Stranica 5 od 28 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1352

Tema: Uspješnost FEt-a

  1. #201

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    ja sam već sad sama sebe uvjerila da bude FET dobitni, nekako mi se čini sad dok pogledam ova dva tjedna poslije punkcije (hiper, bolovi užasni, prehlada još gora) i mislim si hvala bogu kaj nisu transferirali!!!
    dobro kaže Karla, baš su riječi cura koje su imale uspješno odmrzavanje pravi vjetar u leđa

  2. #202
    hrki avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    493

    Početno

    Karla,hvala i tebi puno,puno vibrica za uspješni FET

  3. #203
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj karla 1980 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala amyx za riječi koje daju vjetar u leđa.. to mi baš sada treba! Jučer sam poslala mail sestri Jasni (Mb) za termin FET-a. Nadamo se da će naše blastice preživjeti odmrzavanje.
    karla1980 ja o tome ni ne razmišljam, ja samo razmišljam koliko eskimića da vratimo, to sam preskočila

  4. #204
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kada morate doci na prvi uzv za fet?

  5. #205
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kada morate doci na prvi uzv za fet?
    MB PRAKSA: 1 UZV zadnji dan ciklusa, 2 UZV na dan kad se utvrdi ovulacija i to je to.

  6. #206
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Brunaa prvotno napisa Vidi poruku
    MB PRAKSA: 1 UZV zadnji dan ciklusa, 2 UZV na dan kad se utvrdi ovulacija i to je to.
    Polupala sam lončiće malo: MB PRAKSA: 1 UZV zadnji dan menstruacije, 2 UZV na dan kad se utvrdi ovulacija i to je to

  7. #207
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Znači nema puno

    Samo što kod mene nema ovulacije, pa ćemo vidjeti... bliži se...

  8. #208

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    meni je doktor rekao da dodjem 3.dc s muzem da potpisemo zahtjev za odmrzavanje i da mi da lijekove (estrofem pretpostavljam) i da se onda gledamo 12dc (tad je bila punkcija) dal je sve spremno i 17dc. transfer.

  9. #209
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    ja sam sve UZ obavljala u Zg i samo javljala u Mb, a kod njih sam išla samo na dan FET-a.

    Ružo, ako si imala HS bolje da nisi imala transfer jer je organizam u šoku. Meni je dr rekao da su mi veće šanse za trudnoću u FET-u nego sa svježim embrijima...i bio je u pravu...

  10. #210

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Imala sam HS, ali u onom trenutku dok mi je dr potvrdio da neće biti transfera 100% sam bila malo tužna, ali sad nakon svega i sama vidim da je imao pravo jer će biti već šanse kad se tijelo odmori.

  11. #211
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Uopče nemoj bit tužna zbog toga...meni je isto bilo koma prvi put, ali poslije sam bila sretna kad sam čula da nema transfera...
    Da ostaneš trudna, HS se još pojačava pa ti onda u većini slučajeva ne gine bolnica
    Posljednje uređivanje od amyx : 01.12.2012. at 15:01

  12. #212
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj Brunaa prvotno napisa Vidi poruku
    karla1980 ja o tome ni ne razmišljam, ja samo razmišljam koliko eskimića da vratimo, to sam preskočila
    I ja razmišljam koliko eskimica da vratimo.. Mislim da ću jedan jer se strašno bojim blizanacke trudnoće.

  13. #213
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    karla 1980 zašto se bojiš blizanačke trudnoće ??? Ja sam u 33 tt i hvala bogu sve je ok...uskoro očekujemo svoja dva anđela

  14. #214
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa Vidi poruku
    karla 1980 zašto se bojiš blizanačke trudnoće ??? Ja sam u 33 tt i hvala bogu sve je ok...uskoro očekujemo svoja dva anđela
    Draga amyx ja sam ti toliki panicar da mislim da mi se dogodi blizanaca trudnoca da bih nastetila svojim bebicama ogromnim brigom i razmišljanjima da li će sve do kraja biti OK. Mozda me ne razumijes ali to sam ja i ne mogu si pomoći.
    Tebe čitam već neko vrijeme jer si imala FET u Mariboru (i mi cemo uskoro tamo po eskimica).
    Drago mi je zbog tebe, želim ti svu sreću do kraja i skidam kapu za hrabrost.

  15. #215
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    čitam sve ove silne estrofeme,utriće.Ja sam nakon feta dobila injekciju od 2500jedinica i ništa više.Nema utrića,nema prije estrofema.Ako je ciklus redovan,čemu toliki hormoni

  16. #216
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    čitam sve ove silne estrofeme,utriće.Ja sam nakon feta dobila injekciju od 2500jedinica i ništa više.Nema utrića,nema prije estrofema.Ako je ciklus redovan,čemu toliki hormoni
    draga pčelica2009 i mi smo imali FET u MB jučer, dobila sam samo pregnyl od 2.500 jedinica (ako se tako piše) i niš više. Ja već bila pripremila utriće kad ne treba ništa...

  17. #217
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam na estrofemu i decapeptylu za sad (2dc). Rekao dr da ćemo s utrićima početi na neki dan koji odredimo kao "ovulaciju", valjda po stanju endometrija

  18. #218
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    vrci možeš li mi molim te objasiti za što točno služi taj estrofem i decapeptyl?

  19. #219
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Estrofem je za debljanje endometrija.
    Decapeptyl se inače koristi u postupcima za suspresiju, on smiruje jajnike. Ja imam PCOS i jako puno folikula, a nemam ovulacija. Dr se valjda boji da se neki od tih folikula ne pokrenu, pa očito zato suspresija

    Namjerno nisam htjela previše ispitivati, malo sam "mozak na odmor" i radim što treba

  20. #220
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Namjerno nisam htjela previše ispitivati, malo sam "mozak na odmor" i radim što treba
    Pametno! Meni je endometrij tanak bio, al kaže dr da ima trudnoća i s tanjim (na dan ovulacije mi je bio samo 7,9 mm).
    Hvala ti na odgovorima!

  21. #221
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim da s FETom ima toliko raznih opcija priprema, više nego za stimulacije...

    Nadam se da ćemo u novu godinu ući 2u1, ili barem neke od vas (ako već ja neću)

  22. #222
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Vrci, barem 2u1, a možda i 3u1
    Prvi mi je FET pa mi je to sve novo...

  23. #223
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I meni je prvi FET, ali treći puta u mpo-kao i tebi (jedna stimulacija i jedna polustimulacija)

    I moram priznati da me strah opet prolaziti kroz sve, ali bit će kako bude.

    Imaš još što smrznutih ili?

  24. #224
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Imamo još jednog eskimića, nadam se da nećemo tako brzo po njega. Gdje si ti u postupcima?

    Mene nije strah, nego me nervira cijela organizacija posla, života...da bi otišla u postpak.

  25. #225
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mi imamo samo ova 2, u IVF Centru.

    Da, užas je zbrajati kad moraš na uzv, pa tablete, pa bolovanja... ali kad vidimo veliku betu, ne sumnjam da ćemo sve zaboraviti

  26. #226
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    ako doživim da vidim betu, vjerovatno će se ovaj strah zamjeniti nekim drugim, kao što je Kyra negdje napisala... obzirom da u prvom postupku nisam ni dočekala betu, u ovom bi je barem htjela dočekati.

    MM će poluditi sa mnom, ja već razvijam plan gdje i kad u drugi stimulirani postupak

  27. #227
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    FET-ovke moje, gdje ste? Kako napredujete?

    Htjela sam pitati, kakve su vam bile debljine endometrija pred fet?

  28. #228

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Vrci, još je daleko 2 mjesec za moj FET, ali mogu reči da sam iznenađena jer sam jučer bila kod svog ginića na UZV, bio mi je 14dc (ciklus poslije stimulacije) . jajnici su ko da nije ni bilo stimulacije a kamoli hiperstimulacije, ali mi je endo 7mm. moj je inače uvijek debeo i sad mi nije jasno odkud sad to. već mi je par puta doktor otkazao stimulaciju zbog predebelog endo...

  29. #229
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam na 9dc imala sam oko 10mm endometrij. Dr nije nista komentirao da ce biti predebeli, bio je ugodno iznenaden i kaze da je super

  30. #230
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Da vam se i ja pridružim. Čekam FET u 2. mjesecu, imam 2 blastice zamrznute. Sad mi se to čini jako daleko, ali nadam se da će mi vrijeme brzo proći. Kod mene je problem jer nemam ovulaciju pa ćemo ju izazvati klomifenima. Pošto ne reagiram baš dobro na klomifene, zanima me što će biti ako ne uspijemo izazvati ovulaciju? Kakva su vaša iskustva?

  31. #231
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja nemam ovulacije,ali mi ju dr niti ne izaziva. A po drugim upisima tu,nisam jedina tako.

    Kao sto sam pisala,od 2-8dc sam uzimala decapeptyl da smire jajnike, i estrofem za debljanje endometrija. Kada dr procijeni da je endometrij ok, krecem s utricima i 5.dan je transfer (jer su smrznute blastice). Prvi dan utrica ce glumiti "ovulaciju"

  32. #232

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Vrci, takav je protokol za fet i na vv....

  33. #233
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ima li netko iskustva s time koliko se mirovanja/biti doma a ne na poslu preporucuje nakon fet-a?

  34. #234
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko iskustva s time koliko se mirovanja/biti doma a ne na poslu preporucuje nakon fet-a?
    Nemam iskustva, ali pretpostavljam jednako kao i nakon običnog transfera - sve ovisi kako se ti osjećaš i što doktor preporuča. Neki misle da se treba preležati sve do beta testa, a neki samo uzmu pauzu na poslu da odu na transfer, i kasnije se vrate na posao

  35. #235
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja ne znam da li da se idući dan vraćam raditi, ili da još i njega uzmem slobodno. Pitat ću doktora kad dođem do toga pa da vidim što on kaže

    Zadnji puta je preporučio 3-4 dana mirovanja, kao za implantaciju...

  36. #236
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Ja bih osobno napravila kako doktor kaže. A i da kaže da ne treba ležati bi se opet potrudila mirovati ta 3-4 dana

  37. #237
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ne znam kakav primjer dajem, dobar ili los, al da i ovdje napišem-nisam mirovala ni sekunde nakon transfera, znam dosta trudnica koje nisu, al to je zaista po vlastitom osjecaju, koliko sam shvatila ovdje vecima dr-a preporucuje mirovanje par dana, vani savjetuju sve normalno, al umjereno, bez naprezanja, sve ovisi o tome kakav posao radite

  38. #238
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma više mi je to što bih doma bila malo u krevetu, malo odmora. Na poslu je sjedi-hodaj-sjedi-idi nekud (iako je uredski), i dosta bude stresa. Nisam pametna stvarno...
    Ako je mirovanje zbog jajnika (kod stimulacije) onda mi sad to ne treba, ako je zbog implantacije, možda je bolje par dana smiriti

    I da, dr je oduševljen endometrijem, nisam pitala koliko je, ali dosta
    Posljednje uređivanje od Vrci : 15.12.2012. at 14:48

  39. #239
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    onda bjezi s posla ako je stres, ako ti se ne radi-nemoj, meni se radilo

  40. #240
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Od 6.mj nije bio mjesec kada sam cijeli bila na poslu, stalno ili godišnji ili bolovanje. Divan sam radnik :D

    Vidjet ću s doktorom, pa što bude. Zapravo moram priznati da je jako lijepo u tom postupku za FET, nema pikanja, čestih uzv i svega..

  41. #241
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    FET-ovke moje, gdje ste? Kako napredujete?

    Htjela sam pitati, kakve su vam bile debljine endometrija pred fet?
    draga Vrci ne napredujemo, gospođica opet preduhitrila betu. Meni je bio 8 zarez nešto na dan ovulacije, malo tanji, ali po riječima dr ništa zabrinjavajuće... Sretno ti!!!!

    Kod mene je neuspjeh FET-a 100% (1 FET, 1 neuspjeh). Mirovala nisam uopće, ponašala sam se baš normalno, a takva je i preporuka u MB.

  42. #242
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ajme jako mi je zao...

  43. #243
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Brunaa jako mi je zao ,jel' ti ciklus bas krenuo

  44. #244
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    smarija jeste, prije bete. Ostale fetovke kakva je situacija kod vas?

  45. #245
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E curke, kako sa seksom prije fet-a? Jel vam dr rekao što da bi se trebali sudržati nekoliko dana prije? Ja zaboravila pitati...

  46. #246
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Sex prije FET-a nije kontraindiciran ,ali nakon FET-a bi se trebalo malo suzdrzavati na pocetku trudnoce zbog kontrakcija maternice prilikom orgazma. Neki se suzdrzavaju do iza poroda

  47. #247
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma nakon transfera niti ne mislim. Ali prije se mora...

  48. #248
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Brunaa stvarno mi je zao sto se opet isto zavrsilo valjda ce i kod nas jednom da uspije,u svakom slucaju puno srece ti zelim

    Vrci sto se mora nije tesko,tako kazu

  49. #249
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    čitam sve ove silne estrofeme,utriće.Ja sam nakon feta dobila injekciju od 2500jedinica i ništa više.Nema utrića,nema prije estrofema.Ako je ciklus redovan,čemu toliki hormoni
    Ne treba nikakvih hormona AKO je ciklus redovan...kod većine kaj tu pišu, tako i kod mene ciklusa bez hormona uopče nema tako da...

  50. #250
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba nikakvih hormona AKO je ciklus redovan...kod većine kaj tu pišu, tako i kod mene ciklusa bez hormona uopče nema tako da...
    Cure, pa zar ne idu i kod FET-a utrići nakon transfera?

    Brunaa žao mi je jako

Stranica 5 od 28 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •