Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 222 od 222

Tema: Kako reagirati na pipače vase bebe u kolicima/u narucju?

  1. #201
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Meni je potpuno logicno da ce trudna zena, pogotovo za duze nosenje ( do trgovine) staviti dijete na leđe , a ne naprijed.
    Pa tako joj je puno lakse odrzavati ravnotezu, a ruke su slobodne.

  2. #202
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mislim da pipačica nije vidjela trbuh, a moguće i je, ali svejedno mi je komentar bezvezan. No, što bih joj. Ta se inače svađa s trgovkinjama svakom prilikom.

  3. #203
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    I naše prvo pipanje,blago rečeno,je prošlo.
    Ostala sam zatečena moram priznati...i sjetila se ove teme
    Mi bili u dvorištu,ograda otvorena i vidla nas je starija žena koja živi u ulici do..znam ju od nedavno tek.
    I pošto njegovi mišelin pregibi uprav zovu da ih popipaš..tak je i ona navalila na njega,ljubeči mu rukice od do..sve izloženo.
    Nisam mu vidla facu no da se rasplakal kak zna na neke nepoznate,rekla bi joj da smanji doživljaj. Ovak,ajde prošlo je. Al da mi se sviđalo,nije.

  4. #204
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Meni su recimo jaci misici ledja nego ruku i djecu tezu od 9-10kg na rukama mogu nosit kratko a na ledjima punooo duze.Puno mi je lakse i prakticnije.

  5. #205
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja kad kaz ruke i ledja doslovce na to mislim. Ne pricam o klokanicama maramama i sl.

  6. #206
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kako ih onda nosiš na leđima?

  7. #207
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ih onda nosiš na leđima?
    Bice na ramenima I mi svoga tako nosimo, ako ga nosimo (doduse ja ga ne nosim vise).

  8. #208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ma ono dijete se zakaci nogama oko kukova roditelja rukama oko vrata i samo malo podrzavam guzu al rijetko treba uopce nosat ih, moji otkad hodaju sami hodaju a sad su veliki. Al meni bas pase za ledja kad imam neko opterecenje ne znam pojasnit pa npr sama znam.reci ajd mi na ledja

    Ili npr mali skoro zaspao.u autu a ne bi da se razbudi do stana znam ga stavit na ledja ili planinarimo i neka teska uzbrdica a on vec umoran to kad je bio manji i da mi ne kenjka i ne zamrzi planinarenje ja ga fino na ledja nije mi tezak prodje mu kriza dalje nastavi sam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.06.2016. at 18:20

  9. #209
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Piska lonca ili tako nesto

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  10. #210
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Da,pišelonca mi velimo

  11. #211
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A bit ce da je to, mi nemamo takve izraze pa ih ne poznajem

  12. #212
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se da je bezveze pipkat malu djecu, naročito dojenčad. Ljudi si svašta dopuštaju, Neki iz neznanja, nekulture, neki jednostavno misle da im je dozvoljeno jer obožavaju svu djecu, a ne (kao neki) samo svoju.... ali brate neke reakcije mama ovdje su mi baš ono fuj.
    Baš me zanima, koji dio ti je fuj?

    A ne znam, meni je s prvom kćeri bila stvar paranoje na viruse i bakterije, što su neke mame tu spomenule. S drugom kćeri nije u tome toliko stvar, mislim, ak će nešto pokupit, najveća šansa je da će pokupit od starije koja ide u vrtić, i kojoj mi ne pada na pamet branit da dira seku. Sad je više stvar u tome da ja vjerujem da je ona mala osoba kojoj se možda hrpa tih stvari ne sviđa, a ne može se još sama obraniti. Sjećam se kad sam ja bila mala tog jednog debelog brkatog strica koji me volio štipat za obraze jer, eto, to je tako slatko. A bolilo me to štipanje, i mrzila sam da to radi, a bila sam prepristojna da pobjegnem, nego bih to odtrpila. I jedne prijateljice mojih roditelja koja bi me uvijek zaslinila kad me ljubila na pozdravu. Meni je to još uvijek fuj kad se sjetim, 30ak godina kasnije, i rado bih poštedila svoje kćeri sličnih veselja...

  13. #213
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Da,slažem se skroz.
    Ni ja se ne bojim beštija i tih stvari...nego si mislim da mu možda nije ugodno a nemre si pomoći a ja samo stojim sa strane i ne branim ga.
    Ja se sa fuj sječam dva stričeka kojima je bilo fora štipat me za cice koje su tek počele rast. Užas...

  14. #214
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Da,slažem se skroz.
    Ni ja se ne bojim beštija i tih stvari...nego si mislim da mu možda nije ugodno a nemre si pomoći a ja samo stojim sa strane i ne branim ga.
    Ja se sa fuj sječam dva stričeka kojima je bilo fora štipat me za cice koje su tek počele rast. Užas...
    To nema veze sa pipacima beba.
    Ovo tvoje je seksualno uznemiravanje, ako ne i zlostavljanje.

  15. #215
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Inace, i mojoj okolini je bilo starih perverznjaka koji su me maltretirali neumjesnim komentarima. Srecom , nikad nisu ulazili u moj osobni prostor. Treba djecu nauciti da nikome ne dozvoljavaju narusavanje njihovog osobnog prostora neprimjerenim ponasanjem i zlostavljanjem.

  16. #216
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, i mojoj okolini je bilo starih perverznjaka koji su me maltretirali neumjesnim komentarima. Srecom , nikad nisu ulazili u moj osobni prostor. Treba djecu nauciti da nikome ne dozvoljavaju narusavanje njihovog osobnog prostora neprimjerenim ponasanjem i zlostavljanjem.
    Ovo s osobnim prostorom je kod nas dio svakodnevne vrticke rutine. Djeca se normalno igraju zajedno i dodiruju u igri, razmjenjuju predmete, itd., ali u isto vrijeme se postuje osobni prostor, na primjer, za vrijeme group time, kad im netko cita knjigu ili kad se igraju u pjescaniku, na penjalici... Ne svodi se sve ne opominjanje u slucaju nasilnog ponasanja, vec ih se podsjeca da im prijatelj mozda ne voli kad se zalijepe uz njega dok sjede na tepihu ili vani na klupi. I onda djeca od najranije dobi pokusavaju i vjezbaju iskomunicirati takve situacije.

    Plus sto ja osobno jos ne dozvoljavam epsko pozdravljanje (rodbina, obiteljski prijatelji, tko god) koje ukljucuje nasilno i polu nasilno grljenje i ljubakanje djece. Ako ne zele, ne zele. To je njihov izbor i svakako njihovo pravo.

  17. #217
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hm, čitam tvoj post sirius, i pitam se kako se to uči djecu da ne dozvole narušavanje osobnog prostora. Npr. kada bakica hvata malu i kada svojoj unukici kaže da primi bebu za nogicu, je li to narušavanje slobodnog prostora (mala se ne plače već se smije) ili je samo dobrodošla društvena interakcija? Gdje se povlači granica? Od kada se dijete uči na zaštitu svog prostora? Kako ga se uči?

  18. #218
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    U najranijoj dobi , kad djeca nisu potpuno svjesna razlike izmedu sebe i okoline, pretpostavljam da roditelj odlucuje.
    kasnije djeca i sama postanu osjecaju razliku i reagiraju. Na roditeljima je samo da im pomognu.

    Ovo tvoje drzanje za nogicu meni ( kao roditelju ) ne bi smetalo , ako je sa mjerom i u dobroj namjeri, te dijete pozitivno reagira. Tada je to drustvena interakcija.
    Sto ne bih niti blizu mogla reci za prisiljavanje na ljubljenje i grljenje sa nepoznatim ljudima na koje dijete reagira otporom. Ili jos gore na stipanje grudi djevojcica. ( to mi je blagi uzas)

  19. #219
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Potpisujem,iako vjerujem da oni to vec i maleni znaju jako dobro pokazati

  20. #220
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Svatko tko mi je nitko mi nema sta capat dete i bok nit je meni to ugodno,ni njoj..sjecam se da mi je jednom neka nepoznata zena nudila pricuvat malu u ducanu da ja obavim shoping u miru, jer eto voli bebe. Pristojno sam zahvalila i odbila.

  21. #221
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ok,sad mi več malo previše toga da ga svatko lovi za nogice...jer počelo je njemu iči na živce,do toga da se rasplakal kad ga deda primil,s kojim je svaki dan.
    Bili u gradu i svaki poznati ga čop za bocke. Juj kak su bucmaste...i nemreš zamjeriti,jer i ja ga stalno cmačem.
    Al ono...kod nas nisu u pitanju štipači obraza,kak veli vragolasti Denis,več štipači bunceka.

  22. #222
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Reci : joj,nemojte ga,ne voli da ga diraju stranci i bok.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •