišao jučer i noćas, ali to ne mora ništa značiti. S obzirom da sam sigurna i u zadnju menstruaciju i u ovulaciju, jer sam koristila LH trakice, znam da je procijenjeni datum prilično točan. Isto tako i prvi UZV je bio točno onoliko koliko je meni izostala menga.
    Da sam sretna, nisam, da sam to htjela, nisam. Ali valjda oni znaju zašto to rade s 40+10 dana.

    Eto, malo sam bila šokirana danas u bolnici, ali sad sam se privikla na tu ideju.

  15. #15
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa

    oni su se pobojali da ne bude još veća jer kako bi to onda izašlo iz mene.
    A štaš...
    Stvarno svašta! :/ Jadne mi žene sa takvim liječničkim odlukama

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja danas 40+5 - nista se ne dogadja.
    Na 41+3 idemo razgovarati o 'sta dalje'. Vjerovatno cu na 41+5 pristati na strippen!! Iskljucivo iz razloga jer na 42 trudnoca automatski prelazi na bolnicku - a to necu jer ne mogu roditi kuci!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno

    bila sam opet danas na pregledu i htio me doktor zadrzati, i isto mi je rekao sto i tebi matsu, ama bas istu stvar i odlucila sam potpisati da ne ostajem, ali na kraju sam isto odlucila otici sutra ujutro na tu glupu indukciju i obaviti to, jer brijem da si ne bih oprostila da bebi nesto bude...tjesim se time-doktori su, znaju vise nego ja...eto...al fakat sam u komi i uzasavam se...i cinjenica da sam tamo potpuno sama i sve...ma koma...al eto...mali mora van...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno

    Iskljucivo iz razloga jer na 42 trudnoca automatski prelazi na bolnicku - a to necu jer ne mogu roditi kuci!

    ne kuzim, sta to znaci? to da prelazi na bolnicku?

  19. #19
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    miki, daj si vremena bar dok ne napunis 42 tjedna. tek nakon 42 tjedna je prenosenje. mozes ici cesce na ctg, pa ces vidjeti ima li kakvih promjena kod bebe, a drugi nacin je da obratis paznju kako ti se beba pomice. mene su inducirali sa puna 42 tjedna, i valjda sam imala "srece" jer se mali tako negdje i trebao roditi. inace ti se moze dogoditi da te nakon preko-nekoliko sati na dripu i sl. bace na carski. vjeruj, nije vrijedno. daj si vremena.

    btw, ovo da prelazi na bolnicku vjerojatno znaci da se treba bolnicki kontrolirati, jer nakon napunjena 42 tjedna pocinje pravo prenosenje, kad treba cesce pratiti bebino stanje.

  20. #20
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj miki2302 prvotno napisa
    ...tjesim se time-doktori su, znaju vise nego ja...
    ne znaju oni kad se tvoja beba treba roditi. to znate samo ti i ona.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Pogresno sam se izrazila (opet!!). Sa punih 42 MORAM roditi u bolnici - kuci mogu samo neasistirano jer babica zakonski ne smije pristati asistirati prenesenioj trudnoci. Koji protokol je trenutno vazeci ne znam jer se ne zelim trenutno udubljivati u problematiku induciranog poroda u nasoj lokalnoj bolnici. Skoncentrisana sam na prirodni porod trenutno!!

    Bebu ili mene niko jos nije kontrolis'o - i meni tako odgovara. Za 5 dana (ako pristanem na vaginalni pregled) bude me babica pogledala i uradila strippen.

  22. #22
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam prenjela tjedan dana, nalaz dan prije poroda identican ko i kod miki2302, htjeli me poslat na indukciju, ja odbila. Sljedeci dan pukao vodenjak, dobila svoje trudove i rodila za 4 i pol sata.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    80

    Početno

    Osobno sam prije 20 dana rodila induciranim porodom; točno tjedan dana nakon termina. Ginićka je predložila, ja prihvatila. U bolnicu sam se prijavila ujutro, provela tamo dan psihički se pripremajući, u ponoć su stavili prvi gel, pa u 4.00h drugi, a u 6.00h sam bila na dripu. Malog princa sam rodila u 10.28h, a trudove sam počela osjećati oko 10.15. Inače, babica se čudila što ne znam prepoznati trudove, i što sam htjela da mi ode po novine jer mi je dosadno u rađaoni. Ja sam zadovoljna i iskustvom i osobljem i tretmanom. Sve 5. Ginićka je rekla da mogu odbiti ako hoću, ali ja sam si mislila da ona valjda zna i da mi ne misli ništa loše. Jedino što me nakon poroda vrijeđalo je ožiljak od epi-ja i moj niski, niski tlak.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •