Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: zavjese

  1. #1
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno zavjese

    Jel tko zna gdje povoljno šivaju one zavjese kao role,što se podižu kao žaluzine? U Lantei su mirekli da šivacu 150 kn po metru,pa još dok kupim zavjese,doći će me too much novaca.

  2. #2
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    mi takve iomamo u sobama, al ja sad ne znam koliko košta samo šivanje takvih zavjesa jer mi smo uzeli zavjese za boravak i karnišu, i u sobama takve na podizanje i došlo nas je 7000kn, ali tiu je i materijal i sve, još nam frajer doma dofurao sve...mi zadovoljni

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Probaj u Velani ili u Kiki, ne znam cijene, ali znam da oni šivaju

  4. #4
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj loptica prvotno napisa
    u Kiki, ne znam cijene, ali znam da oni šivaju
    karlova kuma je šivala zavjese u kiki i užasne su, a platila je 1000kn oko 2m zavjesa +šivanje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Mi smo šivali u Velani i to nekoliko puta, svaki put je ispalo savršeno. Probaj onda tamo

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    243

    Početno

    velana je zakon!

  7. #7
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Probat ću u Velani pitat.Ne daje mi se par tisuća kuna samo za šivanje,jer imam skoro 8 m prozora,i to mi je too much,ali ako ne pitam,neću znat slinit nad njima

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Što se tiče Velane, oni s vremena na vrijeme imaju akcijske prodaje gotovih zavjesa - naravno da ti se mora potrefiti da ti se sviđa zavjesa i još da je pravih dimenzija, ali ako ćeš imati sreće... probaj

  9. #9
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, može li mi netko potvrditi je li zatvorena Kreativa na Kvatriću. Trebam materijal za rimske zavjese, a tamo je bio genijalan izbor. Ima li možda u Av. mallu kakav sličan dućkas s materijalima? Blizu posla mi je, pa da se zaletim.

  10. #10
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Linda, sad sam nazvala Kreativu u Maksimirskoj.Kaže gospođa da rade i da drže zavjese i dekore,ali ne više metražu i odjevne predmete.
    A na Velesajmu isto dolje ispod Adaxa uvijek vidim neke dekore i zavjese,jesi bila tamo?

  11. #11
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    pomagajte jednoj koja pojma nema o zavjesama
    Dakle imamo dosta velike prozore i moramo staviti zavjese.
    E sad, da li kupiti materijal pa šivati? ili kupiti gotove? gdje kupiti karniše? o čemu treba voditi računa prilikom kupnje? Odgađam ovo već mjesecima i odlučila sam s epokrenuti, a uopće ne znam od kuda bi krenula...
    Da li kupiti karnišu ili onu šipku na koju se "nataknu"? totalno sam pogubljena

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    pomagajte jednoj koja pojma nema o zavjesama
    Dakle imamo dosta velike prozore i moramo staviti zavjese.
    E sad, da li kupiti materijal pa šivati? ili kupiti gotove? gdje kupiti karniše? o čemu treba voditi računa prilikom kupnje? Odgađam ovo već mjesecima i odlučila sam s epokrenuti, a uopće ne znam od kuda bi krenula...
    Da li kupiti karnišu ili onu šipku na koju se "nataknu"? totalno sam pogubljena
    Eh, draga... prvo moraš znati što želiš...Nisam neki stručnjak, ali rješavam si to sama, pa evo malo o tome:

    Prije nego odabereš zavjese, moraš riješiti karniše, jer nije svejedno kako se one vješaju (mjeriš od visine vješanja ako je karniša u zidu, a ne od stropa).

    Ja imam obične jednostruke bijele karniše, najjednostavnije i najjeftinije, koje se samo učvrste u strop, ali one ne podnose veliku težinu zavjesa.

    Daklem, ako još nemaš karniše, ogledaj da li bi ih učvršćivala u strop ili u zid... Danas je većina prilagođena za ugradnju u strop.

    Da sad odabirem karnišu, odabrala bih tu štapnu na koju ide gotova zavjesa s već ušivenim omčicama. To je najjednostavnije - ne zafrkavaš se sa kukicama koje ispadaju u pranju i pucaju nema ništa...

    Eh, sad... Te zavjese s omčicama nikad tako lijepo ne padaju kao one s kukicama koje gore imaju ušivenu traku za nabiranje, pa to bolje izgleda. Nisam zapravo kupovala ove s omčicama, pa ne znam.

    Karniša koja se ugrađuje u strop može biti jednostruka (samo za tanku zavjesu) i dvostruka (za tanku zavjesu + dekor zavjesu koja je obično tamna i služi umjesto roleta).

    Kad odabereš i postaviš karnišu, znat ćeš da li ti odgovaraju neke standardne zavjese ili moraš po mjeri... Ja imam asimetrične prozore u kuhinji, pa imam tako sašivene i zavjese. Ako ti je bitno da budu štajaznam do poda ili do radijatora, možda je bolje da ih daš šivati. Moja svekrva je starog kova i kaže da se zavjese (ovisno o debljini materijala) kupuju tako da budu 2x ili 3x dulje od duljine karniše, da se lijepo naberu. Meni ni u snu ne bi palo na pamet kupiti 3x duljinu karniše jer bi to jako zatamnilo prostor + bilo bi preteško. Ja volim lagane prozračne zavjese i imam ih "na rijetko" tj. 1,5-1,8 duljine prozora. Nemam dekore, ali to je zgodno ako nemaš rolete.

    Najbolje ti je odabrati neki dućan koji ima jedno i drugo, zavjese i karniše. Oni koji prodaju tkaninu za zavjese često nude usluge šivanja, ali moraš dooobro i točno izmjeriti i točno znati što trebaš. Ako ti nije tak jako bitno, uzmi štapne karniše i gotove zavjese s omčicama duljine malo preko ruba radijatora (neka srednja) i gotovo. To ti je često najjeftinija kombinacija.

    Eto, nadam se da ti nisam još gore zakomplicirala priču. Uzmi si jedno popodne i malo pronjuškaj - Emmezeta ima i zavjese i karniše, Pevec isto (ja kod njih kupujem zato jer su mi pod nosom, onaj na Žitnjaku), a i mnoge druge trgovine.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.08.2014. at 13:05

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

  14. #14
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Peterlin, hvala ti do neba
    moram sad to sve proučiti...

    Pretpostavljam da se više isplati otići u neki od centara nego u slaon zavjesa?

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da, pretpostavljam da je tako, ali ne znam jer nikad u životu nisam ušla u salon zavjesa, sve sam rješavala sama.

    Ako nemaš ništa, možda bi ti pasalo nešto od ovakvih panel zavjesa (meni se sviđaju, ali ih ne mogu koristiti zbog radijatora): http://www.emmezeta.hr/uredenje-doma...-kava-krugovi/

    Lijepo se prošeći i uživaj...

  16. #16
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja sam prije povoljno našla u outletu Mog doma tamo u blizini Dukata... Totalno jeftine zavjese (metrza) jer se više ne proizvodi taj dezen jedino,, morala sam ih donijeti na šivanje krojačici.
    A odabir zavjesa stvarno ima milijun mogućnosti i bitno ti je da ti znaš što želiš... Onda lako nađeš di je najpovoljnije kad znaš što tražiš...

  17. #17
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    ne moram govoriti da uopće ne znam kako ću odabrati boju i ostalo...kad vidim svu tu silu dezena primim se za glavu

  18. #18
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    da, ti paneli su mi jako lijepi i moderni, ali mislim da se nama neće uklapati radi rasporeda u stanu
    - u spavaćoj sobi moramo kratku radi kreveta
    - u dječju mi tako nešto ne odgovara
    - u dnevnom boravku isto mora ići kratka jer je uz prozor kutna garnitua
    - u kuhinji uopće ne znam šta ću jer na stropu imam knauf (zatvarali smo neke cijevi i ustvari je jako komplicirano). Čak razmišljam da nađem nešto što ide direktno na prozor - na letvicu, ali se bojim da će tek to izgledati loše

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    ne moram govoriti da uopće ne znam kako ću odabrati boju i ostalo...kad vidim svu tu silu dezena primim se za glavu
    Evo ti još malo teorije: http://www.uredisvojdom.com/article/...abrati_zavjese

    Ako mene pitaš, bitna je praktičnost i lakoća održavanja. Imaš malo dijete, NEMOJ slučajno uzeti neke zavjese koje trebaš peglati. Ja ih imam, ali s razlogom (moj mlađi je alergičar i astmatičar, imam zavjese od tankog markizeta koje vrlo malo nabiru prašinu; svjesno sam ih uzela znajući da ću peglati, ali pomirila sam se s tim). U kuhinji i dječjoj sobi su kratke zavjese (malo preko ruba prozorske daske i gornjeg ruba radijatora). To je ovakav materijal: http://satenorijent.com/kamenovanistampanimarkizet.html
    U kuhinji imam uteg (vidi na slici - u donjem šavu je ušiven "lančić" koji zavjese vuče prema dolje) a u dječjoj sobi nemam ni to, ali dobro padaju.

    U dnevnoj sobi imam neku prastaru zavjesu od sintetičke čipke (boja slonovače) i ta se pere svaka 3 tjedna je užasno nabire prašinu, ali nju vješam mokru direktno iz mašine i baš me briga.

  20. #20
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    da. svekrva na moru ima utege na zavjesama. Nikad mi nije bilo jasno čemu to

    Puno si mi pomogla hvala.
    Moram samo odrediti jedno popodne i krećem u akciju.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, nisam vidjela tvoj post prije nego sam napisala svoj, ali nema veze...

    Za kuhinju - možda su ti dovoljni venecijaneri, pa ne trebaš zavjese. Ovako nešto: http://www.sbs.com.hr/proizvod/pregl.../venecijaneri/

  22. #22
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Imamo rolete pa su mi vencijaneri nekako hladni u tom slučaju.
    Inače u stanu nam baš nekako fali topline, sav je prebijel - nekako se nadam da će zavjese pripomoći...

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ako imaš rolete, ne trebaju ti venecijaneri (a i njih je teško čistiti, lakše je oprati klasičnu zavjesu). Ne znam za učvršćivanje karniše u knauf, ali kod mene su u staroj zgradi stropovi od trstike. Namučio se mm dok je u to montirao karniše, iako je svaka samo na nekoliko vijaka... On zabuši, a odvali se žbuka veličine šake. Užas! To je isto jedan od razloga zbog kojeg imam najtanje zavjese i najlakše karniše - ako i otpadnu, nema šanse da išta razbiju, pogotovo ne nečiju glavu.

    Glede boje - zavjese su stvarno spas. U apartmanu gdje smo ljetovali bile su žutonarančaste tanke i baš su krasno izgledale.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Zaviri u Yisk - baš su mi danas ubacili novi katalog u sandučić: http://jysk.hr/prozor/konfekcijske-zavjese

    Ikea sigurno isto ima štogod. Vjerojatno imaš i neki dućan u blizini - meni je to najpraktičnije.

    Ali najbitnije je da se tebi sviđa i da ne bankrotiraš.

  25. #25
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja sam osoba koja je kupujucio zavjese dva puta se zeznula pri mjerenju. sto u konacnici zna doci skupoooooooooooo.

    meni je jako jako tesko odabrati zavjese. jedne koje imam sam kupila u salonu zavjesa i s njima sam jako zadovoljna. mislim da su 2x duljina. ali one su same po sebi jako prozracne i one su mi sad u dnevnom boravku. gusce imam u spavacoj sobi.

    sto se tice karnisa, vidim da je Peterilin napisala skoro sve, ali ja bi samo dodala, da su moje iz Kike, neke koje samo kupis i stavis, ali su stap, na koju idu zavjese na onim malim kukicama, dakle ne na ringovima, kako vecina ljudi misli da mora. i zadovoljna sam stim jako, jer mi se ovakve karnise vise svidjaju, a ringovi bas i ne.

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A kako si u ZG, imaš sad i Ikeu, pa uživaj ako ti se sviđa ovaj, skandinavski, stil. I cijene.

    karniše http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/ca...ng_room/18892/
    zavjese http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/ca...extiles/10654/

  27. #27
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ima tko preporuku za krojačicu za šivanje zavjesa na području Zg ili Velike Gorice a da nije skupa?

  28. #28
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Znate li gdje bih u Zagrebu mogla naći dobar izbor tkanina za zavjese?
    Ima li dućana u kojima imaju i tkanine na metar i gotovih zavjesa, ako slučajno imaju ono što tražim?

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nama

  30. #30
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Emmezeta, Lesnina, bilo je nekad i u Bauhausu (ili je to bio onaj Baumax?), salon Paradiso na Staroj Smoborskoj, Velana, ima i po velikim shopping centrima.

  31. #31
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ikea?
    fancy zavjese su nam iz velane (skupe ko suho zlato), manje fancy iz ikee, jeftinjara. A ostalo nam viška materijala pa sašili i jastučnice. I odličan je materijal, lijep uzorak...i ne pegla se a radi se o neprozirnom pamuku (samo propušta svjetlost)

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Nekad je i u meblu bilo zavjesa
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 17.10.2017. at 01:41

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Po mjeri šivaju i u Lesnini, vidjela ali nisam naručivala.

  34. #34
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Super, puno vam hvala svima. Za početak bih pogledala po gradu, ono što je dostupno javnim prijevozom.
    Zapravo tražim zavjesu koja je neke srednje debljine, da dobro ublažava svjetlost, voljela bih da izgleda kao pamuk ili nešto prirodnije, ali da je ipak plastika jer nemam vremena ni uvjete za održavanje pamučnih zavjesa. Bijelo i možda s nekim geometrijskim uzorkom, više onako minimalistički.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •