Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Role i 3,5-godišnjak

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Role i 3,5-godišnjak

    Janko je dobio role, prekrasne, čine mi se baš ono prave. Nisu neke bez veze, plastične. Imaju neke kao silikonske kotače, rastu 4 broja, sve 5.
    Ono što me zanima je kako da ga najlakše naučim da se rola, da li ima netko ovako malo dijete, a da se zna ili se tako rano naučilo rolati, na što trebam paziti i kako da mu olakšam?
    Koliko im treba da nauče.
    Za početak sam mislila da učimo po stanu, a kad svlada ravnotežu i skuži princip idemo van, s time da mu još moram nabaviti štitnike za koljenja i rukavice.
    I ako imate bilo kakav dobar savjet.
    Thanks

  2. #2
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kaj se nitko ne rola?

  3. #3
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Moja curka je godinu dana starija od tvog Janka, ali je jesenas, prije nego je navršila 4 godine počela rolati.

    Prvo smo je opremili zaštitnom opremom, uz sve ono što si navela, još i kacigom.

    Što se tiče ravnoteže to im je najlakše.Vidjet ćeš, svladat će to za dan, dva. Možda čak i odmah. Neka malo prohoda po stanu, samo da vidi da neće pasti.

    Kad ga izvedeš vani najlakše će ti biti da ga primiš ispod pazuha i da budeš iza njega. Tako ga drži dok ne uhvati ravnotežu. I vježbaj s njim.

    Moja Ema je odmah nakon sat, dva svladala ravnotežu. Onda sam je primila za rukice, rekla joj da se malo nagne naprijed i da rola. Ja sam išla unazad držala je za rukice i tako je vježbala.

    Ja nisam baš neka rolerica, ali je dosta bitno da se dijete malo nagne naprijed, jer mu je tako bolja ravnoteža.

    On će ti ispočetka hodati s rolama, dok ne skuži da treba "klizati". Ali naravno, sve je stvar vježbe.

    Sretno

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    pepi hvala . kacigu imamo od prije, tako da to ne moram nabavljati.
    Ja se nisam nikada rolala, pa ustvari zato i pitam jer kak da čim dijete nekaj kaj ni sama ne znam. Doduše sada ga nema doma kod bake je, pa ne vježbamo ali kada se vrati...
    Probao je prvi dan stati i čak je uspio napraviti dva "koraka" u samo 10 minuta. Palo mi je na pamet da mu možda pustim filmić da vidi kako se rola i čemu role služe, možda bi mu bilo lakše.

  5. #5
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Iznenadiš se kad vidiš kako to djeca brzo svladaju. Više smo u strahu i nedoumici mi roditelji.

    Važno je da on nema strah i da ti budeš blizu njega dok je još nesiguran, ali i da ga pustiš samog dva ti koraka kad vidiš da može.

  6. #6
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Ja se iskreno ne bih usudila staviti Gabija na role. I tako ga jedva stižem.
    Ne bih znala ni gdje da ga pustim da se rola, auta izviru iza svakog ugla.
    A o padanju i povrijeđivanju da ne govorim!

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa po mtome ne bi smjeli ni na bajs, kaj ne?

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A kaj se prostora za rolanje tiče, toga imamo...

  9. #9
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja će curka imati uskoro 5 godina i planiramo joj kupiti role, ali ima prijateljicu koja rola od 3. godine, stavili su je na role i samo je krenula, nitko je nije pridržavao puno, prva 2x samo za ruku i kad je krenula....
    sad s 4.5 rola kao avion, i skliže
    meni je žao da mojoj nismo ranije kupili, to je super za ravnotežu
    samo svu zaštitnu opremu i sve će biti super

  10. #10
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    moja će curka imati uskoro 5 godina i planiramo joj kupiti role, ali ima prijateljicu koja rola od 3. godine, stavili su je na role i samo je krenula, nitko je nije pridržavao puno, prva 2x samo za ruku i kad je krenula....
    sad s 4.5 rola kao avion, i skliže
    meni je žao da mojoj nismo ranije kupili, to je super za ravnotežu
    samo svu zaštitnu opremu i sve će biti super
    Ovo je istina. Moja sad već dobro rola.Već smo i na Jarunu bili i tamo je super na gornjoj stazi jer je glatka i lakše rola.

    A što se straha tiče, onda im prema tome ne bi ništa dali da nauče, ni rolati, ni klizati, ni voziti bicikl... :/

  11. #11
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma mni je super kaj je dobio te role, ja se iskreno nisam toga sjetila, kupio mu ih je deda.
    I svjesna sam toga da će sigurno to svladati brzo. Još će on mene na kraju učiti.

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ima za tako malene za kupiti one rukavice za rolanje i gdje?

  13. #13
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ima za tako malene za kupiti one rukavice za rolanje i gdje?
    Mi smo u TL kupili u kompletu štitnike za koljena, laktove i ručne zglobove.

  14. #14
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Koja im je cijena? I kvaliteta naravno?

  15. #15
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Koja im je cijena? I kvaliteta naravno?
    Ne sjećam se više koliko koštaju jer smo to kupili za stariju kćer pa je naslijedila mlađa, znači nije loša kvaliteta kad je izdržala dvoje djece.

    Mislim da tu zaštitu za rolanje većinom prodaju u kompletu.

  16. #16
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Moj L. je brzo savladao ravnotezu - negdje je tek navrsio 3 godine, vec drugi dan trazio da ga ne drzim (poznata "sam cu" faza), al je nakon tjedan dana popustilo odusevljenje i role stoje u kutiji.
    Sad cekam jos ljepse vrijeme da krenemo ponovno (ako ce htjet), iako nemamo ni vremena za tolke aktivnosti - bicikl, romobil, formula, role....

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Našla sam na netu neki dućan s opremom i svim tim stvarima za rolanje, skejtanje i sl. Imaju komplet sve to torje, štitinke za laktove, koljen i rukavice nekih stotinjak kuna. Ići ću pogledati. A škicnut ću i u TL.
    Uglavnom kaže striko da imaju tako malene.

  18. #18
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    gdje?
    daj link
    gdje je djed kupio role?
    koja cijena, ako će djed reći

  19. #19
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Tako male role mi smo kupili u TL.

    Komplet štitnika smo kupili u Toysu.

    Moja cura od 4 i rola i kliže. Na klizanju ima i manje djece (3,5). Ona je prvo probala rolati, malo je bila u strahu, onda je naučila klizati, tako da sada i bolje rola.

  20. #20
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Ja sam Jani kupila role,ali nije baš nešto vješta s ravnotežom.

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    a70v evo ovdje
    http://www.skatecentar.com/clanak.php?id=12345
    Role ne znam gdje je deda kupio ni koliko koštaju. Malo mi bad pitati. Ali zovu se crazy creek. Sad, mislim da nisu to ono profi role, nama to ni ne treba, ali mislim da su sasvim solidne za jednog 3,5-godišnjaka. Pokušala sam saznati an netu ali nisam uspjela. Ne znam ni gdje ih ima za kupiti.

  22. #22
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Ja sam Dori kupila role prije nekih mjesec dana. (ima 4 godine). Prvo smo rolale po kući na tepihu, onda smo prešle na tepison pa na dvorište i na kraju i na ulicu. Super joj ide. Sama šiša. Jedino je malo problem na grbavom (a toga iiimaaa :/ ). Sve u svemu, super sam zadovoljna njenim napretkom i to u svega dva tjedna. Sad čekamo ljepše vrijeme pa ćemo zajedno na "roll tour"

  23. #23
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    ana.m
    Baš sam mislila otvoriti sličnu temu.
    Moja je starija stara kao tvoj Janko i već me neko vrijeme traži role. Gleda djecu kak se rolaju po Jarunu pa bi i ona.
    Mene je malo strah, ali možda probamo.
    Vidim da ima djece koja su u toj dobi svladala rolanje.[/b]

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Kaj se nitko ne rola?
    Janu smo kupili role prošle godine. Dok smo mi raspremali ostale stvari on ih je sam obuo i stajao. Prošle godine mu je super išlo... ove godine još nismo otvorili sezonu. Mada... više se brinem za sebe nego za njega. Prošle godine sam se držala za kolica a sada ću morati solirati

  25. #25
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja nemam pojma o rolanju a baš bih htjela znati...Valjda nije kasno . I Iva bu jednog dana na role, pa zašto da djeca rolaju a mama da trči za njima...

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo samo da javim kako na ide rolanje...
    Bio je do sada 2 puta vani jer idemo kad MM može, ja sama snjih dvoje ne mogu. Ona u kolicima, on na rolama, tak da ne idemo baš svaki dan eli eto, prvo je vježbao po doma, svladao ravnotežu i kretanje, sada se zna kretati sli je to sporo, pa ga pokušavamo naučiti tehniku a kada nauči dobro tehniku idemo na ubrzavanje polako.
    Da je češće vani vjerojatno bi već puno bolje išlo ali eto, mada ima vremena, tek dolazi lijepo vrijeme pa ćemo se rolatiiiiii...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    moja ema je dva mjeseca starija od tvog mališe i na njezino moljakanje smo joj prije otprilike dva mj. kupili role, štitnike još uvijek nismo jer nisam našla odgovarajuću veličinu ( čim nađem kupim ), najprije je oko tjedan dva rolala po stanu držeći se za sve oko sebe ( ko da uči ponovno hodat ), ionako je bilo ružno vrijeme pa ni nije bilo za van, onda je malo po malo po desetak minuta svaki dan vježbala na ulici držeći me za ruku, evo sad već rola samostalno jedino što nikak da skuži da role nisu ko romobil pa da se odguruješ samo s jednom nogom ali sve u svemu solidno - do ljeta će bit maher! ma role su zakon, samo mi je žao što sam trudna pa ne mogu i ja s njom

  28. #28
    Gost

    Početno

    Mene sve strah moj sin ima 5 ( u biti navršit će sad u Petak ) vozi bicikl jako brzo i stalno pada i to ga ne brine a raspe se ko vreća pjeska ,a želi role za rođendan , što vi mislite dali da mu kupumo ili ne ??

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ja bi mu kupila a uz to i svu moguću opremu ( kad već tolko pada ) - znači kaciga obavezna uz štitnike za ruke noge itd.

  30. #30
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ukoliko vam djeca sama pokazuju želju za rolanjem, omogućite im to! U svakom slučaju, nemojte ih tjerati da rolaju ako im je to "tlaka". Iz osobnog iskustva mogu samo reći da je poznavanje klizanja jako dobrodošlo u rolanju (moja kći je počela klizati s nepune tri godine, a već na proljeće te godine je rolala bez problema! Danas je već rolerica - maherica! Jedan savjet: nemojte kupovati jeftine plastične role, radije dajte nešto više novaca i kupite djetetu kvalitetnije role - razlika je neusporediva! Zaštitnu opremu neću ni spominjati - to bi se moralo podrazumijevati i NIKAKO relativizirati! Sretno!

  31. #31
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ukoliko vam djeca sama pokazuju želju za rolanjem, omogućite im to! U svakom slučaju, nemojte ih tjerati da rolaju ako im je to "tlaka". Iz osobnog iskustva mogu samo reći da je poznavanje klizanja jako dobrodošlo u rolanju (moja kći je počela klizati s nepune tri godine, a već na proljeće te godine je rolala bez problema! Danas je već rolerica - maherica! Jedan savjet: nemojte kupovati jeftine plastične role, radije dajte nešto više novaca i kupite djetetu kvalitetnije role - razlika je neusporediva! Zaštitnu opremu neću ni spominjati - to bi se moralo podrazumijevati i NIKAKO relativizirati! Sretno!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    evo moja curka rola ko velika, smješno ju je čak i gledat jer se utrkuje po cesti sa duplo starijima od sebe, na svu sreću nije šlampava na mamu jer je pala dva puta i to oba puta se dočekala tako da nije imala ni ogrebotine na sebi, ona uživa u svojoj novoj zanimaciji a ja uživam gledajući nju kako je sretna, i slažem se sa Forkom da je vrlo bitno uzeti kvalitetne role iako je jasno da će ih brzo prerasti, uostalom ako budu u dobrom stanju može ih koristiti i drugo dijete

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •