Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: sumamed

  1. #1
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno sumamed

    Ne znam da li sam na dobrom forumu,a li eto razbolih se i doktorica mi je dala operil kapi i sumamed. Rekla je da dojim dalje bez problema. Na oba lijeka piše da se ne preporučuju u dojenju. Šta sad?Bilo bi super da mi netko uskoro odgovori ili barem koga da pitam jer ne znam šta da radim. S obzirom da se sumamed pije tri, a djeluje ukupno 7-10 dana, ne znam da li da izdajam, da mu dajem malo cice ili da se ne obazirem. Prvi dan uzimanja lijeka sam normalno dojila, koliko štete može biti od toga? Plus dr. mi je rekla da ga već mogu polako skidat s cice jer da za dečke produžene dojenje može biti i kontraproduktivno ?! Kako i zašto , je li već netko naišao na tu teoriju? Šta vi kažete do kad dojiti? Ja bi barem do ljeta kad će on imati godinu i pol, ali i do kad on hoće.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Pikula uvijek kad ti je frka mozes nazvati 0800 22 77 22

    Ako ti je lijecnica rekla da mozes dojiti uz odredeni lijek onda mozes bviti poprilicno sigurna da je to zaista tako. Naime puno cesca je obratna situacija, unutra u lijeku pise puno toga ali mislim da je bolje osloniti se na preporuku lijecnice. Popij lijek neposredno nakon podoja da jos vise smanjis kolicinu koja ce doci do bebe.

    Sto se tice produzenog dojenja preporuke i studije govore upravo suprotno da ukoliko se dijete prepusti da prestane samo dojiti da ce postati samostalnije. Dakle nasa prepouruka je da dojis dok to tebi i dijetetu pase

  3. #3
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno Re: sumamed

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Plus dr. mi je rekla da ga već mogu polako skidat s cice jer da za dečke produžene dojenje može biti i kontraproduktivno ?!
    Mislim da slobodno možeš odignorirat ovakvu izjavu, jer je neutemeljena. Kao što je već rekla Alamama, upravo je suprotno.
    A o zdravstvenim dobicima za dijete da ne govorimo. Nedavno sam negdje pročitala da se u prvih godinu dana razvija tek 60% imunološkog sustava. Dakle, dojenje nakon godinu dana itekako ima smisla jer i dalje jako štiti dijete.
    A zašto moraš uzimati Sumamed ?

  4. #4
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno eh

    eh, moram priznati da sam prava seljanka i da ne znam točno. U zadnje mi se vrijeme redaju upale (radila sam intenzivno dva mjeseca pa mi je valjda pao imunitet malo) i zadnja je ova gadna grlobolja, nosobolja i dr. pogledala grlo , poslušala pluća i rekla sumamed. Ja sam rekla dojim, a ona da samo nastavim - eto priznajme zamislila sam se nad tim tek doma kad sam u lijeku vidjela ono ne preporučuje se- zato pitam vas. Ali ovi odgovori i linkovi su me uvjerili da je sve ok. Tenx

  5. #5
    pipi

    Početno

    Meni je jednom rekao jedan liječnik da nikad nisu testirani lijekovi na trudnicama i dojiljama i zato da na svakom ili barem većini piše da ih nesmiju piti.

    Međutim na hitnoj (gdje sam ja jednom završili) imaju jednu knjižicu (vjerojatno je imaju i svi doktori) gdje piše puno konkretnije o tome odnosno pokazao mi je (sad se ne sjećam o kojem lijeku je bila riječ)
    da ga smiju koristiti trudnice i dojilje a na receptu to ne piše.

    Kada sam ja kao trudnica bila u bolnici kljukali su me Ceporexom i Apaurinom kojeg nisam htjela piti a to su pile i sve trudnice na našem katu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •