Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: ljevak?

  1. #1
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno ljevak?

    Zanima me s koliko se godina može utvrditi da li je dijete ljevak ili dešnjak?

    Naime, Loli se (3,5 godine) gotovo podjednako služi sa obje ruke, nešto češće hvata žlicu/vilicu desnom ali zato olovku/flomić gotovo obavezno hvata lijevom rukom.

    Ako i jest ljevak (a u potpunosti ga podržavamo da se koristi kojom rukom želi) - ima li nešto što moramo znati (MM i ja smo isključivi dešnjaci) da mu olakšamo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,dubrava
    Postovi
    25

    Početno

    Moj Mihael je ljevak i odmalena se služi samo sa lijevom rukom.
    Pošto trenira nogomet, puca samo sa lijevom rukom, a to je u neku ruku dobro, i trenira teakwondo i tano udara lijevom, što je isto dobro, samo jaako neuredno piše, ali ne samo zato što je ljevak, već zato što se stalno žuri da što prije nešto napiše

  3. #3
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Eto, Dino se još nije sasvim opredjelio da li će biti ljevak ili dešnjak.
    Jede desnom, crta i desnom i lijevom, nogomet puca isključivo lijevom, sve sportove započinje lijevom, hvatanje, skakanje, vožnja...

    Pošto sam ja ljevak, pratim ga, no ne mislim da mu se sada može nekako pomoći osim ukazivati na to da je to u redu (nedaj bože drugačije), jedino će pisati neurednije od dešnjaka, a za ostale sitnice poput noža, miša, škara, postoje specijalizirani dućani za ljevake, može se naručiti sve preko neta - tako da ne brini!

    Ps - išla sam u srednju Primjenjenu umjetnost i tamo smo imali predmet "pismo" gdje smo crtati sa rapidografima i posebnim tuševima - a sve rezano pod kutem za dešnjake.... Onda je to bio ogroman problem, jer smo morali preko tri veze nabavljati te stvari iz Njemačke....

  4. #4
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj romi prvotno napisa
    a za ostale sitnice poput noža, miša, škara, postoje specijalizirani dućani za ljevake, može se naručiti sve preko neta - tako da ne brini!

    Ps - išla sam u srednju Primjenjenu umjetnost i tamo smo imali predmet "pismo" gdje smo crtati sa rapidografima i posebnim tuševima - a sve rezano pod kutem za dešnjake.... Onda je to bio ogroman problem, jer smo morali preko tri veze nabavljati te stvari iz Njemačke....
    romi

    sve je izglednije da je naš mali kraljević zaista ljevak, flomaster je uvijek u lijevoj ruci, sada i žlicu/vilicu hvata lijevom, pa mislim da je to - to.

    nekako sam čak i "ponosna" (znam da to blesavo zvuči ali tako je ) zato što je ljevak, drugačiji od ostalih, naročito zato što smo MM i ja dešnjaci (kao i bake i deda)

    znam da je ljevacima danas bolje nego nekada. imaš kakav link za naručivanje takvih stvari preko neta? thx!

  5. #5
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Imam genijalnu stranicu sa koje si naručim sve što mi treba - otvarač za konzerve, flomiće, škare...
    A za klince ima dosta toga baš za sport - pogledaj - oduševit ćeš se :D !
    www.anythingleft-handed.co.uk/

    I istina je a su ljevaci malo dugačiji, znanstveno dokazano - mozak im drugačije funkcionira.

    ps - ima cijeli niz stranica pod zajedničkim imenom LEFT HANDED WORLD.

  6. #6
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Jeiiiii!!

    Beskrajno hvala

  7. #7
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Iiiiiiii?
    Kako ti se ćini stranica, mislim da će ti itekako laknuti - tu ima i više nego što ti realno treba - no nek se nađe! :D

  8. #8
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Stranica je mrakača 8)

    Već vidim kako peglam karticu..... na očaj MM-a

    Kako brzo ti dođu narudžbe i koliko naplaćuju pošiljku?

  9. #9
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Ovako - narudžba ti stigne za cca 7-10 dana, naplate ti 4.5€ - a ako naručiš preko 44.40€ onda je gratis, znaći nema poštarine, pa probaj skupiti točno 45€.
    Ako zaštekaš javi - mogu i ja uzeti neku sitnicu.

    Plačanje sa Visom, Maestro, Mastercard, American - imaju plaćanje preko Pay Pal - sigurno je i brzo.

  10. #10
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    :D

    Mislim da ćemo već danas Leon i ja pregledati sve što ima, zajednički...

    Javim se....


  11. #11
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Samo bih dodala da sam na navedenoj stranici vidjela stabilo rollerpen, za ljevoruke, po cijeni od cca 10$ (bez poštarine), a isto ima za kupiti u plodinama za 45kn.

    Pa sad... :/

  12. #12
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Eto, a ja nemam pojma za to. Svaka informacija je dobrodošla.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ni ja jos ne znam da li je luka ljevak ili desnjak... ambidexter je jos uvijek iako cuh da se to oko napunjene tri godine vec moze vidjeti...


    nego, stranica/link je super - puno pisem rukom a ljevakinja sam i ona "Yoropen" mi bome zapela za oko...

  14. #14
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Da pišem lijevom nogom, ne bih nikada dala tolike novce za posebnu olovku :shock:

    Ljevoruka sam cijeli život, lai imam tehnike pisanja tako da bez problema pišem i nalivperom.

    Moj pokojni djed, koji je bio pisar, se čudom čudio kako ja "šuvaka" mogu imati tako krasan rukopis

    Ne volim kemijske koje packaju, ali to ne vole ni MM, ni moja sestra koji su dešnjaci

    Ovo je krasno, ali definitivno preskupo.

    Radim u školi i srećem i dešnjake i ljevoruke i ono što primjećujem je da djeca jako čudno drže olovke, mislim da im to roditelji trebaju usaditi od malena, da ih drže opušteno. Često vidim djevojčice koje su dešjakinje, a olovka im se naslanja na prstenjak (četvrti prst) i grčevito je stišću da im prsti poplave, a pri tome prekrivaju ono što pišu.
    Ali kad dođu k meni u srednju, kasno je da ih učim.

  15. #15
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Ja sam ljevakinja, a po svemu sudeći i Jure.
    Stvarima napravljenim za dešnjake sam se prilagodila (otvarač za konzerve i sl.), ali i danas mi problem pričinjavaju škare i pisanje naliv perom.
    Iako imam lijepi rukopis, s vremenom sam razvila "posebnu tehniku" pisanja za naliv pero ili kemijske nepostojanih boja. Bez obzira na to i danas, kad pogledam dio šake koji se vuče po papiru dok pišem, zna biti u 100 boja
    Sve u svemu, sretna sam što sam ljevakinja (posebno mi je u sportu mnogo značilo), isto i za Juru.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    36

    Početno

    Između 5. i 6. godine bi se konačno trebalo definirati da li je dijete ljevak ili dešnjak.S 3,5 je možda rano pošto se služi s obje ruke jednako. Naša malena isto tako. Čas žlica u jednoj , čas u drugoj ruci. Do 6. rođendana možda i saznamo što će biti .

  17. #17
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    moja curica crta lijevom rukom pa ne znam hoće to ostati :/ naši nitko u obitelji nije ljevak

  18. #18
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Re: ljevak?

    Citiraj Maya&Leon prvotno napisa
    Zanima me s koliko se godina može utvrditi da li je dijete ljevak ili dešnjak?

    Naime, Loli se (3,5 godine) gotovo podjednako služi sa obje ruke, nešto češće hvata žlicu/vilicu desnom ali zato olovku/flomić gotovo obavezno hvata lijevom rukom.

    Ako i jest ljevak (a u potpunosti ga podržavamo da se koristi kojom rukom želi) - ima li nešto što moramo znati (MM i ja smo isključivi dešnjaci) da mu olakšamo?
    I moj isto ovak.
    Mislim da sam negdje čitala da se to rješi do 3 godine a moj ima već 4

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •