Stranica 7 od 28 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 1352

Tema: Uspješnost FEt-a

  1. #301
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    ja dva, jedan bolji jedan gori
    (blastociste)
    Posljednje uređivanje od Argente : 26.11.2013. at 20:06

  2. #302
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    i kod mene isto kao i kod Argente. dva embrija (morule) jedan odličan, drugi lošiji.

  3. #303

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    danas sam bila kod doktora.rekao je da mogu transfer da radim u januaru. nadam se uspjehu jer imam samo jedan embrio za transfer.

  4. #304
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Drage FET-ovke, iskusne i manje iskusne, imam pitanje u svezi izračuna dana FET-a.
    Npr. ako imam zamrznute blastociste, i oulaciju utvrdim npr. danas 1.12.2013.g., da li danas računam kao nulti dan (tj.kao dan punkcije), a
    02.12.13. - 1d
    03.12.13. - 2d
    04.12.13. - 3d
    05.12.13. - 4d
    06.12.13. - 5d - dan kada bi trebao biti FET?
    Ili FET treba biti 07.12.13.?

  5. #305

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Dan ovulacije je dan punkcije, tako je. Ako je danas ovulacija, fet je 6.12.

  6. #306
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Treba biti 6.12.

    edit: Sad vidim da je bubekica već odgovorila, pa da budem konstruktivna, postavit ću pitanje: a što ako je embrij bio malo sporiji u razvoju, pa je do blastica došlo tek 6.dan? Onda se isto vraća 5 dan po ovulaciji u FET ciklusu, jer je endometrij tada spreman za prihvat, ili?
    Posljednje uređivanje od Argente : 01.12.2013. at 13:11

  7. #307
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Dan ovulacije je dan punkcije, tako je. Ako je danas ovulacija, fet je 6.12.
    Hvala bubekice, i ja sam tako računala, al zadnji put u MB nisu mi računali tako, nego kao u ovom slučaju gore da je FET 07.12., što mi je čudno bilo, poslala im upit mailom, samo kratko odgovorili da to treba biti tada. Baš ću vidjeti idući put kako budu sračunali.

  8. #308
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Treba biti 6.12.

    edit: Sad vidim da je bubekica već odgovorila, pa da budem konstruktivna, postavit ću pitanje: a što ako je embrij bio malo sporiji u razvoju, pa je do blastica došlo tek 6.dan? Onda se isto vraća 5 dan po ovulaciji u FET ciklusu, jer je endometrij tada spreman za prihvat, ili?
    Sad tek vidim tvoj post Argente, dakle, kao što sam bubekici odgovorila, prošli put u MB meni je blastica vraćena 6d.

  9. #309

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Argente ja bih rekla da. Treba rijecanke pitat, koliko sam skuzila jedino oni cekaju 6d blastice.

  10. #310

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    137

    Početno

    na kbc RI ako je blastica od šestog dana vraća se peti dan , zato jer se sporije razvijala !!! znam iz iskustva !

  11. #311
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hvala suzy!
    Brunaa, eto tek mi sad nije jasno zašto se petodnevni embriji u MB vraćaju šesti dan Ajde pitaj ih zašto rade tako pa nam javi. I

  12. #312
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala suzy!
    Brunaa, eto tek mi sad nije jasno zašto se petodnevni embriji u MB vraćaju šesti dan Ajde pitaj ih zašto rade tako pa nam javi. I
    Argente, ovaj put su mi izračunali točno kako smo naglasili u primjeru iznad, dakle 5-i dan. E sad ću ih pitati šta je bio razlog na prošlom FET-u da se blastice vrate 6-i dan. Iako sad to nije bitno...

  13. #313

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Vjerojatno off topic,al ne znam gdje da pitam pa evo:
    U stimuliranom ciklusu dođe se do 5-dnevnih blastica.
    U tom istom ciklusu je ovulacija 12.dan i blastice su vraćene 17.dan
    U ciklusu kad je fet,blastice iz stimuliranog ciklusa se moraju vratiti kad su "nastale"odnosno vraćene u tom stimuliranom ciklusu,dakle 17.dan?
    U fet ciklusu je ovulacija mogla biti koji dan ranije/kasnije/nije je bilo,odn.nije se o tom vodila briga.
    Vraćaju li se blastice uvijek sukladno danu iz ciklusa u kojem su nastale?
    Thanx

  14. #314
    sanjam avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Koliko ja znam, blastice se vracaju 5. dan od ovulacije, neovisno koji dan je ovulacija u tom ciklusu kad se smrzlici vracaju...tako je bar bilo kod mene.

  15. #315

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Kad sam u postupku bila kod privatnika,receno mi je da se moraju vratiti isti dan kad su i nastale.
    Na vv recimo mi je također rečeno da ovulacija nije bitna,vraćene su mi isti dan kad su nastale,gledali su mi samo endonetrij.
    Malo sam zbunjena..

  16. #316
    sanjam avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Tako je, vracaju se onaj dan kada su nastale, npr. 5 dan od ovulacije neovisno koji dan u tom ciklusu je ovulacija.

  17. #317

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Thanx

  18. #318
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, nadovezat ću se ovdje.
    Išla sam se raspitati za FET. Rekli su mi da da vraćaju sve što mogu (tj. onoliko koliko zakon dopušta, a dopušta 2). Već imam dvoje djece. Razmišljala sam o trećem, ali pomisao na još jedan par blizanaca mi je SF (iz više razloga). U takvim okolnostima, ne znam hoću li uopće otići na FET. Dok važem odluku, voljela bih čuti vaša iskustva s FET-om (broj embrija kvaliteta i rezultati). Dobro bi došle i statistike o stopi trudnoća iz FET-a, s naglaskom na višeplodne (neki link). Imate li kakve spoznaje ili iskustva s embrijima zamrznutim 6. dan? Tražila sam korisne info i našla nekoliko priča tipa: vraćene dvije blastociste, rođene trojke. Eh. Tu mogućnost tek nisam uzela u obzir. (Ok, znam da nije česta.) Dr. me uvjerava da je mogućnost višeplodne trudnoće mala. Koliko mala? Što ja mogu očekivati od FET-a ako sam do prve (višeplodne) trudnoće došla iz prvog pokušaja ivf-a (i još sam bila na granici hiperstimulacije). Prešla sam dobnu granicu do koje se preporučuje transfer jednog embrija, no treba uzeti u obzir da su smrzlići od prije pet godina. I na kraju, kako funkcionira prijenos embrija iz klinike u kliniku? Ne znam ništa o tome. Na sto sam muka. Hvala unaprijed!

  19. #319

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    pandora TI odlucujes koliko ce embrija vratiti. podrzavam tvoju odluku da vratis samo jedan. Koliko imas smrznutih? znas li koliko ih je u slamcici i koje su kvalitete? u kojoj su klinici? gdje ih namjeravas prenijeti? slaba su iskustva sa smrzlicima 6. dan jer su rijetke klinike koje prakticiraju cekanje 6-og dana, vecina smrzava 5-i dan, samo blastociste, neki i morule. linkove nemam

  20. #320
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Koliko imaš smrznuto čega i u koliko slamki?
    Ako je npr. jedna slamka sa 4 trodnevna, valjda se može dogovoriti da se odmrznu, sačeka do blastica i onda odluči? Možda dospije samo jedan pa ti odluka bude olakšana.
    Ili su ovi šestodnevni tvoji?
    Ili imaš petodnevne koje si mislila pustiti do šestog dana? To se, mislim, radi isključivo ako su na peti dan još morule, blastocista se šesti dan već počinje izlijegati pa to baš i nije idealno za transfer...dapače, čitala sam da se sumnja da iz oštećene blastociste (oštećene u manipulaciji) češće nastaju jednojajčani blizanci. Hm!
    Posljednje uređivanje od Argente : 13.12.2013. at 10:16

  21. #321
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    TI odlucujes koliko ce embrija vratiti.
    Da, tako bi trebalo biti i vjerojatno je u nekim normalnijim zemljama. Još se nadam da ću se moći dogovoriti, ali opet, otvoreno su mi rekli da ako npr. prežive 2 od 4 u svakom slučaju vraćaju 2. Vratili bi oni i više, ako bi imali što, ali eto, zakon ne dopušta. Mogu shvatiti da su liječnici traumatizirani agresivnom kampanjom koja se posljednjih godina vodila na ovu temu, ali teško mi je probaviti da je zaštita embrija važnija od zaštite ljudi, od prava žive, zdrave, rođene djece na isto takvu mamu. Moja prva trudnoća je bila uredna, a ipak sam neposredno prije i nakon poroda provela tri tjedna u bolnici. Rodila sam nedonoščad i srećom, zdrave su, ali trebalo je puno hodanja po doktorima da budemo sigurni u to. A moglo je vrlo lako ispasti i drugačije. Teško mi se pomiriti s tim da nemam drugog izbora nego njih i sebe izložiti riziku ili dići ruke od svega.
    Ne znam kvalitetu embrija, znam samo da su zamrznuti šesti dan. Svježi transfer je napravljen peti dan. Sjećam se da je u isto vrijeme u postupku bila još jedna pacijentica s jako puno js/embrija, kojoj nisu mogli napraviti transfer zbog hs pa su mi u labu rekli da će njezini embriji imati prioritet kod zamrzavanja, a meni da će zamrznuti kad/ako/koliko stignu. Tako sam došla na red tek šesti dan. Dr. je odmahivao rukom na taj 6. dan (u smislu malih šansi) ali ja sam po stranim forumima našla da ima i takvih trudnoća. Zato sam i postavila pitanje ovdje, u nadi da netko ima konkretnih iskustava ili zna više o ovoj temi. To bi mi pomoglo u odluci.
    Argente, bilo bi super kad bi se zvijezde tako posložile da se mogu izbjeći teške odluke i rizici.

  22. #322
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    blastocista se šesti dan već počinje izlijegati pa to baš i nije idealno za transfer...dapače, čitala sam da se sumnja da iz oštećene blastociste (oštećene u manipulaciji) češće nastaju jednojajčani blizanci. Hm!
    Prvi put čujem da hatching blastocyst nije idealna za transfer, ja sam zadnjem transferu imala jednu takvu (5. dan) i dr. i biologica su bili oduševljeni. Navodno je stopa implantacije takve blastociste koja se izliježe oko 70%. Blastocista je općenito podložnija oštećenjima pri transferu i točno je da se tada može podijeliti da bi nastali jednojajčani blizanci.
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 14.12.2013. at 12:44

  23. #323
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Pandora,
    neka se nitko ne usudi odlučivati u tvoje ime koliko će embrija transferirati. na temelju čega bi te prisilno napravili transfer više embrija? na temelju njihovih uvjerenja?

    otiđi još jednom na konzultacije prije fet-a, jasno argumentiraj svoje zahtjeve i budi odlučna.

  24. #324
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Jedini je problem oko toga je da, ako odmrzavanje prežive 2 od 4, a ti vratiš 1, jedna blastica se mora baciti/uništiti. Jer mislim da ju ne mogu opet smrznuti. (recimo ovo mi malo spada u onu temu o prizivu savjesti - što ako biolog ne želi baciti takve blastice)
    U svakom slučaju par bi trebao biti taj koji daje zadnju riječ u svemu, nadam se da je tako

  25. #325
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    je, Vrci, a što ako se odmrznu 4 i sve 4 prežive, a zakon dozvoljava transfer max 2? što će onda s tim prizivom savjesti? (znam da je to unlikely, ali ipak mogućnost postoji).

    nitko vas ne može natjerati na transfer više embrija - vi ste ti koji odlučuju i ne dajte se smesti. ja bih se nakon svega što smo prosli u trudnoći odlučila na transfer više od 1 samo nakon valjda 10 neuspješnih SET-ova. da mi je trudnoća bila višeplodna...uf... neću ni razmišljati o tome. a PAM ima iza sebe prijevremeni porod i, na sreću, zdravu djecu. vrlo lako je moglo biti drugačije.

  26. #326
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Da, to mi uopće nije palo na pamet, da su smrzavane po 4... Kako to da onda tako smrzavaju kad ima poslije ograničenje vraćanja? Onda bi mi bilo logično da u slamku uvijek idu po 2...

  27. #327
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    uf moja PAM, samo da znas.... cesto sam te se sjetila ovih godina ) a upoznale smo se davno na Bundeku, ti tad trudna s curicama, sad mi je drago citati da zelite ici na sljedecu trudnocu.

    Ono sto se sad pokazuje - a ja cu napisati javno - jeste da su zamrzavali sve i svasta na Vuku gdje si bila pacijentica, Lana tad zbog nedostatka vremena (valjda) je tako radila i znala stavljati i po 4, 5 i cak 6 embrija u jednu slamcicu.......

    Prijenos embrija s Vuka u drugu kliniku nije problem, osim koliko znam u IVF centar jer je dugo bio registriran kao d.o.o. a ne kao poliklinika pa je tu bilo problema, koliko sam cula. No nisam sigurna da je IVF centra u medjuvremenu postao registrirana zdravstvena ustanova = poliklinika pa bi taj prijenos trebao biti bezbolan pa cak i u IVF centar kod Lucingera, druge bolnice i poliklinike mislim da nisu nikakav problem. Samo ti treba odobrenje od Nacionalnog povjerenstva za prijenos embrija.

    Sukladno ovom zakonu NEMA ZABRANE unistavanja embrija, procitajte si zakon - vidjet cete. Ako su ti i zamrznuli po 2 ili 4 embrija, neka ti odmrznu sve iz te slamcice pa nek ti vrate 1 embrij - SET. To je tvoje pravo sukladno zakonu (jer izrijekom nista drugo nije napisano).

    Ako si mislila na FET na VV-u, tamo se bojim da neces bas moci birati, oni su ti vrlo rigorozni i vjerujem da bi ti vratili 2 i 3 embrija ako se toliko odmrzne. Alebic bih rekla je vrlo "konzervativna" struja sto se tice MPO-a as such, nema tu unistavanja embrija.

    PAM, ja apsolutno kuzim tvoje strahove i motive za SET i potpuno te podrzavam. Ti si iz prvog "friskog" pokusaja i tad vracena 2 embrija ostala trudna s blizancima, iskreno - veca je vjerojatnost tvoja nego nekoga tko ima x transfera bez trudnoce iza sebe za blizanacku trudnocu pri vracanju 2 embrija, nije iskreno niti toliko bitno tvoja dob sad, dob tvojih j.s. od kojih imas te smrzlice je mnogo bitnija i ustvari sad ulazis u postupak s j.s./embrijima koji su "mladi", mlade zenine dobi.

    Ja bih inzistirala na SET-u, sigurna sam i da je zakon na tvojoj strani, ne daj se smesti.

  28. #328
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi put čujem da hatching blastocyst nije idealna za transfer, ja sam zadnjem transferu imala jednu takvu (5. dan) i dr. i biologica su bili oduševljeni.
    Ma da, krivo pišem, ne kad počne nego kad se već dobrano izlegne (što brijem da brza blastica čini šesti dan). I ja sam imala jednu takvu koju su veličali, ali su isto žurili čim prije ju šušnuti unutra da ju ne bi morali razlivenu hvatati uokolo ali dobro, u FETu to vjerojatno neće biti slučaj.

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Sukladno ovom zakonu NEMA ZABRANE unistavanja embrija, procitajte si zakon - vidjet cete. Ako su ti i zamrznuli po 2 ili 4 embrija, neka ti odmrznu sve iz te slamcice pa nek ti vrate 1 embrij - SET. To je tvoje pravo sukladno zakonu (jer izrijekom nista drugo nije napisano).

    Ako si mislila na FET na VV-u, tamo se bojim da neces bas moci birati, oni su ti vrlo rigorozni i vjerujem da bi ti vratili 2 i 3 embrija ako se toliko odmrzne. Alebic bih rekla je vrlo "konzervativna" struja sto se tice MPO-a as such, nema tu unistavanja embrija.
    Pa je li moguće da doktorova ideologija može stajati iznad zakona, na kakvom Divljem istoku mi živimo da bi na jednoj klinici napravili SET, a na drugoj ne? Da pacijentica mora o svom trošku (bilo vremenskom, bilo financijskom) tražiti drugu kliniku koja poštuje zakon?

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jedini je problem oko toga je da, ako odmrzavanje prežive 2 od 4, a ti vratiš 1, jedna blastica se mora baciti/uništiti. Jer mislim da ju ne mogu opet smrznuti.
    Znam da su jednoj forumašici u Češkoj ponovno smrzavali embrije iz istog razloga - 4 zaledili skupa, 4 se odledila (i preživjeli su i sljedeće odleđivanje! Do trudnoće nažalost nije došlo). Pa sad, koliko god to u ovom slučaju ne imalo smisla - možda je i to neko kompromisno rješenje?
    Posljednje uređivanje od Argente : 14.12.2013. at 23:14

  29. #329

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    ja sam čula slučaj da su bile zamrznute jajne stanice, odmrznuli i oplodili ih, vratili najbolje embrije a zamrznuli perspektivne

  30. #330
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Malo sam googlala, to ponovno smrzavanje ovisi o klinici, barem vani. Ne znam rade li to kod nas

  31. #331
    sanjam avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Bok cure molim pomoc. Nakon FETa doktor mi nije prepisao utrogestan. Jel netko imao to iskustvo i je li to ok ili da ga ja ipak koristim, za svaki slucaj...

  32. #332
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    jel uzimaš kakav drugi progesteron?

    jesi bila u prirodnom ciklusu s dokazanom ovulacijom? Iako i tad znaju dati utrogestane!?

    Gdje si bila u FET-u? koja klinika/bolnica?
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 18.12.2013. at 13:25

  33. #333

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    mislim da bi ga trebala koristit,mozes li nazvat doktora?

  34. #334
    sanjam avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Da, bila sam u prirodnom ciklusu s dokazanom ovulacijom.
    I prosli put sam imala takav FET i u terapiji je bio utrogestan. Zato nisam ovaj put detaljno ni gledala do sad kad sam dosla doma..
    Sada pise samo duphaston folacin andol..
    Posljednje uređivanje od sanjam : 18.12.2013. at 13:42

  35. #335
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Pa i duphaston je progesteron,to je onda to..ili?

  36. #336
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Cure koje ste pile Estrofem, do kojeg ste ga tjedna morale uzimati nakon pozitivne bete i da li ste postupno smanjivale dozu ili odjednom stale?

  37. #337
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    do 12 tjedna uz postepeno smanjivanje

  38. #338
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Evo da se i ja javim kod mene ovako 5ivf, 2 sek. Ivf iz zamrznute J.s. i 8Fet vračene dvije odlične blasticiste jedna ekspandirana.
    I evo moja srečica sad spava kraj mene i ima ravno 5 dana

  39. #339
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Citiraj đurđa76 prvotno napisa Vidi poruku
    do 12 tjedna uz postepeno smanjivanje
    Aha, hvala na odgovoru

  40. #340
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Citiraj corinaII prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja javim kod mene ovako 5ivf, 2 sek. Ivf iz zamrznute J.s. i 8Fet vračene dvije odlične blasticiste jedna ekspandirana.
    I evo moja srečica sad spava kraj mene i ima ravno 5 dana
    Cestitam corina! To je jako lijepo čuti. A jesi bila na Estrofemu i do kojeg tjedna?

  41. #341
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    meni fet nije jasan
    totalno sam zbunjena !!

    zar se embrij ne vraća 6. dan od ovulacije? meni je npr. ovulacija najčešče 17. dan ciklusa a doktor je rekao da će transfer biti 14.02.,ako sve bude u redu,što će biti 18. dan ciklusa?? po tome zaključujem da će vratiti embrije 18. dan jer je tako bilo u stimulaciji? nije da se bunim, ali bi htjela znati zašto je to tako. čitala sam postove iznad pa mi je još manje jasno

  42. #342

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Arlena, ti si na Vv?
    Gore ne gledaju kad je ovulacija kod FET-a nego iskljucovo gledaju endometrij.

  43. #343
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    da , na vv
    to sam sad skužila, nekako sam stalno brijala da je bitno da se embiji vrate 6. dan od ovulacije da se oponaša stvarni ciklus

  44. #344

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Vrate ih 5-i dan nakon uvodjenja utrogestana, tj 5-i dan od imitiranja ovulacije. Odakle ti 6-i dan? Embriji su smrznuti 5-i dan od punkcije i stoga se vracaju 5-i dan od "ovulacije".

  45. #345
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    kužim, ljekovima stvore idealne uvijete za moje embiće bezobzira na moj stvarni ciklus i dane
    dobila sam 6. dan tako što sam računala punkciju kao prvi dan ) krivo
    punkcija 11. transfer 16. = 5 dana

  46. #346
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    joj cure, preda mnom je FEt, i uopce mi ne pada na pamet da bi neki embriji mogli bit unisteni smrzavanjem! pa valjda imaju neki automatizirani sustav, to se fakat ne bi danas smjelo desit. koliko vas ima da su vam unistili embrije pri smrzavanju?

  47. #347
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Moze se dogoditi da se ne odmrznu dobro,tj da ne prezive odmrzavanje. Ali mislim da je to rijetko

  48. #348
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Kod mene se hvala Bogu nije dogodilo...čak dapače nisu puno izgubili na kvaliteti. Al ja nekako ipak ne polažem baš nade u FET. Ne znam zašto... Znam da ima prekrasnih trudnoća, u konačnici i bebica upravo iz FETa. Al ne znam...nekako ja sam skeptik. Bar u mom slučaju.
    (napominjem da je to samo moje osobno mišljenje, da nebi došlo do zabune)
    Posljednje uređivanje od Strašna : 31.01.2014. at 20:51

  49. #349
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    ma mislim, Strasna, ne bi trebalo biti neke bitne razlike. Ako ti u jednom ciklusu ne uspije friski transfer onda su sanse vece za FET u tom istom ciklusu. Monty Hall problem, iz filma 21 s Kevin Space-ijem Osim ako smrzavanje ne osteti embrije (odmrzavanje ne bi trebalo, mada oni kazu- ostecene pri odmrzavanju, naravno, kako da znaju da je vec pri zamrzavanju doslo do ostecenja…).

  50. #350
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    joj cure, preda mnom je FEt, i uopce mi ne pada na pamet da bi neki embriji mogli bit unisteni smrzavanjem! pa valjda imaju neki automatizirani sustav, to se fakat ne bi danas smjelo desit. koliko vas ima da su vam unistili embrije pri smrzavanju?
    I mene je bas strah da nece biti transfera!!
    Boogi - zajedno cemo to

Stranica 7 od 28 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •