Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: icsi u prirodnom ciklusu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno icsi u prirodnom ciklusu

    cure, zanima me icsi u prirodnom ciklusu. kako ide sve do u detalje?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Vrlo jednostavno. Prati se folikul. Kod ovulacije, koja se utvrđuje testom, vadi se jajašce. U biološkom laboratoriju injekcijom direktno ubrizgavaju najbolji spermij u jajašce. Čeka se oplodnja i ako uspije, plod se vraća u uterus.
    Meni na žalost to nije uspjelo. Plod se razvio jako lijepo, ali nije se primio.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    i ja sam bila jednom. postupak je potpuno isti kao u stimuliranom, samo bez stimulacije. samo se prati folikulometrija, stopericu sam dobila, aspiracija je bila bez anestezije, kao, ma jedna stanica, pisofkejk, sto meni nije bilo...i to je to. dalje je sve potpuno isto. obrada partnera ista, mikroinjekcija i transfer.

  4. #4
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Purosice, puno srece, draga, da i ovaj put ako Bog da bude u sridu!

  5. #5
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Puros jel to na vidiku još jedna beba? Bembu dolazi društvo :D
    Veselim se i iščekujem s tobom.
    Ja se spremam u prirodnjaka za par dana-upravo čekam M, nadam se da ICSI neće biti potreban (no i da bude ništa zato .
    U svakom slučaju ovako ide kako su ti curke opisale-folikulometrije, najvjerojatnije 8. dc prva folikulometrija, punkcija folikula koju u prirodnjaku gotovo i ne osjetiš, jer je najčešće samo jedan folikul, oplodnja, et i čeeekanje bete.

    Držim figei!!!!

  6. #6
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Ja se spremam u prirodnjaka za par dana-upravo čekam M, nadam se da ICSI neće biti potreban (no i da bude ništa zato .
    U svakom slučaju ovako ide kako su ti curke opisale-folikulometrije, najvjerojatnije 8. dc prva folikulometrija, punkcija folikula koju u prirodnjaku gotovo i ne osjetiš, jer je najčešće samo jedan folikul, oplodnja, et i čeeekanje bete.

    Držim figei!!!!
    Draga, vibrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrram i za tebe! tvoja beba bi me obradovala kao moja!

  7. #7
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    Purosice, nije valjda vec drugi bembo na redu? :D :D :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    :D :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Cure su ti sve napisale, a ja saljem vibrrrrrrrrrrrrre

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    106

    Početno

    Sretno vam objema.... a i nekima koje se takođe spremaju na akciju.

  11. #11
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Puros, daj nam malo više detalja!
    Gdje ćeš u postupak?

  12. #12
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Bembo će dobiti brata ili seku :D

  13. #13
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Puros držim fige 8)
    Ideš sad u devetom mjesecu na VV? Zašto prirodni postupak?
    Daj nam malo više info pa da možemo svom snagom vibrrrrrrrrrrrrrati :D

  14. #14
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    GO Puros GO !!! :D

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    ej curke, . ne mislim ići još bar za godinu, dvije, tri, četiri... zavisi kad ću osjetiti kad je pravo vrijeme. sjećate se kad sam čekala godinu dana na postupak s bembom iako sam mogla odmah ići?! to je bilo zato jer nije bilo stiglo moje vrijeme...i bila sam u pravu. kad i ako Bog kaže ajde ja ću ići, a to ću ja već osjetit kad bude. razlog je taj što već sad počinjem razmišljat o tome, a i to je nešto, zar ne? a što se tiče klinike ne znam više ni ja... beskrajno povjerenje koje sam imala u dr.j mislim da ću više teško kome podariti.sve bi me na vv podsjećalo na njega i moj prvi icsi tako da ne znam. razmišljala sam o splitu. to mi je puno bliže i ne da mi se više onoliko čekati na vv. a ovi rade i ljeti što mi odgovara zbog GO.
    što se tiče postupka znam da ide kao stimulirani, ali mene interesira kad bih išla u split koliko bih dugo morala biti tamo, svako koliko se ide na provjeru rasta folikula itd... dajte mi to pojasnite please. a kad bih išla u split vodila bih i bemba sa sobom jer on je moja zečja šapica i sigurno bi mii donio sreću. u splitu imam najbolju frendicu koja bi čuvala bemba dok bih ja bila u klinici. sve mi nekako naginje na split, ali vidjet ću. a zašto prirodni, a ne stimulirani: ma ne da mi se trpat toliko hormona u sebe, ne košta puno tj.mogu ga priuštiti par puta godišnje. ja imam još dva puta na vv pravo na stimulirani, ali ne bih...
    sve sam vam ovo nabacala pa ne znam hoćete li me uopće razumjeti...
    i još nešto: puno vas volim i bez vas ne bi bilo ni bemba kao što bez vas neće biti ni drugog bemba ili bemboline. pusam vas.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    rvukovi, ne trebam ti ništa reći. sigurna sam da možeš sve osjetiti iz ova dva retka

  17. #17
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    puros hvala i tebi i samo polako-to je dobar stav, ništa neće pobjeći!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    ajde cure, i dalje ostaje pitanje na koje mi niste odgovorile

    ali mene interesira kad bih išla u split koliko bih dugo morala biti tamo, svako koliko se ide na provjeru rasta folikula itd... dajte mi to pojasnite please

  19. #19
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    ja sam dva puta išla na folikulometrije u prirodnom ciklusu i imam iskustvo da nisam išla prečesto-samo tri puta do štoperice od 8. dc.
    U principu, ali to ovisi od doktora do doktora i od klinike do klinike, bi se trebalo ići od 8. dc pa do štoperice svaki dan, ali opet kažem svaki je dr. drugačiji pa to ne možeš znat sigurno.

    Tu ima cura koje su išle u puno više prirodnjaka pa su one kompetentnije reći nešto više, a najtočniji odgovor ćeš dobiti od doktora koji će ti voditi postupak.

  20. #20
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Vjerojatno svaki drugi dan od 8. ili 9. dana ciklusa, pa onda ovisi kad je folikul spreman. Ja ti nisam kompetentna, meni je na folikulometrijama ovulacija naješće 22. dan ciklusa (samo ponekad 18.dan). Inače koji ti dan bude ovulacija, kakvi su ti ciklusi, 28 dana ili više?
    A da se dogovoriš da doma, kod svog ginića ideš na praćenja folikula, pa kad on dostigne neku veličinu, recimo oko 20 mm, tad odeš u Split?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    dali se šta plaća, ili je samo uputnica dovoljna na SD za folikulometriju u prirodnom ciklusu?

  22. #22
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    na SD ideš na folikulometrije bez uputnice. tek na dan punkcije donoseš uputnicu za bolničko liječenje, spermiogram i folikulometriju.
    Barem je tako bilo, moguće ima nekih izmjena :?

  23. #23
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    A, ne, ne.
    Na SD doneseš uputnicu za folikulometriju i još jednu za postupak i to ne "bolničko liječenje" jer to više ne primaju. Zato sam ja dobila jezikovu juhu u velječi kad sam išla na AIH. A, šta ćeš.. :/ Sad sam upućenija

  24. #24
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    nego šta sad mora pisati-eto dugo nisam išla u postupak pa nemam pojma :?
    Meni je prije na uputnici za bolničko liječenje pisalo pod- traži se -IVF postupak, a pod vrstu usluge-valjda to tako piše-moralo je biti zaokruženo bolničko liječenje.
    kako sad treba biti?
    ja opet pečem zeca dok je još u šumi-hehehe

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    ja zelim od srca da vam posaljem puno srece :D

  26. #26
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    rvukovi - nakon što su me prošli put izribali (nisu mi htjeli dati otpusno pismo jer sam imala uputnicu na kojoj je bilo označeno bolničko liječenje) moj gin mi je dao 2 uputnice - jednu normalno za folikulometriju, a na drugoj je napisao AIH, a sva ona polja gore ostavio prazna da si oni sami zaokruže. :? S obzirom da u sljedećem ciklusu idem opet na inseminaciju reći ću ti točno kako sad ide

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno

    Puros, samo da ti zazelim srecu!!!
    Rvukovi2, i tebi naravno!

  28. #28
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Citiraj Šuška prvotno napisa
    A, ne, ne.
    Na SD doneseš uputnicu za folikulometriju i još jednu za postupak i to ne "bolničko liječenje" jer to više ne primaju. Zato sam ja dobila jezikovu juhu u velječi kad sam išla na AIH. A, šta ćeš.. :/ Sad sam upućenija
    Ovo je vrijedilo vrlo kratko - vratili su se na staro, kao što je napisala rvukovi... tako je bilo u lipnju, pa ne vjerujem da se preko ljeta promijenilo...

  29. #29
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    I..., cure, sretno i debelo u postupcima :D

  30. #30
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Eto ti ga na!
    Hvala, Lidali, sad bih opet došla s pogrešnim uputnicama.
    Stvarno mi je dosta te papirologije u bilo kojem obliku. :/

  31. #31
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    uputnice su najmanji problem :/

    Lidali i hvala!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Cure, pridruzujem se, kad ste vec nacele ovu temu, s jos pitanja
    Zanima me jeste li inzistirale na prirodnom ISCI ili vam je doktor sugerirao? Koliko sam shvatila, onako generalno, doktorima je lakse sa stimuliranim jer idu na sigurno, a ovdje se dosta "riskira" jer je samo jedna jajna stanica, pa me zanima kako su na to reagirali. I sto vi same mislite o tome da se "radi" sa vise ili sa jednom jajnom stanicom? (Meni se osobno sve prirodno cini bolje, makar bilo uz rizik da ne uspije od prve.)

    I zanima me kako izgleda postupak folikulometrije (nemam pojma )

    Inace, nama je preporucen ISCI, al mene je malo strah stimulacija i hrpe jajasaca... :shock: (zasad jos samo razmisljamo o svemu)

    Hvala vam.

  33. #33
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    annabell, u svom trogodišnjem ivf stažu nisam stekla dojam da doktor baš nešto forsira stimulacije-mislim da je to prije svega radi toga što bolnice baš i ne mogu osigurati lijekove.
    Ja ću ti reći kako ja na to gledam, a mislim da imam dovoljno svakojakih iskustava da samoj sebi mogu rezimirati neke stvari.

    Osobno dajem veliku prednost ivf-u u prirodnom ciklusu kad su ovulacije normalne tj. kad one nisu primarni problem prije svega jer:
    -vjerojatnost za hiperstimulaciju i pojavu malignih promjena na jajnicima svodiš gotovo na nulu
    -troškovi liječenja preko osiguranja su minimalni-uključuju samo štopericu i eventualno neku dodatnu terapiju ako je potrebna
    -vjerojatnost pojave višeplodne trudnoće je slična kao i kod prirodnog začeća

    Ja sam sebi posložila u glavi da kad idem u prirodnjak i očekivanja smanjim proporcionalno njegovoj uspješnosti, velika je vjerojatnost da na punkciji ne bude stanice-da ako i bude stanica nije neka pa se ne razvije u kvalitetan embrij...
    Istina je da je velika frustracija ići često u prirodne postupke, ali bože moj...

    A folikulometrije su ti najobičniji vaginalni ultrazvučni pregledi, jedino što su česti-ovisno o trajajnu tvog menstrualnog ciklusa, no to je stvarno individualno.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala ti rvukovi2 na brzom odgovoru i svojem viđenju stvari iz iskustva. Slazem se s tobom (iako sam zasad bez iskustva) da je prirodno najbolje iz vise razloga. Jeli ti poznata kakva statistika s tim prirodnjacima (spominjes "proporcionalno njegovoj uspjesnosti"), ono, sto je realno za ocekivati? Koliko prosjecno puta ti stanica moze ne biti ok?
    Ti si probala i sa stimulacijama ili imas trogodisnji staz sa prirodnjacima?

    Inace, dali se ivf-u u prirodnom ciklusu radi npr. i na VV?
    Zna li netko da se to radi u privatnim klinikama i koja je cijena (pretpostavljam manja od stimuluranog IVF)?

    Sorry zbog puno pitanja i za odgovore.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    79

    Početno

    Na VV se radi IVF u prirodnom ciklusu ali plačaš participaciju od 3500 kn za IVF-ICSI.Na SD ne plačaš ništa.U privatnim klinikama te postupak u prirodnom ciklusu dođe između 3500 i 4500 kn, naravno bez lijekova.
    Relativno često se desi da se ne dođe do kvalitetnog embrija za vračanje ukoliko se radi o samo jednoj jajnoj stanici(naime nekad se i blago stimulirani ciklusi sa klomifenom ili slično nazivaju "prirodni",pa je kod takvih postupaka i šansa nešto veća jer se ima na raspolaganju dvije tri j.s.) .Ipak u prirodni postupak možeš ići iz mjeseca u mjesec dok kod stimuliranog bi bilo poželjno raditi pauzu od najmanje šest mjeseci.O samom uspoređivanju o rizicima za zdravlje je suvišno i raspravljati jer kod prirodnih osim štoperice i utrogestana nije potrebno ništa dodatno uziomati ukoliko žena ima uredne ovulacije.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hm... malo mi se nelogicno cini da se u jednoj bolnici placa u drugoj ne (nije to mali iznos!), a jos mi je cudnije da je "participacija" na VV gotovo jednaka ukupnoj cijeni u privatnoj klinici :?

    U svakom slucaju, jako su mi korisne vase informacije i hvala vam na tome. Ja sam jos na terapiji za PCOS pa nakon tri mjeseca krecemo. Do tada pokusavam saznati sto vise.

    I mara33, bas me zanimaju ti "blago stimulirani ciklusi sa klomifenom" gdje dobijes 2-3 stanice. To ide s manjom dozom lijekova? Trazis sama ili ti doc sugerira? (Uf, ponekad mi se cini da mi moramo znati vise od doktora i sami si planirati postupak )

  37. #37
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj mara33 prvotno napisa
    U privatnim klinikama te postupak u prirodnom ciklusu dođe između 3500 i 4500 kn, naravno bez lijekova.
    U prirodnom ti ne trebaju ljekovi.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Zar ti u prirodom ne treba ovidrel i hcg isto kao i kad ideš u stimulirani?

  39. #39
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Osobno dajem veliku prednost ivf-u u prirodnom ciklusu kad su ovulacije normalne tj. kad one nisu primarni problem prije svega jer:
    -vjerojatnost za hiperstimulaciju i pojavu malignih promjena na jajnicima svodiš gotovo na nulu
    -troškovi liječenja preko osiguranja su minimalni-uključuju samo štopericu i eventualno neku dodatnu terapiju ako je potrebna
    -vjerojatnost pojave višeplodne trudnoće je slična kao i kod prirodnog začeća
    Slažem se, ali to je nažalost prednost samo za parove koji žive u (ili blizu) gradovima u kojima se liječe. Meni je i dr. rekao da nema smisla prevaliti 600 km pa da mi onda npr. ne uhvate jajnu stanicu. :/

    Sorry Annabell, malo off topic. Što se tiče laganih stimulacija - klomifen ti ide na recept. Ne trebaš znati više od doktora, ali nažalost oni nemaju previše vremena, a nas je puno, pa trebaš sama puno toga naučiti. Srećom, imamo ovaj forum i tu se savjetujemo, tješimo i veselimo svakom uspjehu

  40. #40
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj veda prvotno napisa
    Zar ti u prirodom ne treba ovidrel i hcg isto kao i kad ideš u stimulirani?
    ovidrel i jeste alfa-hcg, i samo je on i potreban. u odnosu na troskove stimulacije, stoperica je zanemariva

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    79

    Početno

    Blago stimulirani ciklusi sa klomifenom također se ubrajaju u one "prirodne".Klomifen se daje ženama za poticanje ovulacije kao i onima koji imaju ovulaciju ali je cilj dobiti više od jedne jajne stanice (najbolje dvi,tri).Problem kod klomifena je taj što on znatno stanjuje stijenku maternice tzv.endometrij što nije dobro za zatrudnjivanje.Zato poneki doktori uz klomifen daju još i dvi tri ampule gonala kako bi se taj stanjeni endometrij poboljšao.Jednoj mojoj prijateljici je sada jedan doktor dao nekakav američki lijek za poticanje ovulacije koji daje rezultat slično kao i klomifen dakle dvi tri j.s. ali taj lijek ne stanjuje endometrij.Cijena tog lijeka je oko 500kn plus cijena postupka od 4500kn koliko iznposi za takav "prirodni"IVF postupak.
    Participacija na VV je uvedena nedavno radi velikih gužvi kako bi se na taj način smanjio pritisak na tu bolnicu.
    To je odluka bolnice a ne cijena koja je regulirana zakonom u HZZO-u.
    Kao što sam rekla isto se ne plaća na SD.
    I na kraju, iako sam prošla i prirodni i stimulirani ciklus IVF-a, i čak i zatrudnila iz ovog stimuliranog ,ipak,svima koji mogu sebi priuštiti češći odlazak u ZG preporučam prirodni postupak IVF-a jer je rizik po zdravlje zanemariv u odnosu na stimulirani postupak.

  42. #42
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj mara33 prvotno napisa
    Blago stimulirani ciklusi sa klomifenom također se ubrajaju u one "prirodne".Klomifen se daje ženama za poticanje ovulacije kao i onima koji imaju ovulaciju ali je cilj dobiti više od jedne jajne stanice (najbolje dvi,tri).Problem kod klomifena je taj što on znatno stanjuje stijenku maternice tzv.endometrij što nije dobro za zatrudnjivanje.Zato poneki doktori uz klomifen daju još i dvi tri ampule gonala kako bi se taj stanjeni endometrij poboljšao.Jednoj mojoj prijateljici je sada jedan doktor dao nekakav američki lijek za poticanje ovulacije koji daje rezultat slično kao i klomifen dakle dvi tri j.s. ali taj lijek ne stanjuje endometrij.Cijena tog lijeka je oko 500kn plus cijena postupka od 4500kn koliko iznposi za takav "prirodni"IVF postupak.
    Participacija na VV je uvedena nedavno radi velikih gužvi kako bi se na taj način smanjio pritisak na tu bolnicu.
    To je odluka bolnice a ne cijena koja je regulirana zakonom u HZZO-u.
    Kao što sam rekla isto se ne plaća na SD.
    I na kraju, iako sam prošla i prirodni i stimulirani ciklus IVF-a, i čak i zatrudnila iz ovog stimuliranog ,ipak,svima koji mogu sebi priuštiti češći odlazak u ZG preporučam prirodni postupak IVF-a jer je rizik po zdravlje zanemariv u odnosu na stimulirani postupak.
    ma meni ta prica o klomifenu kao "pojacivacu" ovulacije nikako ne sjeda. mislim, ok, potakne jajnike da marljivije rade ali da je bas tako bezazlen i nije.

    moji jajnici nisu kao prije, nakon samo jedne 5-dnevne ture klomifena. imam nekoliko sitnih folikula na oba jajnika i 4 mjeseca nakon stimulacije, a po prvi put mi je potvrdjen jedan anovulatorni ciklus.

    znam da je nama stimulacija nuzno zlo, ali ne bih olako shvatala klomifen. ne zelim prepadati nikoga, vec iznijeti svoje iskustvo

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Ma citala sam vec (ne znam vise gdje) o stetnosti tog Klomifena. Tipicno, postoji i drugi lijek koji nije toliko stetan, ali puno kosta (kao i uvijek).

    Ovo je jos jedna stvar po kojoj se istice diskriminacija ljudi koje ne zive u velikim gradovima. Ja sam to po vise stvari u zivotu iskusila, na zalost. Jos su prije postojale one neke naknade za putne troskove, pa su to promijenili...

    Prepostavljam da, dok nije ispunjena 4.Rodina rodjendanska zelja da se za slobodne dane potrosene na taj postupak ne moze dobiti ni bolovanje :? Ne bih se cudila.

    A dali znate, mozemo li mi (cure koje nisu u ZG) traziti uputnice za SD umjesto VV, iz financijskih razloga? (kad je vec besplatno) Jer, ako se u prirodni postupak moze svaki mjesec, bitna je samo upornost, ali ako je svaki mjesec 3.500kn, onda ne znam koliko bi to moglo biti pokusaja godisnje... :/

  44. #44
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Annabell, ti sama odlučuješ gdje ćeš ići u postupke, a ne tvoj primarni ginekolog-on ti može samo sugerirati, ali ne može umjesto tebe odlučiti i dobit ćeš uputnicu za onaj centar koji odabereš.
    Ako putuješ dalje od 100 km imaš pravo na naknadu putnih troškova-jedino što u posljednje vrijeme moraš zajedno s putnim nalogom donijeti i otpusno pismo ili povijest bolesti kojim dokazuješ nužnost putovanja-ovi u osiguranju su izgleda nepovjerljivi prema doktorima-a referenti su izgleda veoma stručni za procjenu nužnosti putovanja-ma fuj
    Za postupak nemoj uzimati slobodne dane nego uzmi bolovanje-na to imaš pravo.

  45. #45
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno pomoć

    vidim da ste sve na ovom forumu super informirane za razliku od mene koje nemam blage veze.MM ima granične vrijednosti spermiograma ja ima redovitu ovulaciju (čak i po 2 folikule) ali i dalje nakon tri godine nisam zatrudnila.Tek nedavno sam počela raditi pretrage i za početak otstranila polipe a na kraju mjeseca me čeka HSG.Molim vas da mi neka od vas kaže da ukoliko bude potrebni raditi umjetnu jeli ja pošto imam ovulaciju OK mogu odraditi sve "prirodno" bez stimulacije


    P.S. ako sam nešto "Bubnula" oprostite totalni sam laik :? :? :?
    HVALA NA SVIM ODGOVORIMA!

  46. #46
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Dobrodošla, "umjetnu" sigurno ne možeš raditi 8) , ali potpomognutu možeš raditi bez lijekova ako imaš uredne ovulacije -dapače-sa po dva folikula-kud ćeš bolje!
    Ja ti želim da se na HSG-u dokaže prohodnost pa nećeš ni morati u postupak.

  47. #47
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno hvala

    Ma s pojmovima baš nebaratam "tek učim" i hvala vam na potpori:Ukoliko zbog spermiograma MM budu preporučili potpomognutu prvo ću iskušati sve što je predloženo za popravak spermiogram (prestao je pušiti tj smanjio na 2-3 cigarete od dosadašnjih min 50)pa tek onda.Hvala puno na odgovoru i dalje ću pratiti forum jer ste zaista odlične

  48. #48
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ajde samo nek ti je sretno-ja malo gnjavim jer nas oni kojima su mrski IVF postupci gnjave s tim izrazom umjetna-ko da se radi o plastičnoj kirurgiji i nečem sintetičkom.
    Sretno!

  49. #49
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    laky dobrodošla i sretno!!

    rvukovi2 :D

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Ajde samo nek ti je sretno-ja malo gnjavim jer nas oni kojima su mrski IVF postupci gnjave s tim izrazom umjetna-ko da se radi o plastičnoj kirurgiji i nečem sintetičkom.
    Sretno!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj mara33 prvotno napisa
    Na VV se radi IVF u prirodnom ciklusu ali plačaš participaciju od 3500 kn za IVF-ICSI.
    vraća li hzzo lovu za postupak na vv ili samo za lijekove?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •