Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: Koliko vode trošite?

  1. #1
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno Koliko vode trošite?

    Odnosno koliki su vam računi za vodu (oni koji imaju vodomjere)? Nama dođe cca 200 KN mjesečno ( 70% vremena smo mala i ja same, MM radi vani). To nije veliki iznos kad gledaš u globalu ali kad se osvrnem na 40-50 KN koje smo dobivali u starom stanu kad smo plaćali vodu paušalno, razlika je velika.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Iza sedam mora,iza sedam gora,preko brda i planina...Na porodiljnom i doma...
    Postovi
    54

    Početno

    Nas troje 370 kn!!!Ne znam zakaj tolika velika svota jer ne trošimo vodu manijakalno,ne peremo aute pred kućom,ne kupamo se u kadi baš (2 puta godišnje).Nervira me to!!!

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    :shock: koje cifre

    mi imamo svoj vodomjer i trosimo cca 70 kuna mjesecno (nas 4)
    prije kad smo placali po clanu (obracunavala se potrosna za cijelu zgradu), bilo je cca 40-50 kn po osobi, znaci mjesecno 200 kn

  4. #4
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    nas dvoje i beba - oko 20kn misecno! zivimo u kuci, podstanari, imamo svoje mjerilo.

  5. #5
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ispravak, imamo mjerilo za vodu u wc-u. u kuhinji je voda na mjerilu od gazda pa nam to placaju oni jer im je bezveze naplatit nam tako sitan iznos. a mi smo onda barem na ovome inzistirali.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U novom stanu imamo vodomjer i trošimo oko 180 kn mjesečno (troje nas je) - nismo još doduše dobili niti jedan račun

  7. #7
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa

    mi imamo svoj vodomjer i trosimo cca 70 kuna mjesecno (nas 4)
    prije kad smo placali po clanu (obracunavala se potrosna za cijelu
    eto vidiš, nas je praktički dvoje i dobivamo 200 KN. Ne peremo tepihe, aute i sl. Vodu koristimo za osobne potrebe tuširanje, umivanje, čišćenje. Nemam pojma... možda perilice troše tako puno vode :? . Ali sumnjam da vi koji dobivate 70 KN i imate ćetiri člana rjeđe perete od nas

  8. #8
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    U novom stanu imamo vodomjer i trošimo oko 180 kn mjesečno (troje nas je) - nismo još doduše dobili niti jedan račun
    beze brige, počet će dolaziti ubrzo, ne moraš ni prijaviti sam, oni sami počnu slati

  9. #9
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ja ću šutiti o svojim računima za vodu jer sam ih već na jednom topicu spomenula!
    samo ću reći da ni ja ne perem tepihe ni aute, nemam ne prijavljeni frizeraj, ne kupam se u kadi...a bila bi najsretnija da plaćam vaše račune za vodu!

  10. #10
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    E, nedavno je bio topic o tome koliko trošite vodu pa se svi čudili na cifre veće od kojih stotinjsk kuna, pa sam ja pala u nesvjest jer moji računi naspram tih su koma. Pa sam lijepo zaključila da je stvar u vodomjeru. Jer onda platiš stvarnu potrošnju , a ovak se to malo razdijeli po zgradi, i kome treba i kome ne.
    Mi trošimo oko 20 kubika vode mjesečno. Znači oko 250 kn. Četvro nas, s tim da četvrti član koristi tri litre dva puta tjedno
    I to je oko 250 kn mjesečno. Više mi voda od struje i plina. A , veš mašina i suđerica svaki dan plus tuširanje. Nemam pojma kak da smanjim..
    Emily, meni je sf 70kn za četvoro ljudi, reci, kako, kako?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    računi za vodu dolaze za dva mjeseca (najčešće)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    mi imamo mjesečno oko 170 kn.

    nas je četvero i pas, ustvari petero. Psa spominjem jer računam pranje, ne mislim da popije vode za jednog člana

  13. #13
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    mi smo u kući imali oko 100kn, s tim da je mama imala vrt i zaljevala, ali zbilja malecak iznos s obzirom na potrošnju.
    dok mi je u stanu katastrofa, toliko plaćam za nas dvoje, sad moramo i bebu prijaviti, bezveze

  14. #14
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Nas je torje, no plaćamo vodu za 4 člana, negdje oko 150 kn.
    Sad se selimo i bit ćemo prijavljeni pravim brojčanim stanjem (3) pa se nadam i malo manjem računu.

  15. #15
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Evo gledam, od 15.1-15,.3. smo potrosili 15 kubika (sami ocitavmo i javljamo, pa nam prema tome salju racune).
    Ves masina nam radi 3-4 puta tjedno, sudjerica isto.
    Tusiramo se svaki dan, buckanje u kadi po zimi vrlo rijetko. Ne perem auto, ne zalijevam vrt.

    Hocu reci da smo isto vode trosili i kad smo bili na rezimu da se ukupna potrosnja cijele zgrade dijelila s brojem stanara, pa po clanu, znaci da smo debelo placali neciju veliku potrosnju, jer nam je tada potrosnja bila 40-ak kuna po osobi, a sad nam je 17 kn/osoba

  16. #16
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Sada ništa, imamo svoju vodu ( hidrofor). Kad nam se hidrofor pokvari dolazi oko 250 kn (za dva kućanstva, 6 članova), a peremo tepihe, zaljevamo vrt i cvijeće. Kad smo prošlo ljeto preuređivali kuću trošilo se stvarno puuuno vode (zidari) i nije došao račun veći od 250 kn.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    zaboravih, naše vlastito brojilo, nismo u stanu

  18. #18
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Mi imamo hidrofor i nedavno smo dobili vodu u naselju pa gnjavim supruga da nas priključi al kad vidim te račune pa baš i nebih. Ovako je dobro jedino to što ne brinemo koliko trošimo pogotovu ljeti al zato struje imamo malo više. Rata za struju 570 kn , a bila 640 kn pa sam uspjela spustiti bar malo.

  19. #19
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    imamo svoj vodomjer
    troje nas je. radnim danima je mali u jaslicama a mi radimo. vikendom uglavnom nikad nismo doma.
    2004. je račun iznosio oko 35kn mjesečno (3 osobe)
    2008. 120kn (3 osobe)

  20. #20
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Nevjerojatne cifre.

    Nama je mjesečno između 40-50kn (dvoje nas je), a ljeti se radi zalijevanja cvijeća i travnjaka penje do 100kn, mada je najčešć oko 80.

  21. #21
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    A koliko puta često palite perilice (rublje, posuđe), vi srećkovići koji dobivate tako male račune za vodu???

  22. #22
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    nama je baš došao račun od 160 kn za nas troje :shock:
    strava puno

  23. #23
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj Nice prvotno napisa
    nama je baš došao račun od 160 kn za nas troje :shock:
    strava puno
    a meni MM neki dan kaže- gle, dobili smo 150 kuna vode, nije puno

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i mi smo imali tako negdje kad smo plaćali po članu, samo što smo tamo vjerojatno i više trošili jer sam se ja počesto znala kupati u kadi a sad se isključivo tuširam, i kadu si napunim možda dva puta mjesečno.
    Inače, osim tuširanja, perilice suđa i veša nam se vrte svaki dan, i to je to.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Iza sedam mora,iza sedam gora,preko brda i planina...Na porodiljnom i doma...
    Postovi
    54

    Početno

    Ja stvarno ne znam koji je naš problem,ali mi imamo račun kakav imaju susedi kojih je 6ero odraslih,a nas je samo troje!!!Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    onda vam ja necu reci iznos koji mi moramo platiti. rado bih pristala i na najvisi do sada iznesen.
    troje djece ispod 2 godine, a placamo za 5 osoba. iznos je strava visok i sad krecemo u postavljanje vodomjera.
    ako netko zna koje firme za postavljanje vodomjera odobrava vodovod, molim nek mi javi.

  27. #27
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Mi smo u zgradi, imamo vodomjer koji broji potrošnju vode za cijelo stubište. Nas je petoro, račun za 3. mjesec za vodu mi je bio 387 kuna.

    Definitivno se selimo čim se vratim na posao.

  28. #28
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Nas je petero u stanu i račun za vodu mi je oko 100 kn.

  29. #29
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Naše je stubište malo, samo je 8 stanova u njemu ALI između ostalih susjeda imamo i susjede kojih je u stanu 8 + pas + mačka.
    Ljudi su krajnje nedisciplinirani i kod njih stalno curi ili voda u kupaonici ili voda u kuhinji, a o zaljevanju cvijeća i trave pred zgradom da ne govorim. Koliko god ostatak stubišta molio i objašnjavao da to ne rade jer svi imamo katastrofalne račune za vodu - ne pali.
    Prije nam je bilo još i gore jer je cijela zgrada od 4 stubišta (48 stanova) imala jedan jedini vodomjer.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    36

    Početno

    380 kn!!! placamo po clanu. 4 nas je

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Mi plaćamo oko 250 kuna, nekad malo više, nikad manje, 4 nas je :/ mislim da je puno...

  32. #32
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    podižem temu, jer mi je danas pao mrak na oči! Račun za vodu veći od telefonskog računa! Nas troje 320kn!!!

  33. #33
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Nas troje 150 do 200 kn, a kod svekrve troje oko 75 kn???????????????

  34. #34
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Račun dolazi svaka 2 mjeseca, nas 3 + baka u kuci (dva stana, ali 1 vodomjer) oko 450kn, dakle mjesecno oko 225kn.

  35. #35
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    ja brijem da nekom u zgradi stalno curi voda

  36. #36
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    a kolika je cijena vode po kubiku?
    kod nas je 11 kn/m3 pa onda još naplate slivne vode...
    uglavnom su nam računi 140-180 kn.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    mi plaćamo oko 120 kn za 2 mjeseca , dakle mjesečno 60 kn za nas
    četvero
    perilica rublja radi svaki dan , posuđa svaki drugi
    ali je stvar što smo u kući pa ne plaćamo vodu rasipnih susjeda
    nego samo svoju

  38. #38
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    mi plaćamo oko 120 kn za 2 mjeseca , dakle mjesečno 60 kn za nas
    četvero
    perilica rublja radi svaki dan , posuđa svaki drugi
    ali je stvar što smo u kući pa ne plaćamo vodu rasipnih susjeda
    nego samo svoju
    Tako smo i mi mislili dok nismo shvatili da nam je pukla cijev i da se voda izlijeva u zid

    I nama je račun za vodu prevelik, a pogotovo kad ne dolazi niti dvomjesečno, nego za 3 mjeseca :? Ali cijela kuća, 3 stana sa 7 osoba, troši kubik vode dnevno. To nam je prosjek.

  39. #39
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    mi plaćamo oko 120 kn za 2 mjeseca , dakle mjesečno 60 kn za nas
    četvero
    perilica rublja radi svaki dan , posuđa svaki drugi
    ali je stvar što smo u kući pa ne plaćamo vodu rasipnih susjeda
    nego samo svoju
    I mi smo u kuci, pa opet placamo puuuno vise.

  40. #40
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    nas četvero trošimo 10 m3 na mjesec, cca 80kn mjesečno.

    dok sam bila u zagrebu plaćali smo po članu domaćinstva i to su dolazile cifretine boli glava. stvarno je nezgodno kad je brojilo za cijeli ulaz ili zgradu isto. ispadalo je da nas tri trošimo po 30 kubika na mjesec, a nije bilo šanse da smo trošile niti deset.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb,Črnomerec
    Postovi
    32

    Početno

    Evo da se i ja malo pridružim ovoj temi.
    Živimo u stanu nas troje i mjesećni račun nam je 270 kn,a kaj je najbolje od svega po cijele dane nas nema skoro doma,perilicu rublja koristim 2-3 puta tjedno i uopće mi nije jasno od kuda toliki račun :? ??????????

  42. #42
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Puno. Kuća s tri stana, za dva mjeseca 800 kn. Znači 400 kn/mjesec, pa dobro, podijeljeno na 3 i nije tako strašno.
    Svekiji imaju lokalni vodovod i plaćaju samo održavanje, i to ispada cca 100 kuna na godinu, a imaju i napajanje vrta.

  43. #43
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja sam pokrenula ovaj topic i evo me opet... Nakon prošlog računa sam fakat pazila koliko vode trošim iz puke radoznalosti koliki će biti slijedeći račun. Npr. kad sam mprala ruke, umivala se, prala zube svaki put bi zatvorila vodu, nisam puštala ni litru viška i onda bi pustila za ispiranje. Isto tako sa suđem. Isto tako nisam ni maloj baš dala da pušta vodu u lavabou i igra se patkicama ( to joj je omiljena zanimacija) . Nisam prala pola perilice već cijelu... I OPET 350 KN vode za 2 mjeseca! To mi se čini too much s obzirom na to da smo mala i ja 80% vremena same (MM radi vani).
    Išla sam vidjeti vodomjere od susjeda s kata i naš vodomjer pokazuje najviše potrošene vode od svih premda smo se mi zadnji uselili . Fakat ne kužim, jel ljudi ne peru ili kaj...

  44. #44
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    emira, probaj sve pozatvarati u kući (kad su ti susjedi doma, i kad npr. kod njih čuješ vodu), i onda kontrolirati vodomjer - da vidiš jel se vrti.

    meni se rata struje smanjila otkad izvjesna osoba ne živi u mojoj blizini... :?

    btw - ovaj mjesec sam friknula, jer je došao račun duplo veći od prošlog mjeseca :shock: ... pa sam se bacila na računanje:

    prosječna potrošnja tople i hladne vode zajedno (4 računa za razdoblje od 1.1. do 1.5.), po osobi dnevno (izračunala sam broj dana) ispada:

    dn.po os.

    0,543
    0,510
    0,485
    0,719

    zvat ću vodovod, da vidim o čemu se radi...

    osim toga, na računima su krivo napisana razdoblja. jer zadnji dan jednog obračuna, ne može biti prvi dan sljedećeg. to bi značilo da godina ima 12 dana više!

  45. #45
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    emira, probaj sve pozatvarati u kući (kad su ti susjedi doma, i kad npr. kod njih čuješ vodu), i onda kontrolirati vodomjer - da vidiš jel se vrti.
    misliš da je moguće?? da troše moju vodu?? :/ Ne znam, nova zgrada, novi vodomjeri... budem probala

    i ne mogu skužit kako jedna baka koja se prva doselila u zgradu prije godinu dana ima na vodomjeru potrošenih 35 m3 vode i stalno joj taj broj stoji na tridesetinešto... A non-stop je doma...

  46. #46
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    misliš da je moguće?? da troše moju vodu?? :/ Ne znam, nova zgrada, novi vodomjeri... budem probala
    samo ti probaj. isto tako, ako odlaziš negdje cijeli dan ili vikend - zapiši početno stanje, i provjeri kad dođeš doma. to te niš ne košta .

    možeš saznati dvije stvari:
    a) da ti je potrošnja kakva je
    b) da ti se vodomjer vrti kad te nema (a onda se mogu poduzeti druge radnje )

  47. #47
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    35 kubika na godinu za jednu osobu je prilično realna cifra, pogotovo za stariju osobu.

    nego što kaže tvoj vodomjer? koliko kubika ti trošiš na mjesec? nekih 10-15 kubika za četveročlanu obitelj bilo bi normalno, sad je samo pitanje koje su cijene kod vas.

  48. #48
    mama Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    doma i na poslu
    Postovi
    248

    Početno

    Znam da je vjerojatno nemoguće, ali da li je netko ušao u bitku u zgradi za vlastiti vodomjer?
    Mi imamo račun na 400 kn, račun se dijeli po broju članova kućanstva...
    A okolo staračka domaćinstva, stare pipe, ne zatvaraju do kraja pipu jer će morati mijenjati gumicu ili cijelu pipu (poludila sam od te teorije, to da i napravi košta manje od jedne rate vode, a možda bi nešto uštedilo)..
    Uglavnom plaćamo ono što drugima iscuri... Ne kažem da se ne tuširamo i ne peremo, ali...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vlpv
    Postovi
    201

    Početno

    mi imamo već par godina oko 70 do 90kn mjesečno. četvero nas je i perem bar mašinu veša svaki dan, imam perilicu suđa i tuširamo se bar 2 puta dnevno

  50. #50
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    prijavljeno nas je troje, živimo u zgradi, unazad par mjeseci plaćamo račune od 270 do 300kn. padam u nesvjest svaki put kad dobijem račun, a isto tako i kad pročitam kakve mikro računčiće neki od vas dobivaju. :?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •