Stranica 19 od 28 PrviPrvi ... 91718192021 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 1352

Tema: Uspješnost FEt-a

  1. #901

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš zanimljivo.
    moja ginićka se čudom čudila kako nema vodećeg folikula, a i iz klinike u Češkoj su mi najavili protokol sa Estrofemom + štopericom...
    od kojeg dana je isao estrofem? jel bilo jos nesto u kombinaciji?

  2. #902

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    od 2 dc je išao estrofem, 2mg ujutro i navečer.
    uz to samo prednison i euthyrox.

  3. #903
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    I meni je dr rekla da Estrofem deblja endometrij i zaustavlja ovulaciju, tj.rast folikula

  4. #904
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    Moji svi FET-ovi su bili sa Estrofemom 3x2 mg i utrićima, s obzirom na PCOS i nepostojeću ovulaciju. Rezultat zadnjeg je u potpisu

  5. #905
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Vrci ja sam u prvi FET išla s decapeptylom i estrofemom, onaj standardni Lucingerov i VV protokol. Bila je biokemijska. U drugi FET sam na svoje traženje išla sa svojom prirodnom ovulacijom i bez lijekova, samo utrici nakon transfera i bio je dobitan.
    Iako sam isto čitala da nema razlike u uspješnosti između jednog i drugog protokola.

  6. #906
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Mi smo s mojom ovulacijom trebali sad,al nije valjalo.
    Pa cemo na estrofem. Nije mi jasno zasto luci daje i decapeptyl, cemu on onda sluzi?

  7. #907
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo s mojom ovulacijom trebali sad,al nije valjalo.
    Pa cemo na estrofem. Nije mi jasno zasto luci daje i decapeptyl, cemu on onda sluzi?
    Ovakav protokol sam dobila i ja u Španjolskoj sada. Nije decapeptyl jer mi je smetao zadnji put nego orgalutran 5 dana od 1.dc i estrofen. Orgalutran je tu da stopira rad jajnika a estrofen za pripremu endometrija.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  8. #908

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    74

    Početno

    Evo danas obavljen fet 2 blastice(jedna dobra, druga malo losija) ali glavno da su prezivjele odmrzavanje. Terapija od danas 3×1duphaston, 2×1folacin, 1×1andol. Sad cekanje 12dana do bete...ali oko 8 dana test javljam rezultat...

  9. #909

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Sretno Bond. I ja sam trenutno u pripremama za FET. Jesi li uzimala kakvu terapiju prije transfera ili radite po tvojoj ovulaciji? U kojoj si bolnici? Ja sam na v.v. i od 1dc do sedmog koristim injekcije decapeptyla, tri estrofema na dan i decortin. u četvrtak ultrazvuk pa će valjda reći kad bi mogao transfer...

  10. #910

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    74

    Početno

    Apsolutno nista nisam uzimala, sve prirodno do danas.ja sam u Vg.

  11. #911

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Super,, i ja sam htjela prirodni FET no na v.v. nažalost tako ne rade..Ne znam u biti što je bolje no već sam imala jedan neuspješan FET sa estrofemom pa sam htjela pokušati po mojoj ovulaciji,,no prijedlog nije bio uvažen od strane doktora na v.v

  12. #912
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Baš mi je glupo što ne pokušavaju u prirodnom, meni je dr rekla da je tad idealno. Valjda im se ne da pratiti ili što već?

    Ja sam probala tako (idem privatno jel), i nije išlo. Sad čekam mengu da krenem, ali osjećam se kao da lutealna faza već mj dana traje. Nikako proći

  13. #913

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    I meni je to baš glupo, objašnjenje je bilo da je teško pratiti i kontrolirati ciklus??? Iako ja imam uredne ovulacije,,mogla sam pratiti i kod svog soc.ginića ako je problem u tome da bi češće dolazila na ultrazvuk, ne znam što reći uglavnom...Možda je i problem jer ne rade nedjeljom,,no ako bi mi transfer baš u nedjelju ispao preskočili bi taj mjesec transfer i pokušala bih idući,,no eto ništa od toga nažalost...Ne kažem da bi mi tako uspjelo, no već sam probala s estrofemom i beta velika nula s dvije lijepe vitalne blastice, pa sam htjela pokušati po ovulaciji...

  14. #914
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    U prijevodu,ne da im se.
    Ja sam bila narucena kod dr 10-13dc. Dobila lh trakice. Nakon pozitivne slikati i poslati im. Oni mi povratno jave dan transfera.
    Buduci da je lh bila nejasna 18dc sam imala uzv i tad smo odustali jer nije bilo ok.
    Da je bilo ok imala bih 1 uzv samo.

    Bas me iznenadilo to za vv
    Posljednje uređivanje od Vrci : 06.03.2017. at 21:48

  15. #915

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    I mene,, imam još za dva transfera blastice i ako sad opet ne uspije idući tranfer ću opet pokušati postaviti isto pitanje drugom doktoru, no vjerojatno će biti isti odgovor, nisam cula da su na vv ikome radili fet po ovulaciji nažalost, očito im je ovako lakše ne znam što drugo misliti

  16. #916
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    pozdrav svima.MOJ prvi FET SET.Evo za sada uspjesan.Islo se u prirodnom ciklusu.Sad sam samo na utrogestanima folnoj k,i fragminima.
    Beta 13 dpt 2589
    beta 15 dpt 5353

  17. #917
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    zaboravih napisat.transfer 1 blastociste

  18. #918

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    74

    Početno

    Matko cestitam! Lijepe vijesti...al mene zanima kak si se osjecala,tj.od kad si pocela dobivat nekakve simptome?

  19. #919
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Bolila me maternica ili jajnik nisam sigurna sto tocno od dana tranfera pa sve do danas.malo prodje malo dojde.stalno sam svjesna da se nesto dogadja.natekle grudi.i neznam kako da to opisem.ali navecer mi je jako vruce kad spavam.a ja sam tip osobe koja carape ne skida u krevetu sve do 1.5.lol..

  20. #920

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    drage cure, luuudaaa sam.
    naime, bila sam na scratchingu endometrija nakon kojeg sam dobila menstrauaciju već nakon 5-6 dana... zatim sam, 2. DC nakon scratchinga bila na kontroli, jer imam još 2 embrija (koje će mi vratiti 5.dan nakona"ovulacije"). dobila sam estrofem (3*1), a danas (9.dc) sam bila na kontroli i po riječima dr - endometrij je "super" i od 24.03. (to je 11.dc) nek stavljam utrogenstan 3*1 iiiii 28.03. se vidimo na FET-u! sad kad sam došla na posao - upalila mi se lampica, pa sam zvala na odjel pitati jer mi je neobično da FET 5-dnevnih embrija bude već 15.dc, jer moji ciklusi traju 28-30 dana i sestra je rekla da je dr tako odredila i da je to vjerojatno u redu...
    vjerojatno paničarim bezveze, al ovo mi je 5. transfer i samo jednom sam imala uopće pozitivnu betu (koja je bila 28), ostalo je bila 0... molim vas mišljenje... jer me fakat strah da ni ovaj put neće bit ništa...

  21. #921
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Ja sam isto imala schraching i odmah sutra dobila mjesecnicu.17 dan ciklusa sam bila na uvz i vidjeli smo veliki folikul koji je trebao puknuti u roku od 24-36 sati.to je bilo u cetvrtak.ovulacija je nastupila negdje petak ili subotu.od subote sam pocela s utrogestanima.u srijedu bio fet.i uspjesno za sada.imam dugacke i ne bas tocne cikluse negdje od 30 -34 dana.mislim da ti je lijecnik vidio i odredio kad bih mogla biti ovulacija .nije ti spominjao ali folikul ti je bice taman. Kako treba.nijedan ciklus nije isti.ne brini .jel ti ovo prvi chraching.

  22. #922
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Matija, kod FET-a bez ovulacije i ne čeka se 14+5 dana za FET blastica. Ja sam prvi imala 15dc, i sad mi se isto planira tako

  23. #923

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    Matko, je - to mi je prvi scratching, nadam se da će ovo biti dobitna kombinacija, makar sam sva na iglama, jer nemam više smrzlića, a i sve mi je teže odlučit se na nove "pokušaje"... imam 35 god.
    Hvala vam cure na odgovorima, jer zbunilo me to što mi dr nije ništa rekla, osim - endometrij je "super", uvest ćemo utrogestane i za 7 dana dođite na transfer...
    Ako sam dobro shvatila, Matko ti si imala ET u drugom dijelu ciklusa, nakon ovulacije - što sam očekivala da će bit i kod mene slučaj, al čini se da Vrci ima pravo - da će ovo biti FET bez ovulacje
    Osjećam se kao idiot jer slijepo radim kak mi kažu, a sama pojma nemam što se zbiva.
    što se utrogestana tiče, obzirom radim - stavim si ujutro oko pol 7 pa ležim nekih 40ak minuta, zatim stavim u 16h kad dođem doma (opet se izležavam skoro 1h) i opet oko pol 12 na večer. Jel to ok il bolje da ovaj popodnevni popijem - kad ga već ne mogu stavit točno na 8h razmaka?
    5. mi je put, a kao da imam manje a ne više iskustva sa svime

  24. #924
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Evo i mene spreman se za svoj 5 Fet,u petak ili sub ce mi radit biopsiju endometrija,jedva cekam sve ovo.

  25. #925
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Jeeeeej sretno ja jos cekam mengu, negdje 48dc..

  26. #926
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ajde valjda ce ti brzo doc pa se pratimo.

  27. #927
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    od 2 dc je išao estrofem, 2mg ujutro i navečer.
    uz to samo prednison i euthyrox.
    Joj biska, i ja sam dobila isti protokol. S time da mi pise i utrogestan, ali nije navedeno od kojeg dana. I dobila sam protokol bez datuma, pa ce tu biti vjerojatno i koja promjena. No, brine me jedna druga stvar. Sto je s heparinom kada se ide u FET? Ima li netko iskustva s tim. Danas mi je gin rekla da onong momenta kad vidim plus da ju odmah zove pa makar bila ponoc i da ce me odmah poslati u bolnicu jer sam u visokorizicnoj skupini zbog moje trombofilije inrezistencije. Poslal sam mail klinici i pitala za heparin, no jos nema odgovora.

  28. #928

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Rominka, ma sigurno ce ti odgovoriti za heparin na vrijeme.
    Ja sam na fraxiparin stavljena tek u ovom zadnjem stimuliranom postupku pa ne znam koja je praksa za fet.
    Ma jel to znaci da su nalazi ok i da uskoro krece akcija??

  29. #929
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Tek sam jucer bila na papi i uzela briseve. I cekam 3dc za hormone, a sutra imam dogovor za biopsiju endometrija. Koliko sam shvatila to se radi ciklus prije postupka, oko 23/24 dana ciklusa.

  30. #930

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Rominka ja sam bila u fetu u 12mj. Od klinike sam dobila da fraxiparin uzimam sa danom transfera. Ako se dobro sjecam ti si u Pragu? Ako da onda ce ti oni reci kad pocinjes stom terapijom. Mene su nakon transfera poslali u ljekarnu po fraxiparin i morala sam si ga odma dati.

  31. #931
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Antony34, hvala ti. Mislila sam do bi tako mozda moglo biti, jer sad nema stimulacije. U CB smo, ali sve to isto meni je ostala, nazalost, cijela kutija fraxiparina od proslog puta.

  32. #932

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sam jucer bila na papi i uzela briseve. I cekam 3dc za hormone, a sutra imam dogovor za biopsiju endometrija. Koliko sam shvatila to se radi ciklus prije postupka, oko 23/24 dana ciklusa.
    Super, super! Pripreme su u tijeku
    Da, ja i ja sam na schratching endometrija išla nekoliko dana prije očekivane m, s time da mi je u tom ciklusu m uranila par dana, možda čak kao posljedica tog zahvata. Čisto da znaš da se i to može, ali i ne mora desiti.

  33. #933

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Cure, zašto radite biopsiju endometrija? Nisam to prije čula.

  34. #934

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Marijaxy, potrazi temu schratching endometrija, sigurno je negdje na prve 2 strane ovog podforuma. Tamo je detaljnije pojasnjeno. Ukratko, ti je jedna od metoda pokusaja pospjesivanja uspjesne impantacije embrija u stijenku maternice

  35. #935

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Cure,
    evo da se i ja priključim
    Ja sam u iščekivanju vađenja krvi nakon vraćene blastice - FET...
    Sljedeći petak mi je vađenje krvi, dotad samo čekanje...
    Par dana sam odležala nakon transfera, a onda iz Zagreba doma...
    Ovo nam je drugi FET, a mjesec prije sam imala laparo, histero i scratching maternice... ništa nisu našli, ali evo...

  36. #936
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Kad se ide u FET s estrofemom, onda je transfer 15dc...znaci 11dc krecu utrici?
    Posljednje uređivanje od Vrci : 02.04.2017. at 20:32

  37. #937

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Vrci, s utricima kreces na kad se na uzv ustanovi da je endometrij dovoljno zadebljan. Taj dan se onda racuna kao "ovulacija", a transfer je nakon onoliko dana koliko su stari smrzlici.
    Bar je tako u Ceskoj...
    Jel krenula m?

  38. #938
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Je, danas. Dr me naručila na uzv 10dc, kao transfer bi bio 15dc. Al budući da je to uskrsni ponedjeljak, vidjet ću kako i što bude...

  39. #939
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    I ja mislim kao i Biska- kad se na uzv vidi da je endometrij dovoljno zadebljan to se uzima kao dan ovulacije i kreće se s utrogestanima. Tako sam ja u prvom FET-u

  40. #940
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Onda se lako i namjesti da mi transfer ne bude na neradni dan (iako ne znam kad rade, a kad ne :D )

  41. #941

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    Koliko se često ide na UZV kad se ide na FET?

  42. #942
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Koliko je meni u sijecanju ovulacija se racuna kao nulti dan i onda od nje se gleda kad ce bit transfer ovisno koliko si embriji stari.

  43. #943

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj pixxie prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se često ide na UZV kad se ide na FET?
    Jednom ili dva puta je uobicajeno, dok se endometrij ne zadeblja kako treba

  44. #944
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Vrci, Vrci, Vrci, jeeeeeej, napokon!

    pixxie - Ja sam išla svaki dan od cca 10dc, bila sam u prirodnom ciklusu s mojom ovulacijom.

  45. #945

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    oh super, hvala. već sam mislila da ću morati svakih nekoliko dana ići

  46. #946
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Sad me počelo biti strah svega što me čeka

    Krenula sam i s Estrofemom, i nadam se najboljem nakon Uskrsa... prvi uzv mi je 10dc

  47. #947
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Da li je definitivno pravilo da se sch endo radi ciklus prije postupka???? MM i ja smo Murphyijev zakon na djelu. Nesto nam se sada uplice u situaciju pa nismo 100% vise sigurni hocemo li moci otici u lipnju. A dr koja i mi radila sch endo je ovaj ciklus sigurno tu, inace bi mozda morala u Ri, a kako nas oni tamo ne vode ne bi nas primili samo tako.... uglavnom, mogu li ja to sada napraviti kako je planirano pa makar u srpnju na FET?

  48. #948
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Ne, to nije rutinski.

  49. #949

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Rominka, mislim da je pravilo da se schratching radi ciklus prije postupka, ali mozda je najbolje da pitas doktore

  50. #950
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Tek sad su me zbunili. Javili su se i kazu da nije problem ako se napravi i dva/tri ciklusa prije. Ali me zbunilo sto oni traze da se napravi 7dc a gin mi je rekla da se to radi 23/24 dc. Biska, molim te daj pomozi. Ti si bila kod njih, jesu li te trazili 7 dc ili? Ne kuzim u cemu je kvaka! Mislila sam da nakon biopsije endo se dobije menstruacija nakon nekoliko dana i tada bi trebalo poceti s estrofemom....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •