Stranica 3 od 28 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1352

Tema: Uspješnost FEt-a

  1. #101
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    da ,.bo je takav ciklus gdje je raden fet.
    samo da ti kazem da i to nije mjerilo . moja jedna prijeteljica koja je bila isto nafet,pod estrofem i utrogestan prokrvarila 9 dan.
    kod mene je vjerovatno da ne mogu prokrvarit dok ne prestnem s terapijom ,jer tako mi bilo i kod predhodna dva feta

  2. #102
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Ocekujem FET-u u cetvrtak.Trenutno pijem Progynova 8mg dnevno i stavljam Utrogestan 3X dnevno.Imam 9 zamrznutih embriona koji su ''zapakovani'' po 2.Svi su u stadiju blastociste(zamrznuti peti dan).Odmrzavace ih po 2 pa ce mi i vratiti 2 embrija.Imala sam do sad dvije stimulacije,u prvoj ostao jedan zaledjeni koji nije prezivio odmrzavanje,a drugi postupak je bio uspjesniji pa se nadam da ce i FET-biti uspjesna,jer citam ovdje na forumu da su vece sanse za trudnocu ako organizam nije pretrpan hormonima zbog stimulacije.Uglavnom do cetvrtka mogu da uzivam u svom miru a onda se opet selim na temu ''odbrojavanje"' i ''nakon transfera'' i da ludim zajedno sa mojim suborkama u ocekivanju bete i osluskivanju simptoma.

  3. #103
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    alma sretno!

  4. #104
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    sretno alma

  5. #105
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Samo naprijed Alma!!!U tom silnom broju zamrznutih blastica sigurno pajki i koja bebica!

  6. #106
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Evo jos uvijek cekam da mi jave iz bolnice u koliko sati danas treba da dodjem na transfer.Rekli su da ce zvati izmedju 9 i 11 a evo jos niko ne zove pa se brinem.Nadam se da ce od onih 9 embrija barem jedno prezivjeti odmrzavanje

  7. #107
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    evo i ja se spremam na fet i ovaj tjedan sam im poslala email da bi došla u 3 mjesecu ali nema odgovora

  8. #108
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    ako ti za par dane ne odgovore ,posalji ponovo mejl,inace vrlo brzo odgovaraju .
    ja sam bila gore na tri feta i na zalost bez uspjeha. tebi zelim srecu.
    ako imas redovne ovulacije ,mozda ti je bolje da ides u prirodnom ciklusu ,cini mi se da je bolje

  9. #109
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    znam da su mi uvijek brzo odgovarali zato mi je sad čudno.hvalati,mislila sam ić u prirodnom jer su mi redovite.vidjet ćemo,a nadam se da će tebi ovaj put ljubljana donijet sreću najveću..

  10. #110
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Saznala sam 08.02. da mi je beta 0,prestala piti Progynova i stavljati utrogestan i 2 dana nakon toga(u petak) dobila menstruaciju.Kaze mi dr. da na dan menstruacije pocnem opet sa tabletama 4mg dnevno a na sedmi dan da povecam dozu na 8mg i da dodjem na UZ,kako bi mi opet radili transfer Meni je sve to bilo malo prerano,jer znam da ako pocnem piti tablete krvarenje ce mi odmah slijedeci dan prestati,tako da nisam ni pocela piti,kontam neka se malo ''odljusti''Sacekacu do slijedece menstruacije pa cu onda poceti opet sa tabletama a to znaci da bi mi slijedeci transfer ako sve bude ok biti krajem ovom mjeseca

  11. #111
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    alma sretno s drugim transferom
    Nemam pojma kako ide procedura s tabletama jer sam išla na FET-ove u prirodnom ciklusu, ali htjela sam ti reći da sam i ja išla dva mjeseca za redom i drugi puta je uspjelo.

  12. #112
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    alma-itd ,a da probas u prirodnom ciklusu ,ako imas redovne ovulacije

  13. #113
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    još ništa od mog dogovora za fet,poslala sam im već 3 mejla ali ne javljaju se..

  14. #114
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Pozdrav svima i odmah imam pitanje,idem na FET u sljedećem ciklusu i trebam piti estrofem,doktora sam zvala već 2x danas i sad mi već neugodno,naime nije mi rekao 1 ili 2 mg,i moja dr mi dala od 1 mg,je li to u redu? Od koliko ste vi pile?

  15. #115
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Tinkica, tigirical je bila na Fet-u kod dr Reša, probaj je cimnuti na pp, inače, mi u Pragu pijemo od 2 mg (3x1).

  16. #116
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Ok,probat ću tigrical pitati,hvala.

  17. #117
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Tinkica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima i odmah imam pitanje,idem na FET u sljedećem ciklusu i trebam piti estrofem,doktora sam zvala već 2x danas i sad mi već neugodno,naime nije mi rekao 1 ili 2 mg,i moja dr mi dala od 1 mg,je li to u redu? Od koliko ste vi pile?
    meni je dr. u mariboru uvjek davao od 2mg.

  18. #118
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    I tigrical mi je rekla da idu od 2 mg,pa ću piti po 2 ove što imam..

  19. #119
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj seka35 prvotno napisa Vidi poruku
    alma-itd ,a da probas u prirodnom ciklusu ,ako imas redovne ovulacije
    Ja imam redovne ovulacije,ali sad nemam pojma jeli kod mene FET u prirodnom ciklusu Uglavnom na prvi dan menstruacije pocinjem sa estrofem-om 2X2mg,sedmi dan menstruacije pijem 2X4mg estrofem i idem na UZ koji se onda nastavlja svaka 2 dana uz kontrolu hormona.3 dana prije transfera pocnem sa Utrogestanima i tako nastavljam sa estrofemom i Utrogestanima do bete.Kakav je onda to postupak kod mene ? Bas se osjecam k'o taraba kad postavljam ovakva pitanja,ali sad mi nista vise nije jasno.Kad cujem vas po forumu kako pricate o tim postupcima osjecam se kao prvacic u skolskoj klupi

  20. #120
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    alma,ja idem sad u 3 mjesecu na fet.ali ništa ne uzimam,u prirodnom ciklusu.6 dan na ultrazvuk,od 9 dana počinjem s onim trkicama za plodne dane i čim bude test pozitivan ,javim jasni..

  21. #121
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj alma_itd prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam redovne ovulacije,ali sad nemam pojma jeli kod mene FET u prirodnom ciklusu Uglavnom na prvi dan menstruacije pocinjem sa estrofem-om 2X2mg,sedmi dan menstruacije pijem 2X4mg estrofem i idem na UZ koji se onda nastavlja svaka 2 dana uz kontrolu hormona.3 dana prije transfera pocnem sa Utrogestanima i tako nastavljam sa estrofemom i Utrogestanima do bete.Kakav je onda to postupak kod mene ? Bas se osjecam k'o taraba kad postavljam ovakva pitanja,ali sad mi nista vise nije jasno.Kad cujem vas po forumu kako pricate o tim postupcima osjecam se kao prvacic u skolskoj klupi
    alma ,ako pocinjes sa estrofemom to je onda stimulirani postupak ,a prirodni ne koristis nista samo mjeris lh trakicama i kad test bude pozitivana pocnes sa utrogestanom.
    mozda bi bilo dobro da ima kazes da bi htjela u prirodnom ciklusu ,ali za ovaj postupak ako si pocela estrofem je kasno

  22. #122
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    alma koliko sam ja shvatila ženama koje stanuju daleko (npr 5-6 sati vožnje) daju estrofen samo zato da si mogu planirati dan putovanja, jednostavno organizacijski razlozi.
    Ako ti nije problem ne znati kad je transfer do skoro zadnjeg dana, onda se možeš dogovoriti za FET bez lijekova. Naravno, sljedeći - a ja ti držim fige da ti neće trebati

  23. #123
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Ja sam estrofem uzimala zbog toga što nemam ovulacije pa mi nisu mogli po tome odrediti dan transfera, nego ovako uzimam transfer, kod svoje gin. mjerim endo i javljam debljinu u Mb, a kad je dosta zadebljan oni mi jave od kojeg dana počinjem sa utrogestanom i kada da dođem na transfer. Skoro tjedan dana ranije sam znala kada će mi biti transfer...i nisu fulali

  24. #124
    slatkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    195

    Početno

    evo da se i ja pridružim ovdje.U petak me čeka transfer,imam 3 zamrznute blastociste,pa se nadam da će sve bit sve ok s njima.već 8 dana korisrim estrofem 2x1,a od ponedjeljka i utrogestan 3x1,sada mi je endometrij 10mm,ovo mi je drugi ivf,a prvi FET.

  25. #125
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    slatkica,sretno!!! ja idem za 10 dana

  26. #126
    slatkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    195

    Početno

    evo da se pohvalim,danas je bio transfer 3 blastociste,sve 3 mrvice su preživile i nadam se da će bit uspješno

  27. #127
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    slatkica, gdje si bila u postupku ?

  28. #128
    slatkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    195

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa Vidi poruku
    slatkica, gdje si bila u postupku ?
    u vinogradskoj,prije mjesec i pol sam imala punkciju,ali mi se nažalost dogodila gadna hiperstimulacija,pa sam 2tj bila u bolnici,pa je evo tek sad stanje bilo pogodno za transfer

  29. #129
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Evo i mene napokon čeka ET u srijedu,na estrofemu sam već 14 dana i utrogestanu od prije 2 dana. Još da bude sve ok kod odmrzavanja,pa onda da se ugnjezde,joj .....
    Slatkice ~~~~~~~~~~~~~~

  30. #130
    slatkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    195

    Početno

    evo da kažem kao je prošlo,u petak sam imala transfer i hvala Bogu sve 3 blastociste su prošle odmrzavanje i ok su ,vraćene su sve i sad čekam 12d kontrolu sa nalazima bete,pijem i dalje estrofem,andol,folic,normabele i utriće,samo da uspije.jučer sam imala osjećaj kao da ću svaki čas dobiti,cicke me bole.sada čekam da dani prođu i vidim šta će biti.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Cure moze li mi neka od vas objasniti u svrhu cega vam propisuju da pijete ovaj estrofem i za sta se pije normabel?
    I kako to da vec 2-3 dana prije transfera pocinjete stavljati utrice?

    Hvala unaprijed

  32. #132
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Estrofem piješ za debljanje endometrija da se beba ima di dobro ugnjezditi, utrogestan počinješ koristiti ranije da se maternica bolje pripremi za transfer tj. da su hormoni ful u funkciji kad stignu embriji, normabel za smirenje tj opuštanje da nema nekih grčenja maternice i to je mislim to...cure nadopunite me kaj sam zaboravila

  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Hvala amzx-i!
    Pozz

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    pardon htjedoh napisati amyx-i

  35. #135
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    evo ja danas bila na ultrazvuku-prije fet-a,sve ok. ali poslije vidim dokt.na nalazu napisao: endometrij troslojan! jel znate šta to znači??baš me svu zbunio

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj kiki30 prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja danas bila na ultrazvuku-prije fet-a,sve ok. ali poslije vidim dokt.na nalazu napisao: endometrij troslojan! jel znate šta to znači??baš me svu zbunio
    kiki30 takav treba da je endometrij prije transfera. Sve je OK. Sretno sa FETom!

  37. #137
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    aurora, hvala ti ma baš me zbunio jer mi prije pisao npr. 8 ili 9 mm a sad samo piše troslojan..

  38. #138
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    evo ja spremna za fet u mb.danas bio pozitivan test ovulacije međutim nikog ne mogu dobit na telefon a na ni majl mi nitko ne odgovora... šta sada??? nadam se da ću sutra imat koji odgovor

  39. #139
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Evo i mene sa pripremom za novi FET.Prije 2 dana dosla menga,pocela piti estrofem 2X2mg,prema mojim racunicama gledajuci na prosli postupak transfer bi trebao biti 31.03. ili 01.04.,naravno ako sve bude ok sa endometrijem(nakupovala sam juce rezerve ananasa i cvekle,pa cemo ga ''pumpati'' )

  40. #140
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj seka35 prvotno napisa Vidi poruku
    alma ,ako pocinjes sa estrofemom to je onda stimulirani postupak ,a prirodni ne koristis nista samo mjeris lh trakicama i kad test bude pozitivana pocnes sa utrogestanom.
    mozda bi bilo dobro da ima kazes da bi htjela u prirodnom ciklusu ,ali za ovaj postupak ako si pocela estrofem je kasno
    Malo sam ''dumala'' o predhodnim postupcima i sjecam se da sam jednom prosle godine pila neke druge tablete(mislim da su bile neke obicne kontraceptivne tablete) i spremala se za transfer,vadila krv i sve ostalo,a onda me je dr. nazvao i rekao da se transfer odgadja jer sam imala (vjerovatno) pucanje folikula(rekao je na holandskom a bukvalan prevod bi bio-skok jajeta )Predpostavljam da je to tada kod mene bio pokusaj FET u prirodnom postupku.

  41. #141
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    evo meni ni danas nitko ne odgovara na mejl a ni na telefon se nitko ne javlja...već šizim!neznam više ni na koji broj da zovem..
    idem prvi put na fet,pa me neznam koji dan od pozitivnog testa bude transfer?

  42. #142

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj kiki30 prvotno napisa Vidi poruku
    evo meni ni danas nitko ne odgovara na mejl a ni na telefon se nitko ne javlja...već šizim!neznam više ni na koji broj da zovem..
    idem prvi put na fet,pa me neznam koji dan od pozitivnog testa bude transfer?
    kiki30 grozno je sto ne mozes s njima stupiti u kontakt kad ih najvise trebas. To je veliki minus za Maribor.

    Ipak, buduci da su ti embriji zamrznuti 5. dan, to znaci da bi ti transfer trebao biti 5. dan nakon ovulacije. Ako ti je jucer bio pozitivan lh tes, ovulacija ti je mozda tek danas, sto pak znaci da imas vremena jos 5 dana da se dogovoris za FET. Sutra ces ih nadam se konacno dobiti i sve jos na vrijeme dogovoriti. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 13.03.2011. at 13:53

  43. #143
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    joj,hvala ti aurora sad mi je malo lakše.ja neznam dal sam samo ja te sreće ali stalno kad mi nešto trebalo nikako ih dobiti...

  44. #144
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    kiki30 pošalji sms sestri Jasni...meni odgovori na sms kroz max sat vremena

  45. #145
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    na koji broj? je možda 386/31 577 101

  46. #146
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    kiki30 imaš pp

  47. #147
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    amyx, hvala ti
    Posljednje uređivanje od kiki30 : 13.03.2011. at 16:59

  48. #148
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    evo konačno dobila odgovor i u petak je transfer!!!

  49. #149
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    evo drage moje,za par sati put maribor po mog smrzlića nadam se da će sve bit kako treba...

  50. #150
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    S obzirom da se i ja spremam na FET i ne trebam koristiti nikakve tablete-pretpostavljam da je to u prirodnom postupku?
    Malo sam ostala zbunjena kada mi je dr. tako rekao ( ma priznajem nemam pojma da se to može raditi u prirodnom postupku)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •