Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: sumamed

  1. #1
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno sumamed

    Ne znam da li sam na dobrom forumu,a li eto razbolih se i doktorica mi je dala operil kapi i sumamed. Rekla je da dojim dalje bez problema. Na oba lijeka piše da se ne preporučuju u dojenju. Šta sad?Bilo bi super da mi netko uskoro odgovori ili barem koga da pitam jer ne znam šta da radim. S obzirom da se sumamed pije tri, a djeluje ukupno 7-10 dana, ne znam da li da izdajam, da mu dajem malo cice ili da se ne obazirem. Prvi dan uzimanja lijeka sam normalno dojila, koliko štete može biti od toga? Plus dr. mi je rekla da ga već mogu polako skidat s cice jer da za dečke produžene dojenje može biti i kontraproduktivno ?! Kako i zašto , je li već netko naišao na tu teoriju? Šta vi kažete do kad dojiti? Ja bi barem do ljeta kad će on imati godinu i pol, ali i do kad on hoće.

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    do kada dojiti mozes vidjeti na:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...t2ID=&Show=408

    a o lijekovima i dojenju vidi na:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=111&Show=518


    postoje antibiotici koji se mogu uzimati uz dojenje...
    ovo da produzeno dojenje za djecake nije dobro, mislim da spada u jos jedan mit o dojenju i ja se s tom konstatacijom ne slazem....
    pitas do kada dojiti, moj bi ti odgovor bio dok god majka i dijete uzivaju, cim jednom od to dvoje ne odgovara dojenje, treba prekinuti....
    ako si lijecnici rekla da dojis, vjerojatno ti ej dala lijek koji moze ici uz dojenje....
    nadam se da ces sto prije ozdraviti i sretno dojenje

  3. #3
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    i koliko znam, najbolje je uzimati lijek neposredno prije ili neposredno poslije dojenja

  4. #4

    Početno

    Ja bi samo htjela reagirati, mislim da je jako netocno reci da je lijek najbolje uzeti neposredno prije podoja. Lijekove treba uzimati neposredno nakon podoja.

    Par cinjenica:

    - Što je dijete mlađe, slabija mu je sposobnost eliminiranja lijekova iz organizma. Prerano rođeno dijete slabije će probaviti lijekove nego doneseno dijete. Zato neki lijek, koji se smatra kompatibilnim s dojenjem, može biti skroz neprimjeren pri dojenju nedonoščeta. Isti je slučaj i kada uspoređujemo zdravo i doneseno novorođenče s malo starijom bebom.

    - Nakon mjesec dana života, većina beba ima veću sposobnost probavljanja lijekova.

    - Težina djeteta također je važan čimbenik pri uzimanju lijeka. Lijekovi će imati manji utjecaj na teže dijete. Dijete koje se uz dojenje i nadohranjuje, naravno, bit će pod manjim utjecajem lijeka koji majka uzima.

    - Iako lijekovi koje mama uzima prelaze u mlijeko, moramo istaknuti da je količina u mlijeku izuzetno mala. Najčešće 1-2% majčine doze. Uz par izuzetaka, lijekovi koje uzima dojilja gotovo nikada ne naprave farmakološki utjecaj na dijete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •