Stranica 2 od 28 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1352

Tema: Uspješnost FEt-a

  1. #51
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    seka 35,evo i ja idem na fet.prvi put.sestra mi javila da 10 dan napravim ultrazvuk i endometriju ali nikakvu terapiju nisam dobila.naravno da je lijepo čut kako ima uspješnosti kod fet-a. sretno svima

  2. #52
    suzzie2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Drage moje, moj FET bi trebao biti sutra. Užasno me strah jer nikako ne mogu vjerovati da se lijekovima (estrofem, utrogestan) mogu stvoriti idealni uvjeti za trudnoću!
    Ali ovi pozitivni rezultati me ohrabruju!

    Kiki i Seka, držim fige!

  3. #53
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    suzzie, utrogestan je uobičajen kao kod svakog postupka. A estrofeme doduše nisam koristila kod dobitnog FET-a, on je da ti se podeblja endometrij (bit će da je procijenio doktor da ti je tanak?).

  4. #54
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    samo pozitiva i bit će sve ok. sretno sutra! naravno javi se s sretnim vijestima -da i nas koje čekamo malo ohrabriš

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj suzzie2 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, moj FET bi trebao biti sutra. Užasno me strah jer nikako ne mogu vjerovati da se lijekovima (estrofem, utrogestan) mogu stvoriti idealni uvjeti za trudnoću!
    Ali ovi pozitivni rezultati me ohrabruju!

    Kiki i Seka, držim fige!
    Suzzie, sve ti je na embriju, ako je FET, vani (Maribor) čak niti ne daju utrogestane, ide samo bhcg kod transfera. Držim palčeve, ne ubijaj se mislima dal' čučnut, koliko ležat, jesi li se uzrujala ili išla peglat, a jel' vađenje robe iz mašine bilo too much. Stvarno na tijek trudnoće gotovo pa ne možeš utjecat - ako je embrij OK implantirat će se i dat vitalnu trudnoću, ako nije - neće, i to je sukus svega. Na to više ne možeš nikako utjecat i to je i olakšavajuća misao. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.11.2010. at 16:47

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    E, da, i moje je čudo iz FET-a dobiveno - Maribor.

  7. #57
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    e ,super da ima uspjeha! ja sam dobila termin za fet 04,12,2010 u mariboru ,pa s bozjom pomoci.

  8. #58
    dudadudaduda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    VT
    Postovi
    65

    Početno

    Ja bi se trebala javiti za fet u Mariboru ,dali znate dali će raditi 1 i 2 mj. ako ti nije teško seka35 da pitaš kad budeš tamo ,i zanima me kad pijete 10 dana estrofen na uzv. idete u Mar. ili kod kuće u svome mjestu kod svoga gin.

  9. #59
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    ja idem u 1 mjesecu na fet i na uputama piše da se ultrazvuk radi kod svog ginekologa-njima javit nalaz

  10. #60
    dudadudaduda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    VT
    Postovi
    65

    Početno

    kiki ,kad si im se javila da bi išla na fet i za koliko si dobila odgovor i upute

  11. #61
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    u petak sam im poslala email i sestra jasna mi odgovorila da me zapisala u 1 mjesecu i da se javim prvi dan menstruacije.usput mi poslala upute.isti dan mi odgovorila.

  12. #62
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    ja sam isla kod svog gin. na ultrazvuk , javljala mejlom nalaz i dobivala sam odmah upute za dalje...duda ,bas cu ih sad pitati da li ce raditi u 1 i 2 mjsecu jer na foromima kako citam neko kaze da hoce ,a neko ,da ne

  13. #63
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    možda će radit samo transfere?! jer znam osobno još cura koje su naručene u 1 mjesecu na fet-tako da ne vjerujem da bi nas naručile a da ne rade.ali ipak pitaj,pa nam javi

  14. #64
    suzzie2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Hvala na podršci, ma sve ja to znam, samo kad bi mogla utjecati da bude manje tog stalnog preispitivanja svega, sebe, liječnika, lijekova.

    Uglavnom, FET sam preživjela, sada čekamo betu!

  15. #65
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    sretno suzzie ,javi nam se s velikom betom

  16. #66
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Suzzie sretno!!! (i sve ostale, naravno!)

    Htjela sam ti samo reci da je podosta zena ostalo trudne na taj nacin (FETom) poslije menopauze... Tako da da, dovoljni su estrofem i utrogestan za trudnocu.

  17. #67
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa Vidi poruku
    Suzzie sretno!!! (i sve ostale, naravno!)

    Htjela sam ti samo reci da je podosta zena ostalo trudne na taj nacin (FETom) poslije menopauze... Tako da da, dovoljni su estrofem i utrogestan za trudnocu.
    Meni je doc uvijek radio FET sa tom kombinacijom jer mi je teško postići ovulaciju osim nekom jakom stimulacijom. Uvijek sam mislila ništa od takvog transfera, e sad kad ti to kažeš Pino vjerovat ću ti na riječ.

  18. #68
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    U Mariboru, ako žena ima svoju ovulaciju, za FET je preferirana opcija bez ičega - samo LH trakice, na dan transfera ide pregnyl kao booster, nakon toga, ako je bez estrofema, nema ni utrogestana.

  19. #69
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj suzzie2 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na podršci, ma sve ja to znam, samo kad bi mogla utjecati da bude manje tog stalnog preispitivanja svega, sebe, liječnika, lijekova.

    Uglavnom, FET sam preživjela, sada čekamo betu!
    sretno i da nam se javis za visokom betom.
    posebno te pratim ,jer i mene ceka fet u subotu 4,12,2010 u mariboru

  20. #70
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    ina33 ,super za svaku od nas imas odgovor ,stvarno nemam rijeci

  21. #71
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    U Mariboru, ako žena ima svoju ovulaciju, za FET je preferirana opcija bez ičega - samo LH trakice, na dan transfera ide pregnyl kao booster, nakon toga, ako je bez estrofema, nema ni utrogestana.
    ovako sam i ja u studenom, rezultat biokemijska
    svima koji čekaju FET želim puno sreće

  22. #72
    suzzie2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Ina33 malo si me utješila, mene zapravo muči to što je FET bio bez moje ovulacije, a dobila sam dalje uzimati, uz estrofem, samo 3 x 100 mg utrogestana. To be zbunilo jer mi se čini malo, svi uzimaju po 200 mg. Ali odlučila sam vjerovati svom dr., tako mi je lakše.

    Seka35 pratim te i držim fige. Nadam se da ćemo pokazati da je FET zapravo jako uspješna metoda.

  23. #73
    valentine avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    149

    Početno

    Nadam se da ćemo pokazati da je FET zapravo jako uspješna metoda.[/QUOTE]




    Cure, držim vam palčeve da i vama bude uspješno kao i meni.

    Ja imam dvije curke, obje iz FET-a (male moje smrzličke)
    Posljednje uređivanje od valentine : 03.12.2010. at 13:46

  24. #74
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    I moj je bebač iz mariborskog FET-a. Imala sam ovulaciju, primila sam onaj pregnil, rekli su da vise nista ne treba, al ja sam svejedno uzimala utrogestane 3*1. Sretno!

  25. #75
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    Pozdrav drage cure!evo i ja se spremam po malo po našeg smrzlića iz postupka u 10 mj koji nažalost nije uspio ali sve nade su na jednom smrzliču koji nas čeka u Mariboru!iako nekako nisam ushičena , nakon svih ovih lijepih bebica iz FETA nada je velika!!!mi planiramo u 3.mjesecu, malo radi toga da se sve vrati u normalu i radi ovog renoviranja u M!svim čekalicama FETa i one koje su već u postupku želim naravno da jedno malo srčeko ubrzo zakuca ispod vašeg-ili možda čak i dva!!!!

  26. #76
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Ima li neko savjet koliko trebam cekati za postupak FET.Imala sam stimulaciju u 11 mjesecu,vracen jedan 8 stanicni embrion(beta se nije pravilno duplala),imam jos 9 zamrznutih(nemam pojma u kakvom su stanju).Planiram uzeti odmor nakon transfera jer mi je posao stresan a ponekad i fizicki naporan pa bih da se sto manje nerviram,a na poslu moram najmanje 2 mjeseca ranije najaviti kad hocu odmor da se oni mogu ''organizovati''.Do sad sam imala dva transfera sjezih embrija i oba puta je beta bila pozitivna ali se lose zavrsilo,a ja imam osjecaj da je zbog toga jer sam bila pod stresom.Sad zelim da mirujem maximalno,mada mislim da ako ce se ''primiti'' onda ga nista u tome ne moze sprijeciti,ali eto slusam i ono Bozije ''cuvaj se i cuvacu te".Citala sam na forumu da su neke cure pile andol i dexametazon i jos kojekakve pripreme(osim onih hormonalnih),jeli to zbog nekih specificnih dijagnoza ili je dobro onako preventivno piti andol prije postupka(njega je dobro inace piti zbog zglobova,nemoze skoditi.

  27. #77
    sildad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    428

    Početno

    Alma, ako ideš na FET, možeš odmah, eventualno prekočiti možda 1-2 ciklusa da se ipak malo odmoriš. Andol i naročito dexatethason nikako piti na svoju ruku.

  28. #78
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja sam pričekala jedan ciklus nakon neuspjelog stimuluranog, i onda taj mjesec FET. Radili smo i punkciju postojećeg folikula. Rezultat je u potpisu.

  29. #79
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Citiraj valentine prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ćemo pokazati da je FET zapravo jako uspješna metoda.



    Cure, držim vam palčeve da i vama bude uspješno kao i meni.

    Ja imam dvije curke, obje iz FET-a (male moje smrzličke)[/QUOTE]

    pa to je prekrasno , jel to bila jedna jedina stimuacija?

  30. #80
    valentine avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj sretna35 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, držim vam palčeve da i vama bude uspješno kao i meni.

    Ja imam dvije curke, obje iz FET-a (male moje smrzličke)
    pa to je prekrasno , jel to bila jedna jedina stimuacija?[/QUOTE]


    Da sretna35, samo jedna stimulacija. Prvi transfer svježih embrija završio je kao biokemijska.
    Nakon tri mjeseca sam išla na prvi FET a sad nakon 5 godina na drugi.
    I to je to, više nemam smrzlića

  31. #81
    suzzie2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Ne znam da li je ovo pitanje baš za ovaj pdf ali na pdf-u odbrojavanje i nakon transfera i nema cura koje su bile na FET-u.

    Dakle, ja od jučer nalazim na dnevnom ulošku svijetlo smeđe tragove (pomiješane s utrogestanom). Budući mi je jučer bio 7dnt (23dc), moje pitanje je kako m dolazi u slučajevima FET-a kad nije bilo ovluacije. Da li dolazi na vrijeme ili ipak može doći i ovako rano?

    Meni je jasno da je ovo umjetan ciklus i da je sve moguće, ali nekako bi mi bilo lakše da čujem i vaša iskustva.

  32. #82
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    suzzie2 ne mogu ti pomoći, jer sam ja bila na FET-u u prirodnom ciklusu, ali samo da znaš da nisi jedina FET čekalica bete.
    Meni 7dpt zvuči rano za mengu, ali ne znam kako djeluje estrofen.

  33. #83
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    suzzie, pod utrićima si i zapravo nije bitno da li ima ovulacije ili ne, mene u takvom fet-u drže utrići do bete, nekog ne, držimo fige i dalje.....

  34. #84
    suzzie2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Hvala cure!

  35. #85
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    suzzie2 čestitke na onome što piše u zadnjem redu potpisa

  36. #86
    suzzie2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Hvala klara!

    Da prijavim i ovdje, 10dnt dva zametka (blastica i morula) beta je 500,1 IU/l.

    FET-ovke, držim vam svima fige!

  37. #87
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    suzzie, čestitam (sad imaš dokaz da može takav fet, supeeeeer!

  38. #88
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    suzzie2 super pratila sam te stalno

  39. #89
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    klara,suzzie2-čestitke drage i dajete nam nadu neizmjernu....nadam se da će i seka35 ići vašim putem pa na kraju i ja!!!!ja se spremam u 3 mjesecu!!!!imate šta za preporučiti za uspijeh nama koje čekamo....bravo,bravo,bravo cure!!!!

  40. #90
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    seka35 i vulkan sretno!

  41. #91
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    klara ,hvala ,ali ja vec ovaj otpisala! jutros radila kucni test i negativan !
    ovo mi je treci fet i imamo jos dva smrzlica u mariboru.
    s obzirom da se ne nadam puno ,danas sam kontaktirala dr.res ljubljana da idemo ponovo sa svjezim ciklusom i da promjenim kliniku.
    ima li koja zena iskustva sa ljubljanom?
    meni se cini po nekim pricama da se vise posvete pacijentima nego u maroboru

  42. #92
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    seka35 nadam se da će ta dva smrzlića biti dobitna

  43. #93
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    seka35 beta je zadnja nada....nadamo se!!!evo ja imam iskustva sa dr.Reš Ljubljana!nije loše ali sasvim drukčiji pristup rada!nema čekanja na postupak,možeš odmah kad želiš,folikulometrije su u 5 h ujutro,jeftinije od MB,dr.pouzdan,laboratorij i biolog ok,punkcije bez anestezije ali bezbolne.i kod reša i u mb rezultat konačno manje više isti,mb ima timski rad i sve je organizirano dok dr reš radi sam!uglavnom i ja razmišljam nakon FET-a možda opet u Ljubljanu...ako treba pitaj bilo šta te zanima!!!

  44. #94
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    vulkan ,meni to sad odgovara sto ide tako brzo ,a i cijena je puno prihvatljivija nego u Mariboru.
    neznam kako je za smjestaj jer smo mi iz bih i kolio ima od zapresica do ljubljane ? u zapresicu imam sestru pa bi mogla kod nje biti da ne placam bez veze jos i to jer smo se jako puno istrosili u postupke i sad crpimo zadnje

  45. #95
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    seka35,nebi znala koliko je udaljenost ali sigurno je bliže jer od Lj do Mb ima sat vremena!potpuno te razumijem u vezi troškova jer i mi živimo i šparamo sve za našu bebicu!!!jednog dana če nam se vratiti sigurna sam!!!meni ide isto na živce ti protokoli u Mb koji traju po 2-3 mj.a kod Reša nema toga!mi smo imali jedan postupak gdje je beta bila 16,i jedan Fet!ja kupujem lijekove u Mađarskoj pa mi je puno jeftinije!fet smo platili 500 eura-odmrzavanje jer se zamrzavanje ne plača!a postupak je bio 1100 eura!sretno što god odlučila!!!možda ti reš ne bude trebao..ha,ha,ha...

  46. #96
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj seka35 prvotno napisa Vidi poruku
    vulkan ,meni to sad odgovara sto ide tako brzo ,a i cijena je puno prihvatljivija nego u Mariboru.
    neznam kako je za smjestaj jer smo mi iz bih i kolio ima od zapresica do ljubljane ? u zapresicu imam sestru pa bi mogla kod nje biti da ne placam bez veze jos i to jer smo se jako puno istrosili u postupke i sad crpimo zadnje
    zaprešiić- reš= do 1 h max (jer je reš odmah na zaobilaznici pa se ne mora ulaziti u grad).

  47. #97
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    super da nije tako daleko od zapresica.
    meni je danas 17 dan od transvera i jos nisam dobila ,a i betu jos nisam radila!
    mozda ne diobivam zbog estrofema i utrogestana ako nisam trudna

  48. #98
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Citiraj seka35 prvotno napisa Vidi poruku
    super da nije tako daleko od zapresica.
    meni je danas 17 dan od transvera i jos nisam dobila ,a i betu jos nisam radila!
    mozda ne diobivam zbog estrofema i utrogestana ako nisam trudna
    Pa jel i dalje uzimaš Utrogestan i Estrofem?? Normalno je da ti menga dođe 3-4 dana nakon prestanka utrića...I vadi betu ili ponovi test ako ne dođe menga...

  49. #99
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    betu sam narucena u cetvrtak ,ali cu sutra napraviti test.
    jos uzimam utrogestan i estofem s obzirom da jos nisam vadial betu ,jer nisam u svojoj zemlji ,pa me tu doktorica narucila u cetvrtak
    zanima me moze li menga doci i pored toga sto uzimam estrofem i utrogestan ili samo nakon prestanka?

  50. #100
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    netko dobije mengu i preko utrića, a netko ne...ako je bio anovulacijski ciklus u kojem je rađen FET, a pretpostavljam da jeste, onda vjerojatno nećeš dobiti mengu preko lijekova...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •