Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 222

Tema: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Od 1. dana kada smo s principessom poceli izlaziti i kada nam netko pokusava 'uroniti' u kolica, ljubazno upozorim da se djetetu ne diraju ruke i lice. Reakcije su svakakve od 'preosjetljivi ste' do 'nisam razmisljala o tome da sam danas svasta dirala a da nisam oprala ruke, hvala Vam sto ste me upozirili'.

    Sada kada je principessa malo veca i ojacala, malo sam popustljivija. Mislim prosli vikend je miljenica lizala kamenje na plazi, pojela saku pjeska i valjala se s ljubimcem po podu

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja curka je oduvijek bila osjetljiva na odrasle pa nismo imali previse takvih iskustava jer bi ona odmah pocela izrazavati svoju nelagodu placem 8)
    A kad je malo porasla zauzimala bi obrambeni stav cijelim tijelom.
    Kad bi joj se netko obratio na cesti s riječima kako slatka curica, i krenuo rukom da ju podraga po glavi, ona bi frknula nosom i namrgodila se na tu osobu. Nakostriješila bi se kao mačka, tako da bi se druga osoba povukla 8)

  3. #53
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    danas u parku: jednoj mami prilaze babe i vade djetetu dudu iz usta. :shock: i pipaju dijete i dudu i sve a mami neugodno bilo kaj rec a vidim da joj nije pravo.

  4. #54
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    i ljudi nisu agresivni. ljudi su otvoreni.

    meni su više vaše reakcije agresivne.
    slazem se s ovim.
    hmmm... mislite?
    A kada bih ja iz otvorenosti pipkao tete koje su se zapikavale u klince u kolicima (ili stričeke koji su htjeli gladiti djecu u kolicima)? Naravno da ne bih to činio iz agresivnosti, već iz oduševljenja što su te žne i muškarci baš slatki. Jer naravno da su slatki ako su oduševljeni mojom djecom. Imaju ukusa, akoništa drugo.
    Bi li to bilo prihvatljivo?
    Bi li oni bili agresivci ako bi mi to zabranili?

  5. #55
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    i ljudi nisu agresivni. ljudi su otvoreni.

    meni su više vaše reakcije agresivne.
    slazem se s ovim.
    hmmm... mislite?
    A kada bih ja iz otvorenosti pipkao tete koje su se zapikavale u klince u kolicima (ili stričeke koji su htjeli gladiti djecu u kolicima)?
    ko zna, možda bi promislili: uf evo mi se posrećilo. opipan/a sam ima još nade za mene

  6. #56
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    meni su agresivni ti koji pipaju ma kako bili dobronamjerni, i put u pakao je poplocan dobrim namjerama...
    ja ne reagiram agresivno (ne uzvracam slatanjem, ne svadjam se, ne unosim, ne urlam) na nasrtljivce iako ne bih pogrijesila da i reagiram, nego jasno i odlucno kazem da ne diraju dijete i ne unose mu se
    i dalje mi nije jasno ovo iscudjavanje na drugoj strani
    oke, vi dajte svoju djecu strancima na opipavanje, ali postujte da ima nas kojima to nije cast i zadovoljstvo.

  7. #57
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    i dalje mi nije jasno ovo iscudjavanje na drugoj strani
    oke, vi dajte svoju djecu strancima na opipavanje, ali postujte da ima nas kojima to nije cast i zadovoljstvo.
    isto bi i ti tribala poštivat da ima nas kojim je čast i zadovoljstvo da nam dicu pipaju.
    i isto se tako ne iščuđavat da nas ima i takvih i da nismo svi "na tvojoj strani" već na nekoj drugoj.

    jedna stara izreka kaže: ne mjeri sve svojim laktom.

  8. #58
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    joj ja isto ne volim pipkače!
    super mi je bila marama, pogotovo jer sam ju nosila ispod jakne od MM tako da se vidjela samo glava od ćupi, i to ako je bila budna!

    ali neću zaboraviti scenu, nas dvije na tramvajskoj stanici, stojimo i čekamo,ćupi u marami, ja se okrenem da vidim ide li tramvaj, vratim pogled kad žena nam prizali, vadi maramicu iz svog đepa i briše maloj slinu!!!!!!!!!!
    ja sam se u prvi tren smrzla od nelagode i same situacije koja me ostavila bez teksta, naglo sam se odmakla i na njen upitan pogled samo sam joj rekla da ni moje dijete ima mamu koja će to raditi!!!!!!

    a trebala sam ju pitati da li ona sad želi da ja njoj obrišem nos!
    kakve sam sreće još bi i pristala!

  9. #59
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    i dalje mi nije jasno ovo iscudjavanje na drugoj strani
    oke, vi dajte svoju djecu strancima na opipavanje, ali postujte da ima nas kojima to nije cast i zadovoljstvo.
    isto bi i ti tribala poštivat da ima nas kojim je čast i zadovoljstvo da nam dicu pipaju.
    i isto se tako ne iščuđavat da nas ima i takvih i da nismo svi "na tvojoj strani" već na nekoj drugoj.

    jedna stara izreka kaže: ne mjeri sve svojim laktom.
    ja postujem da vama to ne smeta, ali ovdje smo mi koji ne volimo to - prozvani agresivcima. utoliko sam napisala prethodni post i pozvala na razumijevanje. Naravno da mi je razumljivo da nekom to ne smeta i da te ljude ne smatram agresivnima ili sto vec ruzno.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    A lijepo sam ti rekla kud će topic otići.

    Meni su prije 3 i pol godine skoro pa prišili dijagnozu.

    Jer sam napisala da ne dozvoljavam pipkanja i draganje MOG djeteta u kolicima.

  11. #61
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    e, da je ova pamet...

  12. #62
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    ah, ali meni ne smeta ni pipanje ni draganje (iako sve razmisljam da i to uvedem), meni smeta samo da to cine nepoznati ljudi na cesti. ma kako bili otvorena srca i dragi (u sto uopce ne sumnjam), ali su STRANCI!
    no - ne smijes to primjetit, odmah si agresivac.
    da ne povjerujes

  13. #63
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno Re: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa

    Mi danas u gradu i neka starija gospodja ce umilno: "Gle bebaaaaaa" i krene rukama u kolica da ju ispipa i ja je upitah: Gospodjo, kaj vam je? I odmaknem se. Ona mi je psovala nekaj i kolutala ocima. A ja udri od nekuzenja.

    Isto tak mi je jedna neki dan dok sam stajala na semaforu isla s facom u natkrivena kolica (cak je nadigla zastitu od vjetra) da vidi kaj beba radi :shock: Rekla sam: Molim vas! A ona :shock:

    Mozda sam nenormalna jer meni uopce vise nije bitno kaj nepoznati ljudi o meni misle kad je moje dijete u pitanju. Ne svadjam se i nije mi stalo da budem u pravu, samo NE DAM da mi ispipavaju dijete na cesti (na semaforima se to osobito dogadja).

    Kako vi stojite s tim?
    pa pročitaj ovaj svoj prvi post. da se netko ovako ponaša prema meni, ja bih mislila da je izrazito agresivan.
    i usporedbe s pipanjem odraslih ljudi mi stvarno ne drže vodu jer male bebe raspekmeze ljude i u njima bude osjećaje nježnosti.
    to samo znači da u tebi niti jedno dijete nije probudilo nježnost osim tvog vlastitog.

    i s obzirom na to da te nije briga što nepoznati ljudi misle o tebi kad je tvoje dijete u pitanju, zašto se onda ljutiš na etiketu "agresivca"?[/b]

  14. #64
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno Re: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa

    Mi danas u gradu i neka starija gospodja ce umilno: "Gle bebaaaaaa" i krene rukama u kolica da ju ispipa i ja je upitah: Gospodjo, kaj vam je? I odmaknem se. Ona mi je psovala nekaj i kolutala ocima. A ja udri od nekuzenja.

    Isto tak mi je jedna neki dan dok sam stajala na semaforu isla s facom u natkrivena kolica (cak je nadigla zastitu od vjetra) da vidi kaj beba radi :shock: Rekla sam: Molim vas! A ona :shock:

    Mozda sam nenormalna jer meni uopce vise nije bitno kaj nepoznati ljudi o meni misle kad je moje dijete u pitanju. Ne svadjam se i nije mi stalo da budem u pravu, samo NE DAM da mi ispipavaju dijete na cesti (na semaforima se to osobito dogadja).

    Kako vi stojite s tim?
    pa pročitaj ovaj svoj prvi post. da se netko ovako ponaša prema meni, ja bih mislila da je izrazito agresivan.
    i usporedbe s pipanjem odraslih ljudi mi stvarno ne drže vodu jer male bebe raspekmeze ljude i u njima bude osjećaje nježnosti.
    to samo znači da u tebi niti jedno dijete nije probudilo nježnost osim tvog vlastitog.

    i s obzirom na to da te nije briga što nepoznati ljudi misle o tebi kad je tvoje dijete u pitanju, zašto se onda ljutiš na etiketu "agresivca"?[/b]

  15. #65
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    ne ljutim se ni najmanje, nego mi je neobicno i pomalo smijesno

  16. #66
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    i jako mi je zao zbog svih vas koje ste se nasle toliko povrijedjene mojim postom. oprostite.

  17. #67
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    i ljudi nisu agresivni. ljudi su otvoreni.

    meni su više vaše reakcije agresivne.
    slazem se s ovim.
    hmmm... mislite?
    A kada bih ja iz otvorenosti pipkao tete koje su se zapikavale u klince u kolicima (ili stričeke koji su htjeli gladiti djecu u kolicima)?
    ko zna, možda bi promislili: uf evo mi se posrećilo. opipan/a sam ima još nade za mene



    nakon ove najave - ak vidite nekog da se baca na vaše dijete, to sam vjerojatno ja ... biram samo djecu uz koju su u pričuvi tateki...

  18. #68
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno Re: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Mi danas u gradu i neka starija gospodja ce umilno: "Gle bebaaaaaa" i krene rukama u kolica da ju ispipa i ja je upitah: Gospodjo, kaj vam je? I odmaknem se. Ona mi je psovala nekaj i kolutala ocima. A ja udri od nekuzenja.

    Isto tak mi je jedna neki dan dok sam stajala na semaforu isla s facom u natkrivena kolica (cak je nadigla zastitu od vjetra) da vidi kaj beba radi :shock: Rekla sam: Molim vas! A ona :shock:

    Mozda sam nenormalna jer meni uopce vise nije bitno kaj nepoznati ljudi o meni misle kad je moje dijete u pitanju. Ne svadjam se i nije mi stalo da budem u pravu, samo NE DAM da mi ispipavaju dijete na cesti (na semaforima se to osobito dogadja).

    Kako vi stojite s tim?
    pa pročitaj ovaj svoj prvi post. da se netko ovako ponaša prema meni, ja bih mislila da je izrazito agresivan.
    i usporedbe s pipanjem odraslih ljudi mi stvarno ne drže vodu jer male bebe raspekmeze ljude i u njima bude osjećaje nježnosti.
    to samo znači da u tebi niti jedno dijete nije probudilo nježnost osim tvog vlastitog.

    i s obzirom na to da te nije briga što nepoznati ljudi misle o tebi kad je tvoje dijete u pitanju, zašto se onda ljutiš na etiketu "agresivca"?
    Jel se ti to zezaš? :? O kakvoj agresiji pričaš, pa još je bila i prepristojna! Otkad je "Molim vas!" agresivno?

  19. #69
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno Re: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

    A ovo mi je :shock:

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    to samo znači da u tebi niti jedno dijete nije probudilo nježnost osim tvog vlastitog.
    To što u nekome nečije dijete probudi nježnost ne znači da će ga pristojna osoba dirati bez pitanja!

  20. #70
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno Re: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    1.... pa pročitaj ovaj svoj prvi post. da se netko ovako ponaša prema meni, ja bih mislila da je izrazito agresivan.
    2..... i usporedbe s pipanjem odraslih ljudi mi stvarno ne drže vodu jer male bebe raspekmeze ljude i u njima bude osjećaje nježnosti.
    3..... to samo znači da u tebi niti jedno dijete nije probudilo nježnost osim tvog vlastitog.
    1.... da se prema meni netko ponaša kako je Lucija Ellen opisala ne bih pomislio da je agresivna nego bih se zapitao jesam li stvarno pretjerao.
    2..... zašto? Ja se jako raznježim kad vidim lijepu ženu. Čak se i raspekmezim. To što žene ne daju da ih pipkam je valjda zato što se ne raznježe jednako kao i ja. A odakle ti znaš da se dijete od par mjeseci raznježi kao neka osoba koja joj se unosi i ulice? Ne bi li se u tom slučaju moralo uvažiti što roditelji misle?
    3.... a zakaj bi?

  21. #71
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    nakon ove najave - ak vidite nekog da se baca na vaše dijete, to sam vjerojatno ja ... biram samo djecu uz koju su u pričuvi tateki...
    Ček' amalo da nađem tvoju sliku na nekom od foruma...
    Ljudi smo, dogovorit ćemo se.....

  22. #72
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    nakon ove najave - ak vidite nekog da se baca na vaše dijete, to sam vjerojatno ja ... biram samo djecu uz koju su u pričuvi tateki...
    Ček' amalo da nađem tvoju sliku na nekom od foruma...
    Ljudi smo, dogovorit ćemo se.....
    pa imaš ju u potpisu !

    javi rutu na kojoj se krećeš, da blokiram promet

  23. #73
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    vidjeh
    I raznježih se i raspekmezih
    Ali...(ajoj) mislim da se poznamo

  24. #74
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Ali...(ajoj) mislim da se poznamo
    hmmmm....

    odoh na pp

  25. #75
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno Re: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Jel se ti to zezaš? :? O kakvoj agresiji pričaš, pa još je bila i prepristojna! Otkad je "Molim vas!" agresivno?
    paotkad nije izrečeno kao molba, nego kao "molim vas ovog trena se maknite od kolica moga djeteta".

    i neda mi se ovo više.

    vama je to ok, meni je moje ok.

  26. #76
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno Re: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    1.... pa pročitaj ovaj svoj prvi post. da se netko ovako ponaša prema meni, ja bih mislila da je izrazito agresivan.
    2..... i usporedbe s pipanjem odraslih ljudi mi stvarno ne drže vodu jer male bebe raspekmeze ljude i u njima bude osjećaje nježnosti.
    3..... to samo znači da u tebi niti jedno dijete nije probudilo nježnost osim tvog vlastitog.
    1.... da se prema meni netko ponaša kako je Lucija Ellen opisala ne bih pomislio da je agresivna nego bih se zapitao jesam li stvarno pretjerao.
    2..... zašto? Ja se jako raznježim kad vidim lijepu ženu. Čak se i raspekmezim. To što žene ne daju da ih pipkam je valjda zato što se ne raznježe jednako kao i ja. A odakle ti znaš da se dijete od par mjeseci raznježi kao neka osoba koja joj se unosi i ulice? Ne bi li se u tom slučaju moralo uvažiti što roditelji misle?

    ah, mujice, samo ti tvoju djecu drži podalje od ljudi...
    jer ljudi su grozniiiiii
    3.... a zakaj bi?

  27. #77
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    dobro, ovo je primjer kako NE citirati

  28. #78
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno Re: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    i neda mi se ovo više.

    vama je to ok, meni je moje ok.
    To ne znači da trebaš druge proglašavati agresivcima i neosjetljivima na tuđu djecu.

  29. #79
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno Re: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    i neda mi se ovo više.

    vama je to ok, meni je moje ok.
    To ne znači da trebaš druge proglašavati agresivcima i neosjetljivima na tuđu djecu.
    ili obratno: ne da mi se razgovarati s ljudima koji misle da si, ako im se djetetu približiš na manje od metar, izrazito nepristojan i ulaziš u zabranjeni, sveti prostor

  30. #80
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ajmo se malo okrenut težim stvarima:

    http://www.24sata.hr/news/clanak/u-p...e_id=main_page

    http://www.24sata.hr/news/clanak/bus...e_id=main_page

    jer i to se događa, i ugrožava djecu više od nekog pipkanja i štipkanja...

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam uvijek bila negdje na pola puta.
    Nije me to pipkanje i stipkanje bas odusevljavalo,ali nije me ni posebno smetalo.
    Zapravo dok je jos bila mala bebica,smetalo me puno vise,a sada se sama zna branit od onih koji su prenasrtljivi,no takve srecemo rijetko.

  32. #82
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno Re: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Mi danas u gradu i neka starija gospodja ce umilno: "Gle bebaaaaaa" i krene rukama u kolica da ju ispipa i ja je upitah: Gospodjo, kaj vam je? I odmaknem se. Ona mi je psovala nekaj i kolutala ocima. A ja udri od nekuzenja.

    Isto tak mi je jedna neki dan dok sam stajala na semaforu isla s facom u natkrivena kolica (cak je nadigla zastitu od vjetra) da vidi kaj beba radi :shock: Rekla sam: Molim vas! A ona :shock:
    pa pročitaj ovaj svoj prvi post. da se netko ovako ponaša prema meni, ja bih mislila da je izrazito agresivan.
    Jel se ti to zezaš? :? O kakvoj agresiji pričaš, pa još je bila i prepristojna! Otkad je "Molim vas!" agresivno?
    teddy, samo što je prije toga "molim vas" bilo "kaj vam je!"
    a pretpostavljam i ovakvi izraz lica :shock:

    i očito imamo svi drugačije poimanje kulturnog ophođenja.

    ja kad želim bit drska onda kažem nekome: šta ti/vam jeeee :shock:
    a kad molim onda kažem: molim vas

  33. #83
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Bogme, svašta čovjek nauči na internetu...
    nikad ne diram djecu prljavih ruku, pogotovo ne nepoznatu, ali moram priznat da kad se javim nekome, uhvatim bebinu cipelicu i popričam i s njom...
    istina, čudno bih gledala na to da me roditelji bebe uhvate za cipelu...priznajem...
    U načelu, ako roditelji ne žele da spomenem dijete-naravno da neću,
    ako smatraju da je moj pogled loš za dijete-imaju potpuno pravo na to, što god žele za svoje dijete imaju pravo...
    ali mislim da postoji granica i da za ljubljenje, uzimanje bebe itekako treba roditelje pitati...ali da je uhvatim za cipelicu...i da je pogledam uopće... :/
    to bi trebali reći sami (ili još bolje-napisati)
    jer ako napr. roditelji smiju sa mnom pričati (da, rijetko me tko pita smije li mi se obratiti-mada često puta zažalim zbog toga)-nekako mi je normalno da i ja smijem s njihovim djetetom-pričati...
    Granica pristojnog ponašanja postoji...i ne, diranje bebine cipelice i tepanje nije isto kao i dirati odrasloj osobi cipelu (ili nogicu) i tepati joj...(niti je isto kao ljubiti dijete-imam traume na tu temu iz djetinjstva-prisilno ljubljenje).
    Ako baš ne želite da vam se djetetu netko obrati u kolicima...nemojte se ni vi obraćati ljudima (susjedima i sl.)

  34. #84
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    brkas kruske i jabuke

    susjed nije isto sto i potpuno nepoznata osoba
    barem nije meni
    meni je susjed - susjed, a neznanci su stranci koje srecem po cesti i koje ne pozdravljam ali ne iz nekulture nego jer bi to bilo suludo nama koji smo u metropoli. dok se secem, sretnem makar 200 nepoznatih ljudi, mogla bih samo govoriti "dobar dan". Susjede pozdravljam i oni nas i uglavnom se smjeskaju i pitaju kako smo ali ne opipavaju bebu. Imam neke kulturne susjede, ocito.

  35. #85
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    LE nisam se tebi posebno obraćala ,
    ne znam što si ti baš pisala, a li vidim da ima ljudi koji se groze ako im i poznati (oni s kojima pričaju) takne dijete i obati mu se (ne mislim na balenje, ljubljenje itd)...
    Svi imaju pravo odgajati dijete kako hoće...ali nemaju pravo očekivati da ljudi sami znaju neke stvari koje su još uvijek normalne u međuljudskoj komunikaciji, ako želite da vam netko ignorira dijete potpuno-napišite na kolica. Ili jednosatvno ignorirajte te ljude (na poznanike mislim, ne nepoznate), jer sam čak mislila da je nepristojno pričati s roditeljima i ne obratiti se bebi (mislila sam da bi se čak roditelji uvrijedili, časna riječ :? ).

    A bebi od 4 mjeseca se neću obratiti s rečenicom "Kako ste, je li lijepo vrijeme, šetate?", ako je nenormalno da joj taknem nogicu-zašto ti ljudi smiju meni taknuti ruku (tj. rukovati se)-bez pitanja?
    Ne, nije isto, neću se rukovati s bebom...
    Sve ima svoje norme

  36. #86
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Da se razumijemo, da znam da nekome smeta nema šanse da bih mu takla dijete, ne dolazi u obzir i mislim da tako normalni ljudi razmišljaju, tako da ne vjerujem da su potrebne prijetnje i sl., samo recite
    (ne, ljudi ne misle ozbiljno kad kažu da ne mogu odoliti vašoj bebi, mogu, naravno da mogu, samo vam malo laskaju, eto, sigurno ima slađih i ljepših beba i prizora na svijetu, ali , eto, malo pretjeruju u slatkoriječivosti).
    Na kraju krajeva, ima li i dijete svoj glas tu- ne znam tko bi taknuo dijete ako vidi da mu smeta, neću uskočit u kolica...
    Na stranu neki ulični luđaci koji plaše djecu, ne govorim o njima (a nije valjda da ih toliko ima, pa gdje živite? ), neki pišu da im se to svakodnevno događa, da ne mogu izaći na ulicu, dakle, ako ne žive u Vrapču, riječ je o normalnim ljudima...
    Inače u mom susjedstvu postoji suprotni slučaj, mala djevojčica koju forsiraju da za svaku sitnicu ljubi sve ljude, koje prvi put vidi, žele da bude umiljata (baka pogotovo) i moram priznati da nikad ne bih tako odgajala dijete-jednom je mala naganjala (po zapovijedi :/ ) mog starijeg brata oko stola da ga poljubi, njemu je bilo glupo, jer ga mala i ne zna, pa se, eto, malo kroz šalu htio našaliti s djetetom (djetetu je bilo smiješno, roditeljima ne, ali ja se slažem s njim, meni je to potpuno neprirodno govoriti djetetu da -ljubi druge, pogotovo odrasle, ne viđa mi se to i nije pametno niti malo)

  37. #87
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    ajme, zašto ovaj forum nema edit da "kroz šalu našaliti"

  38. #88
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa
    A bebi od 4 mjeseca se neću obratiti s rečenicom "Kako ste, je li lijepo vrijeme, šetate?"
    A zasto ne?
    Moju curku je bas to najvise veselilo, i uvijek bi se nasmijala kao odgovor.
    A na dodire je obicno pogledom trazila mene.

  39. #89
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Citiraj linolina prvotno napisa
    A bebi od 4 mjeseca se neću obratiti s rečenicom "Kako ste, je li lijepo vrijeme, šetate?"
    A zasto ne?
    Moju curku je bas to najvise veselilo, i uvijek bi se nasmijala kao odgovor.
    A na dodire je obicno pogledom trazila mene.
    A smetalo ju je tepanje? Ili pitanje "Di si ti meni, slatkice?" S 4 mjeseca? Baš ta rečenica?Napredno dijete
    Šalu na stranu, nekako mi je nenormalno pričati s bebom kao s odraslim (u biti-radi se o intonaciji i gestikulaciji koja je različita, nisu bitne riječi toliko)

  40. #90
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa nije ovaj topik o ljudima koji se obracaju djeci, nego o onama koji ih pipaju.

    ja nemam nis protiv da se netko obrati mom klincu (ni sad, ni kad je bio beba), ali bas da mi ga netko krene hvatati i ljubiti ne bi bas bila sretna.

  41. #91
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Meni nije nenormalno razgovarati s djetetom i obracati mu se "kao odraslome". Naprotiv.

  42. #92
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Meni nije nenormalno razgovarati s djetetom i obracati mu se "kao odraslome". Naprotiv.
    ni meni.
    mene je čak ježilo kad bi Šefici netko počeo tepat. tepanje je bilo zabranjeno.
    i sad mi je itekako drago: nikad nije tepala, a čim je progovorila počela je jasno i razgovjetno govorit.
    ja sam s njom (kao i s drugom dicom) pričala ko s "odraslom".

  43. #93
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Meni nije nenormalno razgovarati s djetetom i obracati mu se "kao odraslome". Naprotiv.
    ni meni.
    ja sam s njom (kao i s drugom dicom) pričala ko s "odraslom".
    x

    samo je kod nas sadasnjost

  44. #94
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Meni nije nenormalno razgovarati s djetetom i obracati mu se "kao odraslome". Naprotiv.
    ni meni.
    ja sam s njom (kao i s drugom dicom) pričala ko s "odraslom".
    x

    samo je kod nas sadasnjost
    ah i meni fali prezent.
    i danas pričam isto. nas se dvi lipo popričamo ko prije uz kavicu, baš onako po odraslu. iako ona povremeno dođe iz vrtića i glumi malu bebu, pa tepa. a ja poludim pa je samo pogledam i kažem kako ja stvarno nemam pojma o čemu ona priča niti je išta razumim.

  45. #95
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Meni je predivno kad se netko mojoj bebi obrati i pita je recimo: Kako si danas, jesi se naspavala i dobro naigrala? A ona uzvrati najsirim mogucim osmjehom dok dva zubeka skoce u prvi plan
    Kuze bebe.
    A ja ne kuzim verbalno nekomuniciranje s njima.

  46. #96
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    [quote="linolina"][quote="srecica"]
    Citiraj linolina prvotno napisa
    Šalu na stranu, nekako mi je nenormalno pričati s bebom kao s odraslim (u biti-radi se o intonaciji i gestikulaciji koja je različita, nisu bitne riječi toliko)
    Ponavljam samu sebe (iako ste u pravu-nije riječ o pričanju, ali vidim da su neki i to naveli ),
    šta vi stvarno uvik onako s bebom istom intonacijom i gestikulacijom ka s odraslim?
    Nekako ne virujem da smo baš na isto mislili, malo di to viđam, nije riječ o tepanju, nego, nekako svi , bez razmišljanja, prilagode lice bebi, boju glasa itd. nema tu neke dobre i zle namjere ,ni velikog razmišljanja

  47. #97
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Da, KAO s odraslim.

  48. #98
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa
    šta vi stvarno uvik onako s bebom istom intonacijom i gestikulacijom ka s odraslim?
    pa nije baš da istom intonacijom kažem bebinoj mami "ajme šta su ti lipe šuze. baš mi lipo izgledaš" i kad bebi kažem "a jesi mi smišnica, šta te mama sredila. vidi koje lipe cipelice imaš".
    ali nema ni baš neke velike razlike.
    ko što ne tepam mami ne tepam ni bebi.
    ali naravno da neću pričat identičnim rječnikom s mamom i bebom. bebi prilagodim rječnik.

  49. #99
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Da, KAO s odraslim.
    O.K. , ja ne, prema odraslima (osim bliskih, naravno) sam (valjda) uglavnom ozbiljna, bez puno gestikuliranja (vježbam, treba mi ), mislim da me neka beba ne bi ni doživjela da joj idem nešto reć ili bi, još gore, zaplakala

  50. #100
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj linolina prvotno napisa
    šta vi stvarno uvik onako s bebom istom intonacijom i gestikulacijom ka s odraslim?
    pa nije baš da istom intonacijom kažem bebinoj mami "ajme šta su ti lipe šuze. baš mi lipo izgledaš" i kad bebi kažem "a jesi mi smišnica, šta te mama sredila. vidi koje lipe cipelice imaš".
    ali nema ni baš neke velike razlike.
    ko što ne tepam mami ne tepam ni bebi.
    ali naravno da neću pričat identičnim rječnikom s mamom i bebom. bebi prilagodim rječnik.
    pa, eto, baš na to sam mislila (čak sam napisala takvu rečenicu-mami ne govorim smišnice, ni slatkice-iako ima i takvih žena ).

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •