Stranica 21 od 28 PrviPrvi ... 111920212223 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 1352

Tema: Uspješnost FEt-a

  1. #1001

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Hi,hi...ja sam mislila da su ti oni tako rekli pa mi ništa nije bilo jasno )..
    Pratit će ti debljinu i izgled endometrija,minimalno treba biti oko 7.5 mm i onda se uvodi Utrogestan i nakon 5 dana transfer (ako se radi o blasticama).Svaka klinika može malo modificirati ali uglobalu je tako.
    Endo 10mm dan nakon ovulacije je super.
    Držim palčeve,sretno

  2. #1002
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jesi sigurna da si rekli da cekate ovulaciju? Ja sam u takvom FET-u imala uzv 10,11dc, ako je endometrij ok odmah krenuli utrici i transfer za 5 dana

    Ups,malo kasnim,nisam vidjela zadnja 3 posta

    Ma bit ce to ok

    Moj endometrij na dan pred utrice je bio 11mm, 13mm na dan transfera
    Posljednje uređivanje od Vrci : 10.05.2017. at 21:43

  3. #1003
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Stvarno nemam pojma kako ide taj protokol kad je FET s obzirom da mi je prvi. Imam duge cikluse. Ono sto sam sad dobila je da pocinjem s estrofemom 2dc, 11 dc uzv. Pretpostavljam da je 11 dc zbog duzeg ciklusa. (A mozda je to standardno).

  4. #1004
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Nema ti veze kakav je ciklus kad si na Estrofemu Moji su svakakvi, ovulacija uglavnom nemam. Pa sam transfer imala standard, 16dc. Inače moji rade 15dc, ali to je bio uskrsni ponedjeljak.
    Ako ti je 11dc dovoljno debeo endometrij, od 12dc ćeš vjerojatno na utriće i 16dc bi mogla isto na transfer.

  5. #1005
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Evo kako je bilo kod mene Rominka.
    Prvi utz 7.dc i nalaz estradiola. Kada sam to poslala dr. rekla mi.je da dodjem kod nje za dva dana. Na utz ovdje ispostavilo se da mi je endo pretanak. 3,5 mm i estradiol pre nizak. Poduplali smo dozu Progynove i od subote do utorka endo se podebljao na 7,5 mm što je bilo dovoljno. Malo nas je zezao estradiol ali smo i njega podigli u tri dana sa 25 na 100. Da nismo uspijeli odgodili bi et. Transfer je u nedjelju.
    Pratili smo samo debljinu endometrija i estradiol neovisno o d.c.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  6. #1006
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    A u prirodnjaku? Čeka se O i nakon nje 5ti dan je FET (blastice imam)? Kako da znam da je O bila "dobra"? Ima li to veze?

    Da li vadite progesteron na dan planiranog FET-a ili ranije?

  7. #1007
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    E tek sad imam pitanja...bas gledam protokol. Tek 11 dc traze uzv, i za sad utrogestan nije uveden. Znaci, estrofem ce pomoci mom endometriju i po njemu se ravnamo. Kod mene on inace polako raste, pa bih sad mogla ocekivati malo brzi rast. Bas sam si smijesna vec sam rezervirala smjestaj po ciklusu.

  8. #1008
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Utrogestan se uvodi od kad odrede da je endometrij dobar. Ako je 11dc dobar, stvarno mislim da će ti odmah uvesti utrogestan.

    Inače ja nisam vadila ništa, ni progesteron ni estradiol, ništa u FET ciklusu.

  9. #1009
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Vrci hvala. Hvala svima na info. Zbunjujuci mi je FET, jer vidm da nemaju svi isti protokol, da sve ovisi od klinike do klinike, a i nas samih. Nekako sam si ja to pojednostavila maksimalno, no budem se sad uhatila u kostac s tim. U svakom slucaju, vec mi je lakse kad otvorim frizider i ne vidim sve one silne gonale.

  10. #1010
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    E tek sad imam pitanja...bas gledam protokol. Tek 11 dc traze uzv, i za sad utrogestan nije uveden. Znaci, estrofem ce pomoci mom endometriju i po njemu se ravnamo. Kod mene on inace polako raste, pa bih sad mogla ocekivati malo brzi rast. Bas sam si smijesna vec sam rezervirala smjestaj po ciklusu.
    Vjerojatno će uvesti utrogestan kad se endometrij dovoljno zadeblja. Tako je bar meni bilo. I meni je prvi put i sve sam si bila složila drugačije u glavi[emoji12]. Et će pasti na moj 18.dc. Mi ovisimo o donorici i njenoj punkciji pa smo zbog toga imali utrku sa vremenom. Kod tebe nema tog problema pa imate vremena. Biti će to ok[emoji6]

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  11. #1011
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pak, fige do neba!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  12. #1012
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Pak, fige do neba!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    [emoji8] hvala

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  13. #1013
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Doma sam! Sve obavila. Uzela mi je dr dva uzorka za biopsiju i prodrnala me, kako ona to kaze. Rekla mi je da sam sprema za FET nakon sto su me vratili u sobu, kad su me probudili rekla sam doktorici da je nesto zaboravila u meni, da me nesto zulja i smeta. I jutros mi druga smjena govori da slobodno mogu kuci, da dr nije nista zaboravila i umiru od smiha - hahah

  14. #1014

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Doma sam! Sve obavila. Uzela mi je dr dva uzorka za biopsiju i prodrnala me, kako ona to kaze. Rekla mi je da sam sprema za FET nakon sto su me vratili u sobu, kad su me probudili rekla sam doktorici da je nesto zaboravila u meni, da me nesto zulja i smeta. I jutros mi druga smjena govori da slobodno mogu kuci, da dr nije nista zaboravila i umiru od smiha - hahah
    Rominka legendo, bas si me nasmijala!
    Figetine drzim!!!

  15. #1015
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Koliko dugo se pije estrofem? I je li netko od vas uzeo embryoglue mozda? Razmisljam si potraziti ih to.

  16. #1016
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko dugo se pije estrofem? I je li netko od vas uzeo embryoglue mozda? Razmisljam si potraziti ih to.
    Ja ću ga piti prvo tromjesečje a tako je i prijateljica koja je bila u Pragu.


    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  17. #1017

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    Ja sam ovaj put sa ivf koristila embryglue pa cekam da radim betu u cetvrtak

  18. #1018

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko dugo se pije estrofem? I je li netko od vas uzeo embryoglue mozda? Razmisljam si potraziti ih to.
    Ja sam zadnja 2 puta uzela embryogen. Ne znam je li bas on pomogao, ali sigurno nije odmogao

  19. #1019
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Moram priznat da sam se ustrtarila kad sam procitala sve nuspojave estrofema. Zbilja mi nije svejedno. I nekako sam si ja slozila (ocito opet krivo pa je vrijeme da prestanem pretpostavljati) da se on pije do transfera ili jos koji dan duze i to je to.
    biska, koliko su ti to naplatili? Ja sam bila pitala za to, ali cini mi se da nisam bila ustrajna u pitanju pa sam dobila odgovor da postoji mogucnost, ali i dalje ne znam cijenu. Ne bih rekla da je puno, mozda stotinjak eura?!?
    Edina, znaci i ti ces imati sustanara drzim fige!

  20. #1020
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Estrofem sam prvi puta pila do 9tt. Sad sam trebala prestajat s 8tt,al zbog krvarenja jos ostajem na svoj terapiji

  21. #1021
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Hvala Vrci. Prosli mi je tj moja gin dala estrofem i dobila sam jednu kutiju, 28 kom, a pitala me koliko mi treba, no kako nisam znala uzela sam samo jednu. Zelim ti da sto prije stane to krvaruckanje!!

  22. #1022
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni daje po 2 kutije

    Joj ja cak sumnjam na estrofem da je razlog tome,al tko zna...

  23. #1023
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Vrci, imas li kakve nuspojave na estrofem? Znoj me oblije nakon sto popijem, nekih pola sata kasnije. Mokra sam sva, uspuhana, a toplo mi za nevjerovat.

  24. #1024
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Samo sam imala iscjedak, jako puno iscjetka, konzistencije kao egg. Doslovce sam negdje od 7-8dc morala stavljati dnevne uloške

  25. #1025
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Kazu mi da izdrzim, da je normalno da imam neke nuspojave. Osim vrucine, bude tu i lupanje srca, i tlak skoci, ali se sve smiri kroz nekih dva sata.

  26. #1026
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Od kojeg dana ste pocele uzimati Estrofem i po koliko mg dnevno ili koliko tableta dnevno prije FET - a??

  27. #1027
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Od 1dc, po jedna tableta od 2mg tri puta dnevno
    Posljednje uređivanje od Vrci : 27.06.2017. at 14:01

  28. #1028
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Tnx

  29. #1029
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Moj prvi FET nije uspio (prirodnjak). Imamo još dvije blastice i idem u FET u 9 mj, al ovaj put s estrofemom i decapeptylom. Da li je tko od vas curka dobio i decapeptyl nakon transfera?

  30. #1030
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    Od kojeg dana ste pocele uzimati Estrofem i po koliko mg dnevno ili koliko tableta dnevno prije FET - a??
    8 mg dnevno; 2x2 ujutro i navecer, i nakon uzv uveli jos 1x2 izmedju

  31. #1031
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Rominka, tnx.
    Valjda ce i meni tako uvesti, nekako slicno.
    Sad sam cijelo vrijeme u stimulaciki uzimala 3 puta po jednu tabletu pa O bodova !

  32. #1032
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Ima li koja ovdje kojoj su sve embrije odmah zaledili radi pretankog endometrija??

  33. #1033
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mono, kuzim da ti je sad to trenutno najveca drama. Ali, sagledaj to iz drugog kuta. Imas priliku vratiti embrije u idealnoj ili idealnijoj situaciji. Sad ce poraditi na tvom endometriju. Inace najveca doza je do 20 mg dnevno tako da ti nasi primjeri i ne govore mnogo jer oni ce prilagoditi tebi i tvom endu. Po uzv ce se ravnati i korigirati, ako bude trebalo, dozu. Sto bi bilo da je bila hiper i da su ti predlozili zamrzavanje? Bi li inzistirala na vracanju? Ovo tisad super prilika odmoriti organizam, sebe i muza. Opustite se jer imate male pingice i samo hrabro naprijed

  34. #1034
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    mono Meni su zaledili sve embrije. Na dan ET je endometrij pao na 5mm i išli smo na freeze all. Imali smo 4 blastice. Za prvi FET su se dvije uspješno odledile i nastavile dalje s razvojem. Sad ćemo vidjeti s druge dvije kako će biti.
    Posljednje uređivanje od Frixie : 28.06.2017. at 09:00

  35. #1035
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Rominka,
    Ma nije meni sad toliko grozno jer mi nisu vratili ovaj mjesec....nego mi je grozno to i ne razumijem zasto i kako mi se endometrij stanjio na 4 mm???? A cca 10 dc je bio cak 9 mm...to mi nije jasno jer trazila sam zasto se to dogadja pa nisam pronasla....zato sam sad pitala ovdje pa evo vidim da je Frixie odgovorila.
    Jako sam razocarana radi tog tankog endometrija....znaci imam tj imam Ashermanov sy kod kojeg su prisutne priraslice, i vec sam bila na 3 histeroskopije kako bi se uklonile...i cijelo vrijeme me strah da se mozda nisu vratile...a da ne pricam koliko sam soka od cikle popila u ovoj ciklusu, po litru dnevno ! I jos stavljala Utrogestan, i onda mi jednostavno nije jasno a dokt.koja mi.je to mjerila mi nije objasnila zasto je to tako !
    I zato jednostavno zelim saznati radi cega je to tako !
    Jer mi je lakse kad znam zasto je nesto tako i kakav je daljnji plan.
    Znam ja da me oni cekaju i uopce nije problem kada ce mi ih vratiti ( makar bi ja naravno htjela sto prije,.tko ne bi ) nego cijela ova prica s tankim endometrijem......meni se sve uvijek zakomplicira i bojim se da se endometrij nece uopce zadebljati... i da kazem da sam i Estrofem pila ukupno 6 mg dnevno !
    Embriologica mi je rekla da je to od hormona, tj.da se baziralo na folikule a ne na endometrij, ali ne bi li onda endometrij trebao stajati na mjestu, jednostavno se uopce od prvog dana ne zadebljati a ne zadebljati se pa se stanjivati???!

    Frixie,
    Sto su tebi rekli, radi cega ti je endo pao samo na 5 mm?? Pretpostavljam da je i tebi bio deblji???

  36. #1036
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ali Rominka, tnx na savjetima !

  37. #1037
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    mono, moja dr je protiv tih cikla/ananasa u stimulacijama.. ili u bilo čemu kad se koriste injekcije/tablete

  38. #1038
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Vrci, zasto??

  39. #1039
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ona je općenito protiv pretjerivanja s prirodim pripravcima za koje se točno ne zna kako i na koga djeluju...a tko zna kako spojevi iz recimo te silne cikle koju si ti popila djeluju na tvoje tijelo koje je bilo puno lijekova.
    OK u prirodnim ciklusima, ali kod stimulacije kaže da se pusti da lijekovi rade svoje

  40. #1040
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    mono meni su cikla i ananas 0 bodova kaj se tiče enda. S tim da sam jednom od previše soka od cikle dobila takvu trčkalicu da je to strašno (ona u većim količina djeluje kao detox, tjera toksine i tekućinu iz tijela). Ma strašno, neću se ni sjećati tog

    Meni je na dan punkcije endo bio 10mm, a na dan ET (5ti dan) je pao na 5mm. Rekao je dr. da to nije uopće niš neuobičajeno, jer stimulacija zna zadebljati endo (kako raste estradiol) i onda mi stanemo sa stimulacijom i tijelo kao doživi neki mali šok i sluznica koja je puna tekućine se jednostavni "ispuše"/"iscijedi". Posle tog smo išli u FET prirodnjak (samo štoperica) i tad mi je endo bio 9mm.

    A kaj je najbolje, taj tjedan se isto jednoj curi to isto dogodilo - ispuhao se endo (srele smo se na FET-u pa smo baš komentirale kako nikad nismo za to čule, a našle se nas dvije zajedno :D)

  41. #1041
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Vrci,
    Pa ima mi logike to sve !

    Frixie,
    Sad mi je jasnije naravno ! Znaci dogadja se !

  42. #1042
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,

    Koji dc ste vi imali FET??

  43. #1043
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj je bio u ciklusu s estrofemom, 16dc

  44. #1044
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Prirodnjak - 20dc

  45. #1045
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Tnx !

  46. #1046
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    17dc, s estrofemom.

  47. #1047
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Rominka,
    Dokt.mi je uvela 3 puta po 2 tablete od 2 mg estrofema za pocetak, pa ce kasnije smanjivati, tako je rekla.

  48. #1048
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    ja sam stratala s 2x2, pa su nakon uzv uveli jos 2. sve ovisi o endometriju.

  49. #1049
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    14dc sa decapeptylom i estrofemom.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  50. #1050

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    56

    Početno

    Hajde malo da podignemo temu sve je zamrlo,gdje ste curke

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •