Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 387

Tema: Vinogradska - novosti?

  1. #51
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ajd plis da ne trazim po forumu uputite me do koliko sati se mogu predati knjizice za pregled ujutro i jel imam sanse bez uputnice, naime, moram u ponedjeljak u vinogradsku, a socijalna gynica mi radi taj dan popodne, s tim da sam danas (petak)bila kod svog privatnika i on mi je rekao da se obavezno javim u ponedjeljak u bolnicu
    i jel se jako dugo ceka?

  2. #52
    teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    102

    Početno

    Sabolović Rudman je doktorica...ja baš bila jučer i žena je savršena...em u pristupu, em u pregledu nemrem ju dovoljno nahvalit radila mi je amnioskopiju na jedva uloživ jedan prst čega sam se panično bojala jer sam mislila da će me rastrančirati zato jer nisam dovoljno otvorena ali nisam ništa osjetila

  3. #53
    teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    102

    Početno

    knjižice ti se predaju do 11 ujutro...a za uputnicu ti nisam ziher možda ti progledaju kroz prste pa da doneseš drugi dan ili ćeš morati platiti pregled nemam ti pojma stvarno :/
    u pon ti je doktorica Košec isto jedna predraga žena...ja isto idem u pon pa se možda vidimo

  4. #54
    teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    102

    Početno

    e da čekanje hmmm pa oko 2 sata prosjek a nekak mi se čini da se manje čeka ak dođeš kasnije nego rano ujutro jer onda ti odu na vizitu pa ih nema oko sat vremena pa si tam bezveze, a poslije 10 se nekak sve pokrene pa ide brzo...

  5. #55
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    e, super bas ti hvala. kak smo u zadnji cas doznali da moram u bolnicu, tak cu morat jos ujutro registrirat auto, pa probat nabavit uputnicu od doktorice iz druge smjene...tak da mi je bas bilo bitno do kad primaju
    a, znam da se ceka..to je klasika, ja mislim da bi se cekalo i da nema nikoga ispred
    meni je kosecka bila zakon kad sam radjala alena i super mi je kaj cu na nju naletit
    jedino kaj mi je ona njihova vaga pokazala 5 kila vise nego moja doma, pa je bilo sramljenja

  6. #56
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    hm, jel mozda netko zna koliko moze kostati pregled bez uputnice

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Ja sam jučer bila već drugi put bez uputnice. Ako nemaš uputnicu, plaćaš 120 kn na šalteru nakon pregleda.

    Meni je problem doći do uputnice jer mi je zbog preseljenja soc.gin. na krugom kraju grada, a i tamo baš nemaju razumijevanja za trudnice pa mi se znalo dogoditi da čekam po 2 sata (stojeći) samo da dobijem uputnicu.

    A što se čekanja tiče, sve je relativno U svakom slučaju ne isplati se doći prije 9, jer doktor/ica dolazi najranije u 9 poslije vizite na odjelu.
    Ja sam svaki put došla oko 10, i svaki put čekam različito - minimalno sat vremena, a jučer sam bila gotova tek nešto prije 13.

    Mislim da nije loše doći malo prije 11 jer se do tad uglavnom raziđe gužva pa sve ide malo brže.

    I ja sam bila kod dr. Sabolović jučer na pregledu i stvarno je žena super. Radila amnioskopiju (1 prst otvorena), ljubazna, nježna, sve objasnila.

  8. #58
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ajd nije cak ni tak puno 120 kuna
    nekad bi prije covjek to dao nego se navlacio po cekaonama...trudan

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Slažem se 8)
    Puno mi je manji problem dati 120 kuna, nego ići tramvajem ili još gore taxijem do soc.gin (auto mi je u kvaru, mm radi i ne može dobiti slobodan dan, namam nikog drugog da me vozika) pa tamo čekati i natezati se sa neljubaznom sestrom koja prije trunica uzima sve druge na pregled dok meni treba samo uputnica

    A meni otečene noge, očekujem trudove svaki čas (ali malcu je izgleda ugodno unutra pa se još nije javio), u tramvaju sam zadnji put morala stajati (a bilo je naglog kočenja)... Sve u svemu, previše izgubljenih živaca, previše rizika u usporedbi sa 120 kn 8)

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj Leilani-m prvotno napisa
    JI ja sam bila kod dr. Sabolović jučer na pregledu i stvarno je žena super. Radila amnioskopiju (1 prst otvorena), ljubazna, nježna, sve objasnila.
    hej, i ja sam bila, u isto vrijeme jučer kod nje na pregledu!

  11. #61
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    pa ljudi kad vam je termin, ocito ste blizu i izgleda da cemo se vidjeti gore..naime ja cu u ponedjeljak vjerovatno ostat na odjelu (iako sam 37 tjedana )

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa

    hej, i ja sam bila, u isto vrijeme jučer kod nje na pregledu!
    Onda smo se vidjele
    Ja sam većinu vremena čitala Geo

  13. #63
    teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    102

    Početno

    ja sam bila sa sister i njezinim malim, onim kaj je vrištao i šetao se okolo čekajući mene da završim pregled
    meni je termin bio prije tjedan dana tak da možda i mene sutra ostave za indukciju al ću probat iskemijat bar još dva dana ovisno o tome kakva će mi biti plodna voda....radije bi nekak da mi samo krene al kad neće mala van nego se riće kao da će još 2 mjeseca bit unutra :shock:

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj teta prvotno napisa
    tak da možda i mene sutra ostave za indukciju al ću probat iskemijat bar još dva dana ovisno o tome kakva će mi biti plodna voda....radije bi nekak da mi samo krene al kad neće mala van nego se riće kao da će još 2 mjeseca bit unutra :shock:
    Meni je danas termin, a mali tulumari u trbuhu i baš mu je super
    Ja se sve nadam da bi mi moglo krenuti večeras-sutra pa se možda i vidimo tamo :D

    Inače, otišao mi je sluzni čep, portio skraćena na 3/4, otvorena 1 prst.. probat ću danas sa malo dužom i žešćom šetnjicom pa ga možda nagovorim da izađe

  15. #65
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    jedino kaj mi je ona njihova vaga pokazala 5 kila vise nego moja doma, pa je bilo sramljenja
    :shock: :shock: :shock: i meni i tak su me oprale i doktorica i ona sestra od 150 kila a ja dobila "samo" 16 :shock:

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Pozdrav mamama i buducim mamama...
    Opet ja sa tonom pitanja - drago mi je da se ne mora imati uputnica (imam otprilike slican problem sa soc. ginicem, a trudnocu vodim kod privatnika). Dajte mi samo recite kakav je sistem ako se dodje bez uputnice - gdje se i kako onda prijavljuje?

    I pitanjce za mame koje su rodile gore - ima li na viziti stazista i jel se moze traziti da ne budu ako jesu?

    Sorry sto davim, termin mi je uskoro, a ja sam vec sad sva u panici....

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Nikakva posebna procedura ako nemaš uputnicu. Najnormalnije dođeš, čekaš pregled i kad to sve obaviš samo odeš do šaltera sa nalazom od pregleda i kažeš da plaćaš trudnički pregled

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Trebam predati zdravstvenu na salter ili kako?
    Znam da sam dosadna, ali nisam jos nikad bila pa me sad sve zanima...

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Ne trebaš predavati zdravstvenu, samo nalaz koji dr napiše nakon pregleda.
    Ja sam im jednom dala i zdravstvenu pa su mi je skoro izgubili

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno


    Hvala ti puno...
    Kako napreduje odluka da danas rodis?

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Nema još poroda za mene, bar ne ako ne želim na indukciju (a ne želim )

    CTG savršen, ja doma i u ponedjeljak na kontrolu plodne vode

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Ajde, drzim fige....
    Hm, opet se ponavljam, ali zna li koja kakva je stvar sa stazistima tamo?

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj Proud mummy prvotno napisa
    Ajde, drzim fige....
    Hm, opet se ponavljam, ali zna li koja kakva je stvar sa stazistima tamo?
    Ja sam jako zadovoljna, kako sam jučer bila već 5. put tamo na kontroli, svaki put mi je bio netko drugi i koliko mi se čini da su svi ok, ljubazni, spremni razgovarati i dogovoriti se

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    A da ti pricekas negdje do kraja 7. mjeseca pa da odemo zajedno roditi? vidim da imas iskustva, koje bi meni dobro doslo, pa onak, za podrsku?
    :?

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Mislim da bi mi to bilo ipak malo predugo za čekati
    Ali s obzirom kako se malac ponaša - sve je moguće, možda ostane do vrtića unutra

  26. #76
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Proud mummy prvotno napisa
    Hm, opet se ponavljam, ali zna li koja kakva je stvar sa stazistima tamo?
    Stažista ima svugdje (osim kod Podobnika, vjerojatno). Moraju i oni negdje nešto naučiti.

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj Proud mummy prvotno napisa
    Hm, opet se ponavljam, ali zna li koja kakva je stvar sa stazistima tamo?
    Stažista ima svugdje (osim kod Podobnika, vjerojatno). Moraju i oni negdje nešto naučiti.
    Ma sve to stoji, to je ok, samo pitam jesu oni ok

  28. #78
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Proud mummy prvotno napisa
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj Proud mummy prvotno napisa
    Hm, opet se ponavljam, ali zna li koja kakva je stvar sa stazistima tamo?
    Stažista ima svugdje (osim kod Podobnika, vjerojatno). Moraju i oni negdje nešto naučiti.
    Ma sve to stoji, to je ok, samo pitam jesu oni ok
    Oni samo gledaju. Ako i to.

  29. #79
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Pitanje - ima li u vinogradskoj apartmana, i ako ima - je li tamo moguće imati cijelo vrijeme bebicu kod sebe ili i tamo donose i odnose bebicu?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    imaju apartman, čak se i ne plaća ali...prednost imaju cure s HIV-om, hepatitisom i sličnim bolestima tako da ti ga u principu i ne nude jer ako se takva nadje a ti si u apartmanu sele te od tamo i stavljaju nju. ja sam imala vezu i tražila apartman no preporuka je bila NE jer on mora biti prazan za njih. e sada, vidjela sam da se i diskuturalo o tome kako je to zaleći u sobu u kojoj su bile tolike bolesne cure...ne znam, ja osobno mislim da se takve bolesti ne prenose samo tako i da je sve dobrano dezinficirano no opet, meni moja veza nije preporučila apartman. primjera radi, lejla šehović je gore rodila i nisu je stavili u apartman nego su ispraznili jednu običnu sobu za nju te je ona tako bila sama.je sam se grozila puno cura u sobi no bilo nas je 3, čisto ok. što se tiče bebica i da li su one u apartmanu stalno s tobom, taj dio ne znam ali moram reći da ako si u sobi puno je s tobom, osim tijekom noći od 23-05, vizite, ručka i doručka.

  31. #81
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Ajde, dobro je znati. U ostalim bolnicama se plaća u pravilu oko 500kn po danu, a može se dobiti samo ako je prazan naravno, nema rezervacija.

    Dvoumim se oko rodilišta, iako sam tek u 5. mjesecu. Ustvari mi je rooming-in jako važan, ali s druge strane za vinogradsku sam čula puno dobrih stvari općenito - dobra higijena, ljubazno osoblje...

    Ako se zamoli da nose bebu kad plače, da li hoće ispuniti želju?

  32. #82
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam u sobi bila sa još 3 žene i bila sam presretna što su tamo i što nisam sama. Toliko veselje je naprosto predivno dijeliti, a još ako imaš koga što pitati, kome pomoći savjetom...
    Mi smo se stvarno napričale, nadojile... Ne bih bila sama ni da mi nude. Al bih da je beba samnom cijelo vrijeme.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Diami, prvi put kad dođe pedijatrica u vizitu odmah joj reci da želiš dojiti na zahtjev. Ona to upiše u bebin karton, iznad bebinog krevetića u dječjoj sobi stave opasku pa to vide sve sestre kad dodju u smjenu i nose ti bebu na podoj bez problema. Noću te dođu probuditi pa ideš dojiti bebu u dječju sobu da ne ometaš san ostalim curama u sobi.
    Jako su ok po tom pitanju i sve se da lijepo dogovoriti. Ja sam rodila krajem travnja u Vinogradskoj, napravila sam tako i sve je šljakalo. Bila je jedino jedna pedijatrica kojoj se ta ideja valjda nije sviđala pa kad je ona bila u smjeni nikad nisam znala hoće li mi donositi bebu na zahtjev ili zajedno s ostalim bebama (rodila sam na carski pa smo bile u rodilištu 6 dana i sve stigle prostudirati). Uglavnom, preporučam Vinogradsku.
    Sretno!

  34. #84
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Ovo mi je drago čuti! :D Još jedan plusić za vinogradsku...

    Novo pitanje - tata na porodu - da li smije od početka biti sa mnom ili tek na samom izgonu? Ako se ne varam, za tečaj je ok i iz doma zdravlja potvrda?

    Što se tiče apartmana, meni je to bila samo "opcija za izvlačenje rooming-ina" ilitiga što više boravka s bebom. I meni bi bilo draže biti s cimericama.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    tata je na porodu cijelo vrijeme, tj. od trenutka kad ti to poželiš , a ne treba mu baš nikakav tečaj, pa ni onaj iz DZ

  36. #86
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    samo da dodam za tate, buduci da je ljetno vrijeme, ne pustaju buduce oceve u kratkim halcama i one koji su prehladjeni. ovo su im jedini uvijeti.

  37. #87
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Ovo je već puno plusića za vinogradsku.

    Kad su posjete, tata vidi bebu kroz staklo ili?

    Moja će bebica biti kasnojesenska, na samom kraju 11. mjeseca, pa kratke hlače neće biti tema. A za svaki slučaj tatu ćemo šopati limunima i drugim prirodnim "pojačivačima imuniteta", da ne bi bilo...

    Kakvi su stolovi u rađaoni, čula sam da su nove dobili navodno? I kako im funkcionira organizacija predrađaona/rađaona, kada prebacuju i jel tata i u predrađaoni sa mnom? I za kraj, koliko dugo smo skupa nakon poroda, stigne li se obaviti prvi podoj?

    Puno vam hvala za strpljivo odgovaranje!

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    da, na žalost svi vide bebu samo preko stakla i to je po meni jedino katastrofično u vinogradskoj, naime, svi se naguraju na staklo, vidiš bebu na sekunud i odmah je odnose pa je mm bio jako tužan što bebu i ne raspoznaje skoro

    krevete u boxu su navodno dobili nove, koji te u izgonu stavi u sjedeći položaj, ja rodila u veljači i tada ih nisu imali ali kako čujem od svih, njihovi kreveti su već tada biloi bolji od mnogih rađaonica.
    muž je s tobom od ulaska u box do kraja, bebu su mi stavili na prsa na sekundu nakon porođaja i odnijeli no ja sam bila premorena, nakon cijelog dana u boxu tak da mi nije bilo do ničega nego do tuširanja i spavanja....inače, tamo je praksa da odmah ideš u box nakon pripreme pa u predrađaonu i ne ideš. ja sam morala jer sam dugo bila u boxum neotvorena i bez trudova, pa su imali gužvu is atvili me na 1 sat u predrađaonu i mom muž samnom

    eto, i dalje mislim da je vinogradska sada naj za rodit...

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    nije takva praksa....ako si otvorena 4 cm ideš u box,inače-u predrađaonu

  40. #90
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Puno hvala na odgovorima!

    Vjerojatno dio postupka ovisi i o gužvi. Ako nije neka velika gužva onda možda i prije prebace u box. Drago mi je čuti i za krevete.

    A staklo - hm, nekako ćemo izgurati, ako se odlučimo za to rodilište, muž je ionako planirao sav godišnji uzeti kad se beba rodi, pa će se onda detaljno upoznati!

  41. #91
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    E, da, kakvi su prema želji da se u trudovima malo hoda npr.? Da li je CTG nužno stalno prikopčan ili se može dogovoriti? Hm, mislim si sad kad sam postavila pitanje - vjerojatno i to ovisi o gužvi i o smjeni i o sposobnosti za dogovaranje...

  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj teta prvotno napisa
    knjižice ti se predaju do 11 ujutro...a za uputnicu ti nisam ziher možda ti progledaju kroz prste pa da doneseš drugi dan ili ćeš morati platiti pregled nemam ti pojma stvarno :/
    u pon ti je doktorica Košec isto jedna predraga žena...ja isto idem u pon pa se možda vidimo

  43. #93

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    nešto sam zabrljala..Htjedoh pitati:

    Citiraj teta prvotno napisa
    knjižice ti se predaju do 11 ujutro)
    Da li i trudničke knjizice? Naime ja je uopće nemam..Samo obične nalaze privatnog ginekologa...

  44. #94
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Loonalee, meni je termin 13.08. i isto planiram rodit u Vinogradskoj. Mozda se i vidimo Ni ja nemam trudnicku knjizicu nego nalaze od privatnika.
    Pridruzujem se Diami s pitanjem dozvole li malo hodanja tijekom trudova? Zna li netko?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    prikopčana stalno na ctg stoga od hodanja ništa a ni odlaska na wc, no kažu neke cure da se možda možeš izboriti za to, kada sam ja bila tamo, a bila sam cijeli dan, niti jedna cura se nije digla s kreveta već smo sve bile tamo...i dalje kažem, ja sam došla otvorena 1 prst i odmah me smjestili u box i tamo provela idućih 10 sati

  46. #96
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    A jesi ti pitala ili si možda vidjela da je koja od drugih cura pitala, pa joj nisu dali? Jer ak se može dogovoriti, to je pozitivni pomak, a ak baš ne daju, to je pak već minus... :/

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    nisam vidjela da je neka pitala, ja nisam, tak da to ne znam, ali mislim da je neko na forumu rekao prije da se može...pa eto, možda ti se javi netko ko je uspio

  48. #98
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    nešto sam zabrljala..Htjedoh pitati:

    Citiraj teta prvotno napisa
    knjižice ti se predaju do 11 ujutro)
    Da li i trudničke knjizice? Naime ja je uopće nemam..Samo obične nalaze privatnog ginekologa...
    doduše nije novost iz vingradske ali tako je bilo prije 3 godie (i kusur) - ako dolaziš s uputnicom, onda ostavljaš knjižicu (zdravstvenu) i uputnicu, ako imaš samo nalaze od privatnog ginekologa bez uputnice (kao npr. ja) onda ostavljaš samo nalaze jer im knjižica ionako ne treba jer pregled plaćaš.

    što se tiče hodanja za vrijeme trudova mene su prije 3 godine pustili šetat koliko sam htjela samo što baš i nisam bila previše u stanju. Došla sam u pola 8 ujutro jedan prst otvorena s trudovima na 5 minuta i rekli su mi brzo ćete čim se oslobodi koji box. Onda kad se oslobodio box stavili me unutra i na ctg (na koji nisam bila stalno prikopčana), ali sam mogla biti u kojem god hoću položaju...........poslije kad su se trudovi prorijedili a još uvijek se nisam otvarala, pustili su me u predrađaonu da radim što hoću - pijem, jedem, šećem, ali naravno sve pod nadzorom liječnika ............još su me par puta pregledavali i stavljali na ctg i tek negdje oko pol 8 navečer kad mi je pukao vodenjak su me stavili natrag u box.
    to očito opet ovisi na kojeg doktora ili sestru naletiš :/

  49. #99
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    prvi put, prije skoro tri godine, sam stalno bila prikopcanana ctg, ali meni je od prvog trudapa do izgona proslo oko 4 sata, pa to inije bilo tako strasno. MM je cijelo vrijeme bio samnom u boxu. vodu mi nisu dali da pijem, vec sam imala one gaze koje je MM namakao u vodu.
    drugi put, prije godinu dana nisam bila uopce prikljucena na ctg, ali sam dosal kod njih vec 10 cm otvorena i sve sto su mi mogli reci je bilo pa gospodjo tiskajte. ali balerina je malo zapela pa ipak nisam samo legla na stol i obavila to . pustili su me da lezim kako god je meni pasalo. kad sam stigla rekli su MM da saceka malo, a onda kad su vidjeli situaciju, primalja je samo rekla dajte zovite buduceg oca da ne zakasni .
    u oba slucaja imala sam istog doktora, ali druge primalje. koje su u oba slucaja bile super. ono sto mi se urezalo u sjecanje je na drugom porodu,pri trudu zgrabila sam ruku od sestre Irine i nisam je pustala, ali ono sto mi je jako znacilo da me je i ona mene uhvatila, a u tome je fakat bilo puno podrske i ljudskosti. to je sccena koje se uvijek sjetim kad se sjecam poroda. sve drugo mi je onako mutno.

  50. #100
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    I ja se opet priključujem pohvalama za Vinogradsku. Sva tri puta sam bila zadovoljna. Nakon carskog čak puštaju muževe isti dan na intenzivnu.
    A što se tiče dojenja na zahtjev, tražite to od pedijatrice i ona upiše u bebin karton pa sestre onda moraju bebu donijeti mami kad beba traži.

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •