Stranica 9 od 28 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 1352

Tema: Uspješnost FEt-a

  1. #401
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj edina prvotno napisa Vidi poruku
    Dali se ananas jede prije tansfera ili posle?
    Prije

  2. #402

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav cure.
    Imam pitanje za vas. Ukratko: prva dva dana bockanja morala sam uzeti 200 jedinica puregona a od trećeg dana bockanja (5. dc) po 150 do devetog dc kada je bila štoperica (koja je na moje iznenađenje bila 2 decapeptyla, u ranijim postupcima u vinogradskoj i os štoperica je bila brevactide). Punkciju sam imala 11 dc, 15js, s tim da mi sitne folikule dr nije punktirala. Još na prvom uzv mi je rekla da vjerovatno neću imati transfer, što se i dogodilo. Uglavnom, od 15js 9 ih je bilo zrelo za oplodnju, 7 ih se oplodilo, a 5 je preživjelo do blastociste koje se sada zamrzavaju i čekamo transfer u 9 mj. Ovo mi je prvi puta da ću imati transfer zamrznutih embrija, raniji postupci su nam bili za vrijeme starog zakona kada još nije bilo zamrzavanja embrija. Kakva su vaša iskustva sa zamrznutim embrijima?

  3. #403

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    danas sam imala trasfer. doktro kaze da je jedan embrio bb grade a drugi bc. sta misli te kakve su sanse da uspije bar jedno da se primi

  4. #404

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    29

    Početno

    Evo samo da dam nadu svima koji idu na FET. Ja baš nisam vjerovala u isti jer su mi u MB zamrznuli samo jednu stanicu koja se najlošije razvijala.Od tog 1.MB postupka prošla sam još 4 (što prirodna,polustimulirani i stimulirani) postupka u HR jer mi se sve činilo da ima više šanse nego FET 1 stanice u MB. Na kraju sam otišla i po tog eskimića, i prvi put nakon duuuugo vremena nisam imala baš nikakvih simptoma i nikakve nade. Beta za koju sam molila da bude bar dvoznamenkasta je bila peteroznamenkasta.... i sad smo u 19 tjednu
    Dakle, živio FET!!!!!

  5. #405
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Naravno da ima uspješnosti kod FET-ova, dosta nas ima koji smo zatrudnili iz fet-a, tako da se ne mora sumnjati u to....

  6. #406
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Nama fet dvije blastice nije rezultirao trudnocom, no ja mislim da je to bilo vide do izuzetno teskog (krvavog) transfera. Znam puno curki koje imaju fet bebe.

  7. #407

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    Opet pocinjem sa FETa postukom uskoro ovo je zadnji postupak.

  8. #408
    nov@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    164

    Početno

    Curke moje, dal se moze u FET ako jos dojim?

  9. #409
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Obicno je u pripremi za FET postupak potrebno uzimanje odredjenih hormona, predpostavljam da se oni izlucuju i u majcino mlijeko, mada mislim da je ipak najbolje konsultovati se sa svojim MPO.

  10. #410
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa ako radiš FET u prirodnom ciklusu, mislim da dojenje ne smeta

  11. #411
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pod uvjetom da imaš ciklus
    Šalu na stranu, doktori su (bar kod nas) generalno neskloni postupcima pod dojenjem...pa bio to i prirodnjak ili FET...

  12. #412

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    158

    Početno

    Curke ...imate kakvih savjeta što uzimati prije FEt-a? Ono ...da mi se bar čini da nekako pomažem

  13. #413
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Jesam li dobro skuzila da je postotak uspjesnosti FETa (8stanicni) jednak onom u prirodnom IVFu? Negdje oko 10-15%. Tako mi nesto zvoni u glavi.

    Imate li neki link? Sve sto nadjem po netu su opet forumska iskustva a ja bas volim gledat tablice i grafove...

  14. #414
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Jos nesto, znaci dr vidi prema prvom uzv hoce li biti ovulacije u tom ciklusu ili ne. Ako je nema onda se ide na estrofem i prema debljini endica odluce kad je FET? Ali ako uredno ovuliras onda nema nikakvih ljekova? Ni utrogestana?

  15. #415
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Jos nesto, znaci dr vidi prema prvom uzv hoce li biti ovulacije u tom ciklusu ili ne. Ako je nema onda se ide na estrofem i prema debljini endica odluce kad je FET? Ali ako uredno ovuliras onda nema nikakvih ljekova? Ni utrogestana?
    Ja sam imala 2 feta na vv,i oba su bila s estrofemom i utrigestanima ,a uredno sam ovulirala ,ali koliko sam skuzila ,to ti ovisi od klinike do klinike. Estrofem od pregleda 3. dan i kad procijene da je endic ok uvedu utrogestan i transfer onaj dan kad je embrij zamrznut,znaci ako je blastocista 5. dan od uvodjenja utrogestana. Al tako je na VV. Mislim da moras vidjeti bas za kliniku gdje si bila u postupku.

    Ti se spremas za fet?

  16. #416
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Hvala arelna. Ovo cisto informativno. Ne spremam se jos za FET. Pricekat cemo neko vrijeme da cure jos malo narastu. Ne predugo jer nisam bas drazesni pupoljak svibanjski

    Bas me neki dan muz pita koje su nam sanse da nam iz FETa dva osmostanicna embrija ulete blizanci? Ovako laicki rekla bi da su jaaaako male.

  17. #417
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Bas me neki dan muz pita koje su nam sanse da nam iz FETa dva osmostanicna embrija ulete blizanci? Ovako laicki rekla bi da su jaaaako male.
    Nikad ne reci nikad
    Vidi nas,iz FET-a sa jednim 4.st. i jednim 3.st. primila se oba.
    Ciklus sa estrofemom od početka i uvođenjem utrića kasnije...a sam transfer na 12.dc.

  18. #418
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja se isto spremam za fet valjda u 3 mj ,baš sam danas zvala svog mpo dr!

  19. #419
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Sretno vam cure! Neka i eskimici ostanu s vama

  20. #420
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad ne reci nikad
    Vidi nas,iz FET-a sa jednim 4.st. i jednim 3.st. primila se oba.
    Ciklus sa estrofemom od početka i uvođenjem utrića kasnije...a sam transfer na 12.dc.
    Idem kopati dalje statistiku MPO klinika vanka i FETa. Iako uopce ne znam zasto se zamaram sa brojevima.....

  21. #421
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Legal, ako su oba dobra zasto ne

  22. #422
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se isto spremam za fet valjda u 3 mj ,baš sam danas zvala svog mpo dr!
    Sretno željkice!

  23. #423
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    legal, koliko ja znam uspješnost FET-a je negdje oko 20%
    ali sigurno je razlika ovisno o kvaliteti zametaka, jesu li u pitanju 8-st ili blastice itd

  24. #424
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala arelna. Ovo cisto informativno. Ne spremam se jos za FET. Pricekat cemo neko vrijeme da cure jos malo narastu. Ne predugo jer nisam bas drazesni pupoljak svibanjski

    Bas me neki dan muz pita koje su nam sanse da nam iz FETa dva osmostanicna embrija ulete blizanci? Ovako laicki rekla bi da su jaaaako male.
    uf - ne bih se ja baš složila s ovime, ali naravno da sve ovisi o tome kakvi su smrznuti embriji, jer i osmostanični treći dan nisu svi iste kvalitete pa tako ni implantacijske vjerojatnosti.

    Ali da, DALEKO su veći izgledi da se niti jedan ulovi ) ili samo jedan )

  25. #425
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    da ne tražim i čitam u rikverts, tko ti je zamrzavao to? Koja klinika? zašto 3. dan? zašto ne blastice? jel iz te stimulacije imaš dijete? koliko si imala tad godina a koliko ukupno dobivenih jajnih stanica, aj malo više informacija...

  26. #426
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno željkice!
    hvala žužy
    kako si ti ,imaš li kakve planove?

  27. #427

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Evo da se i ja ukljucim.. Ja sam bila u postupku, od 9 js, bile samo 3 za oplodnju od toga se je samo jedna oplodila i 3. Dan su je zamrzli jer nisam mogla na et zbog polipa kojeg moram odstraniti.. Nisam bas zadovoljna ali sta je tu je... Jel nekoj bio uspjesan fet 8-stanicnog???

  28. #428
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mi smo u 4 postupka 3 puta imali friške zametke (njih 5)i 1 fet (2). Primio se mali ficlek iz feta, i to morulica. U postupku kad su zameci bili najslabije kvalitete pa sam prije piš-testa već planirala fm-e za idući postupak. Za 10 tjedana stiže bebica.
    Ostale su nam još 3 morulice za 1 fet, pa ak ne upali na stimulirani.

  29. #429
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    E, da. U fetu nisam dobila injekciju potpore jer je dr-ica rekla da hoće pustit zametke da same izbore (u ostalim postupcima sam dobila injekcije).

  30. #430
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Mi smo imali neuspješan FET u Mariboru - prosinac '14.
    Doktori i biolog su bili baš iznenađeni što embrij nije preživio odmrzavanje-bila je jedna blastocista koja je (kažu) bila savršena na dan zamrzavanja...kažu da im je uspjeh odmrzavanje preko 90%, zašto smo se mi našli u onom drugom (puno manjem postotku) ne znaju objasniti
    Nama je to bio jedini "smrzlić", iz tog istog postupka imamo jedno dijete (transferirane 2 blastociste). Sveukupno sam imala taj put 19 js, 10 oplođeno, 5 blastocista-2 vratili, 2 bile nepovoljne za zamrznuti, 1 zamrzli...

  31. #431
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    I mi smo u tom postupku dobili 19js. Ne sjećam se koliko ih je oplođeno, a uspjelo ih je 7 - 2 za et, 2 za uspješni fet i ostale nam još 3. Lošije su ostavili na ledu za slučaj da ne prežive odrzavanje da ne ostanemo bez boljih. Al nama su bolje bile morule, nismo imali blastica.

  32. #432

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    Dali treba mozda nesto jesili ili korisiti neke vitamine prije FET postupka. Ja trebam imamti transfer u martu. Ovo je drugi FETa postupak. IVF i FETa nisu upjela ostalo su jos 2 embia.

  33. #433
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Ja sam jela ananas i salatu od cvekle. Nakon nekog vremena nisam cveklu mogla vise okusiti pa sam pila sok od cvekle, lakse mi je bilo. Cula sam do pospjesuje endometrij, pa je implantacija uspjesnija( procitala na forumu).
    Posljednje uređivanje od alma_itd : 03.02.2015. at 08:44

  34. #434
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam se pripremala isto kao i za bilo koji et - folna i to je to.

  35. #435

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se pripremala isto kao i za bilo koji et - folna i to je to.
    Koliko si prije pocela koristi folnu?

  36. #436
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Kad smo dogovorili postupak. Što prije to bolje. Bitno je za bebu, ali su i veće šanse da se zametak primi. Tak je dr jednom spomenuo (da se zato daje folna) pa sam se iznenadila.

    Koristila sam i andol 100 (po preporuci dr-a, naravno), čini mi se drugi dan nakon (f)et-a. Neki stručnjaci smatraju da pomaže kod implantacije, neki da ne pa mi je dr rekao da ga pijem jer ne može naškoditi do piš-testa.
    U jednom postupku sam pila i melatonin (3 mg/dan) između 2 menge da dobijemo kvalitetnije js (meni je to problem) - to je dokazano da ih pospješuje.

  37. #437

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    Ja sam proslie put koristila folnu prije postupak i nije se primilo pa zato gledam kad sad da pocnem.

  38. #438
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Moš ju koristiti stalno. Ja sam ju počela piti u veljači, a završila sa svim postupcima u srpnju. Sad ju pijem i dalje zbog trudnoće. Dakle, od veljače 2014. do travnja 2015. Neće ti niš biti.
    Nekad sam pila baš folnu, a nekad prenatal, kako mi se dalo.

  39. #439
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala arelna. Ovo cisto informativno. Ne spremam se jos za FET. Pricekat cemo neko vrijeme da cure jos malo narastu. Ne predugo jer nisam bas drazesni pupoljak svibanjski

    Bas me neki dan muz pita koje su nam sanse da nam iz FETa dva osmostanicna embrija ulete blizanci? Ovako laicki rekla bi da su jaaaako male.
    Baš mi je drago vidjeti da nisam jedina ludača koja se s blizancima sprema na FET
    Ako se dobro sjećam, tvoje su curke negdje 6 mj nakon mojih klinaca?

    Mi planiramo FET na ljeto; možda bi bilo pametnije slijedeće ljeto, ali godine ne da kucaju na vrata nego zvone Big Benom.
    Imamo 2 blastice, i to izvrsne, pa mislim da su mi iste takve šanse i za ponovnu blizanačku trudnoću. Problem - u istoj su slamki tako da smo načelno dogovorili da ćemo odmrznuti, vidjeti dijele li se uredno i dalje i, ako su obje blastice u redu, jednu transferirati, a jednu opet kriopohraniti. Možda vam je to opcija?

  40. #440
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo 2 blastice, i to izvrsne, pa mislim da su mi iste takve šanse i za ponovnu blizanačku trudnoću. Problem - u istoj su slamki tako da smo načelno dogovorili da ćemo odmrznuti, vidjeti dijele li se uredno i dalje i, ako su obje blastice u redu, jednu transferirati, a jednu opet kriopohraniti. Možda vam je to opcija?
    Šta se to može? Mislim zamrznuti opet jednu blasticu?

  41. #441
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Može. Sve ovisi o stručnosti, sposobnosti i volji embriologa. A valjda I o politici klinike.

    Imaš ovdje link: http://www.sciencedirect.com/science...10569010001408 u tekstu je tablica s postignutim trudnoćama/rođenom djecom, kao I linkove na druge radove

  42. #442
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Dakle u sestom postupku (petom stimuliranom) dobili smo 4 embrija IVF (od 10ak js) u Petrovoj. Dva embrija transferirana treci dan. Dva smrznuta isto treci dan. Kod prof Vrcica sam. Tada sam imala 34 god.
    Pretpostavljam da nisu bili neke lude kvalitete jer bi ih inace pustili da se razvijaju do blastice. Nikakve ocjene zamrznutih nemam na otpusnom pismu. A biolog Patrik je samo rekao da su u redu jer kao ne bi ih ni zamrzavao da nisu.
    BB moje cure su tocno 6 mj nakon tvoje ekipice. A ja mislim cekati iducu zimu za fet. Ako ne uspije onda mozda pokusat koji prirodnjak. A ako opet ulete blizanci?? Traziti veci stan i kupiti od vas boogaboo donkey kolica

    Sad bez zeze, ne bih opet rado blizanacku trudnocu, iako je osim samog pocetka poslje sve islo glatko i cure su rodjene sa punih 38 tjedana.

  43. #443
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Inace mi smo samo na vv imali blastice. Tada su ocjenjene kao izvrsne. Bilo je to u doba dok je gore jos radila Lana Krile.
    Nakon toga u kbc split i petrovoj uvijek trodnevni embriji. Ako sam dobro shvatila prilicno je subjektivno ocjenjivanje embrija?! Koliko su fragmentirani, pravilni... Pls ispravite me ako grijesim.

  44. #444
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Vjerujem da ce ih pustit jedan dan, tako radi prag, i onda ovo sto kaze bb
    nema oslanjanja na statistike sa dva savrsena, i ono pa nece valjda opet

  45. #445
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    BB moje cure su tocno 6 mj nakon tvoje ekipice. A ja mislim cekati iducu zimu za fet. Ako ne uspije onda mozda pokusat koji prirodnjak. A ako opet ulete blizanci?? Traziti veci stan i kupiti od vas boogaboo donkey kolica
    Sad bez zeze, ne bih opet rado blizanacku trudnocu, iako je osim samog pocetka poslje sve islo glatko i cure su rodjene sa punih 38 tjedana.
    Ma jok, ne dam ja donkey - ta se kovertiraju na kolica za jednog kikača. I brate mili neuništiva su
    Mi znamo da još jedan par blizanaca (svjesno riskirati, ne govorim o mogućim jednojajčanima) nam nije opcija - za jedno dijete imamo volje I snage, blizanci traže puno više. Osim toga, odležala sam 5 tjedana tokolize, rođeni su s 35 tt, preeklampsija, Goljak.... ne hvala, ne opet.

    Ako ovaj FET uspije - sjajno, ako ne zatvaramo MPO priču. Svježi postupak nikad više. Uostalom, nisam ni ja više piletina

  46. #446
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Inace mi smo samo na vv imali blastice. Tada su ocjenjene kao izvrsne. Bilo je to u doba dok je gore jos radila Lana Krile.
    Nakon toga u kbc split i petrovoj uvijek trodnevni embriji. Ako sam dobro shvatila prilicno je subjektivno ocjenjivanje embrija?! Koliko su fragmentirani, pravilni... Pls ispravite me ako grijesim.
    Meni je receno da su 3-dnevni idealni 8-stanicni s do 10% fragmentacije.

  47. #447
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Inace mi smo samo na vv imali blastice. Tada su ocjenjene kao izvrsne. Bilo je to u doba dok je gore jos radila Lana Krile.
    Nakon toga u kbc split i petrovoj uvijek trodnevni embriji. Ako sam dobro shvatila prilicno je subjektivno ocjenjivanje embrija?! Koliko su fragmentirani, pravilni... Pls ispravite me ako grijesim.

    ja se ne bih baš složila da je ocjenjivanje subjektivno, postoje jasne upute i kriteriji za ocjenjivanje - bilo 8-staničnih - bilo blastica. Ono što jeste subjektivno ili podliježe tome je oko samog promatrača. Čini se da je ipak veći issue implantacija i receptivnost endometrija u tom trenutku ako su embriji ono savršeni.

    vidi ovdje malo zanimljivog materijala:
    http://www.neplodnost.hr/media/syste...rification.pdf (ovdje stranica 20, implantation je čak i 44% ako ima bar jedna idealna blastica)
    zaključak tvoj da je success rate oko 10-15% s jednim osmostaničnim embrijem je rekla bih sasvim realna, ustvari realno je čak i da od ta dva embrija niti jedan ne dođe do blastice, a to bih predložila biolozima u Petrovoj da se oba embrija odmrznu i da idete na blastice. Ako obje dosegnu stadij blastice - transfer jedne - druga opet na freeze, ako se jedna razvije - transfer - ako se niti jedna ne razvije do blastice - ništa. Jer je i to zadnje vrlo izgledno.....
    http://www.rbmojournal.com/article/S...10)61650-1/pdf

    A da je od tih 10 j.s. koje si dobila 2 embrija koja su već dala svoj 100% potencijal - trudnoću i porod - je ustvari super. Da ih bude od 10 još dva - je iskreno vrlo nevjerojatno i prkosi svakoj statistici - ali nikad se ne zna.......

    I meni iskreno drago čitati da ima žena koje idu čak na 3. dijete IVF-om, nema ih puno!

  48. #448
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    i još nešto, koliko ja znam i u Hrvatskoj sada gradaju po istanbulskom modelu i konzenzusu:
    http://humrep.oxfordjournals.org/con.../1270.full.pdf

  49. #449
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    ovo sto mare i kaduana predlazu mi zvuci dobro. nadam se da cu imati s kim razgovarati u petrovoj kada za to dodje vrijeme.

    svakako ne zelim uci u postupak pa ni u fet sa strahom. strahom od blizanacke trudnoce. bb kuzim te skroz. svjesna sam da sam imala ludu srecu a i mogucnost mirovanja, mazenja i pazenja same sebe tijekom trudnoce (osim sto su i muz i sveki treperili oko mene). sa dvije dvogodisnjakinje to sigurno ne bi bilo moguce.

    kaduana hvala na linkovima

  50. #450
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    sad kad malo razmislim zasto uopce zamrzavaju trodnevne embrije? jer ako kao 8stanicni nisu dovoljno kvalitetni da bi ih pustili da se razvijaju do blastica kako ce se tek razvijati nakon odmrzavanja?? ovo samo mislim na glas...pa to zamrzavanje/odmrzavanje je isto trosak i vremena i ostalih resursa.

Stranica 9 od 28 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •